Святослав Вакарчук український музикант, вокаліст, лідер рок-гурту «Океан Ельзи», композитор, громадський діяч

Розмова про важливе

11 грудня 2017, 14:34Хотів би поговорити з вами про важливі речі.

Про те, що саме ми разом маємо зробити для того, щоби наша держава стала Україною нашої мрії. Я впевнений, що те, ЯКОЮ має бутити наша Батьківщина, є значно важливішим, ніж те, хто буде її очолювати.

Ви знаєте, що я ніколи не заявляв про президентські амбіції. Не збираюся робити цього й сьогодні. Влада, як така, мене не цікавить.

Я ніколи не співпрацював із жодними політтехнологами, не обговорював з ними навіть гіпотетичні політичні плани. Ніколи не замовляв соціологічним компаніям дослідження на тему своїх президентських чи інших політичних рейтингів. І взагалі до публікації таких рейтингів ставлюсь стримано. А ще більш стримано – до їх обговорення, оскільки вважаю, що в країні сьогодні є точно більш важливіші речі для обговорення.

Я ніколи не давав жодних обіцянок політикам чи бізнесменам. І, чесно кажучи, з посмішкою ставлюсь до конспірологічних теорій, що, мовляв, мене хтось фінансує чи "веде", або хтось за мною "стоїть" чи мною маніпулює.

Я є абсолютно самостійною, самодостатньою і фінансово незалежною людиною, яка заробила свої гроші чесною працею. І це, до речі, дозволяє мені, в тому числі, підтримувати тих, хто потребує допомоги. Я надаю таку посильну допомогу регулярно і це приносить мені велике задоволення.

Зокрема, нині я частково оплачую навчання трьох українців у Стенфордському університеті, одному з найкращих вишів в світі. Я свідомо прийняв таке рішення і став ко-спонсором програми Ukrainian Emerging Leaders.

Я, до речі, і сам зараз навчаюсь в Стенфордському університеті, вивчаючи процеси розбудови політичних інституцій, державотворення, економіки, права. І роблю я це зовсім не для того, як декому мариться, щоб "вивчитися на президента". А для того, щоб мати змогу предметно ставити запитання та висувати кваліфіковані вимоги представникам влади. Так, я ще не став непересічним фахівцем в кожній з цих галузей, але з кожним днем я все більше і більше розумію зміст, форму, а головне, глибину тих завдань, які стоять перед нами.

13 років тому, на самому початку Помаранчевої революції, наша група перервала свій гастрольний тур. Тоді я пояснив свій вчинок так: "Я можу принести значно більше користі своїй країні як громадський діяч, ніж як музикант". Ці слова резонують мені й сьогодні.

Після Революції Гідності я твердо пообіцяв сам собі, що більше ніколи, ні за яких обставин не буду стояти осторонь тих процесів, які відбуваються в нашій країні. Це – моя справа, як і справа кожного з вас. Це справа всіх громадян України.

Я був би щасливий, якби моє життя було пов'язане з творчістю, з тою річчю, яку дійсно дуже люблю. Дуже хотів би, щоби рівень політичної культури, розвиненість інституцій, державного апарату в Україні дозволяли мені взагалі ні про що інше, окрім творчості, не думати і на цьому концентруватись.

Та, на жаль, політичні та державні інституції слабкі. Політикам, які роками перебувають при владі та в опозиції, часто, до речі, міняючись між собою місцями, люди не вірять абсолютно. А самі політики надто рідко демонструють стратегічне мислення, готовність ставити суспільні інтереси вище, ніж власні, приватні, сімейні, політичні та фінансові інтереси.

Україна поступово перетворилась на найбіднішу чи одну з найбідніших держав в Європі. Завинили в цьому всі політики, всі, які за останні 26 років перебували при владі. Але є в цьому й частка нашої провини: всі ці роки ми сподівались на черговий прихід чергового "месії", який прийде і врятує нас. Не врятує.

Ми всі разом маємо брати участь в творенні нашої держави. Незалежно від віку, фаху, роду занять чи місця проживання. Маємо робити спільну справу, кожного дня, чесно, якісно, ефективно. Робити нашу країну кращою і успішнішою.

Що заважає, запитаєте ви мене, нашій країні нарешті зіп'ятися на ноги?

Для будь-якої стійкої конструкції необхідною умовою є існування як мінімум трьох точок опори, трьох колон. Для сучасної європейської держави такими колонами є: верховенство права, якісний державний апарат та демократія, тобто підзвітність політиків виборцям.

В Україні дві з трьох колон – верховенство права та державний апарат – прогнили наскрізь. Їх фактично треба будувати з самого початку. Обережно, але впевнено треба робити це вже сьогодні. Третя колона – демократія – нібито виконує покладене на неї завдання: вибори відбуваються і начебто фальсифікацій на виборах сьогодні вже таких не має, як були раніше. Але те, що волевиявленням громадян очевидно маніпулюють – це всім нам ясно.

Підсумуємо: наша державна конструкція тримається лише на одній колоні та й та зроблена з напівякісного бетону. Тому треба негайно зводити дві колони – верховенство права і державний апарат та зміцнювати третю колону – демократію.

Ніхто з нас не може стояти осторонь цього процесу. Всі ми маємо бути за це відповідальні. Але тим не менше, основна робота лягає на плечі політиків. Як від влади, так і від опозиції.

Що їм, політикам, для цього потрібно вже сьогодні зробити? Я спробую перерахувати

1. Створити незалежний антикорупційний суд. Ця структура, або інший, аналогічний, судовий орган мусять бути негайно створені, з'явитись вже зараз. Робити це треба швидко, рішуче та впевнено. Без зайвих слів. Державні крадії, особливо високого рангу, мають бути неминуче покарані.

2. Змінити виборче законодавство. Треба не лише запровадити відкриті виборчі списки, але й унеможливити політичну залежність Центральної виборчої комісії від впливу політичних партій. Новий склад ЦВК має бути сформований з професійних експертів, що мають незаплямовану репутацію. Треба зменшити роль олігархів і взагалі великих грошей у виборах. Треба жорстко обмежити використання політичної рекламі на телебаченні та радіо. Наступні вибори мають відбутися за принципово інших умов.

3. Провести справжню ефективну реформу державної служби. І мова не лише про зменшення витрат на утримання держапарату, зробити його ефективним, гнучким, якісним і сучасним. А головне, потрібно сформувати нову генерацію чиновників, створивши умови для залучення до держслужби молодих, енергійних, освічених патріотів.

4. Реформувати Службу безпеки. З інструменту впливу на бізнес, яким, на жаль, вона часто сьогодні є, має перетворитися на разючу зброю боротьби з тими, хто реально підриває сьогодні нашу безпеку та незалежність.

5. Розпочати дієву приватизацію. Ті державні підприємства, які є неефективними, а головне, є великим розсадником корупції й гальмують розвиток нашої країни, мають бути неодмінно роздержавлені

6.Припинити політичний лобізм. Оборудкам, замішаним на приватних інтересах політиків потрібно негайно покласти край. Саме ця ганебна політика тіньових схем, а не приватизація землі, медична чи освітня реформи робить 99 відсотків громадян біднішими. Цьому треба покласти край.

7. Змінити правила поведінки політиків. Очільники держави та претенденти на їх місце мусять стати відкритішими, простішими та доступнішими. Ну не може чиновник все життя знаходячись на державній службі, вести життя мільйонера, а деколи навіть мільярдера. В такій ситуації ніколи не буде довіри людей до влади.

8. Прищепити принцип відповідальності. Політикам треба вчитися виконувати власні обіцянки. А коли це неможливо, бо так теж буває, чітко і ясно пояснювати, чому так сталось, а також окреслювати шляхи того, як ці обіцянки можуть бути виконанні в майбутньому.

9. Запровадити культуру прозорої комунікації. Кожен крок політика має мати чітке, логічне, а головне, правдиве пояснення. Не треба тримати нас за ідіотів. Не потрібно всіх цих схем, "тьорок", "темників". Це все змушує політиків брехати і підриває довіру. Я впевнений, що найефективніша стратегія для влади, це два слова – говорити правду.

10. Публічно окреслити межі дозволеного. Є речі, що мають бути непорушними. Ніхто, ніколи, за жодних обставин не має порушувати ці принципи. Перелік цих табу має бути чітко сформульований та оприлюднений.

Ці 10 пунктів – це не 10 заповідей. Це просто перші, дуже необхідні кроки, щоб зробити нашу країну кращою та розв'язувати їх потрібно вже сьогодні.

Я повторюсь ще раз: я особисто не маю владних амбіцій. Я з радістю підтримаю того політика, владного чи опозиційного, чи партію, яка представляє його чи її, якщо вони спроможуться виконати ці 10 пунктів.

Ніколи, за жодних обставин не підтримаю того, хто не зможе виконати хоча б одного з них. Байдуже, закінчується його чи її прізвище на "-ко", чи на щось інше.

В кінці хотів би звернутись саме до політиків.

Панове політики, шановні борці за владу! До найближчих виборів ще півтора роки. У вас є час почати ці необхідні реформи, здійснювати ці необхідні кроки. У вас є час довести нам, виборцям, що ви справді любите свою країну. Час дійсно ще є, але його залишається все менше. І годинник цокає...

|||

Не так важливо те, ХТО має очолювати нашу державу, як те, ЯКОЮ вона має бути. Якщо вам не все одно, і ви знаєте як зробити нашу державу Україною нашої мрії-не мовчіть. Діліться своїми думками та пропозиціями в соціальних мережах з хештегом #ЗнаюЯк"

powered by lun.ua
Коментарі — 159
Oleksandr Kyrychenko _ 23.12.2017 17:17
IP: 35.195.250.---
"Я – офицер и всегда держу слово. Всегда говорю правду, даже если она горькая и не все ее хотят слышать. Офицер естественно заботится о людях и защищает их от несправедливости. Для офицера ответственность, честь и достоинство – не пустые слова. В них глубинный смысл и жизненная ценность. Никогда не разменивал честь – на должность, не измерял достоинство – суммой денег", – говорит о себе Анатолий Гриценко.
Oleksandr Kyrychenko _ 23.12.2017 17:16
IP: 35.195.250.---
27 июня 2014 года Анатолий Гриценко на центральном украинском телеканале Первый Национальный в эфире Шустер Live предложил убить президента Российской Федерации Владимира Путина.
Oleksandr Kyrychenko _ 23.12.2017 17:15
IP: 35.195.174.---
Люди Добрі...,

щоб зупинити... цю п'яну=кримінальну... вакханалію=війну... ЧКатіл=путан... бойню скота сов=ком=ЧК...,

голосуйте за Народного Президента АНАТОЛІЯ СТЕПАНОВИЧА ГРИЦЕНКА!!!

Тільки він, як відповідальний професіонал..., відродить Вільну Україну навіки... === на віка...!!!!!

КОБЗАР.
Yaroslav Yurkiv _ 13.12.2017 13:28
IP: 35.195.113.---
Ирина Полевик:
В белом плаще с кровавым подбоем, шаркающей кавалерийской походкой, ранним утром четырнадцатого числа весеннего месяца нисана в крытую колоннаду между двумя крыльями дворца ирода великого вышел прокуратор Иудеи Понтий Пилат.
...Понто-Пірат.
Ирина Полевик _ 12.12.2017 19:01
IP: 94.244.155.---
В белом плаще с кровавым подбоем, шаркающей кавалерийской походкой, ранним утром четырнадцатого числа весеннего месяца нисана в крытую колоннаду между двумя крыльями дворца ирода великого вышел прокуратор Иудеи Понтий Пилат.
Ирина Полевик _ 12.12.2017 18:40
IP: 94.244.155.---
Вадим Криничний _ 12.12.2017 13:54IP: 89.252.61.--
Orest Jj:
Orest Jj:
Вадим Криничний:
... все уже зафиксировано а рукописи не горят.
И хоть трескайтесь лбами об столб бетонный Ющер в истории страны -предатель. И это высечено НА ВЕКА...
Рукописи дійсно не горять, як і те що ПРиБЮТ не відбувся, тільки через те, що Янукович "відмовив" мадам ЮЛА. А те, що Ви бот-чортнороб БЮТу намагаєтесь "висєчь" на скрижалях інформаційних маніпуляцій, то це зовсім інші "крєндєля". Так що ось такі висновки Тузік.
_____
Вадим Мастер и Маргарита вы верите в то что рукописи не горят?
Олександр Перший _ 12.12.2017 18:02
IP: 188.163.12.---
Вадим Криничний:
... але ці ваші думки порадували мене. Дай Вам Бог здоровячко.
Дякую за порозуміння. І вам успіхів.
Вадим Криничний _ 12.12.2017 17:15
IP: 89.252.61.---
Олександр Перший:
Олександр Перший:
Orest Jj:
Але так і не зрозуміли, що Ющенко поступив так, як був повинен поступити справжній президент згідно законів України. Намагався зробити більше (через Універсал), але, дійсно, не спрацювало, тому що с наперсниками не працюють ніякі зобов'язання і договори.
Я гадав, що Ви зовсім "втрачений", але ці ваші думки порадували мене. Дай Вам Бог здоровячко.
Дійсно Ющенко розумів, що зміни до Конституції, які "зістряпав" Медведчук, коли у Президента забирались повноваження, і влада переходила в парламентсько-президентську, і Універсал це єдине, що могло гарантувати зобовязати Премєра і Раду, рухатись в напрямку реформації і демократизації.
Але хитрі "наперсточники" і не збирались виконувати пункти Універсалу. Роль БЮТу була в саботажі реформ, перешкоджанню вступу в НАТО, і через скандали, тоді ще в НУ, паралізувати роботу команди.
Чого тільки вартував проект ПРиБЮТ, чи її дорогі контракти з Г
Yaroslav Yurkiv _ 12.12.2017 16:48
IP: 35.187.76.---
Orest Jj:
Не было бы поддержки БЮТом Ющера – не видать ему трона как своих вух. Это ИСТИНА в последней инстанции – без поддержки ЮВТ не способен к функциональности НИ ОДИН политик, который прошел через ее руки. Повторяю – НИ ОДИН. Итог всех – политпомойка и позорное упоминание в анналах истории страны. Не верите? Ну и не надо, все уже зафиксировано а рукописи не горят.
===============
А Ющенко каже, що то він варовку на памойке знайшов на свою голову, і ще купу інших палитиків, бо інших не було, та й нині не з'явилися.
До речі, Пастор дуже добре функціонує без її паддєржки, і Кролик не тужить... головне, вчасно саскачіть:)
Олександр Перший _ 12.12.2017 16:39
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Это выбор населения.
Це єдине, що ви правильно написали. Все інше, то ваша особиста маячня, скривджена логіка і хворі нерви.
Yaroslav Yurkiv _ 12.12.2017 16:36
IP: 35.205.37.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
... існуючий легальний державний апарат...

не може бути легальним державний апарат маючи пидтримку у суспильстви на межи статистичной погрешности.
Такий державний апарат мае другое название – узурпация влади окремими товарисчами.в целях личного обогащения.
Это не приемлемо.
Поэтому у нынешнего выбор не велик – подвал Ющера как и Ростов не резиновые, американцы начали копаться в офшорах Гиганта Мысли, связав его с Фирташем...Нынешний будет отстреливаться до последнего патрона а затем в личной церкви покончит життя самоубийством нажравшись просроченного рошена.
Пы.Сы. я агент ЦРУ, потому что все действия в стране связываю с интересами США.
Ви агент варофкі, а чья вана, то це ні для кого не секрет?
Чья?
Чья, чья?
Крємльовскава бичья!
Олександр Перший _ 12.12.2017 16:35
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Прочитайте, ще раз, що ви написали: бла-бла-бла... і нічого по суті. Це взагалі то ваш стиль.
Але так і не зрозуміли, що Ющенко поступив так, як був повинен поступити справжній президент згідно законів України. Намагався зробити більше (через Універсал), але, дійсно, не спрацювало, тому що с наперсниками не працюють ніякі зобов'язання і договори. Але це не вина Ющенко – це був вибір/вина населення (не скажу громадян) і вимоги закону.
Yaroslav Yurkiv _ 12.12.2017 16:32
IP: 104.155.117.---
Orest Jj:
А теперь по существу: если к неработоспособному хрену прикрутить в качестве инструмента корень хрена, то это не заведет сам хрен но приведет к последствию – яростному расчесыванию. Но удовольствие получите.
===========
Бютомазохіст?
Orest Jj _ 12.12.2017 16:29
IP: 77.52.140.---
Олександр Перший:
Пакращенка нарушает Конституцию вдоль и поперек и плюет не только на своих выборцев а на вместе всех взятых. И ничего.
Третий раз – "ПР" ОПГ или нет? Если ОПГ (как утверждает нынешняя власть), то "ПР" стала ОПГ не после того как пришла к власти,а "ПР" создавалось как ОПГ.
Кто допустил ОПГ "ПР" практически к неограниченной власти? Правильно, Ющенко (все остальное – от лукавого)
Кто создал ОПГ"ПР"? Правильно, Пакращенко (все остальное – от лукавого).

Сколь раз писал вам – вы явно не тяните на теоретика. Тем более -физика.
За рубежом приняли бы легитимным даже пятиногого семирука. Это выбор населения. Они обязаны рукопожиматься. Это такой этикет. Но нигде в цивилизованном мире он не был принят в приличное общество. Как и Ахметов.
В 2005 году ОПГ "ПР" могло быть маргинализированы. до уровня первой или второй только по региону.
Ющер реанимировал бандитов и вывел на вершину власти.
Аминь
Orest Jj _ 12.12.2017 16:10
IP: 77.52.140.---
Олександр Перший:
...Нерозуміння в тому, що це була не таємна ширка (типу ПР+БЮТ), а був інструмент, ...

дорогой вы наш, вы похожи на лектора, который в колхозном клубе читает лекцию на тему "Есть ли жизнь на Марсе".Мабуть ваши студенты не только спали а и храпели.Теперб понятно, почему вы не в кругу коллег решаете проблемы теории твердых тел а працюете на мынстець каждый вечер.
Как то вам писал: вы с Веней Носочником близнецы – оба успешные интеллигенты, выстукивающие разную галиматью каждый вечер на новостном ресурсе.

А теперь по существу: если к неработоспособному хрену прикрутить в качестве инструмента корень хрена, то это не заведет сам хрен но приведет к последствию – яростному расчесыванию. Но удовольствие получите. Когда действие сока как раздражителя прекратится.Но останутся расчесанные до крови места тела. И долго будут заживать раны – место не перебинтуешь.
Приблизительно так и получилось с "меморандумом Ющенка"
Олександр Перший _ 12.12.2017 15:58
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Вот будущий суд и разжует нам – правильно ли Ющер сделал, назначив лидера ОПГ премьером...
Це чиста дурня. Значить Ющенко повинен був порушити Конституцію України, плюнуть на виборців Януковича (на пів країни і на 10-ки тисяч мітингувальників в Києві), на рішення парламенту, який створив правлячу коаліцію і запропонував Януковича на посаду прем'єра, тобто, стати злочинцем? Лише тому, що такі ваші хотелкі? Ви дійсно не в своєму розумі. А точніше не доросли до розуміння великої політики. Ви ще забули обвинуватити світових лідерів за те, що вони признавали Януковича легітимним державним діячем (прем'єром, президентом).
Віктор Петренко _ 12.12.2017 15:56
IP: 35.202.60.---
Orest Jj:
янукович переміг на парламентських виборах БОВДУРЕ!!! а згідно закону переможець виборів може сформувати коаліцію.а коаліція пропонує президенту кандидата в прем'єри.тому Ющенко змушений був виконувати законодавство!!!чи він мав порушити законодавство?
Віктор Петренко _ 12.12.2017 15:52
IP: 35.225.2.---
Orest Jj:
Ющенко італійську мафію також створив) в тебе бот-ідіот істерика)
а що можна називати людину бандитом без рішення суду?тоді юля-бандитка)
Orest Jj _ 12.12.2017 15:44
IP: 77.52.140.---
Олександр Перший:
вы нормальный?????
А если нормальный, то объясните мне, как гопстопников и воров можно заставить принять "европейские ценности"? А от поднять престиж своей ОПГ на мировой уровень – аж бегом. Нигде в мире не приходила к вершине легальной власти организованная преступная группировка. Даже в Колумбии.
А то, что это ОПГ вам наглядно показывает нынешняя власть. Разве вы не согласны, что "ПР" это ОПГ?

Вот будущий суд и разжует нам – правильно ли Ющер сделал, назначив лидера ОПГ премьером (еще его и шантажируя, что может смягчить вину Шапкокрада и усугубить вину Ющера), и была ли это его мысль или Фирташа.
Еще раз: легальное сращивание держчиновников и бандитов – это МАФИЯ в чистейшем ее виде.
Ющер – "отец" основатель украинской МАФИИ.
Порашенка – "отец" основатель ОПГ государственного масштаба.
Связь очевидная. Даже родственная.
Олександр Перший _ 12.12.2017 15:22
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Факт есть факт – "меморандум" о "сотрудничестве" ОПГ "ПР" в фейсе дона Шапкокрада и политприспособленцев в фейсе Ющера был подписан. Крапка. Факт сращивания госчиновников и воров зафиксирова...
Це чиста брехня та нерозуміння того, що відбувалось.

Брехня, що Універсал був підписаний Ющенко з ПР, він був підписаний всіма політичними партіями парламенту (за виключенням БЮТ).

Нерозуміння в тому, що це була не таємна ширка (типу ПР+БЮТ), а був інструмент, який зобов'язував Януковича надати гарантії перед всім світом виконувати певні проєвропейські напрямки розвитку країни, прописані в Універсалі. Іншої можливості впливу на Януковіча у Ющенко не було. Тож Ющенко фактично шантажував Яника тим Унівесалом: або підпишеш Універсал, або я не виконаю свої конституційні зобов'язання по призначенню тебе прем'єр-міністром.
Віктор Петренко _ 12.12.2017 15:03
IP: 35.192.188.---
Orest Jj:
а ще Ющенко вбив Гонгадзе.
БОВДУРЕ!універсал був підписаний задля зняття напруги у суспільстві після помаранчевої революції. адже країна була розколота і була велика ймовірність продовження розколу країни.тому як показала історія це був правильний та державницький.можливо тимошенко була проти цього.але саме вона тишком-нишком приютила в своє ОПГ покидьків-кучмістів:губського,фельдмана,абдуліна тощо.а це проводячи аналогію з нинішнім часом регіонали в найгіршому розуміні цього слова.навіть Барига до такого не додумався.тобто саме тимошенко-ПЕРША ЗРАДНИЦЯ!!!майдану!!!
Orest Jj _ 12.12.2017 14:15
IP: 77.52.140.---
Вадим Криничний:
Orest Jj:
Orest Jj:
Вадим Криничний:
... все уже зафиксировано а рукописи не горят.
И хоть трескайтесь лбами об столб бетонный Ющер в истории страны -предатель. И это высечено НА ВЕКА...
Рукописи дійсно не горять, як і те що ПРиБЮТ не відбувся, тільки через те, що Янукович "відмовив" мадам ЮЛА. А те, що Ви бот-чортнороб БЮТу намагаєтесь "висєчь" на скрижалях інформаційних маніпуляцій, то це зовсім інші "крєндєля". Так що ось такі висновки Тузік.
то ваши хотелки и мечталки. Факт есть факт – "меморандум" о "сотрудничестве" ОПГ "ПР" в фейсе дона Шапкокрада и политприспособленцев в фейсе Ющера был подписан. Крапка. Факт сращивания госчиновников и воров зафиксирова.
Если проще, Ющер создал МАФИЮ
Вадим Криничний _ 12.12.2017 13:54
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Вадим Криничний:
... все уже зафиксировано а рукописи не горят.
И хоть трескайтесь лбами об столб бетонный Ющер в истории страны -предатель. И это высечено НА ВЕКА...
Рукописи дійсно не горять, як і те що ПРиБЮТ не відбувся, тільки через те, що Янукович "відмовив" мадам ЮЛА. А те, що Ви бот-чортнороб БЮТу намагаєтесь "висєчь" на скрижалях інформаційних маніпуляцій, то це зовсім інші "крєндєля". Так що ось такі висновки Тузік.
Orest Jj _ 12.12.2017 13:33
IP: 77.52.140.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
не може бути легальним державний апарат маючи пидтримку у суспильстви на межи статистичной погрешности.
===
Ну, це па мненію варофкі і вашему, а істина проявиться на чергових виборах.
А якщо у вас с варофкою передвиборна срачка, то прийміть щось заспокійливе...
это мнение Госдепа. А то, что Порашенка "лучший выбор для Украины" – это мнение Унылой Лошади.
"Передвыборная срачка" – это у нынешнего шоколадного кубла. Посмотрите пинчуковский айситиви – какие они хорошие крутится чуть ли не через 3 часа круглосуточно.
Так шо, как обычно, вы попали пальцем в шоколадный глаз. Палец в гамне, на вкус гамно, но цвет шоколада. А признаться что вы нажрались гамна не комильфо – окажется что старость пришла одна. Без разума. Не говоря уже о мудрости.
Orest Jj _ 12.12.2017 13:30
IP: 35.195.177.---
Украина тратит лишь на обслуживание госдолга в два раза больше, чем на армию, а выплаты по процентам нивелируют заявленный экономический рост.

Об этом в эфире телеканала 112 заявил экономист Андрей Илларионов
"После того, как власти Украины взяли совершенно ненужный Украине новый кредит на 3 млрд. долларов, два с лишним месяца назад госдолг Украины по отношению к ВВП достиг небывалой рекордной величины в 86%. А это находится за пределами критериев, приличных, допустимого госдолга даже для высокоразвитых стран. Скажем, австрийские критерии говорят о 60% по отношению госдолга к ВВП как пределе для высокоразвитых стран", – обратил внимание эксперт.
Он также отметил, что сумма украинского долга составляет сейчас порядка 90 миллиардов долларов, а 70% из этого долга деноминированы в иностранной валюте и находятся в собственности у кредиторов."Сейчас только для обслуживания государственного долга Украина тратит в этом году 4,2% ВВП.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter