Володимир В’ятрович Історик, народний депутат України

СІМ КРОКІВ ПРОТИ СВАВОЛІ ПРЕЗИДЕНТА І СУДДІВ

30 жовтня 2020, 11:29

Україна – за крок до колапсу конституційного ладу. Сваволя суддів і ще зухваліша сваволя президента штовхають нас у прірву правового хаосу і руйнації державності.

У нас ніколи не було справжнього правосуддя, але те, що твориться останні півтора року руками зеленських, коломойських, портнових, медведчуків і єрмаків – просто за межею.

Дії деяких суддів, перш за все Окружного адміністративного суду Києва, а все частіше – і Конституційного Суду – руйнують правове поле держави і нищать здобутки важливих реформ.

Рішення КС про закриття реєстру електронних декларацій, скасування повноважень НАЗК і відповідальності за приховування статків поставило під загрозу антикорупційну реформу, безвіз і взагалі європейський вибір України. І це потребує негайної реакції президента й парламенту.

Але те, що ми бачимо у внесеному Зеленським законопроєкті 4288 – значно гірше за найгірші рішення КС. Це відвертий замах на конституційний лад і спроба встановити безконтрольну диктатуру.

Замість того, щоб ухвалити закони, які нейтралізують ключові небезпеки рішення КС, Зеленський просто пропонує не визнавати цих рішень. Хоча Конституція (стаття 151-2) визначає, шо рішення КС "є обов'язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені".

Замість того, щоб розслідувати дії суддів і оновлювати склад суду в чіткій відповідності до Конституції, Зеленський пропонує протиправно звільнити весь склад КС, залишивши країну без єдиного органу, який може зупинити (і е раз зупиняв) неконституційні дії влади. Такого права ні президент, ні ВР не мають. Судді КС призначаються на 9 років і достроково можуть бути звільнені лише з підстав, визначених статтею 149-1 Конституції, найреальнішою з який є вирок за вчинення злочину.

Те, що пропонує Зеленський – це державний переворот, після якого в Україні буде або диктатура, або Сомалі.

Розігнавши КС, президент, а за ним і будь-хто, взагалі перестануть звертати увагу на Конституцію і зможуть творити все, що заманеться. Якщо можна в свавільний спосіб звільнити всіх суддів КС, чому не можна указами президента позбавляти повноважень депутатів чи мерів? Або ухвалювати закони "опитуваннями" виборців. Зупинити і без того схильну до постійних порушень Конституції владу буде просто нікому. Бо Конституційного Суду не буде взагалі, або буде сформовано слухняний склад КС, який покриватиме будь-яку сваволю Банкової.

До того ж сам КС неминуче визнає свавільний закон антиконституційним. І що далі: лукашенківщина, підтримка перевороту силовими діями поліції? Чи кілька паралельних законодавств і конституційних судів? Це шлях до перетворення України на failed state в умовах триваючою російської агресії.

Що робити?

1. Верховна Рада має дати відсіч спробам Зеленського зруйнувати конституційний лад. Кожен депутат, який проголосує за законопроєкт 4288, стане співучасником спроби державного перевороту, не менш небезпечної, ніж диктаторські закони 16 січня 2014 року.

2. Відповідальні громадяни, не мають вестися на цю примітивні двоходівку влади. Треба захистити Україну і від знахабнілих суддів, і від Зеленського, а не відігравати роль масовки у діях Банкової з руйнації державності.

3. Парламент має невідкладно ухвалити зміни до антикорупційного законодавства, які максимально нейтралізують згубні наслідки рішення Конституційного Суду.

4. Президент має припинити саботаж очищення судової влади і спільно з громадянським суспільством і парламентом замінити в усіх органах, що відповідають за призначення і контроль діяльності суддів, людей з сумнівною репутацією на незалежних доброчесних фахівців. Не "своїх", а саме незалежних і доброчесних.

5. Президент має негайно внести, а ВР – ухвалити закон про ліквідацію Окружного адмінсуду Києва.

6. На три вакансії в Конституційному Суді мають бути так само призначені не ручні судді президента, кланів чи партій, а люди, у порядності й незалежності яких нема сумніву. І надалі робити так само з кожною вакансією, яка з'являється після завершення 9-річного терміну конкретного судді.

7. Всі дії суддів ОАСК і КС, що містять склад злочину, мають бути розслідувані, справи – доведені до вироків суду. Замість звільнених після вироку суду суддів КС – призначення нових, гідних.

Так, це складніший і довший шлях, зате правовий. Як і має бути в європейській демократичній державі.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Log Log _ 01.11.2020 21:39
IP: 46.133.140.---
Юрий Орчиков:
Ватничку, навчіться спочатку писати.
Це Ви знущаєтесь над російською мовою.
У якій книзі Ви побачите таку маячню?
Після крапки чи коми робиться пропуск, текст повинен ділитися на речення,
а не являти потік думок.
Юрий Орчиков _ 01.11.2020 20:34
IP: 46.174.67.---
Вятрович с луны свалился.Не будет КС,некому контролировать нарушения конституции.Порошенко с командой несколько раз нарушал конституцию и КС ничего не заметил.Применение ВСУ против народа запрещено,держава обязывается развивать,а не запрещать русский и языки этносов,генеральным прокурором должен быть юрист со стажем,а не радиоинженер Луценко,граждане имеют право создавать партии и быть избранными,компартию запретили незаконно,потому-что оппозиция,церковь отделена от государства и только она сама без Варфоломея и других помощников может образовать единую церковь. Никакая религия не может быть признана государством как обязательная.
Log Log _ 31.10.2020 18:21
IP: 178.133.97.---
Анатолий Герасименко:
Демагог, у мене нема ніякого раболєпія.
Ви переплутали зі своєю кровожерливостю і хамством.
Адью, базікало, який відмовляється від своїх слів.
Анатолий Герасименко _ 31.10.2020 16:52
IP: 46.149.95.---
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Вятрович чудово розуміє причини і наслідки того, що відбувається в країні насправді
А хто писав "ахінея"?

пан Порошенко
Уже став паном?
Вчора був "ісчадієм ада".
Якщо Вам не подобається слово "пан", я можу називати Порошенка "господин". Або "товарищ". Або взагалі ніяк не називати. Вас все одно тіпає, якащо хтось згадує ім"я Порошенка всує. Цікаво, звідки така раболепність?
Log Log _ 31.10.2020 11:09
IP: 178.133.221.---
Анатолий Герасименко:
Вятрович чудово розуміє причини і наслідки того, що відбувається в країні насправді
А хто писав "ахінея"?

пан Порошенко
Уже став паном?
Вчора був "ісчадієм ада".
Анатолий Герасименко _ 31.10.2020 09:51
IP: 46.149.95.---
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Шляпу з'їсте, коли "ахинею Зеленського викинуть на смітник?
А проти більшості положень В'ятровича Ви жодного розумного аргументу не приведете.
Вятрович, на відміну від Вас, чудово розуміє причини і наслідки того, що відбувається в країні насправді. І яку роль в цьому процесі займає і президент і ВР і КС і як не дивно, пан Порошенко. У кожного тут своя гра і свої розклади. Біда а тому, що Україна від цього тільки втрачає.
Log Log _ 31.10.2020 09:41
IP: 178.133.221.---
Киевский Петро:
поместной
Ха-Ха-Ха
Русофоб Запердоленко услышал где-то новое для себя слово.
Недоумок, оно здесь как корове седло.
Кретин, ты же хвалился, что у тебя полон двор скотины.
"Поместный" идиот, ты в очедной раз сел в лужу.
Log Log _ 31.10.2020 09:23
IP: 178.133.221.---
Анатолий Герасименко:
Шляпу з'їсте, коли "ахинею Зеленського викинуть на смітник?
А проти більшості положень В'ятровича Ви жодного розумного аргументу не приведете.
Oleksii Rudenko _ 31.10.2020 00:59
IP: 176.38.140.---
Це все лайно яке продукують ці порохаті ватніки-псевдопатріоти розраховано тільки на їхню цільову аудиторію – там якраз лайно замість мізків. Навіщо вони тягнуть це на пристойний сайт не зрозуміло, тут пороховати мінімум.
Анатолий Герасименко _ 30.10.2020 23:43
IP: 46.149.95.---
Log Log:
Анатолий Герасименко:
ахінею...
Ще один "ослоумный"?
Дотепнику, це Ваш Недоросль написав ахінею
А може запросити якогось Чернігівського "гундяя" з кадилом?
Ну, нарешті! Бачу головний лайномет почав рефлексувати та збуджуватись. Значить, мій постріл влучний.
Log Log _ 30.10.2020 22:47
IP: 178.133.216.---
Анатолий Герасименко:
ахінею...
Ще один "ослоумный"?
Дотепнику, це Ваш Недоросль написав ахінею
А може запросити якогось Чернігівського "гундяя" з кадилом?
Анатолий Герасименко _ 30.10.2020 21:49
IP: 46.149.95.---
Влад Дорошенко:
КС зробив 1 крок, Вятрович каже, роби 7.
Тобто каже, на 1 дурню – мінімум 7 місяців, ато і 7 років народ баламутити і дезорієнтувати, як велику наживу чиновників сховати від бідного народу.
Що тоді означає фраза "розвести як лохів"?
Читаю оцю всю ахінею і роблю висновок, що задля подолання кризи, мабуть потрібно скасуаати КС взагалі і Указом президента встановити що його функції терпер буде виконувати Майдан, а джерелои судочинства буде вулиця. Схоже, що цю країну вже ніщо не арятує...
Log Log _ 30.10.2020 20:55
IP: 178.133.216.---
Киевский Петро:
уровня развития
Недоразвитый Запердоленко из Воронежской области в очередной раз пёрднул в лужу.
Любой человек из третьего или двадцать третьего мира знает родной язык.
"Сосиська" безграмотная, когда перестанешь издеваться над русским языком?
"Шеститомник" дебильный, ты шести страниц не прочитал.
Умственно отсталый русофоб, не суй свой нос в Украину.
Влад Дорошенко _ 30.10.2020 20:11
IP: 93.72.24.---
КС зробив 1 крок, Вятрович каже, роби 7.
Тобто каже, на 1 дурню – мінімум 7 місяців, ато і 7 років народ баламутити і дезорієнтувати, як велику наживу чиновників сховати від бідного народу.
Що тоді означає фраза "розвести як лохів"?
Иван Новак _ 30.10.2020 18:55
IP: 185.32.63.---
А кроме истерических криков о произволе судей КСУ, посягнувших на святое – обязанность украинцев содержать 6 антикоррупционных органов, созданных по указанию западных кураторов с целью контроля и управления украинским политическим классом, так вот, кроме истерических криков по этому поводу, у критиков недавнего решения КСУ есть какие-нибудь более конкретные претензии к принявшим его судьям? Претензии, лежащие не в эмоциональной, а в правовой плоскости. Например, указание того в чем состоит неправомерность этого решения.
Иван Новак _ 30.10.2020 18:53
IP: 185.32.63.---
А кроме крайне истерических криков о произволе судей КСУ, посягнувших на святое – обязанность украинцев содержать 6 антикоррупционных органов, созданных по указанию западных кураторов с целью контроля и управления украинским политическим классом, так вот, кроме истерических криков по этому поводу, у критиков недавнего решения КСУ есть какие-нибудь более конкретные претензии к принявшим его судьям? Претензии, лежащие не в эмоциональной, а в правовой плоскости. Например, указание того в чем состоит неправомерность этого решения.
Віктор Совщак _ 30.10.2020 18:39
IP: 188.163.12.---
Якщо раніше на це не звертали уваги, бо знову ж таки домовлялися...То тепер, коли з Зеленським домовитися ніяк (наприклад. Тимошенко як не крутиться. а зась), застосували метод контреволюції шляхом блокування дій Зеленського, використовуючи оце "законодавство". І дуже точно сказано Даніловим це загрожує державі Україна. і дуже серйозно... Тут треба не чекати і не расулювати...Чи всіх память відшибло, коли в 2014 році забирали Крим...Розпатякували, чекали і що внаслідок...Втрата Криму і проблема на Донбасі... А тепер гундосять про свій патротизм...
Віктор Совщак _ 30.10.2020 18:34
IP: 188.163.12.---
У нас ніколи не було справжнього правосуддя, але те, що твориться останні півтора року руками зеленських, коломойських, портнових, медведчуків і єрмаків – просто за межею.---Мені 64 роки і я бувший держчиновник, щн з СРСР...Читав і виконував кучу закнонів і інструкцій,Тому мені, при всій повазі до Вятровича, краще знати, що відбувалося і як...в незалежній Україні... Щодо 1 частини приведеного речення зі статті, то все точно...Щодо Зеленського, то слова від зависті і амбіцій автора... А за правду, то законодавство України в.т.ч і Конституція приймалося за всі роки незалежності шляхом компромісу...Тобто групи чи окремі впливові особи робили для себе чи то лазейки чи то перепони... Домо вляючись с такими ж проходимцями... Тобто, все законодавсто України РОЗБАЛАНСОВАНЕ, не послідовне і протирічиве...
Юрій Бобровницький _ 30.10.2020 18:27
IP: 192.162.132.---
sanya32:
АБО диктатура, АБО Сомалі
Юрій Бобровницький _ 30.10.2020 18:25
IP: 192.162.132.---
САНДРО:
Перед торгом потрібно виставити товар напоказ
САНДРО _ 30.10.2020 18:07
IP: 91.224.24.---
По-моему, один такой неслабый и неглупій оратор как У.Черчиль в своё время говорил так-
-Никогда не стоит пренебрегать представившейся возможностью смолчать.

Этот случай наступил и у нас- и если бы в данный момент проявили выдержку и молчание все спичрайтеры, оценивающие реакцию Зе- это было бы для них очень даже мудрым решением.
А дальше и жизнь и действующая власть всё покажет и проявит.
тогда и можно будет хоть захлёбываться от своих речей!
sanya32 _ 30.10.2020 17:54
IP: 198.16.66.---
Пану историку не мешало бы знать, что в Сомали диктатуры нет. Есть затянувшаяся гражданская война и куча давно уже независимых кусочков от некогда единой Сомали. Учите матчасть и употребляйте более адекватные сравнения, "историк".
Wolodymyr Kmita _ 30.10.2020 17:38
IP: 95.132.182.---
коли вже подібних придурків як цей вятрович змусять відповідати за то все добре що вони роблять напевно буде 3 майдан але не проти зеленського а проти тіеї гнилої еліти яка десятилітями паразитуе на українському народі
Василий Васин _ 30.10.2020 15:21
IP: 77.123.93.---
От вже чия би корова мукала... Кожен другий шмат лайна вважає за обов'язок давати поради. Починаючи з Муждабаєва і закінчуючи Вятровичем. Ці "птєнци гнєзда Пєтрова" ніяк не дотумкають, що це все наслідки судової реформи їхнього "папіка".
Хоча, швидше за все, добре кумекають, але горлопанять аби за відволікти увагу від головного винуватця.
Анатолий Герасименко _ 30.10.2020 14:48
IP: 193.16.45.---
Чомусь пан Вятрович соромливо промовчав про те, що значна частина суддів КС призначались саме Порошенком. Але, як кажуть, то таке... Насправді, головне те, що процес руйнації, або якщо хочете, ліквідації країни, вже запущений. Конституційна криза цьому буде тільки сприяти. В котрий раз звертаю увагу, що слабкість і непередбачуваність центральної влади будуть тільки посилювати місцеві влади і місцеві еліти. Іншими словами, Україна поступово буде розтягуватись на окремі 'вотчини". І з кожним роком центробіжні тенденції будуть тільки посилюватись. Зі всіма очевидними наслідками.
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter