Щуряча метушня в парламенті. Портфелі понад усе?
Формування нової коаліції та призначення нового уряду не приведе до жодних якісних змін для українського народу. На жаль, влада вперто не хоче визнавати, що в Україні системна політична криза, і зміною одного прем'єра на іншого вона не розв'язується.
Для всіх очевидно, що політичні партії, які пройшли в парламент під гаслами Революції гідності та сформували коаліцію п'яти фракцій, неспроможні виконати завдання, які поставили перед ними українці. Масштабної корупції у владі не подолано, люстрацію правоохоронної та судової системи саботують на найвищому рівні, олігархи продовжують знущатися з українців. Унаслідок знецінення гривні та здирницької тарифної політики уряду Яценюка більшість громадян доведено до зубожіння.
Хочу нагадати, що парламентська коаліція припинила своє існування 18 лютого. Теперішня щуряча метушня в Раді та її кулуарах свідчить про одне – влада намагається будь-що уникнути відповідальності перед українцями за невиконані передвиборчі обіцянки.
Кожен українець розуміє, хто за всяку ціну намагається зберегти життя цьому парламенту. Це його головні акціонери – олігархи. Голосами своїх маріонеток вони прагнуть узаконити остаточне розбазарювання національних активів: масштабну приватизацію прибуткових державних підприємств та розпродаж землі сільськогосподарського призначення. А також хочуть в обхід Конституції України законодавчо затвердити капітулянтські мінські домовленості.
Очевидно, що штучне продовження життя цього парламенту завершиться повним реваншем олігархічних та антиукраїнських сил. Неприпустимо ставити всю країну в заручники хворобливих амбіцій здеградованого політичного проекту, чий рейтинг коливається в межах статистичної похибки. Ця криза страшна не розвалом коаліції, не тим, що хтось посаду втратить. Вона страшна загрозою реваншу. "Свобода" застерігала, що кожен день перебування Яценюка на посаді Прем'єр-міністра – це одна десята відсотка до рейтингу "Опоблоку". Нас не почули – і ось результат. Соцопитування та результати місцевих виборів у Кривому Розі демонструють стійке зростання рейтингу колишніх "регіоналів".
Влада намагається цим спекулювати і залякувати українців – мовляв, дочасні вибори призведуть до реваншу колишніх "регіоналів". Насправді ж найкращим каталізатором росту рейтингу реваншистів є ця щуряча метушня, яка сьогодні відбувається в парламенті. І її продовження – ось реальна загроза реваншу, бо якщо зараз соціологи пророкують "Опоблоку" збільшення фракції, то за півроку вони зможуть розраховувати на повну перемогу, на остаточний реванш.
Подібне вже відбувалося. Після Помаранчевої революції 2004-го. Були величезні сподівання і можливості, однак їх змарнували. Бог щедрий до України і дав нам ще один шанс, але цього разу – дуже тяжкою ціною. Тому змарнувати його – не просто злочин перед Героями Небесної сотні, зрештою, не просто зрада усіх, хто відстоював свободу на Революції гідності. Ще одного реваншу антиукраїнських сил і олігархічної диктатури Україна не витримає.
Перед тим, як піти, цей парламент зобов'язаний ухвалити три рішення. По-перше, новий закон про вибори. Тобто відмовитися від змішаної пропорційно-мажоритарної виборчої системи Януковича та запровадити пропорційну систему з відкритими списками. Підписуючи коаліційну угоду, ви обіцяли своїм виборцям зробити це ще у І півріччі 2015 року. По-друге, закон про відкликання депутатів, суддів та чиновників. По-третє, закон про імпічмент Президента.
Очевидно, що цей парламент не може, або не хоче виконувати завдань, які ставить перед ним український народ. Так дайте змогу українцям виправити цю системну помилку і обрати тих, хто їхню волю виконуватиме. Ми переконані, що тільки проведення дострокових парламентських виборів дозволить українцям якісно оновити владу. 2014 року "Свобода" ініціювала проведення дострокових парламентських виборів. І цей крок уможливив очищення Верховної Ради від комуністів та більшості Партії регіонів. Сьогодні ж потрібні нові вибори, для того, щоби сформувати парламентську більшість, яка діятиме в інтересах нації, а не олігархічних кланів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.