Володимир В’ятрович Історик, народний депутат України

Вірус корони

19 березня 2020, 12:03

Надзвичайні обставини вимагають надзвичайних рішень, а ті, в свою чергу, надзвичайних повноважень.

Страх, породжений надзвичайними обставинами, сприяє тому, що більшість готова надати ці повноваження владній меншості. Це типово для ситуації катастрофи, війни, епідемії.

Але вкрай важливим є спроможність суспільства після подолання біди повернутися до нормальних умов.

Британці проявили свою настільки потужно, що переможець у війні Вінстон Черчиль втратив посаду прем'єра через кілька місяців після останніх пострілів у Європі. Мавр зробив свою справу...

Нині ми є свідками коли влада потребує і отримує надзвичайні повноваження для боротьби з коронавірусом. Це відбувається в усьому світі та в Україні типово.

Але не однаковим буде повернення до нормального життя.

Бо для цього суспільству потрібно буде проявити силу у відстоюванні свобод, владі – розум у відмові від надзвичайних повноважень.

Тому для українців страшним є не лише коронавірус, але й той, який може прийти вслід за ним – вірус корони. Бо маємо недосвіченого президента, який продовжує накопичувати владу, попри те, що навіть неспроможний нею скористатися в повній мірі.

Але маємо ще й незріле суспільство, спонуковане страхом і вірою в чудо.

Суспільство, яке прагне сильної руки.

Це не передчасні волання хлопчика про вовків. Маємо готуватися до подолання вірусу корони вже.

Врешті, необхідні для цього вміння єднатися, брати відповідальність на себе та ділитися – це те, що потрібно і для протистояння епідемії.

powered by lun.ua
Коментарі — 33
wed _ 21.03.2020 01:52
IP: 79.191.65.---
(прод.)

А вже навіть якщо таких є кілька тисяч, це вже залишає дуже мало шансів, що Україні вдасться уникнути хаосу типу італійського навіть при драконівських мірах (надзвичайний стан в багатьох регіонах держави з участю військових), чого від махрових популістів чекати не варто, звісно,
і теж (необхідно!) ідеальній логістиці з терміновими доставками поліції/армії/продуктів/лікарів/медобладнання/ітп куди найбільш потрібно... а цей другий пункт взагалі поза межами навіть розуміння теперішньої влади, не те що намірів.

Висновок напрошується дуже сумний – принаймні в частині регіонів перехворіє від третини до двох третин населення (поки не утвориться так званий колективний імунітет), з яких помруть біля 1% (якщо вірити Китаю) або й до 5-10% (якщо вірити італійцям).

Хоч ще можна сподіватися на ранню дуже теплу погоду (ідеальна температура для розповсюдження віруса називається від 6 до 9 градусів тепла), і деякі інші некотрольовані або незнані фактори.
wed _ 21.03.2020 01:43
IP: 79.191.65.---
(прод.)

А доволі низька к-сть (правка – "порівняно з сусідами") підтверджених випадків є наслідком недоступності тестів. Наскільки пригадую, плюс-мінус день з першим підтвердженим хворим в Україні, в одного українця, що вже В"ЇЖДЖАВ в Європу, теж знайшли коронавірус.

Стверджених на сьогодні 40+ підтверджених заражених можна (а) сміливо множити на кілька десятків (переважно навіть не запідозрених, але вже заражених), як підтверджується оцінками в розвинутих країнах, потім (б) ще множимо на доступність тестів (тут Україна поступається в сотні, якщо не в тисячі разів багатьом з сильно постраждалих країн).
Отримуємо вже жещо реалістичну оцінку від кількох тисяч до може і ста тисяч вже заражених.
wed _ 21.03.2020 01:33
IP: 79.191.65.---
(прод.)
В Україні буде мабуть поєднання гірших сторін Італії та Швеції – повний провал карантину як в Італії через виняткову імпотентність влади плюс величезну недовіру до неї зі сторони людей, і теж подібні до шведського уряду винятково бездарні популісти при владі

Ще цікаво, що як і в Італії, в Україні теж можна часто почути від людей "та хай старі бережуться чи там вмирають, а мені працювати треба". Але це не вірний підхід, бо (а) біля третини важких випадків стосуються людей від 30 до 50 років – тобто найбільш працьовитих, і (б) такі несвідомі люди розносять заразу на порядки разів швидше, ніж адекватні (мінімізуючих шанси як самому заразитися, так і самому передати заразу).
В Україні таких олухів може бути значно більше, ніж в Італії – останні вибори дають приблизну цифру в 45-50% зовсім непритомних в простих речах.

А доволі низька к-сть (на рівні сусідів) підтверджених випадків є наслідком недоступності тестів.
wed _ 21.03.2020 01:22
IP: 79.191.65.---
Легко знайти в інеті (навіть вікіпедія дає досить детальну інформацію), як швидко зростає к-сть хворих – в Італії (напр.) останні тижні це число зростає в 2-4 рази кожен тиждень. І досить швидко (якщо не помиляюсь, 1.5-2 тижні тому) там дійшло до того, що старих людей просто не забирали до лікарень з приблизними словами "ти вже надто старий, щоб з тобою морочитися, в молодших ще є добрі шанси одужати". Те що бачимо зараз там – це вже вже статистика поєдинків імунної системи кожної людини з хворобою... медицина вже відіграє малу роль (попри всю повагу до італійських лікарів, що роблять, що можуть... але вже майже безсильні на щось вплинути).

Теж цікаво глянути на Швецію з її найбільш соціалістичним і феміністичним у світі урядом (і мабуть тому найменш рішучим та найбільш млявим). Країна, котра просто в силу свого географічного положення, клімату, багатства та стану медицини мала всі шанси бути однією з найбезпечніших європейських, на очах входить в список найбільш вразливих.
wed _ 21.03.2020 01:15
IP: 79.191.65.---
Leo Uxmal:
По-моему, Зеленский действует очень эффективно. Организована разумная логистика, чтобы отовсюду забрать украинцев домой. Имея только 2 подтвержденных случая, сразу ввели жесткий карантин. Италия с Испанией опоздали на 2-3 недели, теперь там пекло.
Забрати людей (навіть громадян) з заражених територій, не ізолюючи їх на певний час – гуманітарний злочин проти власної країни.
Добре собі порадили ТІЛЬКИ ті країни, котрі вже мали досвід сучасних епідемій останніх 7-18 років: Малайзія, Таїланд... Котрі тільки при слухах зразу закрили свої кордони і ввели кaрантин всередині. Всі інші починали щось робити, коли вже не було реальної можливості вберегти країни від тисяч хворих

Теж помилка, що Зе нібито щось зробив вчасно – адже добре пригадую, що кілька днів підряд (перед тим, як в Україні почали обговорюватися перші міри) була інформація про численні автобуси з заробітчанами, що в"їжджають в Україну з Італії без жодних перевірок чи карантинів.
wed _ 21.03.2020 01:10
IP: 79.191.65.---
Анатолий Герасименко:
Разгон санэпидслужбы и вообще "реформы" медицины – это преступление, которое должно быть наказано очень строго. Какова роль в этом Порошенко и других деятелей, как раз и должна разобраться нынешняя власть. И дать объективную оценку. Иначе, будут потом разбираться с ними.
Дав би +1, якби не слова "нинішня влада" – вона ні ні що не здатна, крім кривляння... краще сказати – найближча в часі притомна влада... ну чи (в похмурішому варіанті) історія (і можливо іншої держави)
Log Log _ 20.03.2020 19:13
IP: 178.133.101.---
Модератори, заткніть пельку розумово відсталому Воронезькому ідіоту Романов Денис.
Недоумок не розуміє, що за копійку наражає себе і рідних на муки.
Пожалійте його дітей і онуків, будьте людяними. Дегенерата Господь вже покарав -
відібрав залишки розуму.
Log Log _ 20.03.2020 08:40
IP: 178.133.102.---
Романов Денис – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
-
Тупая безграмотная скотина, знаки тире в этом случае ни к селу, ни к городу.

Л.Н Толстой "Притча о пастухе и волке".
Почитал бы того же Толстого, недоумок, чем нести свой бред.
В погоне за копейкой от Пригожина ты угробишь себя и потомков,
умственно отсталый.
Бог не фраер – "Не рой другому яму, сам в неё попадёшь".
Анатолий Герасименко _ 19.03.2020 20:02
IP: 193.16.45.---
Leo Uxmal:
Вятровичу стоит задуматься, что нынешний президент выгребает за досвиченым Порошенком, при котором была разогнана санитарно-эпидемиологическая служба и вообще ликвидирована должность санврача. После типа реформ больницы не готовы, ИВЛ нет, Зеленскому приходится решать кучу проблем на ходу.
Разгон санэпидслужбы и вообще "реформы" медицины – это преступление, которое должно быть наказано очень строго. Какова роль в этом Порошенко и других деятелей, как раз и должна разобраться нынешняя власть. И дать объективную оценку. Иначе, будут потом разбираться с ними.
Валерій Магала _ 19.03.2020 17:16
IP: 212.22.198.---
Александр 1:
Валерій Магала:

Оце найбільша помилка – трактувати сильну руку виключно в негативному сенсі. Чому, питається? Що поганого в силі, яка знає, захищає, яка організовує, яка вирішує базові проблеми. Не може бути нічого гіршого за слабкість, бо отут вже точно нічого позитивно нема і н6е може бути за визнаяеням. Історя нашої слабкої "незалежности" – кращий тому доказ. В тол час, як в 2014 слабкі лідери сиділи під плінтусом і думали, як здатися Путіну, сильні взяли в руки зброю і врятували країну.
Leo Uxmal _ 19.03.2020 17:14
IP: 195.24.158.---
Вятровичу стоит задуматься, что нынешний президент выгребает за досвиченым Порошенком, при котором была разогнана санитарно-эпидемиологическая служба и вообще ликвидирована должность санврача. После типа реформ больницы не готовы, ИВЛ нет, Зеленскому приходится решать кучу проблем на ходу.
Александр 1 _ 19.03.2020 17:07
IP: 188.163.12.---
Валерій Магала:
Суспільство потребує сильної руки і це нормально. Бо саме в цьому і є найбільший дефіцит...
Той, хто хоче сильної руки завжди вважає, що ця рука не буде бити по голові саме його. Лише інших. Не буде саме йому забороняти вільно працювати, їсти, пити, жити. Не встановить заборону на переміщення, на звільнення по особистому бажанню з роботи, не конфіскує його майно, не відправить на примусові безкоштовні роботи, не заборонить права і свободи. Не посадить за грати за необґрунтованим звинуваченням, не посадить на картки, на хліб і воду... тощо.
Leo Uxmal _ 19.03.2020 17:06
IP: 195.24.158.---
===Бо маємо недосвіченого президента, який продовжує накопичувати владу, попри те, що навіть неспроможний нею скористатися в повній мірі.===

По-моему, Зеленский действует очень эффективно. Организована разумная логистика, чтобы отовсюду забрать украинцев домой. Имея только 2 подтвержденных случая, сразу ввели жесткий карантин. Италия с Испанией опоздали на 2-3 недели, теперь там пекло.
Валерій Магала _ 19.03.2020 16:49
IP: 212.22.198.---
Суспільство потребує сильної руки і це нормально. Бо саме в цьому і є найбільший дефіцит. Всі наші "незалежні лідери" були радше "облаком в штанах" ніж сильною рукою і ніхто з них не знав до пуття, що йому робити з цією країною, з цим народом. Звідси й переляк Януковича-Порошенка-Зеленського від продемонстрованої сили суспільства і його здатності до самоорганізації за відсутності державної влади. Тому, запит на сильну руку є нормальною реакцією суспільства, яке розуміє, що саме відсутність сильного лідера не дала країні стати державою. І Зеленський тут нічим не відрізняються від своїх попердників. Між тим, як сильна рука в Китаї вже практично зупинила епідемію...
Александр 1 _ 19.03.2020 16:29
IP: 188.163.12.---
В'ятрович каже розумні речі. Але не кожен недоумок, наприклад такий, як Grenader45, спроможний їх зрозуміти.
Євген Сичук _ 19.03.2020 16:22
IP: 95.67.112.---
anatoleksem:
а не казав що Волга впадає в Каспійське море?
anatoleksem _ 19.03.2020 15:48
IP: 188.163.49.---
Про "царську"корону. Влучний діагноз діяльності Зеленського на посаді президента дав Андрій Іларіонов у передачі Гордона. Якщо коротко, то висновок такий: чим довше царюватиме Зе-президент, тим глибше Україна входитиме у кризове піке.
Влад Дорошенко _ 19.03.2020 15:41
IP: 93.72.24.---
Маємо готуватися до подолання вірусу корони вже?
Вже мали подолання Януковича з гривнею по 8 за долар.
Порадь, В'ятровичу, щоб Порошенко постінйно до кінця терміну Зеленського пропонував будь-яку допомогу діючому Президенту.
Тоді він буде у ролі Тата чи майбутнього Тата, що може підхопити країну, як вона почне падати. Порошенко може увійти в історію, як "підстраховщик", що не дав розвалитись економіці і країні до нових виборів.
Може Прошенко разом з Кравчуком організували б Національну раду старійшин?
Бо В'ятрович сам такий, як Зеленський, але з туманом навпаки, з туманом в голові іншого кольору = йому аби боротись до подолання будь-чого.
Yurko Svatok _ 19.03.2020 14:54
IP: 188.163.81.---
Viacheslav Hryhoriev:
Це правда незріле. І хто казав про зріле? В'ятрович -не казав! Совок треба три покоління розгрібати! А ще з і постколоніальний комплекс!
Yurko Svatok _ 19.03.2020 14:52
IP: 188.163.81.---
Михаил Левицкий:
Я теж ненаввиджу тупорилого Членограя Оманського! Мерзота то слизька, гнила, підла!
Yurko Svatok _ 19.03.2020 14:49
IP: 188.163.81.---
Треба цього Членограя Оманського вже гнати, як сидорову козу... І краще б зараз сам пішов, аніж незабаром не знатиме, куди сприснути...
Log Log _ 19.03.2020 14:38
IP: 46.133.96.---
Grenader45:
Хаме, забембав скоріше Зеленський, який меле банальності.
А вчора відверто набрехав про Шахова.
Зеленський не мав зеленого уявлення про роботу Президента,
і робить помилку за помилкою.
Михаил Левицкий _ 19.03.2020 14:37
IP: 46.202.103.---
...На що натякає шановний Автор, згадуючи про післявоєнну відставку У. Черчилля? Хіба йому не відомо, що у 1951 році той...знову повернувся до влади?...То, подібне чекає ненавистного йому В. Зеленського?...Зарапортувався? Ха!
Grenader45 _ 19.03.2020 14:23
IP: 77.123.93.---
...схоже Вольдемар затемпературив і з переляку намолов мішок гречаної вовни.
Треба автору себе хоч трохи поважати. аби не виставляти на загал цей потік свідомості, поєднуючи не поєднуване, проводячи безтолкові паралелі і вангуючи майбутнє.
Незріле суспільство він бачите має. Вятрович, ти зі своїм незрілим мозком, впрягаєшся у теми, в яких поняття зеленого не маєш.
Як ви забембали, порохоботські сектанти зі своїм камланням...
Виктор Волик _ 19.03.2020 13:47
IP: 93.183.212.---
Есть замечательный фильм-спектакль "Фараоны" Киевского театра им. Франко. Яковченко... Копержинская... Там по сюжету председателю колхоза приснился сон, как мужчины и женщины в их колхозе поменялись местами. И женщины, возглавив колхоз, начали гнобить мужчин. Так вот есть там такая сцена, как мужики собрались где-то в хлеву и поют: "Два роки в неволі-і-і-і..." Сильно напоминает мне стон этого маргинала ту сцену.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter