Тарас Кириченко Член Наглядової Ради в АТ «Ощадбанк», член СЕО Club Ukraine та Editor’s Club

Українець, який відмовився бути бідним

26 вересня 2020, 18:50

Люблю читати. Іноді у Фейсбуці пишу про книжки, які мене зачепили. Любов до книжок, то, мабуть, у мене спадкове – книжки любив мій батько, і його батько, і його, а мій прапрадід взагалі був бібліотекарем у маєтку Лопухіної-Демидової, що у Корсуні (цікава, довга історія, розповім іншим разом).

Саме зараз у Корсуні перебирав книжки і наштовхнувся на одну, яку прочитав багато років тому у далекому 1994, коли мені було 19. Проглянув..., вона й сьогодні є актуальною. Це книжка про Петра Яцика, героя книги Михайла Слабошпицького "Українець, який відмовився бути бідним". Історія звичайного українця із села, який пройшов через багато випробувань Другої Світової Війни і у свої 27 років емігрував до Канади в пошуках кращого життя. Згодом там став заможним, та що заможним – мільйонером.

Петро Яцик в книзі – це образ українського мецената та бізнесмена, що намагався робити все можливе серед хаосу, що його оточував, маючи стоїчне бачення життя. Я певен, досвід видатного бізнесмена, його конструктивні життєві настанови, успішно перевірені щоденною практикою, залишаються актуальними для сучасної України, та знадобляться всім тим, хто за його прикладом почуває в собі зухвалість і силу, аби відмовитися бути бідним і стати господарем своєї долі.

Як казав Слабошпицький М.: "Єдине тільки, на що не міг для себе відповісти: це в нього вроджене чи вироблене життям? Так, він творив себе, наче писав книгу чи ліпив скульптуру, прагнучи довершеності, орієнтуючись на еталони культури ділового світу, відсікаючи в собі такі анахронічно-карикатурні риси, як розхристаність душі, безвідповідальна й пустопорожня балаканина й усе до цього подібне, що так прикро вражає нас у багатьох людях. "

Впевнений, що не потрібно аж настільки спрощувати собі життя і створювати рольові моделі ні з кого, в тому числі і з Яцика, але приведу кілька цитат з книжки:

"У відповідь на особливо наївні запитання він рекомендував, іронічно примружуючи молоді очі: "Найкоротший шлях здобути гроші? Пограбуйте банк, то одразу матимете їх. Якщо дурощів вистачить..." "Нічого йти в бізнесмени, якщо маєте в душі тільки мрію про багатство, – і вже зовсім серйозно додавав: – Потрібні ще совість, знання і порядність. Хочеш бути бізнесменом, то ставай добрим бізнесменом!"

"Це світ, у якому репутація людини – її капітал. Бездоганна репутація – одна з важливих запорук успіху. Надто ж – для бізнесмена. Якщо йому вірять (а для цього треба таки багато!), то всі вважають його надійним партнером, усі хочуть мати з ним справу. Адже найголовніша гарантія – його ім'я. Як втратиш гроші, можеш набути їх знову, а як втратиш добре ім'я, то цього вже ніколи не виправиш. На своє ім'я треба працювати десятиліттями. Яцик давно вже "зробив" собі ім'я і чимало разів його "окупив". Він з повним правом міг би повторити: "Моє ім'я – мій друг". Так, професіоналізм – то дуже важливо. З нього все починається. І про це він повторює на кожному кроці. Ось один із його типових монологів: -...Якщо ви навчитесь робити більше і краще за своїх конкурентів, тоді вам прийде більше грошей. Капіталістична система вимірюється ними, вони – критерій вашої сили. І гроші повинні працювати на вас, а не лежати безрушною цифрою. "

"Ми, українці, дуже великі балакуни. Легко про все на світі говорити, підміняючи реальне творення говоренням. Але в одруженого чоловіка, поглинутого тільки розмовами з дружиною, дітей не буде."

Надзвичайно цікавими є історії як звичайні люди стають багатими та успішними. Що дає поштовх до руху та трансформації? Які сенси набувають для себе через пройдені випробування? Чому в декого це відбувається, а в багатьох – ні?

А які приклади ви знаєте серед сучасних людей? Чиї історії варто описати? Що варто робити, якщо відмовляєтесь бути бідними?

PS

Вирішив приєднатися до Editor's Club та стати автором власного блогу на Українській Правді. Дякую за таку можливість. Буду писати про те, що знаю і чим хотів би поділитися

powered by lun.ua
Коментарі — 10
Log Log _ 28.09.2020 20:43
IP: 178.133.241.---
_ABM_:
P.S. На дописувачів "Петро Киевский", "Alex Kovtun" не звертайте увагу. Це росіянці,
що з них взяти?
Це кретини, які на рідній російській не напишуть речення без помилки,
а лізуть з порадами в іншу країну на теми, у яких як свиня у астрономії.
Особливо розумово відсталий "Петро Киевский" ("сосисЬка" ги-ги-ги).
Тарас Кириченко _ 27.09.2020 18:50
IP: 176.37.177.---
_ABM_:
Дякую
_ABM_ _ 27.09.2020 14:25
IP: 77.123.28.---
Квітка Цісик Трояндова колекція: youtube.com/watch?v=dpr9QN3lpKo
Це дійсно круто!!!
Це вам не попса з Московії!!
_ABM_ _ 27.09.2020 14:23
IP: 77.123.28.---
Історія успіху:
21 вересня 2020 року офіційно оголошено, що українка Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою в 145-літній історії Байройтського театру. У 2021 році Оксана Линів відкриватиме Вагнерівський фестиваль, найпрестижніший оперний фестиваль світу, новою постановкою "Летючого Голландця".
youtube.com/watch?time_continue=100&v=h0OK-6iPlFs&feature=emb_logo
_ABM_ _ 27.09.2020 14:21
IP: 77.123.28.---
Пане Тарасе, з святом Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.
Вітаю Вас з першою статтею на сторінках БУП. Цікаво, дякую. Успіхів Вам в подальшому.
Успішних людей безліч і про них варто писати. Історії їх життя та успіху варто популяризувати. Це цікаво і повчально для багатьох, особливо для молоді. Можливо, що і старші люди замисляться та зроблять кроки, які змінять їх життя на краще.
Як приклад: В ЦЕЙ день у 1938 році Сергій Корольов був засуджений до 10 років ув'язнення і відправлений на Колиму. Це не завадило йому стати провідним конструктором СРСР ракетно-космічних систем. Розробками Корольова з 50-х років минулого століття до сьогоднішнього дня користуються на Росії і нічого нового запропонувати не можуть.
27 вересня 1905 Альберт Ейнштейн опублікував роботу "Чи залежить інерція тіла від енергії, що міститься в ньому?", в якій пропонувалося знамените E=mc2.

P.S. На дописувачів "Петро Киевский", "Alex Kovtun" не звертайте увагу. Це росіянці, що з них взяти?
Віктор Совщак _ 27.09.2020 09:08
IP: 188.163.12.---
Alex Kovtun:
В США є цілі квартали, де живуть китайці, а в Росіі ще більше, то що? Люди переїжджали з Батьківщини в інші місця віками...
Log Log _ 26.09.2020 22:22
IP: 128.124.5.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
почему то.
А я знаю одного идиота, который на шестом десятке не знает родного языка.
Пишет, что работает в школе, но я уверен, что вся школа каталась бы по полу,
прочитав его "сосмсЬки" и прочий бред. А учителей русского языка хватил бы инфаркт.
Дегенерат думает, что унижает украинцев, а на самом деле в очередной раз
демонстрирует свой идиотизм.
Елена Величко _ 26.09.2020 21:18
IP: 95.132.150.---
Загалом, в Україні потрібні сучасні приклади, що поряд, й кількість таких дій підніме й інших,
бо не можна поодинокі приклади приводити без середовища, без того, за рахунок чого зроблене,
який вплив на оточуючих.
Згадала приказку бабусі:"Баба з воза...на колесах легше". "У Канаді...легше".
Віктор Совщак _ 26.09.2020 20:45
IP: 188.163.12.---
Порядність, чесність, справедливість, доброта і таке інше це філософські поняття...І сприймати їх буквально не можна...Наприклад. той же Сократ заявляв. що про його чесність свідчить його бідність...Або окремі економісти кажуть,що коли мова йде про прибуток, то ніякої чесності не має... Загалом. мабудь будее правильним твердженням це ДІЯТИ В МЕЖАХ ЗАКОНУ... Щодо гріхів, то зновує сказано, хто з нас не безгрішний...І останнє. головне для всіх в т. і бізнесменів не забувати, що ти людина і тебе оточують теж люди...
Елена Величко _ 26.09.2020 19:30
IP: 95.132.150.---
Знаю теж людину, яка емігрувала у Канаду у 90-х, так само, як і Яцик, та стала за 5 років
у рази заможніше,відкрила справу, так само знаю багатьох,
хто у США та ЄС давно працюють та мають реально великі, за нашими мірками, гроші як спеціалісти, особливо у США, де освіта коштує дуже дорого...
Знаю ще Сікорського та таке інше...
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter