Олесь Ульяненко Письменник

"...И ни церковь, и ни кабак – ничего не свято..."

01 липня 2010, 00:02

Сайт Інституту релігійної свободи (ІРС) оприлюднив відкрите звернення керівників християнських Церков України до української громадськості з приводу потреби захисту високих моральних засад та сімейних цінностей

Перше враження нормальної, інтелігентної людини, що прочитала цей документ – в неї просто одвисає щелепа. Друге – занепокоєння, страшенне занепокоєння. Я знаю кількох людей, що ледь не з інфарктом злягли.

Що це? Яке право має церква таким чином впливати на мирян, лізти в мирські діла? Вона може молитися, відмолювати гріхи, але в піар-акціях брати участь вона не може. Священики навіть не мають права виступати по телебаченню, і про це треба нагадати, бо вони там з'являються. Вже не кажу, що вони їздять на мерседесах, ніби не Богу служать, а Дону Карлеоне. І ці страшні коробки з баблом – навіщо вони у церквах? Куди вони їх весь час тягають? Можна заставити замовчати ЗМІ, але як ти заставиш мовчати водія таксі, що розповідає: я возив проституток у Лавру, до батюшки. Правда завжди випливе на поверхню. Так що цей папірець не має ніякої цінності, він нічому не допоможе, не варто було руки бруднити.

От вони пишуть у цьому зверненні: переважна більшість віруючих людей підтримує НЕК. Виникає пропозиція: давайте тоді диктатуру встановимо. Натягнемо дроти, візьмемо кулемети. Хай буде не переважна більшість, а усі. Одразу в'єтнамці з китайцями приєднаються, як завжди.

Багато чого є у цьому папірці, немає лише здорового глузду. А віруючій людині здоровий глузд треба мати. Рацію має той, хто має силу. В нас є грамотні люди, але вони бояться, вони навчені досвідом і знають наперед, що через сто років тут буде дірка. Ніхто не поспішає вкладати сюди гроші, і ми ніби відділені від усього світу.

Нашим панотцям треба частіше ходити в народ, і тоді би вони знали, що народу зараз не безпеки інформаційного простору не вистачає, а безпеки життя. От у нас тиждень тому у ліфті людину зарізали. Ментів було море. Нікого не знайшли. Ніби чувак сам себе зарізав. Так давайте про це мовчати.

Це виникає бажання перевірити цей документ на ідентичність, чи дійсно панотці у курсі, що вони підписали. Бо аж якось не віриться. І якщо вони в курсі, тоді з цієї країни лишається тільки тікати. Причому – на острів. Тому що неможна нормальній людині жити у такій атмосфері – це усе рівно, що річкового карася у солону воду кинути – він подохне.

Це піар, причому піар, зроблений невдало. Такий понт панотців, щоби ми просто про них згадали. Що вони теж участують, і у такий хитрий спосіб мирять конфесії. А якщо підійти з іншого боку, то це пахне громадянською війною.

Панотці усе-таки люди не від миру цього, і можливо не розуміють, що вони не мораль захищають, а піарять НЕК – караючий орган. Я ніколи не забуду, як ми зібралися обговорювати, як можна відкликати той експертний висновок, і пан Костицький, голова НЕКу, почав: "ну що, усі ми славно пропіарилися..." Я пам'ятаю це слово в слово. Так що це хитрощі, махінації і тінь на релігію, тобто на віруючих людей, які і слухом не знають, що воно таке. А якщо додати 30 млн атеїстів, які взагалі ні у що не вірять, то це звернення християнських церков для них буде пустим підписаним папірцем, з яким можна зробити що завгодно, у тому числі і дуже велику каку. Країна напружена до неможливого, а вони бавляться. Народу ця комісія – як галці п'ята нога. А вона існує, тому що є Закон про захист суспільної моралі, і тут нічого не вдієш, хіба що знайдеться достатня кількість чесних депутатів, які проголосують за відміну цього безглуздя. Навіщо забороняти реальність? Порнографія усе рівно буде, буде і проституція, вона стане навіть сильніша, хитріша і нахабніша, і нікуди не дінешся, і треба цьому давати якусь раду, а інакше держава буде прогнивати як сифіліс, зсередини.

На гроші, які держава у рік на витрачає на Національну експертну комісію з питань моралі, можна побудувати дитсадок. Так шановні, візьміть гроші у НЕКу і зробіть щось для українців. Допоможіть ветеранам, бабусям, бомжам. Скільки людей постраждали від НЕКу. Хіба ці люди навіть не можуть скаржитися? Хіба вони, як платники податків, не можуть протестувати?

Хто взагалі переслідує Національну експертну комісію? Критикують? Так вона для того і існує, щоби її критикували. З владою гармонії не вийшло, так вони до попів полізли. А попи чим допоможуть? НЕК – це каральний орган, і його хтось травить, так виходить?

Не те що я за порнографію, але я за нормальне суспільство, де усе має своє законне місце. Панотці – у церквах, порнографія – у секс-шопах, ніхто не лізе на чужу територію, і від усього доходи поступають у державний бюджет. Хіпі у парку курять травку – хай ведуть себе тихо і платять податки. І усе, і проблема знімається. А то починається святенницька мораль: боже, вони курили! Ну то й що? Вони нікого не чіпають, на відмінність від моралістів. В нормальній країні людей попереджають, а у нас одразу хапають, нахабно, не пояснюючи, у чому вони винні.

Не розумію, чому в цьому цирку взяв участь Любомир Гузар – людина розумна і мудра, яку я глибоко поважаю. Про це варто подумати. Він завжди хотів об'єднання, я знаю це точно. Священики намагаються втриматися. Вони – щит проти війни. Наш шар земний такий перекручений, такий перенаселений, що людям вже нема чого робити, половина людства просто ходить і нічим не займається. Це хороший намір, благородний – об'єднатися в одну церкву, Бог-то один. В мене багато розумних, просунутих знайомих, в них питаєш: ти в яку церкву ходиш? Відповідають: а мені однаково.

Але якщо об'єднати церкву з державою, одразу буде війна. В Євангелії що написано? – "Кесарю – кесареве". Неможна йому давати божого. Вибачте, Ісус Христос відділив церкву від держави. У цьому зв'язку часто згадують інквізицію. Я нічого не знаю про неї, народився не тоді і не в тій країні. Знаю тільки, що католицька церква її засудила та покаялась. Але про українську інквізицію поки що не йдеться, бо ми не маємо держави, ми маємо тільки здоровенну територію з 47 млн маргіналів. Спочатку треба тут все привести до ладу. Як ні крути, а ми колонія колишньої імперії. По-друге, ми аграрна країна, тобто колгоспники. Нам би зібратися разом та навести порядок. А ми радіємо: В сусіда корова здохла? – Гага! Як чудово, чула Манька, у Івана корова здохла. І ці дрібниці ліпляться у якісь кавалки, і з них складається життя країни. У Іспанії таке саме було у 30 роки минулого століття, коли Франко до влади прийшов. Він усе владнав. У першу чергу він почав хапати інтелігенцію і творчу еліту, а кого ж? І виходить, що це і є реальний шлях до об'єднання – знайти ворога. Якщо усе це служить для нашого об'єднання, якщо це об'єднає церкви, то тоді я – "за".

Але якщо ні, то я – "проти".

powered by lun.ua
Коментарі — 35
ПротыВсих _ 19.08.2010 01:31
IP: 69.28.46.---
Нажаль Україна це вже давно нехристиянська нація. Те що сьогодні вважається нормою в суспільстві – ніяк не може існувати в християнській країні. Хабарництво, аморальність, розбрат. Тому ми можемо називатися християнами, але це не значить що ми ними є.
Лише ті крахни які притримувалися високих моральних і духовних стандартів досягали найвищого розвитку і успіху – (Протестантська Європа, Північна Америка, Австралія) – і до цих пір ще користуються благами які досягли їхні діди. Але як тільки прийшов занепад моралі – це приводить до занепаду нації і держави. І тотальний крах стає питанням часу. Так було з усіма великими імперіями – шлах до колапсу лежіть через моральну деградацію. Аморальність знищить людство, якщо ми будемо і далі вітати ті тендеції які сьогодні пропагуються в кіно і на телебаченні. Без Бога нація – це натовп... сліпий глухий жорстокий... Сьогодні в штатах і Канаді геї і лесбіянки мають більше прав ніж нормальні люди
m_zor _ 04.07.2010 22:51
IP: 94.27.64.---
Silvan:маю приклад з свого життя
ти про цей приклад уже всюди розповідаєш: коменти, блоги, ЖЖ – вже схоже на спрямовану дискредитацію священиків. Якщо є питання, запитай у нього: про церковні правила, і шо то за дороге авто. Навіщо голослівно бруд лити, смакуючі плітки?
Silvan _ 02.07.2010 21:03
IP: 91.210.20.---
Стаття сумбурна, але я маю приклад з свого життя. Моя сестра й її хлопець вирішили брати шлюб. Шукали церкву. Обидвоє – з різних конфесій. В одній з церков (це Львів) священник їм сказав, що через конфесійність він не може їх вінчати, бо вони тіпа парафіяни різних церков і це питання... бізнесу. У священика Мазда 07.

Я був в шоці
IoannKo _ 02.07.2010 11:42
IP: 193.46.66.---
> Священики навіть не мають права виступати по телебаченню, і про це треба нагадати, бо вони там з'являються.

Демократичненько так...
І про 30 мільйонів атеїстів якось перебрав автор. І про об'єднання церков щось таке приплів нерозумне. Тобто текст вийшов як з "палати N6"... гламурненько... але ж "інтелігентне"...
Deutsch _ 01.07.2010 23:13
IP: 109.41.44.---
"Якщо усе це служить для нашого об'єднання, якщо це об'єднає церкви, то тоді я – "за".
Але якщо ні,то я-"проти2.""

Самое главное,что не "против всех".А то современные писатели падки на этот грех нынче.

Всё несколько сумбурно но,с моей точки зрения,верно.Эта запись-констатация факта попытки "вмешательства" церкви в дела государства.А кто же должен вмешаться в дела несуществующего государства?Государство-моральный,политический и экономический банкрот.Более всего моральный.Государство перестало выполнять свои функции и не реализует:
1.Права и свободы человека
2.Всеобщее равенство перед законом
3.Принцип разделения властей
4.Разрешение конфликтов через справедливый суд
5.Создание гражданского общества

А свято место пусто не бывает.Поэтому совместное заявление глав христианских конфессий-попытка хоть как-то восполнить тот вакуум отсутствия государственности, сложившийся в нашем обществе в результате почти 20 лет независимости.
И что в этом плохого?
Неюля _ 01.07.2010 21:01
IP: 77.52.39.---
З життя духовної еліти: "Мерседеси" для патріархів і митрополитів...З життя духовної еліти: "Мерседеси" для патріархів і митрополитів. www.ПРАВДА.com.ua, _ Четвер, 03 грудня 2009, 15:33.
www.pravda.com.ua/articles/4b1aab1eaa883/
bmi _ 01.07.2010 20:49
IP: 178.219.95.---
krabat-m:
01.07.2010 00:02 _ Олесь Ульяненко
"...И ни церковь, и ни кабак – ничего не свято..."

Бля роб"ята! Всьо "неяк"! Всьо!...Ух"як...роб"ята!
___________________ та чоловіка" достала " та комісія, ото він і... написав.Невірицця, шо і комісія та, така принципова, " справєдлівая", не крутяцця коло неї заінтєрєсованиє... Одне се, сьодні, мо, й не таке важливе, та якшо все-все до купи, то якість життя в цій країні... однозначна. Та, видаєцця, шо з покращенням життя від учора, більшости насілєнія всьо подобаєцця, тіпо – жить мона...
krabat-m _ 01.07.2010 19:15
IP: 93.73.92.---
01.07.2010 00:02 _ Олесь Ульяненко
"...И ни церковь, и ни кабак – ничего не свято..."

Бля роб"ята! Всьо "неяк"! Всьо!...Ух"як...роб"ята!
m_zor _ 01.07.2010 16:03
IP: 94.27.64.---
ACTIONDIRECT:
Годі забрюднювати коменти СПАМом. Якщо ви бот, то пора самоліквідуватися.
grafo _ 01.07.2010 14:46
IP: 194.44.153.---
NovorosOdessa:
ACTIONDIRECT:
В Москве ограблен храм Андрея Рублева
На улице Раменки в Москве ограблен храм Андрея Рублева.
"Вор проник в церковь, взломав замки дверей, – сообщили Life News в правоохранительных органах. – Он забрал золотые украшения, которые верующие оставляли под иконами, и разбил несколько образов святых. В том числе пострадала икона Божьей Матери".
"Примечательно, что настоятель храма является преподавателем в университете МВД России. Верующие сообщили милиционерам, что в среду видели подозрительного мужчину."
Так что, радоваться надо?
===
Та ні.
Вор повинен бути в тюрмі.
Своя_Думка _ 01.07.2010 14:27
IP: 178.95.255.---
"47 млн маргіналів"
підтримують
"ПОШУК ВОРОГА"
відразу і у будь-якій формі.
І ці блоги та коменти –
яскравий і однозначний
цього приклад.
gorst _ 01.07.2010 13:16
IP: 91.198.175.---
Нарешті на щось дієве наважились і церковні діячи. Дуже добре! Вони мають дбати про те, про що такі автори, як Ульяненко не замислюються. Вони (автори) переповнені особистим егоїзмом і заробляють на хліб не дуже турбуючись результатами своєї діяльності. І якщо людина досить самодостатня та критична, щоби якось "перетравлювати" їхню творчість-хай би, але ж молодь... Я вже про рекламу, порнографію, ублюдочні телевізійні проети (дом – 2) не кажу.
NovorosOdessa _ 01.07.2010 11:59
IP: 194.44.7.---
ACTIONDIRECT:
В Москве ограблен храм Андрея Рублева
На улице Раменки в Москве ограблен храм Андрея Рублева.
"Вор проник в церковь, взломав замки дверей, – сообщили Life News в правоохранительных органах. – Он забрал золотые украшения, которые верующие оставляли под иконами, и разбил несколько образов святых. В том числе пострадала икона Божьей Матери".
"Примечательно, что настоятель храма является преподавателем в университете МВД России. Верующие сообщили милиционерам, что в среду видели подозрительного мужчину."
Так что, радоваться надо?
ACTIONDIRECT _ 01.07.2010 11:54
IP: 93.72.62.---
В Москве ограблен храм Андрея Рублева
На улице Раменки в Москве ограблен храм Андрея Рублева.
"Вор проник в церковь, взломав замки дверей, – сообщили Life News в правоохранительных органах. – Он забрал золотые украшения, которые верующие оставляли под иконами, и разбил несколько образов святых. В том числе пострадала икона Божьей Матери".
"Примечательно, что настоятель храма является преподавателем в университете МВД России. Верующие сообщили милиционерам, что в среду видели подозрительного мужчину."
Хархама _ 01.07.2010 11:35
IP: 88.81.224.---
От всей этой истории бодания между НЕК и писателями-издателями у меня возникает ощущение, что это две стороны одной медали. Было бы идеально, чтобы церковь и писатели были отделены от государства без права участия в пиар-акциях. Господдержка убивает и свободу творчества, и свободу совести.
ACTIONDIRECT _ 01.07.2010 11:31
IP: 93.72.62.---
- Чем воскресный утренний телеканал отличается от вечернего?
- Перестановкой ударения.
-???
- Утром попЫ, а вечером пОпы.
ACTIONDIRECT _ 01.07.2010 11:19
IP: 93.72.62.---
Идут священник и мент, жалуются друг другу на тяжелые времена. Вдруг
видят: двое яростно дерутся. Мент только хотел разнять, как его поп
удержал:
- Еще не время, сын мой, обожди...
Те двое уже убивают друг друга – поп все равно удерживает мента.
Наконец, один из дравшихся падает замертво. Священник милиционеру:
- Вот теперь пора. Идем: один твой, другой мой.
ACTIONDIRECT _ 01.07.2010 11:16
IP: 93.72.62.---
Едет поезд. В купе на станции заходит молодой священник.
А в купе сидит девушка, красивая такая, в короткой юбочке.
Едут довольно долго, и попу вдруг захотелось...
- О дочь моя, позволь с тобой грех совершить?
- В чем проблема, святой отец, деньги плати и вперед...
После процесса:
- Hу что, святой отец, деньги платить будем?
Поп (перекрестясь и подняв палец вверх):
- Всевышний заплатит!!!
И тут грузин с верхней полки:
- Пааслушай ты, каазел! Всевишний уже заплатил, теперь пускай
всенижний платит!
m_zor _ 01.07.2010 10:40
IP: 94.27.64.---
З публікації пана Олеся виходить, що Церква взагалі не має права звертати увагу держави та суспільства на проблеми моралі. Але ж це і є безпосередньою функцією Церкви!

Хіба Церква не є частиною громадянського суспільства, яка так само бере участь у суспільному житті та висловлює думку з питань, які стосуються питань її безпосереднього покликання?

Чому раптом ви вирішили, що представники Церкви не повинні користуватись телеефіром? Хіба за вашою логікою на телебаченні мусять бути лише битви екстрасенсів, усілякі ворожеї та віщуни разом із багатогодинними балачками безвідповідальних політиків? Ось і все виховання для дітей і молоді.

Ви виступаєте за свободу слова, а самі затикаєте рота усім інакомислячим, адже ставете під сумнів сам факт можливості появи такого спільного звернення Церков. Якщо суспільна дискусія навколо НЕК та моральності розпочата, то майте мужність та вихованість не плескати здогадками та сенсаціями з паркану, а почути думку інших, хоча і відмінну від вашої.
Осмомисл _ 01.07.2010 10:33
IP: 178.95.140.---
пане Ульяненко! Ви виступаєте гнівним викривачем в силу вашого ОСОБИСТОГО конфлікту з НЕК і це очевидно з написаного... тому всі ваші аргументи надто віддають вашим власним потом...
Zorro_ua _ 01.07.2010 10:21
IP: 94.27.64.---
А щодо громадських організацій як захисників моралі – це якась ілюзія. Які в них засоби впливу на медіа?

В Європі за еротичні чи порнографічні публікації в загальнодоступних виданнях позбавляють ліцензії. Це є прямий контроль держави у сфері моралі.

Однак в Україні нікого за це ліцензій не позбавляють. Як приглад, газета "Блік" і надалі вільно розповсюджується повсюди, хоча у суді було доведено правомірність рішення НЕК, яка встановила факти поширення порнографії та еротичних матеріалів у цьому широко доступному виданні.

Просто виявилось, що НЕК стала ефективно виконувати свої функції. Доречі, будучи громадським та колегіальним органом. І зауважу, що НЕк не має каральних функцій, вона лише встановлює факти порушень. І вже після опублікування певних матеріалів, тож не є оргном цензури.

Думаю, що якби в Україні органи ліцензування за ті ж самі порушення позбавляли пресу чи видавців ліцензій, тоді так само знайшлись би борці за свобду слова, а насправді прихильники сваволі.
Leon+ _ 01.07.2010 10:16
IP: 91.201.156.---
Дуже сумно, коли представник інтелігенції мислить як вуйко з села. Воістину правда: "Не дай, Боже, з Івана пана!"
А тепер за порядком.

Звернення:
У останні часи інститут сім'ї як ніколи піддається нищівній атаці, коли за допомогою пропаганди та навіть інструментів міжнародного впливу українському суспільству нав'язуються у якості норми життя неприродні одностатеві стосунки чи аморальний безвідповідальний стиль життя
Про це Церква не повинна говорити? Це її втручання в державні справи?

Звернення:
пасивність держави у сфері активного захисту суспільної моралі рівнозначна її сприянню моральній деградації, адже тільки держава має засоби правового впливу.
І тут Церква втручається?
Zorro_ua _ 01.07.2010 10:04
IP: 94.27.64.---
Пане Олесю, якби порнографія була лише в секс-шопах, як ви кажете. Так ні, вона лізе у загальнодоступну пресу, на телебачення у денний час та на біг-борди. Це вже суттєво зачіпає світогляд наших дітей. І якщо вони будуть виховуватись розбещеними, а держава цьому лише буде сприяти, тоді епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні стане реальністю для багатьох поборників свободного, тобто рознузданого, способу життя.
NovorosOdessa _ 01.07.2010 09:49
IP: 194.44.7.---
Раз уж написали, то укажите свою конфессию. Раз уважаете только Гузара, то католик?
А вы писали, когда государство в лице прыщавого вмешивалось в церковные дела?

Для меня обидно выдеть среди подписантов Митрополита Владимира вместе с филаретом!!! Секта и подписывает с канонической церковью?

И еще. Где вас учили (вместе с малолетками из "Свободы" и "Просвиты") изощренному манипулированию ("Можна заставити замовчати ЗМІ, але як ти заставиш мовчати водія таксі, що розповідає: я возив проституток у Лавру, до батюшки".).
Вот так действуют и адепты ОУН-УПА-Бандеры_Шухевича. Кто-то, где-то сказал и тут же напридумают в короб...
крушнаціон _ 01.07.2010 05:29
IP: 91.124.63.---
НАГАДУВАННЯ:
Росія за допогою своїх лакеїв- емісарів тут на Україні все робить по розвалюванню, занепаду, Держави як такої. Ця владна мерзота, ще має право про щось базікати, але чого ми хочемо коли ми самі дозволили щоб нами управляли такі такі українофоби, особи які від слова Україна здригаються. Проаналізуйте: Президент, Премєр, Три Віцепримєри, Гол. През. Адміністрації, Міністри Оборони, УМВС, Освіти, Гол. СБУ, Сек. Нац, Безпеки, Гол. Сл. Розвідки, Нач КРУ, Нач.Укрспецекспорту є не українцями за походженням,люди взагалі які ненавидять цю Державу.В якій державі Європи, Америки ви побачите аналогічне. Може в Росії? В нас зараз при владі,як ніколи не видно тих, хто здатний відкрито заперечити, заявити що діється всередин владного і цього чужого багна. Страх за свої маєтки, за свою сімю робить з тих навіть і українців, які ще себе вважають ними, добравшись (отримавши з "щедрої" руки Януковича і Ко) до керівництва робить їх лакеями Януковича- Азарова і Ко
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter