Дмитро Яблоновський Незалежний експерт

Щось прогнило...в державі Україна

29 травня 2020, 22:15

Чомусь політики починають це визнавати, лише коли дах починає сипатись чи підлога провалюється.

Хоча будинок української державності знаходиться в аварійному стані всі роки незалежності.

Гниль на місцевому рівні. Стріляли в 90-х. І стали стріляти менше лише тому, що навчилися вирішувати питання не зброєю, а хабарями та простою фізичною силою.

Як в Ірпені, де я живу, де роками незаконно вирубують ліс, а зараз забудовують заплаву річки Ірпінь багатоповерхівками. На протести громади місцева рада відповіла незаконними рішеннями, які узаконили суди. Місцеві активісти перегородили заїзд до будівництва, але забудовник отримав нові законні рішення і для переконливості привіз бригаду "спортсменів".

Купівля рішень судів, група підтримки з поліції та спортсменів – реальність вирішення бізнес питань на місцевому рівні по всій країні.

Щоб гниль не було так помітно, до місцевих виборів її прикриють ремонтом дороги чи новою тротуарною плиткою, для чого розіграють серед своїх кілька тендерів. Зверху на доданок замажуть продуктовими наборами пенсіонерам на Великдень та 9 травня.

Гниль не лише на місцевому, а й на вищому рівні. Олігархи заводять своїх депутатів до парламенту, розставляють своїх людей в міністерствах та регуляторах, щоб заробляти на завищених тарифах, бюджеті чи красти з державних підприємств. Потім гниль майстерно замазують за допомогою власних телеканалів.

Багато чесних та професійних людей намагалися позбутися гнилі та відремонтувати державу. Було декілька спроб євроремонту – в 2004 і в 2013. Після останньої – хитрий сусід, скориставшись гниллю, віджав частину будинку.

На гроші, витрачені на замазування гнилі, можна було б повністю перебудувати будинок. Що й зробили деякі наші сусіди, наприклад – Польща та Словаччина. Але будівельні матеріали та інструменти в Україні розкрадалися, а реформаторів, позбавляючи інструментів та матеріалів, витискали з влади.

Кожного разу замість капітального ми отримували косметичний ремонт. Замість захисту прав власності, боротьби з причинами корупції, реформи судової системи, демонополізації – роздача продуктових наборів та кредитів держкомпаніям, протекціонізм та популізм.

Але якщо балки прогнили, то пофарбувати їх недостатньо. Рано чи пізно дах остаточно провалиться, а за ним провалиться підлога на всіх поверхах аж до підвалу. І під завалами опинимося ми всі – і прості смерті громадяни, і судді з поліцейськими, і навіть міністри.

Опинимося, якщо не спрацює інстинкт самозбереження і реформаторам, що ще залишилися і в парламенті, і в уряді, і в місцевих громадах, не дадуть нарешті зробити справжній капітальний ремонт держави Україна.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Мария Кириченко _ 02.06.2020 14:03
IP: 77.111.246.---
Я вам скажу так, що головна проблема України це в більшій мірі бюрократична система та чиновницький апарат. Відповідно до досліджень Transparency International, мы знаходимось практично між африканськими країнами. Проблема якраз у тому, що чиновники тиснуть на бізнес і він не може розвиватись, працювати чесно. Зрівняйте як в тій же США працюють компанії у державно-приватному партнерстві а як у нас. Тому садочки чи школи будуються за неймовірні гроші, як і шулявський міст. Однак якщо бізнесмен робив би це по чесному та за власний кошт, ніхто би не крав. Ось приміром садок Колібрі у нас в Ірпені побудований Оверко за розумні гроші, які його компанія витягнула із свого бюджету будуючи ЖК, і тільки потім в кінці вони передали його місту. А якби було навпаки, то його б ні коли не побудували. Нажаль, чиновники, або ж в політичних цілях використовують акції протесту та інше, це зовсім не схоже на розвинутий світ, однак у нас це дієвий інструмент.
Максим Емельянов _ 01.06.2020 17:50
IP: 178.158.192.---
Если вы про строительство школы и жк на заплаве в Ирпене, я с вами в корне не согласен! Всю жизнь сколько я живу в Ирпене там горел торф, во времена моей бабушки землю эксплуатировали под разные культуры, а потом угробить эту землю до такой степени, что там ни то чтобы ничего не росло, а начало летом гореть. Пришёл застройщик, взял на себя обязательство и начал строительство школы, и пускай домов для потенциальных жителей, очистив территорию от торфяников, чтобы больше не горело. Вдруг ни с того ни сего появились активисты пр поддержке бандита из 90-х в Буче Зиневича, который уже отдеребанил в Буче, и за ночь завезли туда плакаты, палатки, буржуйки и каких то чуваков, иначе сказать не могу, которые бухали там и спали в палатках. Нам его телеканал Погляд транслировать это все как митинг против застройки и школы для города! У меня вы вопрос, вы что жителей Ирпеня за идиотов держите???? Думаете мы ничего не видим и не слышим???
Кирилл Мамчур _ 01.06.2020 16:41
IP: 77.111.244.---
А я інше бачив в Ірпені, як бригада бомжів, які бухали кожного дня заважали вести будівництво заплави, прикриваючись Ірпенчанами, а потім до них приєднались спортивної зовнішності люди штурмувати огорожу приватної власності, це що таке? Ви мабуть про це пишите, грязні політичні ігри перед виборами задля рейтингу з утиском бізнесу та інвесторів? Жах
_ABM_ _ 01.06.2020 15:23
IP: 77.222.153.---
Ксения Пономарева:
-... Якщо ви маєте щось проти чи докази ідіть до суду, там разбирайтесь, нам ірпенчанам цей цирк ні до чого!...
В теорії все вірно, а на практиці все виходить не вірно, бо немає довіри до влади і судів. Саме тому люди свої інтереси захищають самі і, відповідно, беруться за зброю.
Ксения Пономарева _ 01.06.2020 14:13
IP: 95.158.38.---
Якби то реально було все із забудовою як ви пишете, її б не було, але якщо все по закону, то до чого тут це все? Якщо ви маєте щось проти чи докази ідіть до суду, там разбирайтесь, нам ірпенчанам цей цирк ні до чого! Навпаки через вас ніхто не захоче до нас приїхати та інвестувати в наше місто!
Майже _ 01.06.2020 13:14
IP: 178.133.4.---
Alex Kovtun:
Где в НАТО Вы найдете страну с курсом на мову и веру?
Чого варта сама Угорщина!
Болгарія, Румунія, Хорватія, Італія (особливо останній націоналістичний уряд), Балтійські країни, Чорногорія (історія із сербською церквою), Польща, Туреччина...
Америка з Канадою, Франція і їм подібні колишні імперії чи їх уламки мають особливості національних і релігійних політик

Ни западными, ни восточными. Украинскими...
російськомовними – це "восточными", а не українськими
Леонид Козак _ 01.06.2020 04:13
IP: 77.111.247.---
Вся Украина с приходом Зеленского ждала радикальных реформ,направленных на улучшение жизни в стране во всех направлениях! Год прошел-и ничего! Иногда Зеленского оправдывают,говоря,что он- не ворует и вообще-хороший человек! Да, быть хорошим человеком-это прекрасно,но...для главы государства этого явно недостаточно! Можно весь срок президентства просидеть просто хорошим человеком,но так и не стать успешным президентом!
Изя Гофман _ 31.05.2020 21:04
IP: 213.231.5.---
Конечно удобно во всех проблемах обвинять "руку Кремля". При таком раскладе мы и наше правительство как бы ни при чем. Однако разворовывают Украину вовсе не Путин, а наши же олигархи да и все кто только может с молчаливого разрешения нашего правительства. Хоть одного коррупционера посадили? Хоть кого то наказали за вырубку лесов? Хоть кого то наказали за незаконные застройки? Список можно продолжать долго.
Log Log _ 31.05.2020 11:54
IP: 46.133.6.---
Alex Kovtun:
Где в НАТО Вы найдете страну с курсом на мову и веру?
Любая страна НАТО.
Поэтому в СССР была ненависть, и у Путлера осталась.
Не пишите о том, в чём как свинья в астрономии.
Віктор Совщак _ 31.05.2020 11:28
IP: 188.163.12.---
Але якщо балки прогнили, то пофарбувати їх недостатньо. Рано чи пізно дах остаточно провалиться, а за ним провалиться підлога на всіх поверхах аж до підвалу. І під завалами опинимося ми всі – і прості смерті громадяни, і судді з поліцейськими, і навіть міністри.---- А співці по місту ходять та піснями люд морочать Все про вільність та про волю у піснях своїх торочать... Бунтівні призиви не нова справа... Але і не нове наплювательське відношення до людей до держави... Та історія вчить, що нічому не вчить
Breda _ 31.05.2020 10:23
IP: 95.132.151.---
iip:
Alex Kovtun:
Ни одно иностранное государства не заинтересовано в сильной Украине, которая делает космические ракеты
Это, вобщем-то недалеко от правды.
И прежде всего в этом не заинтересована Россия и её кремлёвская уголовная власть.
... та хрен с ними, c ракетами. Прорыв Маска в том – что он освоил и продвигает удешевление и многоразовое использование ракет, перевел космические запуски в коммерческие рейсы, развинитив миф о государственной монополии на космос. Что неизбежно приведет к стремительному развитию космических вояжей. Скоро главной проблемой станет космический мусор 😁
iip _ 31.05.2020 08:26
IP: 31.40.110.---
Alex Kovtun:
Ни одно иностранное государства не заинтересовано в сильной Украине, которая делает космические ракеты
Это, вобщем-то недалеко от правды.
И прежде всего в этом не заинтересована Россия и её кремлёвская уголовная власть.
iip _ 30.05.2020 21:47
IP: 31.40.110.---
Ильяс Ростовский:
место по ВВП на душу населения.
Ага – опять вспомнил про душу населения.
На каком месте Россия по ВВП (по ППС) на душу населения?
Засранчик ты наш родной::))
Vasyl Shtager _ 30.05.2020 18:27
IP: 46.133.88.---
Ходить молода людина навкруги якоїсь споруди і розмірковує, що це – будівля, сарай, там стирчить, там прогнило, там дірка? Щоб почати щось дуже серйозне аналізувати, критикувати – треба бути СПЕЦІАЛІСТОМ. Перш за все, треба ставити і відповідати на запитання: "ЧОМУ?"
iip _ 30.05.2020 16:09
IP: 31.40.110.---
Ильяс Ростовский:
134 по ВВП, .
А чегож ты, мокшанский засранец, убрал "на душу населения"?::::))))))))
Про тебя, илья-сик, тысячи лет назад написали:
"Как пес возвращается на блевотину свою, так глупый повторяет глупость свою"

Нищенская песия – это твоё всё?
Елена Величко _ 30.05.2020 15:04
IP: 95.134.183.---
До речі, "ПРИВАТНИЙ " в нас розуміють як такий, що один володіє,
а ЦЕ невірно,
"приватний " закордоном – то є й такий, що належить групі, колективу, НЕ МАЄ ДЕРЖАВНОЇ ЧАСТКИ. Одноосібне володіння підприємствами, особливо великими – то рідкість, тим паче зараз.
Підприємства та ДЕРЖАВА працюють на громадян, основне – ЗП реальна ДЛЯ ЖИТТЯ, РЕАЛЬНИЙ дохід, що формує не тільки середній клас, а ВІДНОСИНИ у суспільстві,
що ніяке би-ло НЕ ВКРАДЕ державні ліки на свою аптеку,
не розкраде Держрезерв, бо діти живуть у країні, НЕ ДАДУТЬ отримати мільйонні ЗП, коли люди НІЧОГО НЕ МАЮТЬ, не мають роботи, або мають рабську, будуть відбудовуватись школи та солдат буде захищений, так само як лікар, вчитель та вчений, бо ДЕРЖАВА – то РІЗНІ люди за професіями, що живуть поруч та СЛУГУЮТЬ ОДИН ОДНОМУ.
Елена Величко _ 30.05.2020 14:58
IP: 95.134.183.---
"Гниль не лише на місцевому, а й на ВИЩОМУ рівні.
Олігархи заводять своїх депутатів до парламенту,
розставляють своїх людей в міністерствах та регуляторах,
щоб заробляти на завищених тарифах, бюджеті чи красти з державних підприємств."- (с)
ВСЕ ОПИСАНЕ точно. Основа – НЕСПРАВЕДЛИВЕ (щоб не сказати рабське) відношення до громадян,
ІГНОРУВАННЯ не тільки прав, а й існування громадян та громадянських прав нуВОРИшами.
Чиновники – то похідне, справа у економіці, яку захватили нуВОРИши, а за економікою привласнили усе інше, у тому числі й життя громадян, перекрутили, зруйнували, наплювали...задля власного ШВИДКОзбагачення.
Елена Величко _ 30.05.2020 14:48
IP: 95.134.183.---
Ще від Автора.

" На протести громади місцева рада відповіла НЕЗАКОННИМИ рішеннями, які УЗАКОНИЛИ СУДИ. Місцеві активісти перегородили заїзд до будівництва, але забудовник отримав нові законні рішення і для переконливості привіз бригаду "спортсменів".

КУПІВЛЯ РІШЕНЬ СУДІВ, група підтримки з поліції та спортсменів – реальність вирішення бізнес питань на місцевому рівні по всій країні."- (с)
Елена Величко _ 30.05.2020 14:46
IP: 95.134.183.---
Автор висловив основне.

"Гниль на місцевому рівні. Стріляли в 90-х. І стали стріляти менше лише тому, що навчилися вирішувати питання не зброєю, а хабарями та простою фізичною силою.

Як в Ірпені, де я живу, де РОКАМИ НЕЗАКОННО вирубують ліс, а зараз забудовують заплаву річки Ірпінь багатоповерхівками. " - (с)
_ABM_ _ 30.05.2020 10:31
IP: 77.123.28.---
Ильяс сRUль воронежский:
-... в настоящее время это сырьевой придаток...
сRUль воронежский, НаРоссия – это сырьевой придаток Чеченской республики, вамкрыша и луLандонии. А ты есть раб и тебе платят ровно столько, чтобы ты не сдох, а продолжал работать. Ты понял? Вот так, продолжай отрабатывать паек...
iip _ 30.05.2020 09:36
IP: 31.40.110.---
"...а реформаторів, позбавляючи інструментів та матеріалів, витискали з влади..."

Ось ключова фраза статті. Реформаторів "витискали".
І реформатори витискалися, йшли і втирали слізки замурзаними кулачками.

Доки шановні "реформатори" не дотумкають, що за добро треба боротися – як це роблять бандюги за бабло – так і буде: дах остаточно провалиться, а за ним провалиться підлога на всіх поверхах аж до підвалу. І під завалами опинимося ми всі – і прості смерті громадяни, і судді з поліцейськими, і навіть міністри.

В наших "реформаторів" найпоширеніше заняття – жувати шмарклі.
Навіть політичну партію потужну зробити не можуть.
iip _ 30.05.2020 09:19
IP: 31.40.110.---
Ильяс Ростовский:
по ВВП на душу населения, Узбекистан находится на 105 месте.
А где Россия по ВВП на душу населения – ты ж нам так и не поведал: (
Стесняешся рассказать, как и про нищенскую песию?
Давай каминг-аут – где Россия по ВВП (по ППС) на душу населения?

Ты вже засранцем на этой теме стал – решил ещё раз?

Про тебя тысячи лет назад написали:

"Как пес возвращается на блевотину свою, так глупый повторяет глупость свою"
_ABM_ _ 30.05.2020 08:46
IP: 77.123.28.---
Ильяс Ростовский:
-... 134 место по ВВП на душу населения, Узбекистан находится на 105 месте.
НаРоссия находится на 137 месте 😀
iip _ 30.05.2020 08:07
IP: 31.40.110.---
Ильяс Ростовский:
Если так и дальше будет продолжаться, то мы скатимся в полную нищету и превратимся в сырьевой придаток
Россия всегда была сырьевым придатком. А щас ещё и в нищету скатывется.
Путин и его мерзавцы из кремля ободрали Россию до нитки.
Потому у тебя такая нищенская пенсия.
Breda _ 29.05.2020 23:58
IP: 95.132.151.---
...а деякі експерти вважають – що корупція в Украхні настільки системна та грунтовна – що прибери її з соціально-економічних відносин і все розвалиться. Що вона стала клеєм – що худо-бідно але тримає цю напів-розвалюху Україну.
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter