5 липня 2022, 13:28

ШУКАЮ ШКОЛУ ДЛЯ ДИТИНИ!!!

Раз на рік я пишу про пошук школи для дитини. Це одне з найважливіших питань, яке мають вирішити розумні батьки. Цього року питання особливе виходячи з обставин, що склалися. Минулі роки проходили під знаком Корони, отже, ми навчилися працювати та вчитися онлайн. Зараз дуже багато людей знаходяться з дітьми за межами України і мають вирішити надважливе питання: чи йти з першого вересня в школу в Україні, чи залишати дітей вчитися за кордоном? Особливо, коли вони самі, дорослі, не знають де будуть через рік (чи декілька місяців).

Часто школи за межами України є недостатньо якісними для вимогливих українських батьків. Також є ризик, що дитина не зможе там нормально навчатися виходячи з атмосфери в класі/мови/чужої культури. А якщо ще прийдеться переїзджати? Багато батьків хочуть, щод дитина отримала український атестат і не забула рідної мови та культури, багатьом подобається сильна система викладання точних наук, яка є в гарних українських школах.

Мої діти вчилися в школах Афіни та Базис, це гарні школи і можу їх рекомендувати. Але для них, як і для будь-яких інших шкіл, ключевими є питання якості, ціни та, взагалі, виживання, бо цілі класи та школи можуть розсипатися під тиском обставин.

Важливим питанням для старшокласників є продовження навчання в університетах. Отже, шкільна система має допомагати дітям отримати найкращі можливості продовжувати освіту.

Дуже прошу вас поділитися вашими думками та дати відповіді в коментарях на наступні запитання:

1) Які характеристики має мати школа цього року, щоб ви віддали туди вашу дитину (дітей) вчитися (онлайн)? Як вона має бути організована? Якими мають бути ключові предмети та дисципліни? Що для вас важливо?

2) Що видумаєте про українську онлайн-школу як основну для вашої дитини, або як доповнення до місцевої школи? Якщо маєте негативний досвід з онлайн-школами, то поділіться.

3) Хотів би, щоб прозвучали імена. Можете назвати найкращих методологів для сучасної української школи? Найкращих вчителів української культури та мови? Світової культури та гуманітарних цінностей? Матемитики? Програмування? Найкращих завучів та майстрів організації онлайн-навчання?

4) Скільки може коштувати для вас навчання у гарній українській приватній школі? (а якщо це українська онлайн-школа?)

5) Дайте, будь ласка, посилання на ті школи, де зараз вчаться ваші діти, якщо ви вважаєте їх гарними та достойними вчити наших дітей?

Гуртом і батька легше бити, будь ласка, допоможіть вибрати найкраще майбутнє для наших дітей.

Як казав Конфуцій: якщо ваш план на рік – саджайте рис. Якщо ваш план на дисятиліття – саджайте дерева. Якщо ваш план на все життя – вчить дітей!

В ЯКІ ШКОЛИ ПІДУТЬ НАШІ ДІТИ ПЕРШОГО ВЕРЕСНЯ?

Якщо ваш план на рік – саджайте рис. Якщо ваш план на десятиліття – саджайте дерева. Якщо ваш план на все життя – ВЧИТЬ ДІТЕЙ (Конфуцій) Війна зірвала з місць мільйони українців...

ШУКАЮ ШКОЛУ ДЛЯ ДИТИНИ!!!

Раз на рік я пишу про пошук школи для дитини. Це одне з найважливіших питань, яке мають вирішити розумні батьки. Цього року питання особливе виходячи з обставин, що склалися...

КУДИ ПІТИ ВЧИТИСЯ або ЯК ВСТУПИТИ В УНІВЕРСИТЕТ США

Як тато я дуже тішуся академічними досягненнями своєї доньки та пишаюся її успіхами. Цього року вона з відзнакою (summa cum laude) закінчила NYU (New York University) з математики та психології та пішла до Кембріджу в аспірантуру...

Освіта – найкраща інвестиція в самого себе

Навіщо людині потрібні гроші? Деякі витрачають на нового коника у гаражі або брендову річ у гардеробі. Але таке споживання нерозумне. Звичайно, гроші потрібні для існування, але також вони потрібні для здійснення важливих проектів направлених у майбутнє...

Мрії, страхи та сподівання середнього класу

Сьогодні перший день літа 2021 року. На початку 2020 року (ще до коронавірусу) моя дружина зробила нерепрезентативне дослідження українців середнього класу шляхом глибинного телефонного інтерв'ю...

Щаслива старість українця. Як забезпечити собі гідну пенсію?

Деякі мої друзі-підприємці, айтішники або співробітники компаній розраховують на пенсію від держави на рівні забезпечення як у Європейських країнах...