ЗЕдиктатура і Зеленоросія
ЗЕдиктатура і Зеленоросія. Це якщо в двох словах про зміни Зеленського до Конституції.
Замість децентралізації, записаної в назві проекту закону #2598, – абсолютна концентрація президентської влади у його тексті. Президент фактично бере під контроль всі місцеві ради. Через своїх префектів, а простіше сказати – смотрящих, контролює всю їхню діяльність, за потреби – розпускає ради, знімає з посад мерів міст чи тримає їх "на гачку". А в самих рад забирає можливість висловити недовіру префекту (раніше президент був зобов'язаний звільняти голову держадміністрації, якщо за це голосували 2/3 депутатів).
Замість "неможливості федералізації", оголошеної на брифінгу у Парижі, – її реальне виконання в найближчі місяці. І це найнебезпечніше в цьому законі.
Верховна Рада отримує повноваження визначати "правовий статус адміністративно-територіальних одиниць" (читай – давати особливий статус Донбасу). При чому голосуванням у парламенті простою більшістю (226+ голосів), а не конституційною (300+ голосів), яку владі Зе на догоду Путіну не вдалося б зібрати за жодних умов.
Верховна Рада отримує право збільшувати або зменшувати області. Тож не виключено, що вже невдовзі підконтрольні Україні частини Донеччини і Луганщини можуть приєднати до суміжних з ними областей, а підконтрольні РФ "ЛНР" і "ДНР" – перетворити у Донецьку й Луганську області із передбаченим вище "особливим статусом".
Оце і є те, про що Зеленський домовився з Путіним на нормандській зустрічі. Приховані за словом "децентралізація" Мінські угоди, особливий статус Донбасу і формула Штайнмаєра.
Влада Порошенка намагалася втілити це в життя протягом всіх п'яти років, починаючи з вересня 2014-го. І тільки українське суспільство зупиняло її щоразу. Зупинити повинне й тепер, вже владу Зеленського. Бо виконання ультиматумів Путіна й існування Української держави – речі взаємовиключні.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.