Тарас Возняк Тарас Возняк — головний редактор Незалежного культурологічного журналу «Ї».

Народ планомірно доводять до того, що така Україна йому не потрібна

10 листопада 2010, 11:19

"Нация пребывает даже не в апатии – в прострации.

Доминирующая тенденция, которую я почувствовал в Украине, – обессмысливание вообще всего, что только может быть.

Обессмысливание политики, обессмысливание национальной идентичности в ее нынешних двух редакциях, обессмысливание людей, которых называют элитой, обессмысливание государственного проекта.

Та же Партия регионов получила колоссальное количество власти. Но ее проблема в том, что она вообще не знает, что с нею теперь делать – кроме, разумеется, наращивания этой невидимой субстанции. Потому что иных смыслов ее руководители не знают в принципе." Андрій Окара


Осмислюючи траєкторію по якій рухається, чи точніше – падає – держава Україна годі не зауважувати того, що Андрій Окара висловив у своєму останньому блозі. Цитатою з цього блогу й розпочинаю.

Але для мене мотивацією була не проста констатація факту, а спроба передбачити, чим закінчиться це падіння.

Мені можуть заперечити – яке падіння – це ж проста і така потрібна Україні консолідація влади. Після цирку двох бім-бомів В та Ю хоч якесь впорядкування все ж дійсно потрібне. З перспективи можна погодитися.

Але що значить впорядкування? В Україні все, як в Україні – застав Богу молитися, так лоба розіб'ють. Впорядкування по-донецьки виявилося реалізацією формули "Молчать – я вас спрашиваю!" Все звелося до примітивної концентрації всієї можливої і неможливої влади на території в одних руках. Пишу – "на території" – бо державою це утворення вже не назвеш. Країна є тоді, коли якщо не весь, то більша частина народу бере участь у реалізації влади, відчуває свою спільність як у сьогоденні, так і у майбутньому. Натомість "Молчать – я вас спрашиваю!" повністю відчужила вже весь народ від здійснення влади в країні. І місцеві вибори майже завершили цей процес. Народ, не прийшовши на вибори, показав, що він вийшов з колись перспективного та красивого Проекту Україна. Така Україна більшості народу просто виявилася не потрібною – пояснюю тим, хто не знайомий з категорією відчуження. А хто й далі не втямив, то переходжу на домінуючий урядовий сленг – така Україна народу "по барабану". Цього хотіла і цього добилася теперішня правляча еліта.

Тоді як головним завданням всякої провідної верстви, якою вона не була б, є максимальне втягування якнайширших мас народу у проект творення держави у всіх її аспектах – від економічного до гуманітарного, прикладення всіх зусиль, щоб кожен і всі сприймали український проект як свій, запрошення всіх – в тім і політичних опонентів – до побудови спільної перспективи. Натомість маємо захекане розштовхування всіх і вся. Голодне донецьке дитинство дається взнаки. Синдром ненаситності, коли хочеться без кінця тільки їсти, їсти і їсти дається взнаки. Спасибо за это любимой советской родине.

І все б було чудово, якби ця територія мала такі залишкові ресурси, як після розвалу совка. Можна було б паразитувати на тілі народного соціалістичного господарства ще з два десятки років.

Ба більше – я б на багато що погодився, якщо б у Партії регіонів був і проект, як справді дати шанс цій території Україна. А тим більше, якщо б вона спробувала реалізовувати ці проекти. Натомість ми спостерігаємо якесь злидарську ненаситність гребти всю владу під себе. А навіщо – я вас спрашиваю?

Підсумовую: населення території Україна відчужене від здійснення влади. Населення вже майже не пов'язує свого майбутнього з будь-яким на сьогодні прокламованим проектом Україна. В тому числі і зовсім розводіловським проектом ПР "Новая Страна".

Так само тупо нищиться і всяка політична опозиція чи противага чи найменше корегування курсу з боку попутників. Навіть з стану союзників комуністів та сильноукраїнців. На сьогодні ця противага успішно розчавлена. І відповідати за всю територію у всіх її проявах має тільки один центр влади. Назвіть її президент Я чи назвіть її ПР – значеня не має. Іншого центру влади на сьогодні, через пів року після виборів президента, немає. А навіщо – я вас спрашиваю? Та ж тепер у розмовах з ВВ не зіскочиш з теми (а він хоче не "все більше і більше", а "всього"), як це свого часу робив Кучма, – мовляв – "у нас демократія 'ть..., що ж я можу зробити?..."

От і крутять на російському телебаченні принизливі пародії на когось, хто дуже подібний на президента Я. Щоб указати йому його місце у системі координат, яку він сам і будує. А зіскочити з теми нікуди – сам себе припер до стінки.

Підсумовую: опозиції як противаги немає. Партія регіонів і президент Янукович самотні на території Україна. Будь якого партнера для них не існує. Чого і добивались.

І тепер потрібно витягнути і себе і територію (якщо хочеш і далі її окучувати) з болота, як той Мюнхаузен – бо ж до безкінечності позичати у богопротивного для Московського патріархату Міжнародного Валютного Фонду не вдасться – колись ця натоптана ще пані Ю доріжка таки урветься.

А щоб витягти себе з болота потрібен народ чи хоча б ще хтось, як от політичні попутники. А їх катма. Народ все більше прикидається відсутнім. Точніше – мертвим. Тоді як історія з політичними попутниками нагадує технологію втеч рецидивістів з ГУЛАГу болотами Сибіру. Пахани брали у "бега" ще кількох зеків. Ті не тільки тягли пожитки паханів, але на якомусь етапі були й добрим харчем. Це я так – тигипкам і іже з ними.

А ситуація на жаль дійсно об'єктивно кепська. Якщо не буде інноваційних підходів – чогось справді радикального, то всій цій території прийде гаплик. Вона вже перетворюється у чорну діру для цілого світу. Ще не Сомалі, але вже близько до колишньої Албанії, яка, до речі, сьогодні отримала безвізовий режим з ЄС. Натомість територію У огороджують все густішим колючим дротом, щоб зараза у формі шаліючого СНІДу, масової і найдешевшої проституції, бандитизму, корупції і т.д. не ширилася далі. Коли інші країни якось рятуються, то територія У все більше грузне у безнадії та безперспективності...

Але не все так погано. Коли сонце сходить – то це комусь потрібно. Якщо з моєю країною відбувається таке, то напевно таки хтось з того щось матиме. Ну не може така велика територія та ще й з останніми не додерибаненими чорноземами та такою-сякою робочою худібкою комусь не придатися. Для деяких, і не важко здогадатися для яких, сусідів така траєкторія падіння території є, звичайно що найкращою.

Чи усвідомлюють безперспективність такого курсу більшість нових керманичів території? Боюсь, що ні. І в цьому жах. Це у них виходить не навмисно, від злоби. А з "оголодалости". І безнадійної безсердечності до країни України.

Хоча і між них, і тим більше поза територією, як я вже казав, є зацікавлені саме в такій динаміці розвалу українського проекту. Але для того, щоб реалізувати цей розвал, потрібно до безтяму втомити цю ж робочу худібку тією осоружною Україною. Втомити так, щоб будь яка інтервенція, окупація та розшматування території видавалися манною небесною. Ось для цього і потрібна саме така безнадійна чорна діра з назвою Україна.

А після того її боронити вийдуть знову 300 студентів-могилянців, якими ми мо' років через сто насиплемо могилу. А мо' й ні. Бо китайцям це "по барабану буде".

Підсумовую: після остаточного падіння розпочнеться не розпад, а шматування. Щось урвуть одні добрі люде, а щось інші.

І опиратися буде нікому. Бо народ планомірно доводять до того, що така Україна йому ну справді не потрібна. Чи, може, я помиляюся? І саме про таку країну ми мріяли. Чи, може, саме в такій країні, якій от уже 20 рочків мине, у народу за великим рахунком є перспектива? Чи знову будуватимемо комунізм, чи то пак Новую Страну?

Свого часу Совєтський Союз гигнув, хоч була ще і атомна зброя, і армія, і партія, бо був нікому не потрібним. Так само розійшлася і старосвітська Австро-Угорщина – її нікому було боронити, вона нікому виявилася не потрібною. Все більш нікому не потрібною роблять і державу Україну.

Не хочу руйнувати національних міфів, але кілька наших республік ХХ сторіччя впало саме тому, що вони втомили своєю неефективністю, вічними сутичками політичних провідників. Врешті-решт їх просто нікому стало боронити. Кількох тисяч патріотів замало. Київ боронило 300 студентів, а Варшаву, коли до неї підійшли червоні, кілька армій, і врешті польський народ у найширшому сенсі слова. Бо народ був. Печально, але факт. А чи є зараз в Україні народ? Чи просто відчужене від всього населення на території? Запитання, звичайно, провокативне. І тільки максима "Молчать – я вас спрашиваю!" на сьогодні є на це запитання відповіддю.

Коментарі — 31
sergm _ 14.11.2010 11:40
IP: 93.73.134.---
пане Возняк, останні Ваші дописи нагадують аутотренінг на тему "я не обісра...ся"...
Sergant5 _ 13.11.2010 07:34
IP: 212.22.205.---
Главный национальный миф состоит в том, что мы должны строить национальное государство и бежать в европу. Почему? Зачем? непонятно
carbil _ 11.11.2010 16:34
IP: 195.244.9.---
Пане Тарасе, Ви справді маєте рацію, майже у всьому. Наприклад, я і моя дружина (вперше з часів НЕЗАЛЕЖНОСТІ) взагалі не пішли на вибори, хоча раніше доводилося неодноразово й виборчими дільницями керувати. Бо це несправжні вибори (як за законом, так і за неможливістю реально контролювати вибори з боку громадськості). Та й "четвертої влади" (особливо в регіонах) в Україні немає. Але я добре розумію, що коли не буде справжніх виборів, то буде справжня громадянська війна. А що потім – хтозна
бун _ 10.11.2010 20:03
IP: 178.95.138.---
Тарас має рацію,але не у всьому.Українці багато сотень літ поділені за принципом Візантія – Європа.Умовно кажучи,Перемишль – Луцьк або Київ.700 років від Володимира до Яреми суспільство розвивалося в європейському просторі.Що писав перемиський мудрець Вишенський з Унівського монастиря на початку 17ст.про Юрка Рогатинського,є в гуглі.Хлопці з Перемишля нав"язали всій Україні свою релігію в 17ст.,а потім через Петра першого всій імперії,теж відомо всім.Нагадаю,ця релігія,ця система цінностей – візантійство.350 років візантійства.Тарасе,тепер Ваші візантійські хлопці зверху,але ми,великоукраїнці з невізантійською ідеологією нікуди не поділися,ми живі,ми знову в адерграунді,але майбутнє за нами.
Андрі _ 10.11.2010 19:45
IP: 195.42.130.---
Тарасе, Ви, дійсно – Окара N2.
Це при тому, що його вважають сексотом. А Ви хто?
Віктор Гарбар _ 10.11.2010 18:58
IP: 82.207.26.---
xbnfx:
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12: "єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру"...
Мысль верная, но по Збруч и навсегда.
А фантомы долго не живут.
----

Ви не жартуйте! Бо буде по Сіверський Дінець.;)
Biletskyi _ 10.11.2010 18:49
IP: 95.135.61.---
tamara:
дурна бабо!
забудь вже про того ющенка!
прочитай краще ще раз уважно, що розумна людина написала!
tamara _ 10.11.2010 17:39
IP: 72.39.30.---
Оці кузьо-возняки вже б помовчали. Думати треба було, коли допомагали тимошенко знищувати Ющенка. Та й ще й діаспору дурити. Це ви разом з нещастям України тимошенко винні в тому, що сталося, а також всі ці бютівські журалюги з УП – лещенко, медведев, наєм...
godo _ 10.11.2010 17:33
IP: 94.27.98.---
Лишь тот достоин жизни и свободы, / Кто каждый день идет за них на бой (Гете)... И Бог тут ни причем (это для пана "Повбивавби;-) ")
bmi _ 10.11.2010 17:28
IP: 195.24.131.---
xbnfx:
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12: "єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру"...
Мысль верная, но по Збруч и навсегда.
А фантомы долго не живут.
___________________ такі як ти, мордва кацапюрська – теж... Хвантоми в твойом москє – то бєлачка...
xbnfx _ 10.11.2010 16:38
IP: 77.109.20.---
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12: "єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру"...
Мысль верная, но по Збруч и навсегда.
А фантомы долго не живут.
Pokemon9 _ 10.11.2010 16:30
IP: 178.74.202.---
Автору нужно глубоко вдохнуть пару раз перед написанием статьи.А то следующий раз еще эмоциональнее и глупее получится.
Прищ _ 10.11.2010 16:17
IP: 98.193.75.---
То не Україна для вас, а ви повинні були би служити їй і відстояти першого українського Президента. Натомість ви, як пси накинулися на Ющенка і таки загризли. А Україну сплутали з Тимошенко, яка виявилася банальною злодійкою та аферисткою.
Тепер цар Янукович даний вам, вознякам, щоб ви накінець прозріли, що ви наробили.
Tracker_new _ 10.11.2010 16:09
IP: 213.130.27.---
Аналогии хреновые, а статья правильная.
Народ убрали от власти.
Так в Мариуполе в депутатах 2-а Хотлубея (сыновья) и Хотлубей (отец) -мэр.
Сын начальника МВД (21 год). Да кто за него стал бы голосовать???
Это не демократия – люди не имеют возможности повлиять на власть не только через суды, но и административно. Полный безпредел!

http://www.0629.com.ua/news-10628.html

А страна тем временем радикализируется. И будет радикализироваться. Уберут Тягнибока, на его место придет другой. Надо убирать причину, а не следствие.
У меня так и стоит картина парламента Германии Адольф и Цеткин.
Гайди До Байди _ 10.11.2010 15:41
IP: 91.19.45.---
Мені розповіла 90-літня вдова старшини з армії Петлюри, яка опинилася в Німеччині на старості літ, що саме українці оборонили Варшаву від наступу червоної зграї. Самі поляки дуже часто втекли. На подяку пхали тоді українців у тифозні табори в Польщі, у яких більшість тих людей загинула.

От, і зимовий похід Петлюри, а, гульк, поляки зрадили і повернулися, підпишуючи в Ризі мирний договір з Москвою. Зась було їм про подаровану Галичину. От, і тепер наступ угорців і т. д. А хто має владу в Угорщині, тощо? Ага, олігархи (евреї), хоч з прізвищем Сорос.

От, суть двох подібних утворів. У цьому донині нічого не змінилося.

Це тільки один бік щодо вашого "доводять". От, оліграхи в Україні стали власниками суднобудівні в Данціґу. Звідки й прихильне ставлення Валеси, тощо.

Тож помітно, що слід підійти до ширшого розуміння справ...
Віктор Гарбар _ 10.11.2010 14:55
IP: 82.207.26.---
neia:
Zeno42:
Автору респект! красиво, страшно, а головне – вірно. І що найстрашніше – вірогідно.
---------------
Главное, Вы правы, верно. Обратите внимание: в ответ на ничтожнейшие блоги Бондаренко Богословской – шквал комментариев. Здесь, где есть о чем поразмыслить, практически тишина.
----

Це звичайний приклад сексизму.;)
Пабадать тупую да ґлупую жентщіну, - мілоє дєло! Мона ще дураком* повчить...

А тутки... тре "сатвєтствовать, а етім, - трабли"...

* – "дурак", - пльотка, которой муж "учіл" жену.
neia _ 10.11.2010 14:18
IP: 195.24.145.---
Zeno42:
Автору респект! красиво, страшно, а головне – вірно. І що найстрашніше – вірогідно.
--------------------
Главное, Вы правы, верно. Обратите внимание: в ответ на ничтожнейшие блоги Бондаренко Богословской – шквал комментариев. Здесь, где есть о чем поразмыслить, практически тишина.
yla _ 10.11.2010 13:15
IP: 192.118.11.---
Повбивавби;-):
dvlight:
ПР демократическим путём власть уже не отдаст. Поэтому есть только один реальный вариант – новый Майдан. Все остальное – просто пиар авторов.
================
Не забувайте, що саме новий генПРокурор Пшонка
свого часу підписав постанову, яка давала право караючим органам
розігнати Майдан. Зараз у них набагато більше сили і бажання для цього.
Именно так. Вообщето становится не просто страшно, а очень страшно. Впору не референдумы проводить, пидрахуи те же самые "способные" остались, а партизанскую войну начинать, как в России, из-за кустов отстреливать ох...ших от власти ментов, налоговиков и чиновничью мразь.
dvlight _ 10.11.2010 12:43
IP: 93.190.179.---
ПР демократическим путём власть уже не отдаст. Поэтому есть только один реальный вариант – новый Майдан. Все остальное – просто пиар авторов.
vts-m _ 10.11.2010 12:30
IP: 91.154.252.---
Cjnybr:
Хоча автор звично дає копняка тільки ПР, яка об"єктивно не гірша і не краща за попередні влади, в цілому він правий. Перелік політсил, які 20 років вели народ до щастя вичерпаний, а інших – немає. Хіба що Тягнибокі відмовляться від печерного націоналізма та згадають, що і вони теж європейці...
А висновок, мабуть – така держава точно нікому не потрібна, відповідно треба її терміново та глибоко реформувати. А оскільки робити це об"єктивно нема кому – треба знов ЗАПРОСИТИ ВАРЯГІВ! Команду досвідчених скандінавів, платити їм те, що зараз витрачається на купу ледарів та крадіїв, поставити конкретну мету – побудування другої Фінляндії, та визначити термін. ІНШОГО РІШЕННЯ НЕ ЗАВБАЧАЄТЬСЯ...
Тоже варіант
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12:24
IP: 194.44.76.---
народ зі Сходу України визначився зі своїми цінностями бз впливу влади, і сподівання на нові покоління "україномислячих" не справдились. На жаль.
єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру
azmesm _ 10.11.2010 12:20
IP: 94.27.75.---
Общественный договор, "заключенный" между народом и государством в 1991 году, а затем "переподписаный" в 2004, в 2010, по результатам местных выборов, практичеки признан тем же народом устаревшим, и практически утратившим силу. Выход – один – Учредительное собрание – Новая Конституция – Новый общественный договор.
Химера _ 10.11.2010 12:14
IP: 94.244.132.---
А "еліта" це розуміє?
Чи їм по барабану – чемодан -мерс -Лондон чи Канни?
Просто _ 10.11.2010 12:01
IP: 88.81.234.---
Уважаемые интеллектуалы! А какие возражения есть по поводу предлагаемой БЮТ программы развития Украины? Или не хватает терпения прочитать проект?
Cjnybr _ 10.11.2010 12:01
IP: 80.255.74.---
Хоча автор звично дає копняка тільки ПР, яка об"єктивно не гірша і не краща за попередні влади, в цілому він правий. Перелік політсил, які 20 років вели народ до щастя вичерпаний, а інших – немає. Хіба що Тягнибокі відмовляться від печерного націоналізма та згадають, що і вони теж європейці...
А висновок, мабуть – така держава точно нікому не потрібна, відповідно треба її терміново та глибоко реформувати. А оскільки робити це об"єктивно нема кому – треба знов ЗАПРОСИТИ ВАРЯГІВ! Команду досвідчених скандінавів, платити їм те, що зараз витрачається на купу ледарів та крадіїв, поставити конкретну мету – побудування другої Фінляндії, та визначити термін. ІНШОГО РІШЕННЯ НЕ ЗАВБАЧАЄТЬСЯ...
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Юрій Луценко

Жоден українець не повинен бути в полоні, але має відповідати тут, не дивлячись на всі свої заслуги і статуси, перед українським Законом

Дзюнсей Терасава

Новая история священных реликвий Будды, (привезенных в Японию 1300 лет тому назад китайским Мастером Гандзином), во время глобальных перемен в конце 20 столетия в Европе и во всем мире

Володимир В’ятрович

Група "Першого грудня": не "промайданити" Україну!

20
Ольга Богомолець

Сотні тисяч життів можуть бути врятовані щороку

Ярослав Юрчишин

#АктивістиНеМішені

6
Марина Ставнійчук

Родзинки майбутніх українських виборів або ''Захід нам допоможе!''

13
Віктор Уколов

''Тепла ванна'' для Тимошенко чи об'єктивні опитування?

Іван Крулько

Президентський "злам"

61
Олег Тягнибок

За українське майбутнє без олігархів!

13
Олександр Лємєнов

Кейс Холодницького: рибки теж хочуть їсти?

8
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте