Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Знову вчепилися в Ройтбурда

03 вересня 2019, 15:22

Орки пішли на черговий штурм – знову вчепилися в Ройтбурда. Читаю, і дивуюсь, як він це витримує. Завтра черговий "останній бій" – чим можете допоможіть, щоб нам всім не було соромно.

І ще. З його блога на ФБ:

Олександр Ройтбурд:

итак, высока вероятность что на завтрашней сессии одесской облрады с голоса будет включен в повестку все тот же основной вопрос философии – увольнение меня.

напористость и постоянство завораживают. более важных проблем в области нет.

на всякий случай коллектив музея обратился к депутатам с открытым письмом.

Шановні панове депутати!

Перш, ніж ви приймете рішення про продовження повноважень директора Одеського художнього музею, вважаємо за потрібне ознайомити вас з думкою колективу про його діяльність за ті 17 місяців, які ми з ним працюємо.

З березня 2018 року діяльність музею перейшла до нової якості, наблизившись до кращих критеріїв діяльності музеїв європейського рівня. Їм особисто організовано декілька виставок всеукраїнського значення, таких як "Репресоване мистецтво" з колекції спецхрану 1937-39 рр. Національного музею мистецтв (м. Київ), яка наочно показала велич українського мистецтва 20 -30 років минулого століття, приреченого радянськими ідеологами на знищення (вересень – листопад 2018). На цих днях відкривається виставка визначного художника 1 половини ХХ ст. Костянтина Сомова, зібрана з музеїв всієї України. Також привернули увагу глядачів виставки "Ексгумація. Забутий соцреализм з зібрання ОХМ", значної сучасної майстрині Влади Ралко та ін.

Значно пожвавилась лекційно-просвітня діяльність музею, до якої Ройтбурд залучає, крім співробітників, своїх друзів, видатних культурних діячів, мистецтвознавців, філософів, культурологів, колекціонерів нашої країни та зарубіжжя. Так, за 2017 р. відбулося 22 публічні лекції, в 2018 – 72, за 9 міс.2019 – вже 53, не враховуючи кінопоказів, концертів, зустрічей з діячами мистецтв.

Проведені протиаварійні заходи в найбільш проблемних приміщеннях музею (при залученні коштів меценатів), в них, як і в інших постійно відновлюється експозиція – і глядачі минулих років кожного разу відкривають для себе нові видатні твори.

Зусиллями О.Ройтбурда значно збільшилась колекція музею. Якщо в минулі роки зібрання поповнялося на 7-8 експонатів за рік, то після його приходу надійшло 49 минулого року та 67 – цього року. І це не тільки подарунки авторів, а і твори з приватних колекцій та твори видатних майстрів, важливих для музею, які купуються меценатами на аукціонах спеціально для колекції ОХМ.

Запроваджені численні дитячі програми, які залучають до творчості та спілкування з мистецтвом майбутнє нації.

Тільки за перший – неповний – рік його роботи музей заробив більш 2 мільйонів 800 тисяч гривень проти 741 тисячі в 2017 р.

Колектив музею сприяє своєму директору О.Ройтбурду у втіленні його діяльності і просить вас підтримати на посаді цього креативного, відповідального керівника, визначну творчу особистість нашого міста.

_________________________________

и дальше много подписей.

я никого не призываю выходить на митинг в мою поддержку к облраде. но буду рад всем проявлениям солидарности. нас больше чем упырей.

powered by lun.ua
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter