Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Замах на Конституцію – на руку Москві й на шкоду Україні

26 січня 2016, 15:49

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" звертається до Верховної Ради України та Президента Петра Порошенка з вимогою відхилити законопроект про внесення змін до Конституції України, який узаконює "особливості здійснення місцевого самоврядування" на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Усупереч заявам президента Порошенка, таке рішення влади не приведе до відновлення українського суверенітету над окупованою частиною Донбасу. Навпаки, його наслідком буде узаконення у складі держави де-факто керованої з Москви автономії окупантів та терористів, підрив єдності та незалежності України і початок її дезінтеграції. Хіба не цього і добивався Путін ще до початку агресії в лютому 2014 року?

Згідно з Мінськими угодами, закріплення в Конституції "особливого статусу" для окупованої частини Донбасу узаконить надання їм автономії значно ширшої навіть за ту, яку мала АР Крим. Йдеться про безумовну амністію сепаратистам, фактичне запровадження на цих територіях російської мови як державної, надання права призначати своїх прокурорів, суддів, поліцію, укладати прямі угоди з регіонами Росії, заборону розпуску Києвом органів місцевої влади та першочергове фінансування цих територій із Державного бюджету України.

Особливо безглуздо капітулянтські наміри української влади виглядають на тлі очевидної агонії сировинної економіки Московської імперії. Адже нині хіба сліпий ще не бачить, що режим Путіна з маніакальною впертістю веде Російську Федерацію слід у слід шляхом Совєцького Союзу напередодні краху. Отож, перекроювати на догоду агресору Конституцію України, узаконюючи "особливий статус" окупованих територій Донбасу, – це не тільки приниження української нації і плювок на могили всіх загиблих героїв. У цій ситуації такий відступ може стати фатальною стратегічною помилкою. Поразкою, за яку тяжкою ціною платитимуть покоління і покоління українців. По суті це все одно, що кидати рятівне коло ворогу, який тоне, і водночас вішати непосильний камінь на свою шию. Адже Москва таким чином розв'язує собі руки, отримує жадану нагоду позбутися санкцій та міжнародної ізоляції, ще й суттєво скорочує свої видатки. До того ж, Кремль залишає собі окупований Крим та реальний контроль над Донбасом. Виснажена ж війною Україна сковує себе зобов'язаннями утримувати і годувати кубло амністованих терористів – на ділі непідвладне Києву, на території з ущент сплюндрованою та розграбованою інфраструктурою. Зрозуміло, що така розв'язка може бути лише на руку Москві і на погибель Україні.

Надання особливого статусу окупованим територіям Донбасу не має нічого спільного з реформою децентралізації і прямо суперечать статті 2 Конституції України, яка визначає, що Україна є унітарною державою. Зміни до цієї статті Основного Закону може бути ухвалено виключно на всеукраїнському референдумі за участі всіх громадян України.

Ба більше, жодні нові проекти Конституції не можуть бути реалізовані в умовах воєнного стану (ч.2 ст.167 Конституції України), який по-суті майже два роки як у нас існує. Навіть сам факт замаху на Основний Закон держави в умовах війни і окупації її земель є потоптанням її суверенітету. Саме внесення будь-яких змін до Конституції України вже стане перемогою Путіна на міжнародній арені. Бо в такий спосіб визнається його твердження, що Москва начебто не є агресором. Україна, змінюючи Конституцію, сама де-юре підтвердить, що умов воєнного стану в ній не існує... А значить, на Донбасі точиться, мовбито, й не московсько-українська війна, а внутрішній "громадянський конфлікт". Кращого подарунку Путіну від української влади годі шукати.

За рік, що минув від часу підписання так званих "мирних" Мінських угод, Москва не виконала жодного зі своїх зобов'язань стосовно згортання збройної агресії проти України – ні щодо припинення вогню, ні щодо відведення озброєння, ні щодо обміну військовополоненими. Натомість окупанти щодня обстрілюють українські позиції. Досі Москва не демонструє навіть намірів повертати захоплену частину кордону під контроль України. З РФ на окуповану територію Донбасу регулярно переміщуються військові підрозділи, бойова техніка і боєприпаси. Упродовж цього часу загинули сотні оборонців України. За таких умов заклики до одностороннього виконання Україною Мінських угод рівнозначні закликам до безумовної капітуляції.

Взагалі тепер уже цілком ясно, що нормандсько-мінський формат виявився для України безперспективним. Він не приніс (і не здатний, вочевидь, принести) стійкого миру.

Отож, замість того, аби йти на капітулянтські поступки Путіну та його європейським партнерам, українській владі варто ініціювати новий формат міжнародних переговорів про припинення московської агресії проти України. За участі держав-гарантів незалежності України за Будапештським меморандумом – США та Великобританії. За участі своїх природних союзників – країн Балто-Чорноморської осі – передусім Польщі, Литви, Латвії, Естонії, зрештою, й Туреччини. Тим паче, що саме з такою ініціативою вже давно виступила Польща. Її абсолютно чітко висловив президент Дуда відразу після своєї інавгурації у серпні 2015 р. Українській владі варто хоча б почути природних союзників, які простягають нам руку допомоги. Замість того, аби сумирно слухатися тих, хто не здатний більш нічого запропонувати, окрім хіба шантажу в унісон з Путіним, пхаючи руки до нашої Конституції.

У будь-якому разі ясно одне: зміна Конституції – суверенне право українців, і вона не може відбуватися під диктовку агресора та з ігноруванням волі народу. Закликаємо Президента і парламентську коаліцію припинити ганебний конституційний шантаж та приниження української нації.

Рано чи пізно Україна обов'язково поверне окуповані території Донбасу і Криму. Але не на умовах, нав'язаних Путіним. А на умовах, які відповідають нашим національним інтересам. Це єдиний шлях до припинення війни та досягнення справжнього миру.

powered by lun.ua
Коментарі — 137
Андрій Вознюк _ 31.01.2016 20:45
IP: 95.135.4.---
ВЛАДНИМ ЗРАДНИКАМ – КРУГОВА БЛОКАДА!!!
Андрій Вознюк _ 31.01.2016 20:36
IP: 95.135.4.---
astros:
НЕ "ВИМАГАТИ", А ЗАПУСТИТИ АВАКІВСЬКИЙ "КОРД" В ОКОЛИЦІ ДОНБАСУ, – НЕХАЙ ЗАЙМАЄТЬСЯ СВОЄЮ РОБОТОЮ!!!
Андрій Вознюк _ 31.01.2016 20:32
IP: 95.135.4.---
_yurkiv_:
СКОТИНЯК ГІЛЯКА НЕ МИНЕ!!!
SARA21 _ 29.01.2016 21:13
IP: 91.226.4.---
Анатолий Кононенко:
Дурень думкою багатіє.
_yurkiv_ _ 29.01.2016 11:07
IP: 46.200.233.---
Анатолий Кононенко:
Хай живе и процвитае Радянська Украина...
Вічна їй пам'ять, і ХАХЛАМ нею породженими!
Анатолий Кононенко _ 28.01.2016 18:24
IP: 104.197.236.---
Хай живе и процвитае Радянська Украина...
_yurkiv_ _ 27.01.2016 21:23
IP: 46.200.137.---
Іван Морщавка:
Яценюк та Гонтарева застосували дуже примітивну, але геніальну на їх думку схему грабунку України: Гонтарева виділяє наші народні кошти для рефінансування банків (десятки мільярдів). Надалі банки надають нам кредити під жахливі для держави проценти. Чому цього ніяк не второпають депутати Верховної ради, Президент та керівництво силових структур?????
Всіх тварей-на палю! Слава Україні!
А вас проценти не жахають?:)
_yurkiv_ _ 27.01.2016 21:08
IP: 46.200.137.---
Дмитрий Кудин:
Як що я порушив якесь правило написання посту я вибачаюсь. В майбутньому вивчу досконало всі вимоги і не буду їх порушувати. Вибачаюсь. Д. Кудин.
Ось дописувач, вартий поваги!
Ще нічого не написав, а вже вибачився.
_yurkiv_ _ 27.01.2016 20:49
IP: 46.200.137.---
Вениамин Николаев:
Олесь Побел:
Вениамин Николаев:
Как допустил Господь создание "Свободы" -
Кинг-конга в вышиванке и с заточкой!?
Ведь обещал он в длинном перечне уродов
На Н.С.Д.А.П. поставить точку.
Якщо створена "Свобода", то, маюуть, це комусь треба... На все воля Божа)
Да, конечно, воля Божья...
Божий косяк.
И вообще, тут в Украине, он такого накосячил.
Господь косив, косив...
Та й накосячив,
Від Пскова і аж до Курил,
Таке Він стадо намайстрячив,
Що не панятна, що ж таке курив?
_yurkiv_ _ 27.01.2016 20:30
IP: 46.200.137.---
astros:
антивірус _Україні необхідно спочатку перекрити і КОНТРОЛЮВАТИ КОРДОН з РФ...Потім провести зачистку і вимагати від Росії звільнення окупованої території від сепарів і російських військ та їхнього озброєння...Тобто Україні треба мати контроль над цими територіями... ****

І потім вчинити там різанину в дусі Волині-43... Гадаєте, донбасці цього не розуміють?
Після зачистки там вже не буде кого різати...
Дмитрий Кудин _ 27.01.2016 20:28
IP: 91.243.7.---
Як що я порушив якесь правило написання посту я вибачаюсь. В майбутньому вивчу досконало всі вимоги і не буду їх порушувати. Вибачаюсь. Д. Кудин.
_yurkiv_ _ 27.01.2016 17:54
IP: 46.200.137.---
diod:
Идет большая игра по принуждению россии к миру. Мы в ней – пешки и это надо понимать.
Идет охота на волков, идет охота
На сірих кардиналів та царьков,
Кричать хахлы и лают москалі до рвоты,
Кров на Донбасі, і в Криму ряди флажков...
diod _ 27.01.2016 16:45
IP: 93.72.57.---
Идет большая игра по принуждению россии к миру. Мы в ней – пешки и это надо понимать.
антивірус _ 27.01.2016 13:38
IP: 94.178.245.---
Україні необхідно спочатку перекрити і КОНТРОЛЮВАТИ КОРДОН з РФ...Потім провести зачистку і вимагати від Росії звільнення окупованої території від сепарів і російських військ та їхнього озброєння...Тобто Україні треба мати контроль над цими територіями...
Інакше ми будемо вічно кормити чужу армію та відбудовувати за наш рахунок розбомблену ними територію...
А також виборами легалізуємо там бандитів, які прийдуть у владу, руки яких в крові українців...
Думаю, що сепари з Донбасу ДОБРОВІЛЬНО НЕ ПІДУТЬ...Тому правий Тягнибок, що справжній мир на Донбасі – це виграна війна...Зараз Донбас треба об*явити тимчасово окупованою територією...І виробити тактику по її звільненню від окупантів
Pixel _ 27.01.2016 13:31
IP: 95.69.248.---
Мыкола Злочевский:
руслан49:
Всё это бе-бе,как гос.деп. скажет так и будет,недалече бюджет так принимали,то же визга было,а приняли молчком за одну ночь.
- – - – -
МОСКАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ Мыкола Злочевский (МИМИКРИЯ ПОД ФОРУМЧАНИНА "МИКОЛА ЗЛОЧЕВСЬКИЙ") – В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.

Он же ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ,
он же ВАСЯ ВАСИН,
он же МЫКОЛА ЗAПЕРДОЛЕНКО,
он же МЫКОЛА ЗAДРЫЩЕНКО,
он же ВОВА ЗAДКОВ,
он же МЫКОЛА ЗAДОВ,
он же ВОВА РAШЕНН,
он же ВОВА ПАТТ,
он же ВОВА ПАТ,
он же ВОВА ПУТ,
он же БАЛУ.
Pixel _ 27.01.2016 13:30
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
-Vesna-:
Вениамин Николаев:

Политическая маниловщина какая-то. Ну как может что-либо инициировать страна, находящаяся под внешним управлением? В нашем случае – под внешним управлением США
Иницировать может ЛЮБОЙ внезависимости от статуса проекта.
Это если совсем строго следовать теории управления.
Кредитов не дадут, денег на топливо не будет, не из чего будет вырабатывать эл-во, не будет света, как посты писать будешь?
- – - – -
МОСКАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ НАФАНЯ ОЗЕРОВ – В ИГНОРЕ.
Pixel _ 27.01.2016 13:27
IP: 95.69.248.---
Kovaljov:
Мыкола Злочевский:
колян ти не троль, ти просто дурень, звичайний самозакоханий та хамоватий кацапський дурень.
Піші єщо...
- – - – - -
Продолжительность действий названного Вами лица Вашу гипотезу опровергает.
Pixel _ 27.01.2016 13:26
IP: 95.69.248.---
Мыкола Злочевский:
Иван Морщавка:
руслан49:
Руслан!! Яценюк и Гонтарева применили очень примитивную, но гениальную по их мнению схему грабежа Украины: Гонтарева выделяет наши народные средства для рефинансирования банков (десятки миллиардов). В дальнейшем банки предоставляют нам кредиты под ужасные для государства проценты. Почему этого никак не поймут депутаты Верховной Рады, Президент и руководство силовых структур?????
Всех тварей-на кол! Слава Украине!
Выкрик "Слава Украине" придумали фашисты для бандеровцев, воевавших вместе с фашистами,на приветствие "Зик Хальт" бандеровец должен был отвечать "Слава Украине".
Вместе с фашистами бандеровцы уничтожили 7 миллионов украинцев,под возглас "Слава Украине".
- – - – - -
МОСКАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ Мыкола Злочевский (МИМИКРИЯ ПОД ФОРУМЧАНИНА "МИКОЛА ЗЛОЧЕВСЬКИЙ") – В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.

Он же ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ,
он же ВАСЯ ВАСИН,
он же МЫКОЛА ЗAПЕРДОЛЕНКО,
он же МЫКОЛА ЗAДРЫЩЕНКО,
Pixel _ 27.01.2016 13:24
IP: 95.69.248.---
Вениамин Николаев:
Miki2:
Вениамин Николаев:
Вєня, токо шо хотів тебе рєдкой сволоччю обізвать, но вдруг рєзко передумав. Пока оставайся біз названія.
Редкой сволочью не выйдет – редкой сволочью уже я вас называл, а значит это будет нарушением моих авторских прав.
Кстати, мною за вами зарезервированы еще 17 авторских названий – от совсем безобидного "скотина" до безобидного средней тяжести "долбо_б".
Полный список вышлю заказным письмом.
- – - – -
Мікі, тут не зовсім лічка. Пропоную по суті справи: якщо Веніамін – троль або кремлєбот – то ми всі (і Ви також) знаємо, що з цим робити. Якщо у Вас з ним щось суто персональне – пропоную у якості розвитку подій перейти до дуелі на Парковій алеї.
_yurkiv_ _ 27.01.2016 10:49
IP: 46.200.137.---
А може, Президент реально і не хоче цих змін до Конституції, але будучи під тиском Заходу, сподівається на саме таку реакцію суспільства, що дасть йому можливість перечекати, поки кацапське лайно пропливе повз Володимирську Гірку?
Може, варто організувати по усій України мініМайдани в знак протесту проти наруги над Конституцією?
Чому партії жруться поміж собою, а не випускають свою патріотичну пару у такий спосіб?
Oleksandr Kyrychenko _ 27.01.2016 09:50
IP: 104.197.200.---
А тому..., нашій Державі... потрібна... повна перезагрузка-переформатування-переіменування...!
Так-так..., прямо з "нуля"...: Духовно-Історично-Національне... Відродження... -- Духу Славних Пращурів... поклоніння- перезаснування...!!!
Ще на V Форумі СКУ заявив... про це... на весь світ...,
а "сліпі вожді сліпих...": це лише... міф=міт...!
Кожному президенту... пишу..., написав... і останньому...,
до цих пір... нічого нема... -- не можна вірити... порожняку...: аморальному=бездуховному=безвідповідальному...!!!
А до Конституції... тягнуть... свої пазури..., все... під себе..., всі "ґаранти"...,
бо плювали... вони на Неї..., їх цікавлять... тільки гроші... хороші...: кредити=ґранти...!!!
Геть... xижi... пазури... від Універсального Державного Закону... нашої Святої-Славної Оріяни=Київської Руси=України:
Велесової Книги,
Руської Правди,
Конституції Пилипа Орлика 1710 року,
Кобзаря,
Маги Віри,
Конституції УНР,
Конституції 1996 року...!!!
Kovaljov _ 27.01.2016 09:41
IP: 85.90.206.---
Мыкола Злочевский:
колян ти не троль, ти просто дурень, звичайний самозакоханий та хамоватий кацапський дурень.
Піші єщо...
Александр 1 _ 27.01.2016 09:37
IP: 188.163.12.---
Miki2:
Дє моя Кошкіна
Я, Мікі, за тебе боюсь.
То "я женюсь, то не женюсь".
Тепер ось Кошкіну шукаєш.
Ти що там з Клавою бухаєш?
руслан49 _ 27.01.2016 06:28
IP: 37.52.22.---
Зараз іде дискусія продовжувати війну, чи виконувати Мінські домовленості. І той і другий шлях має право на існування. Але у випадку з війною українцям треба знати деякі речі. Зараз одні і ті ж люди призивають до війни і вимагають підвищення зарплат, збільшення пенсій і зменшення податків. Це можливо тільки у випадку зовнішніх запозичень. Хто говорить, що треба щоб в економіку інвестували зарубіжні інвестори, той бреше. Ніколи інвестори не підуть у воюючу країну. Вони вже бачать, що сталося з їх майном в Криму і в ДНР, ЛНР. А приватні банки з радістю дадуть гроші. Війна для них це золоте дно, бо країна вимушена брати кредити, а віддавати їх з процентами. І невелика різниця, чи Україна попаде в кабалу до приватних банкірів, чи програє війну. Тобто у випадку довготривалої війни треба обходитися без займів. Вводити карточки на продукти, десятигодинний робочий день і перекривати кордони, щоб не тікали призивники. До цього треба готувати людей.
solo1102 _ 27.01.2016 04:39
IP: 176.36.196.---
РОЗПОВСЮДЖУЙТЕ. ДОПОМОГАЙТЕ. ГОЛОСУЙТЕ.
Персональну ІD-картку ВСІМ українцям без виключення.
БЕЗКОШТОВНО. І НАЗАВЖДИ. Петиція на сайте Президента N22/020294-еп
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter