Тарас Шевченко Співголова Ради Реанімаційного пакету реформ та співініціатор громадського руху "ЧЕСНО", директор Центру демократії та верховенства права.

Підсумки дев'ятого пленарного тижня: аналіз РПР

12 червня 2017, 17:52

Цього пленарного тижня народні обранці можуть похвалитися як мінімум двома важливими голосуваннями: у сфері охорони здоров'я та енергоефективнсоті. Втім треба віддати належне громадськості, яка дотисла депутатів й вони таки включили у порядок денний закони, які мають дати старт медичної реформи, адже станом на початок тижня упевненості та чітких посилів від парламенту про його готовність приймати ці закони не було. Більше того, окремі групи та фракції відверто саботували цей процес.

Отже за результатами непростого тижня після масової акції під Верховною Радою та посиленої уваги ЗМІ, дано старт медичній реформі. 227 голосів віддано за проект Закону України N6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". Законопроект запроваджує якісно новий механізм фінансування за рахунок бюджетних коштів надання медичних послуг і лікарських засобів, який передбачає фінансування послуг наданих пацієнту, а не медичних закладів. Законопроект зокрема: 1) встановлює гарантований державою пакет медичних послуг та ліків; 2) визначає, які послуги будуть надаватися безкоштовно, які за співоплатою, а які повністю буде оплачувати пацієнт; 3) дає змогу лікарям отримувати гідну заробітну плату, відповідно до обсягу наданих послуг пацієнтам; 4) фіксує застосування в Україні міжнародних протоколів лікування та діагностик. Таким чином, зроблено перший крок від нинішньої прогнилої системи медицини, за якої українці змушені платити хабарі, перебувати у напівзруйнованих лікарнях та лікуватися в принизливих умовах.

Однак, парламенту не вистачило вистачило сил на другий крок у напрямку медичної реформи. Другий законопроект N6329, який вносить зміни у Бюджетний кодекс України, відповідно до пропонованої медичної реформи, на жаль, було відхилено. Це означає втрату як мінімум ще одного місяця на повторне внесення і розгляд законопроекту, і відкладення часу реального запровадження змін.

Іншим важливим успіхом минулого тижня є ухвалення в цілому проекту Закону України N5598 "Про Фонд енергоефективності". Створення Фонду енергоефективності стане довгостроковим механізмом державної підтримки населення для впровадження енергоефективних заходів. Подібні Фонди були створені у багатьох країнах Євросоюзу та підтвердили свою дієвість (Чехія, Хорватія, Польща та ін.). Потенціал енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому фонді – понад 50% скорочення споживання енергоресурсів та, відповідно, зменшення сум в комунальних платіжках власників квартир. Сподіваємося, що не пізніше початку наступного року Фонд запропонує українцям доступні та вигідні кредитні продукти.

Про результати розгляду минулого тижня парламентом інших законопроектів, рекомендованих експертами РПР, можна дізнатися на сайті коаліції.

Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Юрій Луценко

Жоден українець не повинен бути в полоні, але має відповідати тут, не дивлячись на всі свої заслуги і статуси, перед українським Законом

Дзюнсей Терасава

Новая история священных реликвий Будды, (привезенных в Японию 1300 лет тому назад китайским Мастером Гандзином), во время глобальных перемен в конце 20 столетия в Европе и во всем мире

Володимир В’ятрович

Група "Першого грудня": не "промайданити" Україну!

20
Ольга Богомолець

Сотні тисяч життів можуть бути врятовані щороку

Ярослав Юрчишин

#АктивістиНеМішені

6
Марина Ставнійчук

Родзинки майбутніх українських виборів або ''Захід нам допоможе!''

13
Віктор Уколов

''Тепла ванна'' для Тимошенко чи об'єктивні опитування?

Іван Крулько

Президентський "злам"

61
Олег Тягнибок

За українське майбутнє без олігархів!

13
Олександр Лємєнов

Кейс Холодницького: рибки теж хочуть їсти?

8
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter