18 червня 2009, 11:06

Про ''політичного яппі'' Яценюка і допомогу Леоніда Кучми

Згідно Вікіпедії "Я́ппі" (Yuppie) – нащадки багатих і знатних родин, які роблять кар'єру чи займаються бізнесом, використовуючи сімейні капітали та зв'язки.

Учора Арсеній Яценюк перевершив самого себе. Хоч здавалося б, що може характеризувати його краще, ніж його щире зізнання журналу Фокус, що він "завзятий хохол".

Але виявляється може! Оцінка цього молодого кар'єриста щодо інших політиків – просто вражає своїм цинізмом.

Учора Арсеній Яценюк повідав світові, що виявляється всі досягнення Юлії Тимошенко стали можливими завдяки більш сильним політикам, серед яких назвав Леоніда Кучму.

Спочатку я хотів зробити політичну заяву, нагадавши, що саме Кучма став ініціатором репресій проти Юлії Тимошенко та її родини. Але пізніше вирішив, що провокаційна клоунада Яценюка не варта політичних заяв, бо виставляє його самого у смішному світлі.

Яценюк ніколи не сварився з президентом Кучмою, але блискуче нав'язував зв'язки з його оточенням для облаштування власної кар'єри.

Зокрема у 2001 році, у розпал репресій Кучми проти Юлії Тимошенко, коли теперішній прем'єр за надуманими звинуваченнями була кинута з грати Лук'яновського СІЗО – 27-річного Яценюка призначають на хлібне місце міністра економіки автономної республіки Крим.

Зрозуміло, що такі призначення не бувають без згоди Президента, тим більше, коли мова йде про наймолодшого міністра економіки в історії України.

Тим більше про опозиційність до Кучми не могло бути й мови, коли Арсенія Петровича двинули на підвищення, призначивши заступником голови Національного банку.

Тому перш, ніж мудрувати перед Інтерфаксом, Яценюку самий час було згадати улюблену приказку журналіста "Української Правди" Сергія Лещенка, що, мовляв, не треба жбурляти камінням, коли над тобою крихкий скляний дах.

Жаль, що тепер Арсеній Петрович не зможе повторити шлях через СІЗО, який завдяки Кучмі пройшла Юлії Тимошенко. Яценюку не повезло, бо президент Віктор Ющенко, щоби йому не закидали, до критики ставиться таки толерантніше, ніж його попередник.

_____________________________________________________________________

P.S. Чомусь пригадалася одна пісня Бутусова:

"Видишь там, на горе, возвышается крест.

Под ним десяток солдат. Повиси-ка на нем.

А когда надоест, возвращайся назад,

гулять по воде, гулять по воде, гулять по воде со мно
й!"

"Наутілус Помпіліус"

______________________________________________________________

P.P.S. А чому "яппі", – запитає читач, адже Арсеній Яценюк будує кар"єру не завдяки зв"язкам та капіталам своїх батьків. Справа в тому, що у "політичних яппі" батьки бувають також політичними. Політична сім"я дає згоду на призначення міністром економіки, потім тягне у Нацбанк. Зрештою, допомагає долати економічні труднощі, витягуючи на кандидата у Президенти країни.

Фото журналу "Фокус"