21 лютого 2025, 19:37

Чи потрібен Борд Вашій компанії?

Розмова про Борди, ось тези з відео (повне відео: https://youtu.be/SsndnfnKfaQ):

У сучасному бізнес-середовищі створення борду (ради директорів) стає все більш актуальним. Але чи дійсно він потрібен вашій компанії? Чи не стане тягарем, що заважатиме розвитку?

1) Чому борди можуть бути шкідливими?

Хто не знає шкоди від борда, той не знає від нього користі. На перший погляд, борд здається ідеальним інструментом для управління компанією. Але на практиці він може створювати зайву бюрократію. Часто борди витрачають час на непотрібні і незрозумілі динаміки, модні у світі HR чи корпоративного управління, але далекі від реальної користі.

Бізнес – це про прагматизм. Важливо, щоб борд не заважав топ-менеджменту реалізовувати стратегію, а навпаки – допомагав у цьому.

2) Коли борд потрібен?

Попри критику, я вважаю, що борди потрібні. Кожній людині потрібен власний особистий борд – і це правда. Це може бути група друзів, партнерів чи радників, з якими можна обговорювати як бізнесові, так і особисті питання.

Щодо компаній – борд варто створювати, коли є чітке розуміння його ролі та цілей. Наприклад, якщо бізнес стикається з викликами на кшталт виходу на нові ринки, діджиталізації чи передачі управління наступному поколінню, борд може стати ключовим інструментом для вирішення цих завдань.

3) Як обирати членів борду?

Людина не є тим, ким вона є, людина є тим, ким вона хоче бути. Важливо, щоб член борду був готовий до постійного навчання і розвитку. Я раджу обирати людей, які вже були CEO в схожих або навіть інших бізнесах, бо вони приносять нові ідеї та практики і мають досвід.

4) Чому власники не створюють борди?

Попри очевидні переваги, багато власників бізнесу уникають створення бордів. Причини можуть бути різні: від незнання цього інструменту до побоювань, що борд буде недоцільним або навіть шкідливим. Обережна консервативна позиція багатьох власників мені надзвичайно імпонує.

5) Виклики роботи в бордах?

Робота в бордах має свої плюси, але й вимагає значних зусиль. Робота борда – це робота з питаннями і робота в 'сірій зоні', де немає очевидних відповідей.

6) Що робити далі?

Порадьтеся з іншими власниками. Дізнайтеся, як борди працюють у їхніх компаніях, які були переваги і недоліки.

Зверніться до експертів. Розкажіть свій кейс і отримайте рекомендації щодо доцільності створення борду.

Навчайтеся. Якщо ви хочете стати членом борду або створити його у своїй компанії, розгляньте можливість пройти курси, наприклад, курс корпоративного директора ПАКУ.

Почніть з малого. Створіть неформальну групу радників, щоб зрозуміти, як працює цей інструмент і спробуйте долучити її до реальних задач вашої компанії.

Борди – не панацея, але вони можуть стати ключовим фактором успіху компанії. Головне – підходити до цього питання з розумом і обережністю. Маєте питання – пишіть!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Філософія під час війни

Нещадовно мали розмову з колегами про стоїцизм під час війни. Ось декілька питань, які ми обговорювали. Відео з розмовою можете подивитися тут...

Куди інвестувати, коли грошей майже немає? Ось куди:

Інтернет забитий статтями, куди інвестувати, коли у вас повно грошей. Є багато стратегій та варіантів вибору. А що робити, якщо грошей майже немає? Студенти і, взагалі, молоді люди часто мене питають, куди і як інвестувати, коли грошей дуже мало...

Як стартапу знайти інвестиції? Ось як:

Вийшла нова стаття про те як знайти інвестиції в стартап: https://epravda.com.ua/biznes/desyat-klyuchovih-porad-dlya-masshtabuvannya-startapu-804182/ Колись я вже писав пару статей на УП про те як стартап може отримати перший мільйон доларів інвестицій від Toloka...

Як знайти свободу, покликання та реалізувати свій потенціал: розмова про головне

В рамках програми Метаноя маю групові та індивідуальні зустрічі з учасниками. Для групових зустрічей ми заздалегіть вибіраємо теми та пропрацьовуємо їх всі разом...

І знову, про свободу, реалізацію потенціалу і свій шлях по життю

В рамках програми Метаноя маю групові та індивідуальні зустрічі з учасниками. Для групових зустрічей ми заздалегіть вибіраємо теми та пропрацьовуємо їх всі разом...

Ніхто не вільний, хто сам собі не господар

Світ навколо нас змінюється стрімко та непередбачувано. Зміни парадигм, потоки дезінформації, геополітичні зрушення, поява штучного інтеллекту – усе це впливає на наше життя, але водночас залишається поза межами нашого безпосереднього контролю...