25 грудня 2015, 11:23

Нова назва Кіровограду і ще 107 міст та сіл – СПИСОК

Комітет Верховної Ради підтримав нові назви для 108 міст та сіл України

Триває другий етап декомунізації: до 21 лютого Парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для 941 населеного пункту.

23 грудня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участі представників Українського інституту національної пам'яті розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.

Відтак, запропоновано, що Артемівськ стане Бахмутом, Кіровоград називатиметься Інгульськ, Дзержинськ – Торецьком, а Іллічівськ – Чорноморськом. Крім цього, нові назви отримають ще 104 села, селища та райони, серед яких аж 18 з іменем Ілліча або Леніна.

Ключовими для визначення нової назви на засіданні Комітету були позиції місцевої громади.

За назву Інгульськ замість Кіровоград проголосувало 7 членів Комітету, 1 – Олексій Гончаренко, утримався.

Рішення щодо Кіровограда має бути оформлене окремо, адже із переліку 108 це єдиний обласний центр. Звичайна формальна позиція, втім, вона чомусь для пана Гончаренка (а чи тільки вона?) стала підставою маніпулювати громадською думку містян та в медіа, заявляючи що рішення не остаточне.

Політичний принцип "ти в меншості – не переставай сперечатися", ніхто не скасовував.

АЛЕ! Коли країна у війні з Росією, така активність та маніпуляції на користь старої імперської назви – невиправдані жодним чином.

Величезні суми, влиті невідомо ким у маніпулятивні опитування, дорога рекламна кампанія в місті з роликами на ТБ та біл-бордами у підтримку Єлисаветграду – все це частина гібридної війни ворога проти нас. Так, він вміє грати "на довго".

Тож, всі хто підтримує Єлисаветград, мають бути свідомі того, що може настати день, коли туди приїдуть танками російські теористи і скажуть: "Да ет точна наше! На одно названіє пасматрі!"

Чи свідомий цього Олексій Гончаренко? Питання відкрите і відповідь на нього дадуть подальші дії народного депутата Президентської фракції.

***

Загалом, із 121 подання, що надійшло Комітетові, його члени погодили 108 нових назв.

Щодо 13 подань Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви або врахувати рекомендації експертів УІНП.

Крім того, 19 місцевих громад забажали залишити комуністичні найменування. Але це – порушення Закону. Комітет ще раз надішле роз'яснення керівникам органів місцевого самоврядування, аби мешканці не були позбавлені можливості обрати нову назву своєму селу чи містечку.

Адже більшість із цих 19 громад мають тривалу історію та відповідно – історичні назви.

З Литвою проти Москви

Серед союзників, які підтримують Україну від початку війни з Росією, Литва – одна з найпослідовніших і найактивніших. Чи то під керівництвом президентки Грібаускайте, яка постачала зброю до України ще з 2014 року, чи її наступника – Науседи...

"Чорна піхота" знову йде в бій

"Чорна піхота", чорносвитники, чорні піджаки – ці терміни маловідомі нам. Попри те, що стосувалися тисяч, сотень тисяч наших земляків, яким не пощастило жити в роки Другої світової...

Денацифікація Росії

В перші дні нового етапу війни проти України Кремль використовував термін "денацифікація". Саме це слово мало стати ключовим для пояснення причин масштабної агресії...

Закон про деколонізацію. Крок перший.

Війна, яку Україна веде проти російських загарбників – це перш за все війна за ідентичність. За наше право не лише вижити, а бути собою. Після Революції Гідності ми зробили значний крок на шляху звільнення публічного простору, очистивши країну від символів комуністичного режиму...

Терор проти окупантів

У циклі "Вир історії" я здебільшого намагаюся пояснити сьогодення через призму минулого. Нині спробую зробити навпаки – використати нинішні події, для кращого розуміння історії...

Про небезпечні псевдореформи.

Росія намагається знищити Україну війною. Проте серйозно ослабити нашу державу, запустити процес її руйнування, можна не лише зовнішньою агресією, але й безглуздими і шкідливими реформами із середини...