8 травня на Хрещатику відкриється виставка про українців у таборах Третього Райху
30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Про них – виставка "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори", відкриття якої відбудеться 8 травня, у день завершення Другої світової війни у Європі, о 12.00 біля будівлі Головпоштамту (Київ, вул. Хрещатик, 22).
Вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюку, в інших концтаборах нацистської Німеччини. Вони розчинилися в морі різних національних груп: "росіян" (громадян СРСР), "поляків", "угорців", "румунів". Через те, що Україна не була незалежною, ми не знаємо, скільки точно наших співвітчизників пройшли нацистські "млини смерті". Але український вимір концтаборів ілюструють долі українських в'язнів.
Історії, наведені у виставці, говорять: багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, навіть у здавалось безнадійних умовах наважувалися на втечі, бунти й повстання, готові були пройти пішки тисячі кілометрів, аби повернутися на Батьківщину.
В цій виставці – про те людське, що нездатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі, віри і любові. Про перемогу надії. Про тріумф людини".
Більше інформації на сайті Українського інституту національної пам'яті.