3 вересня 2019, 15:22

Знову вчепилися в Ройтбурда

Орки пішли на черговий штурм – знову вчепилися в Ройтбурда. Читаю, і дивуюсь, як він це витримує. Завтра черговий "останній бій" – чим можете допоможіть, щоб нам всім не було соромно.

І ще. З його блога на ФБ:

Олександр Ройтбурд:

итак, высока вероятность что на завтрашней сессии одесской облрады с голоса будет включен в повестку все тот же основной вопрос философии – увольнение меня.

напористость и постоянство завораживают. более важных проблем в области нет.

на всякий случай коллектив музея обратился к депутатам с открытым письмом.

Шановні панове депутати!

Перш, ніж ви приймете рішення про продовження повноважень директора Одеського художнього музею, вважаємо за потрібне ознайомити вас з думкою колективу про його діяльність за ті 17 місяців, які ми з ним працюємо.

З березня 2018 року діяльність музею перейшла до нової якості, наблизившись до кращих критеріїв діяльності музеїв європейського рівня. Їм особисто організовано декілька виставок всеукраїнського значення, таких як "Репресоване мистецтво" з колекції спецхрану 1937-39 рр. Національного музею мистецтв (м. Київ), яка наочно показала велич українського мистецтва 20 -30 років минулого століття, приреченого радянськими ідеологами на знищення (вересень – листопад 2018). На цих днях відкривається виставка визначного художника 1 половини ХХ ст. Костянтина Сомова, зібрана з музеїв всієї України. Також привернули увагу глядачів виставки "Ексгумація. Забутий соцреализм з зібрання ОХМ", значної сучасної майстрині Влади Ралко та ін.

Значно пожвавилась лекційно-просвітня діяльність музею, до якої Ройтбурд залучає, крім співробітників, своїх друзів, видатних культурних діячів, мистецтвознавців, філософів, культурологів, колекціонерів нашої країни та зарубіжжя. Так, за 2017 р. відбулося 22 публічні лекції, в 2018 – 72, за 9 міс.2019 – вже 53, не враховуючи кінопоказів, концертів, зустрічей з діячами мистецтв.

Проведені протиаварійні заходи в найбільш проблемних приміщеннях музею (при залученні коштів меценатів), в них, як і в інших постійно відновлюється експозиція – і глядачі минулих років кожного разу відкривають для себе нові видатні твори.

Зусиллями О.Ройтбурда значно збільшилась колекція музею. Якщо в минулі роки зібрання поповнялося на 7-8 експонатів за рік, то після його приходу надійшло 49 минулого року та 67 – цього року. І це не тільки подарунки авторів, а і твори з приватних колекцій та твори видатних майстрів, важливих для музею, які купуються меценатами на аукціонах спеціально для колекції ОХМ.

Запроваджені численні дитячі програми, які залучають до творчості та спілкування з мистецтвом майбутнє нації.

Тільки за перший – неповний – рік його роботи музей заробив більш 2 мільйонів 800 тисяч гривень проти 741 тисячі в 2017 р.

Колектив музею сприяє своєму директору О.Ройтбурду у втіленні його діяльності і просить вас підтримати на посаді цього креативного, відповідального керівника, визначну творчу особистість нашого міста.

_________________________________

и дальше много подписей.

я никого не призываю выходить на митинг в мою поддержку к облраде. но буду рад всем проявлениям солидарности. нас больше чем упырей.

Кілька штрихів до геополітичної стратегії Китаю

Невдовзі, скориставшись відкриттям Зимової олімпіади, Владімір Путін поїде до свого сюзерена Сі Дзіньпіна не то на аудієнцію, не то за ярликом на правління...

Геополітична диспозиція Росії Путіна

Беру на себе відвагу запропонувати скорочену версію моєї статті "Геополітична диспозиція Росії Путіна" з книги "Геополітичні контексти війни в Україні" – стаття 2015 року, однак назагал майже нічого у світовій геополітиці не змінилося – це я не про публіцистику, а саме про геополітику, яка змінюється не так швидко, як "очевидна" для політичних коментаторів політична гра...

Проблема німецького вибору у російсько-українській війні

Вчора розгорівся величезний скандал, породжений висловлюваннями німецького адмірала щодо України та, що головне, Росії та Путіна. Насправді нічого дивного для тих, хто хоч трішки щось знає про Німеччину і її політичну історію...

Кавалер ''Ордену за інтелектуальну відвагу'' Олександр Ройтбурд

У 2001 році у Львові була заснована громадська відзнака "Орден за інтелектуальну відвагу". Це відзнака не державна, а громадська. Що не означає, що не стоїть в ряду вищих державних нагород...

Олександр Ройтбурд – овації однією рукою

"Усі знають, що таке оплески двома руками. А як звучать оплески однією рукою?" (隻手声あり、その声を聞け) Хакуін Екаку / Hakuin Ekaku (白隠 慧鶴, 1686-1769) "Цей світ, оце нікчемне Щось, Проти Ніщо мов затялось" "Was sich dem Nichts entgegenstellt, Das Etwas, diese plumpe Welt" Й...

Про кампанію підпалів та імпотенцію

Дорогі кияни, житомиряни і т.д. – так і будете сидіти по квартирах та хатах і радити один одному, як краще користуватися мокрими покривалами – а слабо організувати цілодобове чергування, якщо вже у нас ні поліції, ні сбушників немає – так і задихнетесь під тими покривалами...