3 вересня 2019, 15:22

Знову вчепилися в Ройтбурда

Орки пішли на черговий штурм – знову вчепилися в Ройтбурда. Читаю, і дивуюсь, як він це витримує. Завтра черговий "останній бій" – чим можете допоможіть, щоб нам всім не було соромно.

І ще. З його блога на ФБ:

Олександр Ройтбурд:

итак, высока вероятность что на завтрашней сессии одесской облрады с голоса будет включен в повестку все тот же основной вопрос философии – увольнение меня.

напористость и постоянство завораживают. более важных проблем в области нет.

на всякий случай коллектив музея обратился к депутатам с открытым письмом.

Шановні панове депутати!

Перш, ніж ви приймете рішення про продовження повноважень директора Одеського художнього музею, вважаємо за потрібне ознайомити вас з думкою колективу про його діяльність за ті 17 місяців, які ми з ним працюємо.

З березня 2018 року діяльність музею перейшла до нової якості, наблизившись до кращих критеріїв діяльності музеїв європейського рівня. Їм особисто організовано декілька виставок всеукраїнського значення, таких як "Репресоване мистецтво" з колекції спецхрану 1937-39 рр. Національного музею мистецтв (м. Київ), яка наочно показала велич українського мистецтва 20 -30 років минулого століття, приреченого радянськими ідеологами на знищення (вересень – листопад 2018). На цих днях відкривається виставка визначного художника 1 половини ХХ ст. Костянтина Сомова, зібрана з музеїв всієї України. Також привернули увагу глядачів виставки "Ексгумація. Забутий соцреализм з зібрання ОХМ", значної сучасної майстрині Влади Ралко та ін.

Значно пожвавилась лекційно-просвітня діяльність музею, до якої Ройтбурд залучає, крім співробітників, своїх друзів, видатних культурних діячів, мистецтвознавців, філософів, культурологів, колекціонерів нашої країни та зарубіжжя. Так, за 2017 р. відбулося 22 публічні лекції, в 2018 – 72, за 9 міс.2019 – вже 53, не враховуючи кінопоказів, концертів, зустрічей з діячами мистецтв.

Проведені протиаварійні заходи в найбільш проблемних приміщеннях музею (при залученні коштів меценатів), в них, як і в інших постійно відновлюється експозиція – і глядачі минулих років кожного разу відкривають для себе нові видатні твори.

Зусиллями О.Ройтбурда значно збільшилась колекція музею. Якщо в минулі роки зібрання поповнялося на 7-8 експонатів за рік, то після його приходу надійшло 49 минулого року та 67 – цього року. І це не тільки подарунки авторів, а і твори з приватних колекцій та твори видатних майстрів, важливих для музею, які купуються меценатами на аукціонах спеціально для колекції ОХМ.

Запроваджені численні дитячі програми, які залучають до творчості та спілкування з мистецтвом майбутнє нації.

Тільки за перший – неповний – рік його роботи музей заробив більш 2 мільйонів 800 тисяч гривень проти 741 тисячі в 2017 р.

Колектив музею сприяє своєму директору О.Ройтбурду у втіленні його діяльності і просить вас підтримати на посаді цього креативного, відповідального керівника, визначну творчу особистість нашого міста.

_________________________________

и дальше много подписей.

я никого не призываю выходить на митинг в мою поддержку к облраде. но буду рад всем проявлениям солидарности. нас больше чем упырей.

powered by lun.ua

Проблема німецького вибору у російсько-українській війні

Вчора розгорівся величезний скандал, породжений висловлюваннями німецького адмірала щодо України та, що головне, Росії та Путіна. Насправді нічого дивного для тих, хто хоч трішки щось знає про Німеччину і її політичну історію...

Кавалер ''Ордену за інтелектуальну відвагу'' Олександр Ройтбурд

У 2001 році у Львові була заснована громадська відзнака "Орден за інтелектуальну відвагу". Це відзнака не державна, а громадська. Що не означає, що не стоїть в ряду вищих державних нагород...

Олександр Ройтбурд – овації однією рукою

"Усі знають, що таке оплески двома руками. А як звучать оплески однією рукою?" (隻手声あり、その声を聞け) Хакуін Екаку / Hakuin Ekaku (白隠 慧鶴, 1686-1769) "Цей світ, оце нікчемне Щось, Проти Ніщо мов затялось" "Was sich dem Nichts entgegenstellt, Das Etwas, diese plumpe Welt" Й...

Про кампанію підпалів та імпотенцію

Дорогі кияни, житомиряни і т.д. – так і будете сидіти по квартирах та хатах і радити один одному, як краще користуватися мокрими покривалами – а слабо організувати цілодобове чергування, якщо вже у нас ні поліції, ні сбушників немає – так і задихнетесь під тими покривалами...

Юрко Андрухович у польоті

Сьогодні Юркові Андруховичу 60-ть. Доживси:) З роси і води. Хто не знає, бо за тим коронавірусом вже й королів не видно, Юрко Андрухович – поет, письменник і Патріарх Бу-Ба-Бу – літературного обєднання ("Бурлеск-Балаган-Буфонада"), що складалася з Олександра Ірванця, Віктора Неборака та власне Юрія Андруховича...

УНІАН стало фабрикою фейків?

Сьогодні колись реномоване інформаційне агенство УНІАН поширило наклепницьку інформацію про те, що "Частину палацу Потоцьких віддають в оренду власникам стрип-клубів" - не розібралися про який палац йдеться, хоча у вихідній інформації все написано абсолютно чітко – йдеться про Палац мистецтв, а не про палац Потоцьких...