Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

''Страну спасут образованные'' яценюки

02 вересня 2009, 18:36

Нова хвиля цих "смугастих спасителів" пройшла б непомітною, якби не порушення законів рекламістами, які розповідають про погляди Арсенія Яценюка. Або людини віддалік схожої на нього, бо підпис відсутній.Днями по всій території Криму з'вилися ці смугасті перевертні про "здоровых и образованных".

Не маючи на меті розпочинати дискусію щодо демократичності норм українських законів, які на мій погляд цілком виправдані сторіччями русифікації, я хотів би почути коментарі щодо "образованности".

Зокрема, для мене дивно, що майбутній кандидат у Президенти не знає вимог "Закону про мови", одного з перших законів, що відрізнили народ Української РСР з штучно створюваної радянської спільноти.

Щоб не бути голослівним, наведу нормативний лист Держтелерадіо, який роз'яснює особливості застосування мови в рекламі:

____________________________________________________

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.04.2004 р. N 2041/34/5-1

Щодо можливості оприлюднення реклами в друкованих засобах масової інформації російською мовою

Державний комітет телебачення і радіомовлення України уважно розглянув ваш лист щодо можливості оприлюднення реклами російською мовою та повідомляє наступне.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони інтелектуальної власності" від 03.02.2004 р. N 1407-IV вніс відповідні зміни до ст. 6. Закону України "Про рекламу", зокрема застосування мови в рекламі здійснюється відповідно до чинного законодавства про мови.

Відповідно до ст. 35 Закону України "Про мови в Українській РСР" у газеті, яка видається російською мовою, тексти оголошень, повідомлень, реклами повинні друкуватися українською мовою. Поряд із текстами реклами може бути вміщено їх переклади іншою мовою, в т. ч. російською.

Тексти листівок, що рекламують газету, повинні виконуватись українською мовою. Поряд із текстом реклами може бути вміщено його переклад іншою мовою, у т. ч. російською.

Перший заступник

Голови Комітету

А. Мураховський

____________________________________________________

Щодо політичного, а не юридичного боку справи, то треба сказати, що у Арсенія Яценюка – це вже не перший приклад того, що навіть немає окремого слова в українській мові.

Достатньо згадати його сьогоднішню пропозицію запровадити тестування російською для випускників-мешканців Криму. Характерно, що прозвучала ця пропозиція не у Львові, а саме в Криму.

"Соглашательство" – називають це явище росіяни. "Конформізм" – іншомовне слово, яким це явище величають тепер.

"І нашим і вашим", – на Галичині одне, в Криму – інше. На мій погляд тут нічого дивного, як для Арсенія Яценюка. Адже саме вміння завжди погоджуватись, а не заперечувати характеризує ідеального кар'єриста. Він ніколи б не став Головою Верховної Ради і не подобався б своїм покровителям, якби сперечався з ними, відстоюючи свою правоту.

Тепер головне не пускати Арсенія Петровича у Китай – йому не пасуватимуть спроби примружувати такі інтелігентні і освічені очі.

P.S. Дивився-дивився, але так і не зрозумів, чому настільки синюшний колір обличчя має символізувати, згідно задуму авторів, здоровий спосіб життя? До речі, хто ж автор? Треба обов"язково дізнатись. І подякувати.

powered by lun.ua
Коментарі — 109
Jurdumm _ 03.09.2009 13:47
IP: 93.72.137.---
Спасуть, ще й як спасуть!
Спробуємо розібратись. Хто "вони" є, що "вони" є і з ким "вони" є?
Як нас запевняють, "вони" є звичайним местечковим хлопчиком з сінагогальних Чернівців.
"Вони" були наймолодшимі керівником СП, міністрами фінансів і закордонних справ в урядах ЮВТ і ВФЯ, а також спікером ВР. Здобутків нуль при невгамовному бажанні прислужитись сильним світу цього і местечковому апломбі у риториці.
Кар'єра відбулась під патронажем Ющенка В. Це пояснює, з ким він був.
Спонсорують його зараз Фірташ-Ющенко К. і Ющенко П. Це є відповідь на те, з ким він є.
А ось з КИМ "вони" будуть спасати країну, то є великий знак?
То чи не буде те "спасіння" руїной для країни?
Ивановский _ 03.09.2009 13:45
IP: 95.132.54.---
Не по теме, но к слову.
Во время майдана, лозунг на стене в кабинете " Бандиты сыдитымуть в тюрьмах" переделал под одного из кандидатов на " Диты сыдитымуть в тюрьмах". Ну в принципе так оно и вышло.
Теперь вижу его же рожу и лозунг " Почую кожного". Если здесь поменять букву Ч на Х, то результаты выборов уже можно предсказать. И чего такие бестолковые рекламисты у проффесора?
У кролика тоже не лучше. Хотя задумка удалась: народ заговорил. Не объявить ли конкурс на продолжение "полосатого рейда"?
Как мне кажется в дальнейшем произойдет "проявка " негатива вокруг лица в очках и все тона поменяют на более светлые. Иначе из всего этого получится либо "Черный квадрат" Малевича, либо "Девочка на шаре". Под девочкой и шаром можно вполне прогнозировать определенную фамилию. Хотя скорей всего на том шаре будет проФФесор.
KLIO-X _ 03.09.2009 12:11
IP: 77.122.43.---
Kate53:
Тому попит -на молодих,грамотних людей-в Україні буде і це так!

Тільки не на Яценюка, який своєю політичною гіперактивністю добряче примелькався.
anatoliй _ 03.09.2009 12:11
IP: 91.124.52.---
Кворум:
на мою думку немає Україна лідера за якого незадумуючись можна перевертати гори.А теперішні обличя \так звані лідери\ нічого неварті і вони це довели.Зійшлиб тихенько з політичної арени.бо скоро люди не витримають і почнуться непередбачувані речі Народ України терплячий але до пори
Kate53 _ 03.09.2009 11:51
IP: 78.25.27.---
Його-реклама направлена на тих людей,що уже не хочуть і не можуть дивитися на цю трійцю-Я,Т,Ю! Майже до 30% людей,взагалі не хочуть іти на ці вибори! Але.тепер вони підуть і проголосують-за здорових і образованих -тільки на зло всім іншим! Це їх вибір!
Щоб,не казали про нього,але він реальна загроза Юлі,тому всі боти направлені на боротьбу з ним,а не з Януковичем,з яким можна "все порешать" на двох,преценденти -вже були! Основна задача у ПРиБЮТ-не допустити його у 2-ий тур,а там...вони між собою розберуться! Це всім -ясно і щоб вони не видумували,а запит на інших у суспільстві є! І з цим потрібно рахуватися.Питання-кого БЮТ буде підтримувати,якщо Юля програє і не пройде у другий тур? Відповідь на це питання-дуже принципове-для їхніх прихильників,але,судячи по нападам на Яценюка,який хоче поломати "хатку" узурпації влади на двох,БЮТ-разом з ПР.Є сумнів? У думаючих,розумних та схильних до аналізу людей,цього сумніву немає. Тому попит -на молодих,грамотних людей-в Україні буде і це так!
paprik _ 03.09.2009 11:41
IP: 195.189.44.---
Что касается цвета в политической рекламе, то хорошо подобраны цвета у партии БЮТ – простенько и со вкусом. Причем настраивает на лучшее и более-менее стабильное будущее в отличие от яценюковских военных цветов. Проходя мимо такой "партизанской" палатки невольно думаешь, нет ли там еще и склада оружия.
paprik _ 03.09.2009 11:25
IP: 195.189.44.---
Если Яценюк считает, что видя такое убожество, люди кинутся его избирать президентом, то глубоко ошибается. Я лично наблюдал реакцию людей на такие плакаты, развешанные у нас по городу – только смех и презрительные восклицания.
paprik _ 03.09.2009 11:25
IP: 195.189.44.---
Странно, на плакате изображено одно лицо, напоминающее Яценюка, а пишут "Люди". Где же логика у авторов-рекламщиков, которым Яценюк деньги отстегнул за профессионализм? А сочетание цветов так вообще приводит в ужас.
терези _ 03.09.2009 11:22
IP: 195.189.44.---
Треба гіперуважно підходити до питання політ реклами, і тут, на мій погляд, залишається кращою політреклама Тимошенко – детально продумана, враховуючи всі аспекти психології. Те, як представлений політик назавжди залишиться асоціацією в людини. А від того, з цим асоціюється політик, залежить і кількість його народних прихильників.
Irop76 _ 03.09.2009 11:21
IP: 188.163.60.---
Щоб ти ще писав, якби яценюка не було?:)
Хоча, чи не вперше, я згоден з автором.
Яценюк таки дійсно якась незрозуміла субстанція. І нашим і вашим – тільки оберіть мене.
терези _ 03.09.2009 11:18
IP: 195.189.44.---
Колір, яким представляють Яцика скоріше схожий на якусь бойову розкраску типу "аля камуфляж", не кажучи про якійсь "окупаційні" палатки на вулицях. Здається, обравши таке бачення народом Яценюка, його рекламмейкери, чи хто там ще, досить серйозно програми Тимошенко, асоціація з якої нагадує, дійсно, спокій, миролюбивість та надії на краще. Не говорячи про не замислувате "під галочку" червоне серце.
терези _ 03.09.2009 11:17
IP: 195.189.44.---
Чесно кажучи, не говорячи вже про Яценюка як про політика, від його реклами трохи моторошно. І вже точно про ніяке спасіння речі йти не може – просто не виникає такої асоціації. Смугасте кримське спасіння було, звісно, зроблене для більш кращого розуміння кримчанами, однак при чому нехтувати законом про мову і ні кому-небуть, а людині, що балотується на пост Президнета країни...
paprik _ 03.09.2009 11:11
IP: 195.189.44.---
Як усім відомо, "синє" обличчя – фактор, який вказує на якісь негаразди с організмом людини. І тоді стає неясно, до чого на рекламному плакаті підпис "Здоровые люди".
Сергій_Трегубенко _ 03.09.2009 10:54
IP: 95.133.183.---
Віктор Уколов:
Сергій_Трегубенко:
Ок. Почекайте. Невдозі буде така можливість. /// Спеціально для Сергія Лещенка – це не заява для цитування у вигляді новини на УП:-)
Дякую за відповідь, будемо чекати.
Віктор Уколов _ 03.09.2009 10:41
IP: 194.30.168.---
Сергій_Трегубенко:
Ок. Почекайте. Невдозі буде така можливість. /// Спеціально для Сергія Лещенка – це не заява для цитування у вигляді новини на УП:-)
Сергій_Трегубенко _ 03.09.2009 10:17
IP: 95.133.183.---
Віктор Уколов:
Сергій_Трегубенко:

Сергій, я не буду говорити не по темі блогу.
Звісно, моє прохання стосується створення Вами наступного блогового запису саме на цю тему.
Багато людей хотіли б поспілкуватися з Юлією Володирирівною. Тому і прохання посприяти такому спілкуванню та поінформувати нас про результат розмови у Вашому блозі. А ще краще, повідомити про відкриття форуму.
Віктор Уколов _ 03.09.2009 10:08
IP: 194.30.168.---
Сергій_Трегубенко:

Сергій, я не буду говорити не по темі блогу.
Сергій_Трегубенко _ 03.09.2009 09:56
IP: 95.133.183.---
Шановний пане депутат. В мене є до Вас прохання. З"ясуйте, якщо можна, скільки ще Юлія Володирирівна триматиме на профілактиці свій форум http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/forums/?
Цікаво було б їй поставити питання і отримати відповідь.

Думаю, пане Вікторе, за майбутню відповідь.
KLIO-X _ 03.09.2009 09:35
IP: 77.122.43.---
Який кандидат – така й реклама. Та ще й порушенням законодавства.
Valerij_Anatoljevicn_gorod_Harkov _ 03.09.2009 09:10
IP: 92.49.203.---
Уколов, а где Лозинский сейчас?
Ві лично как депутат фракции БЮТ помогли семье убитого депутатом БЮТ Олейника?
Чорний _ 03.09.2009 08:44
IP: 85.223.150.---
Нехай пише хоть на англійській. Всеодно обличчя Берії. З обличчям Берії і національністю самого древнього народу Яценюку світить максимум третє місце і то з величезним розривом між другим місцем.
Ивановский _ 03.09.2009 08:28
IP: 91.124.9.---
Самое смешное, что ни мнение Уколова, ни мнения в комментариях, ни косвенно, ни тем более прямо не повлияют на результаты выборов. А цифры у яценюка будут не более 1,3%.
ironcat _ 03.09.2009 01:45
IP: 93.72.185.---
У Яценюка явно раздвоение личности – на плакате он один, а подпись людИ. Да и вообще, вопреки его обещаниям, партии у него до сих пор нет – про каких таких людей он говорит? Про таких же синих как и он на этом борде? И этот кошмар еще кто-то называет рекламой?
Кворум _ 02.09.2009 23:36
IP: 77.122.43.---
Коцаба:
Дуже нерозумно називати ОЦЕ правдою!
Низькопробна гидка похабщина, від якої якої просто верне. Перших пару кадрів – а далі дивитися не став. Пуста трата часу.
Кворум _ 02.09.2009 23:27
IP: 77.122.43.---
"І нашим і вашим", – на Галичині одне, в Криму – інше. На мій погляд тут нічого дивного, як для Арсенія Яценюка. Адже саме вміння завжди погоджуватись, а не заперечувати характеризує ідеального кар'єриста.

Схоже, що Яценюк дуже хоче бути у ролі "золотого рубля", який подобається усім без винятку. Так і втратити власне "Я" недовго, якщо воно є, звичайно...
Aтака Путіна1232 Корупція1345 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter