Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Василь Расевич – Перемога над здоровим глуздом. Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!

29 жовтня 2012, 14:46

Хочу добавити ще трохи аналітики у казан емоцій. Як на мене, то найкраще перші висновки з цієї виборчої кампанії сформулював редактор ZAXID.net зі Львова Василь Расевич, які й пропоную:

"Якщо так станеться і результати екзит-полів збіжаться із результатами затвердженими ЦВК, то в Україні вималюється цікава ситуація. В парламенті зустрінуться дві крайні політичні сили – ВО "Свобода" і комуністи, що обіцяє перетворити Верховну Раду на безкоштовний цирк під парламентським куполом. Українці отримають нове, дуже дороге шоу, за кулісами якого Партія регіонів і надалі зможе безкарно вахтовим методом грабувати Україну.

Прийнято вважати, що вибір народу треба шанувати, що народ не можна ображати і його волевиявлення треба сприймати із покірністю ягняти. А якщо народ забитий пропагандою і агітацією? А якщо народ "переконали", що нічого змінити не можна? А якщо народ малокультурний і малоосвічений і готовий за безкоштовний шашлик від партії влади роздерти пельку спостерігачеві? Запитання можна продовжити, але чи треба?

Одне можна сказати певно: результати останніх парламентських виборів – це справжнє волевиявлення українського народу. Із врахуванням усіх зловживань, обманів та маніпуляцій: це все він – український народ. Це саме народ на виборах обирає собі таку і не інакшу владу, сподіваючись кожного разу на чудо. Українці вірять в дива, але не вірять у власні сили, та й не готові прикласти навіть мінімум зусиль, щоб спробувати змінити ситуацію. Українці не покладаються на здоровий глузд, а поводяться емоційно. Тобто, думають не головою, а серцем. А якщо до всього ще додати нашу природну хитрість, то в результаті отримаємо точнісінько такий результат, як на цих виборах. Саме тому вже два з половиною роки Україною править відверто мародерська Партія регіонів. Здавалося б, усі однаково потерпають від цієї влади і тільки сліпий не може побачити її грабіжницького характеру, але ні. Знову знайшлися тридцять відсотків, які всупереч здоровому глузду проголосували за цю політичну силу. А якщо додати ще обранців на мажоритарних округах, то мазохістські нахили українського народу стануть очевидними.

Емоції не дружать зі здоровим глуздом. І саме емоції стали головним порадником для західноукраїнських виборців, які голосували не так за кандидатів від ВО "Свобода", як за наших хлопців і дівчат, які точно не змовчать і "начистять пику" нахабним регіоналам, коли мова зайде про мову або про національних героїв. Правда, цього разу такі ж емоції проявили 24% виборців у Києві, і навіть 10% у Донецьку. Можна з впевненістю стверджувати, що українські виборці не голосували за партійні програми, бо як правило їх не було. Не голосували і за реформи, вони емоційно віддали свої голоси за тих, хто на їхнє переконання, на місці покарає безкарних дотепер Чечетова, Ківалова, Колесніченка і Ко. І як не дивно, це саме правляча Партія регіонів викликала подібну реакцію у виборців, нахабно демонструючи свою безкарність і вседозволеність.

Східноукраїнський електорат, розчарувавшись у ПР, також емоційно піддався на комуністичну риторику. Дарма, що їхній лідер – Петро Симоненко – відразу заявив прямим текстом, що синхронно діятиме у всьому із Партією регіонів. І після цього ще хтось посміє говорити про мудрість українського народу?

Не менш відповідальною за цей провал є і Об'єднана опозиція "Батьківщина", яка зробила все, щоб програти ці парламентські вибори. Вона не запропонувала, ані програми дій на майбутнє, ані не задекларувала механізмів виходу із ситуації, що склалася. Таку безпечність з боку лідерів ОО "Батьківщина" можна пояснити хіба що переконаннями її лідерів у своїй безальтернативності. Але народ альтернативу знайшов, благо підвернувся для цього "Удар" і, на жаль, радикально-популістська ВО "Свобода".

Найбільшим провалом опозиції стало затвердження виборчого закону на базі змішаної системи. Тільки безголовому ідіотові не було очевидним, що партія влади виписує такі умови під себе улюблену. Хіба, що лідерів опозиції перемога взагалі не цікавила, бо в опозиції їм набагато комфортніше? Але все ж, вершиною цинізму від опозиції стало складання виборчого списку та висування узгоджених кандидатів на округах. Ось цей маневр, вже на самому старті, дав зрозуміти виборцям, що опозиція майже не відрізняється від партії влади.

Відчувши таку загрозу на емоційному рівні, виборці вирішили додати перцю в українську політику і проголосували за безкомпромісних, хоча й малокваліфікованих та малокомпетентних "свободівських" кандидатів. Хоча здоровий глузд мав би підказати, що праворадикальна риторика "Свободи" закриває для України європейську перспективу, що присутність в українському парламенті такої великої кількості правих і лівих радикалів, помножена на чітку їхню географічно-територіальну локалізацію, може просто розшматувати Україну. І ще про один аспект не варто забувати: про такий успіх "свободівців" Росія могла тільки мріяти. Тепер їй фактично не треба створювати жодних перешкод на шляху євроінтеграції України, вона при такому парламенті є просто неможливою.

Єдиною втіхою від цих парламентських виборів є провал відверто політтехнологічних проектів, таких як "Україна вперед". І ще, як на мене, є певні позитиви в тому, що маса "свободівських" політиків перебереться до Києва і там воюватиме за українську Україну, а на їхні місця у міській та обласній радах, можливо, нарешті дооберуть більш прагматичних та компетентних людей. Галичани завжди були зачарованими на Київ і їм не шкода поділитися зі столицею своїми синами і доньками. Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!"

powered by lun.ua
Коментарі — 132
Fares _ 31.10.2012 01:27
IP: 213.231.6.---
Возняк нитик та зкінчений лібераст!
Мутований різновид дермосратів, котрі у 90-х все просрали!
Іхнє кредо-коли тобі плюють у лице, значить це провокація і потрібно підставляти дупу!)))
Fares _ 31.10.2012 01:24
IP: 213.231.6.---
УП заберіть цього чмиря з сайту!
Volt:
PiaMia:
Хто інтелектуал? Возняк? Тормоз він і невдаха, що прагне привернути увагу до себе гучними заголовками за якими нічого немає.
100 %
я скептик _ 30.10.2012 15:15
IP: 178.95.17.---
меч:
_Возняк? Тормоз він і невдаха_:) А як полюбляють панове свідопати отак безапеляційно когось "розмазати":) Так і бажається запитати у такого "Гиганта геніяльності" та "Отця української демократії" – А на якому ж "Олімпі" (науковому, бізнесовому, спортивному, політичному) знаходитеся персонально Ви, що отак гонорово про інших базікаєте?:)
===
Маю честь. Бо про мене ніхто такого не каже і не пише. А Ваш Олімп вищий?
меч _ 30.10.2012 14:46
IP: 178.137.105.---
_Возняк? Тормоз він і невдаха_:) А як полюбляють панове свідопати отак безапеляційно когось "розмазати":) Так і бажається запитати у такого "Гиганта геніяльності" та "Отця української демократії" – А на якому ж "Олімпі" (науковому, бізнесовому, спортивному, політичному) знаходитеся персонально Ви, що отак гонорово про інших базікаєте?:)
WTO _ 30.10.2012 13:21
IP: 94.179.166.---
MaJestic:
будь-яка партія може зжитись з іншої) комуністи з націоналістами і т.д. Але! За умови, що в них електорат спільний.
Как раз наоборот:) Разный электорат – это гарантия того, что партии из-за него не будут враждовать:)
MaJestic _ 30.10.2012 12:58
IP: 46.185.41.---
WTO:
Вы привели аж целых два примера в доказательство моей мысли о гибкости политики нынешних "коммунистов":) Как видим, они прекрасно уживаются с бывшими идеологическими противниками. А следовательно, могут ужиться и с националистами.:))
от не треба бла-бла-бла) будь-яка партія може зжитись з іншої) комуністи з націоналістами і т.д. Але! За умови, що в них електорат спільний. А цього в Україні немає...Наші комуністи моужть співжити з націоналістами, але своїми донецькими із ПР.
Volt _ 30.10.2012 11:29
IP: 194.126.183.---
PiaMia:
Хто інтелектуал? Возняк? Тормоз він і невдаха, що прагне привернути увагу до себе гучними заголовками за якими нічого немає.
меч _ 30.10.2012 11:00
IP: 178.137.105.---
_це завадило грекам бути у ЄС_ Звісно "НЕ завадило ":)
меч _ 30.10.2012 10:59
IP: 178.137.105.---
_це нас наблизить до Європи_ У Парламенті Греції є комуніти і це завадило грекам бути у ЄС.
Alex43 _ 30.10.2012 10:55
IP: 194.44.31.---
Таваріщ Возняк,

А ви то самі за кого голосовалі?
Alexandr Marynenko _ 30.10.2012 10:06
IP: 37.55.181.---
А 15% комуністів в парламенті Вас, шановний автор, не бентежить, чи це нас наблизить до Європи?
WTO _ 30.10.2012 09:31
IP: 94.179.166.---
Kovaljov:
Да, и ещё!
Националисты тоже ведь, вы не поверите, могут проявлять гибкость!:) По крайней мере, их духовные отцы – гнулись. Правда, каждый в свою сторону.:)
Помните ту историю, когда Шухевич вёл переговоры с Советами о капитуляции УПА, Лебидь в это время договаривался о найме на работу к американцам, а Бандера исправно докладывал обо всём этом в Берлин?:)
WTO _ 30.10.2012 09:28
IP: 94.179.166.---
Kovaljov:
пане, примітив ви, примітив, а сподівався...
:- (
Увы, майн либер фройнд, увы... Не всем дано стать Гигантом Мысли и Отцом Украинской Демократии...: (((Коим Вы, вне всяких сомнений, являетесь.:)))
Про російський комунізм, як нову форму імперії писали Бердяєв і Донцов.
Скажите: а вы верите всем, хто шото пишет? Всем, хто пишет, шо хтото шото пишет? Или есть какая-то система "верю-не верю"?:)
А КПУ – українські комуністи? Їх не хвилює риго-анальні олігархи, їх хвилює "канонічність" православних церков.
Спасибо! Вы привели аж целых два примера в доказательство моей мысли о гибкости политики нынешних "коммунистов":) Как видим, они прекрасно уживаются с бывшими идеологическими противниками. А следовательно, могут ужиться и с националистами.:))
Олег з Калуша _ 30.10.2012 09:05
IP: 178.94.121.---
Суть статті про перекриття європейської перспективи Украні появою у Раді Свободи – хибна.
Але й поява Свободи не додасть шансів увійти в Європу без зміни президента.
А пану Возняку замість поширювання свїх нав'язливих хибних ідей варто було б конкретніше висловлювати свої претензії: пан А – брехливий, пан Б – злодійкуватий, пан В – тупий, пан Г – байдужий...
меч _ 30.10.2012 07:59
IP: 178.137.105.---
_Галицький політичний цирк переїжджає до Києва. В добру путь!"_ Одним з перших вояжів буде візитування Фаріон київських дитсадків та розповідь дітям про те, що вони мають брати валізи та виїзджати до Росії:)
меч _ 30.10.2012 07:55
IP: 178.137.105.---
_праворадикальна риторика "Свободи" закриває для України європейську перспективу, що присутність в українському парламенті такої великої кількості правих і лівих радикалів, помножена на чітку їхню географічно-територіальну локалізацію, може просто розшматувати Україну. І ще про один аспект не варто забувати: про такий успіх "свободівців" Росія могла тільки мріяти. Тепер їй фактично не треба створювати жодних перешкод на шляху євроінтеграції України, вона при такому парламенті є просто неможливою._:) Доводити ці думки паньству свідопатському марна справа. Тому запрощуємо усіх до гладіатор-ВР, яка буде "годувати" громадян не законами, а бійками, словесними образами депутатів один одного, блокуваннями кожний день трибуни, розпалюванням ворожнечі на міжетнічному підгрунті...
Totenhead _ 29.10.2012 23:59
IP: 77.88.225.---
Jon Ross:
Пане Возняк, скажіть чесно, співпраця з окупантами приносить вам моральне задоволення? Чи вони вам, все таки, добре платять?
Дядько, Вы блаженный или из самого дальнего села?
Totenhead _ 29.10.2012 23:56
IP: 77.88.225.---
Умные делают выводы из своих ошибок. Дураки всегда жалуются навероломство других. Кто был умнее станет ясно в 2015.
vsegda4 _ 29.10.2012 23:48
IP: 95.132.145.---
ну понятно, галицкий цирк уже в киеве, руки мыли?
я скептик _ 29.10.2012 23:44
IP: 178.95.166.---
vsegda4:
и коммунисты и националисты – популистские партии, которые всегда пользуются плохой экономической ситуацией путем декларации лозунгов – отнимем и раздадим и будет вам счастье. Внимательно посмотрите
Хруню, поки що віднімають тільки у нас наші цінності, в тому числі і матеріальні, створені нами і нашими батьками, дідами, прадідами і ділять між собою нечисті на руку і язик зайди. А що відняли в тебе українські націоналісти, а sir gay чорноротий?
vsegda4 _ 29.10.2012 22:26
IP: 95.132.145.---
и коммунисты и националисты – популистские партии, которые всегда пользуются плохой экономической ситуацией путем декларации лозунгов – отнимем и раздадим и будет вам счастье. Внимательно посмотрите
Jon Ross _ 29.10.2012 22:12
IP: 37.53.138.---
Пане Возняк, скажіть чесно, співпраця з окупантами приносить вам моральне задоволення? Чи вони вам, все таки, добре платять?
MaJestic _ 29.10.2012 22:11
IP: 46.185.41.---
vsegda4:
то же самое и коммунисты – за коммунистическую идеологию люди не голосовали
ні) вони голосували якраз за ідею комунізму, тільки в російській обгортці)
Jon Ross _ 29.10.2012 22:09
IP: 37.53.138.---
Ortepgran:
++++
Тарас Соломчак _ 29.10.2012 22:05
IP: 87.111.202.---
Одним словом бидло, стидно що то є з ГАЛИЧИНИ
Свобода слова565 Вибори-2014156 Aтака Путіна1173 Корупція1273 Україна та Європа1046
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter