Володимир В’ятрович Історик, народний депутат України

Мова як зброя

11 березня 2020, 16:27

Сьогодні в Росії ухвалено закон, що визнає українців і білорусів носіями російської мови і спрощує надання їм російського громадянства.

Чергова демонстрація, що мова – це зброя. Росія використовує знання українцями російської мови і як додатковий аргумент на користь твердження, що ми з росіянами – "одіннарод", і як привід "захищати" російськомовне населення.

Визнання всіх українців і білорусів "російськомовними" є ще й черговим свідченням підготовки Москви до повного загарбання України і Білорусі.

На цьому тлі заяви представників правлячої партії про можливість перегляду закону про державну мову є відвертим підігруванням ворогу.

Українська мова є одним з найпотужніших чинників національної безпеки і державної єдності, який допомагає нам боронити незалежність і цілісність держави. Це мають чітко затямити і представники влади, і громадяни. І в першу чергу – російськомовні громадяни, адже саме найбільш русифіковані регіони стають головною мішенню московської агресії і саме в цих регіонах люди потерпають від бойових дій та російської окупації.

Чим швидше українська мова запанує в усіх публічних сферах на всій території України, тим міцнішою буде наша єдність і безпека кожного українця незалежно від його етнічного походження і рідної мови.

powered by lun.ua
Коментарі — 131
lohik _ 15.03.2020 08:41
IP: 94.153.79.---
Мова – це код нації...Дві мови є, приміром, в Швейцарії та Канаді.
Це штучні держави, створені емігрантами не за національним принципом...Таких націй як канадець чи швейцарець нема...Так само як американець чи австралієць...
lohik _ 15.03.2020 08:35
IP: 94.153.79.---
Всі війни завжди були не за мову, а за територію...У всіх колоніях колонізатор одразу нав"язував свою мову...І аборигини втрачали свою місцеву мову...Але це не значить, що вони були "єдиний народ" з колонизатооами...Мова – це кровоносна система нації...Коли кров викачують, нація вмирає...
lohik _ 15.03.2020 08:27
IP: 94.153.79.---
Русский язик був призначений Крємльом "язиком межационального общєния совєцкого народа" в усіх республіках СССР...І обов'язковим для вивчення і в Середній Азії, і на Кавказі, і в Прибалтиці на 1/8 світової суші...Тому всіх громадян "імперії зла" за кордоном називали рускими...Тому Путін зараз заявляє, що Росія там, где рускій язик і російськомовні, та всюди зі зброєю в руках лізе її "защищать".Зараз весь світ вчить англійський...За логікою Путіна виходить, що США там, де англійська мова?...
iip _ 13.03.2020 22:11
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
Якщо більшість, яка обрала Зеленського і помилилася, то ця помилка має бути виправлена виключно на чергових виборах!
Абсолютно! А до чергових виборів треба не дати Зеленському усе перепаскудити.
Анатолий Герасименко _ 13.03.2020 17:59
IP: 193.16.45.---
iip:
Якщо навіть більшість, яка обрала Зеленського і помилилася, то ця помилка має бути виправлена виключно на чергових виборах! Усе інше – від лукавого. Бо, кожен народ має тих керманичів, яких заслуговує. А ось колись фюрер німецького народу Адольф Гітлер перед закінченням війни вважав, що німецький народ не має права вже на існування, бо не виправдав сподівань свого фюрера. То ж з оцінками народного волевиявлення треба бути дуже обережним.
iip _ 13.03.2020 17:19
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
Ви весь час намагаєтесь усі проблеми звести до банального: до Путіна і війни на Донбасі. Мене не хвилює Путін. Тут усе ясно.
Зараз в України головні проблеми – Путін і війна з Росією. І це не "банально" і ніхріна тут не "ясно". Якщо Вам "ясно" – то поділіться – як тої холери здихатися?
маю на уваз сутоі внутрішньоукраїнську боротьбу за владу. І те, що меншість, яка визначилась за результатами виборів, хоче весь час диктувати волю обраній більшості.
Більшість, що обрала Зеленського – помилилася. Так буває. Зеленський своїм "артистизмом" надурив людей – отих теле-хомячків, що повірили у Голобородька.
Звідки, звісно і виникають усі конфлікти.
Конфлікту всередині України не було і немає. Принаймні такого, що призвів би до війни. Ви маєте чітко усвідомити – більшість псевдо-внутрішньоукраїнських конфліктів організовані Росією через свою агентурну мережу.
Анатолий Герасименко _ 13.03.2020 16:38
IP: 193.16.45.---
iip:
З Вами тяжко розмовляти. Ви весь час намагаєтесь усі проблеми звести до банального: до Путіна і війни на Донбасі. Хоча я маю на уваз сутоі внутрішньоукраїнську боротьбу за владу. І те, що меншість, яка визначилась за результатами виборів, хоче весь час диктувати волю обраній більшості. Звідки, звісно і виникають усі конфлікти. Мене не хвилює Путін. Тут усе ясно. Хай з ним розбираються росіяни. Мене хвилює, що буде з нами, з країною, якщо влада буде в тих, або інших руках.
_ABM_ _ 13.03.2020 14:18
IP: 77.222.153.---
Анатолий Герасименко:
iip:
-...я пацифіст...
Зараз перевіримо чи ви пацифівст. Що будете робити, коли на ваших очах на вашу жінку нападе гвалтівник?
iip _ 13.03.2020 13:16
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
Ви свідомо, чи ні, але весь час намагаєтесь прив"язати внутрішньоукраїнську ситуацію до дій Путіна.
Якщо я Вас вірно зрозумів, то Ви стверджуєте, що Путін немає ніякого стосунку до "внутрішньоукраїнської" ситуації, особливо на Донбасі?

Це – рафінована класика фсб-шного кремлівського лайна.
Ви слово в слово повторюєте соловйовсько-скабеєвсько-путінську блювоту, і при тому навіть не червонієте:)
Анатолий Герасименко _ 13.03.2020 13:02
IP: 193.16.45.---
iip:
Ви свідомо, чи ні, але весь час намагаєтесь прив"язати внутрішньоукраїнську ситуацію до дій Путіна. Ніхто не заперечує факта війни.Але, чому тих, хто виступає проти війни, Ви вважаєте посібниками Путіна? Ось я наприклад, засуджую будь яку агресію, бо я пацифіст. Але й не шанувальник Путіна, а тим паче, не прихильник наших українських яструбів та просто відморозків. Я про те, що не треба давати оцінки и вішати ярлики там, де немає простих і однозначних рішень.
_ABM_ _ 13.03.2020 12:59
IP: 77.222.153.---
iip:
Анатолий Герасименко:
...
- Дякую. Насилу встановили той факт, що Росія воює проти України:)...Як би Ви поставилися до мене, якби я став виправдовувати бандюгу, що Вас побив і пограбував?
Мабуть з розумінням того, що бандюзі теж треба гроші, житло та жінка Анатолія.:-))
iip _ 13.03.2020 12:41
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
...Я можу погодитись з Вашими оцінками дій Путіна і в тому, що Росія дійсно веде проти України війну...
Дякую.
Насилу встановили той факт, що Росія воює проти України:)
Росія завела на територію України два російські армійські корпуси з керівництвом у Ростові і з повним комплектом кадрових російських офіцерів у командуванні. Росія забезпечила сотні одиниць сучасного озброєння, постачає ресурси, боєприпаси, грошове забезпечення. Росія вела вогонь по Україні зі своеї території. Кадрові російські офіцери регулярно ротуються в Україні, на Донбасі проходять стажування російські віськові курсанти і так далі.
Яке "різноманіття думок", "порозуміння", "тепимість" тут має бути?
Якщо Росія взагалі и Путін, зокрема, є ворогами України – як треба ставитися до "громадян" України, які виступають на їх стороні.
Як би Ви поставилися до мене, якби я став виправдовувати бандюгу, що Вас побив і пограбував?
Анатолий Герасименко _ 13.03.2020 12:10
IP: 193.16.45.---
iip:
Ви усіляко намагаєтесь звести розмову до примітивного сприйняття. Я можу погодитись з Вашими оцінками дій Путіна і в тому, що Росія дійсно веде проти України війну. Але ж я взагалі ні про це! Я про те що агресивна меншість намагається диктувати волю переважній більшості. Хто комусь дав право визначати, хто є ворог, а хто ні, коли йде мова не про Путіна, а про громадян України. Хто може брати на себе відповідальність називати ворогами народу своїх співвітчизників, та ще і бити представників законообраної влади? Чи Ви самі не вважаєте це злочином, який має бути покараний? Я запитую у Вас і в інших: то Ви хочете перемогти Путіна, чи створити громадянський конфлікт в країні, для подальшого захоплення влади? Бо, бачу для Вас війна – це засіб досягнення мети, а не усвідомлення трагедії. На жаль...
iip _ 13.03.2020 09:53
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
iip:
Не треба займатися софістикою. Те, що Ви кажете, ніщо інше, як перекладена на новий, сучасний лад стара більшовицька теза про те, що ми оточені ворогами. І про п"яту колону ми вже колись чули.
Шановний – це саме Ви словоблудствуєте, нахабно брешете і перекручуєте.
Коли я казав, що ми "оточені ворогами"? Чітко зазначено – єдиний ворог Росія. Росія розпочала і продовжує вести війну на повне знищення проти України.Той, хто намагається якось виправдати дії ворога – ворог.
Виходячи із нашої дискусії прошу Вас чітко висловитися з двох питань.
Перше – чи згодні Ви, що Путін є моральним виродком, кровавим вбивцею і віськовим злочинцем?
Друге – чи згодні Ви, що Росія веде проти України війну на повне знищення і, відповідно, утримує на території України підривну мережу агентів, котрі різними методами саботажу шкодять Україні?

Якщо не буде від Вас однозначної чіткої відповіді, то Ви є смердюча фсб-шна ольгінська консерва.
Log Log _ 13.03.2020 09:51
IP: 46.133.49.---
Анатолий Герасименко:
Російську агресію треба зупиняти на фронті, а не влаштовувати клоунаду в містах
Золоті слова. Але саме "клоунаду" влаштовує команда Зеленського.
Що говорив Зеленський до виборів, і під час виборів про кумів, друзів...?
Сивохо звідки взявся?
Він не спроможний був відповісти на питання хто почав війну.
Вони не клоуни, бо аби стати клоуном потрібно багато знати, і мати хист.
Вони блазні, які бачать в очах Путлера бажання миру.
Анатолий Герасименко _ 13.03.2020 09:17
IP: 193.16.45.---
iip:
Не треба займатися софістикою. Те, що Ви кажете, ніщо інше, як перекладена на новий, сучасний лад стара більшовицька теза про те, що ми оточені ворогами. І про п"яту колону ми вже колись чули. Зазвичай після йдуть тези про необхідність боротьбі зі "зрадниками" та іншим інакомисленням. А падіння рівня життя і економічні негаразди виправдовуються тим, що мовляв, це не страшно, аби тільки не було війни, чи навпаки: воювати треба до кінця! То ж я і запитую, чим Ви відрізняэиеся від комуняк? Бо, методи тіж самі! Розпалювання ненависті породжує саме ненависть. Більшовики задля своїх владних амбіцій жадали перетворити війну імперіалістичну, в війну громадянську. Схоже, що цей більшовицький досвід успішно переймається в Україні саме зараз.
Іван Онужик _ 13.03.2020 08:10
IP: 73.128.173.---
Астанавїть насїть і праізнасїть їво русскава аа-вава-їзьіка ф Українє!
iip _ 13.03.2020 06:56
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
Я до того, що воювати треба зі справжнім ворогом, а не з власними громадянами, які чомусь думають якось не так! І взагалі, будь-яка ідеологія ненавист,чи то класової, чи расової чи національної є неприпустимою! Неможна з цим жити у цивілізованому світі у 21 ст!
Здається, що Ви якимось дивним чином прогледіли таке поняття, як "гібридна війна", яку зараз Росія веде проти України. Росія воює не тільки гарматами, але й Інтернетом, ЗМІ, пропагандою, фейками, брехнею, маніпуляціями на "ідеологічному фронті". Росія цинічно експлуатує лозунги гуманності, а сама вчиняє страшні злочинні звірства. Ідеологічний фронт пролягає як раз у "центрі Києва". Ці громадяни не просто "думають якось не так". Вони свідомо чи несвідомо виступають на боці Росії всіляко її виправдовуючи. Вам знайомий термін "п'ята колона"? Цих товарисчів таки можна назвати "громадяни, які думають якось не так" – але то тільки щоб посміятися?
Анатолий Герасименко _ 13.03.2020 00:25
IP: 77.111.244.---
Російську агресію треба зупиняти на фронті, а не влаштовувати клоунаду в містах! І мене дивує: а чому так звані "патріоти" влаштовують мордобої українцям в центрі Києва, а не воюють з ворогами на фронті? Я до того, що воювати треба зі справжнім ворогом, а не з власними громадянами, які чомусь думають якось не так! І взагалі, будь-яка ідеологія ненавист,чи то класової, чи расової чи національної є неприпустимою! Неможна з цим жити у цивілізованому світі у 21 ст!
iip _ 13.03.2020 00:01
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
Натомість, будь-які виправдання з цього приводу вважаються "російською пропагандою"... А спроби знайти порозуміння, вважаються продажністтю ворогу...
На жаль, станом на сьогодні, правовірні носії російської мови чи прихожани РПЦ у основній масі справді є недругами України. І від цього нікуди дітися. Бо Россія взагалі і РПЦ, зокрема, проголосили українців недорозвиненими росіянами, а Україну недо-державою, що не має права на існування. Не українці у цьому винні.

Усе інше – і нетерпимисть, і відсутність порозуміння – це вже наслідки свідомої ворожої агресії з боку Росії, котра намагається щосили знищити Україну, бо Путіну бачте моча у голову вдарила. Росія прагне саме ЗНИЩИТИ Україну – що ж ми маємо тут "терпіти" і у чому ми маємо із Росією "порозумітися"?

Не ми почали цю війну...
iip _ 12.03.2020 23:49
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
Во-первых, какое отношение к нам имеет Хартия ЕС?...
Та прекрати ты паясничать на ночь глядя.
На такой дебильный вопрос и отвечать не буду.
Весь дальнейший бред про ФИФА и остальное – пропускаем за идиотизм.
Во-вторых, Хартия ЕС – это декларативный документ общего характера, а не детальный нормативно-правовой акт...
А вот этот перл, Андрюха, свидетельствует, что ты вообще ни уха, ни рыла не знаеш в системе Актов ЕС.
Выступаеш на уровне бабки с семечками.

Твой последний высер – типичный "ноу коммент" – комментировать нечего.
Типа как спорить с товарисчем, который утверждает, что Земля плоская.

Бай-бай.
Анатолий Герасименко _ 12.03.2020 23:45
IP: 77.111.244.---
iip:
Насправді, світогляд сучасних "патріотів" і колишніх комуняк має спільну рису, а саме: нетерпимість до будь-якого інакомислення! Усі, хто має іншу думку, або ж протилежність поглядів, автоматично стаюсть "ворогами народу". Чомусь нетерпимість до громадян України, які є носіями української мови, або ходять в Українську православну Церкву митрополіта Онуфрія, вважається нормальним явищем. Натомість, будь-які виправдання з цього приводу вважаються "російською пропагандою". Проблема в тому, що в нашій країні люди перестали чути один одного. А спроби знайти порозуміння, вважаються продажністтю ворогу... Комуняки ніколи не терпіли ніякої альтернативи, тому забороняли і церкву і віру і мову! Бо, будь-яка альтернатива завжди народжує сумнів щодо незмінності курсу і правильності рішень.Те ж саме роблять і сьогодняшні ряжені патріоти. То ж чим вони відрізняються? Країна має шукати національну ідею примирення, а не розділення!
Log Log _ 12.03.2020 23:09
IP: 178.133.132.---
Бабицкий Андрей:
Тупой поц, не буду перечислять всех деятелей (не чета Вам, необразованному
шуту), которые хоронили украинский язык. И где они?
А Вас тем более переживёт, как всех совков пережил.
iip _ 12.03.2020 23:06
IP: 31.40.110.---
Анатолий Герасименко:
Де всі рівні, як дошки в тюремному заборі?...Може, мені, людині з історичною освітою, хтось розтлумачить, чим насправді сучасні "патріоти" краще колишніх комуняк?! Бо, я такої різниці взагалі, чомусь, не бачу!
Дозвольте мені спробувати пояснити так.
За "колишніх комуняк" Ви, шановний, за такий допис вже їхали би до Сибіру. За одне тільки слово "комуняка". Чи Ваша "історична освіта" має певні прогалини щодо людяності колишніх комуняк?
А сучасні "патріоти" з Вами дискутують.
І, підскажіть, коли і де сучасні патріоти з Вас намагалися зробити рівну дошку у тюремному заборі?

...про мову, про віру, про Церкву... Про що завгодно, окрім того, що справді потрібно...
А оце Ви, шановний, зовсім погано написали.
Якщо Вам НЕ потрібна мова, віра і Церква – то таки, мабуть щось з Вами не так:)
Анатолий Герасименко _ 12.03.2020 22:52
IP: 77.111.244.---
Коли немає про що говорити по суті, починають про мову, про віру, про Церкву... Про що завгодно, окрім того, що справді потрібно. Навіть саме актуальне сьогодні питання про світову глобальну пандемію, схоже, упертих порохоботів не цікавить. Я ніяк не можу зрозуміти, що вони взагалі хочуть в цій країні побудувати і в якій, власне, країні вони хочуть жити? Може, в тій, де усі ходять рівними рядами і загальним строєм? Де всі рівні, як дошки в тюремному заборі? То, ми вже це проходили в нашій історії! Може, мені, людині з історичною освітою, хтось розтлумачить, чим насправді сучасні "патріоти" краще колишніх комуняк?! Бо, я такої різниці взагалі, чомусь, не бачу!
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter