17 лютого 2014, 22:56

Як реформувати те, чого немає?

Нині водночас декілька громадських організацій взялися за розробку програм реформування (а хіба є що реформувати?) органів внутрішніх справ. Й деякі навіть закликають брати участь, надсилати пропозиції... Чому б ні? Щоправда, надіслати свої пропозиції "Демальянсу" вже не вдасться: не запрошуючи до співпраці – напевно поспішали – альянсівці вже розробили власну концепцію. Дуже багато про деполітизацію, й дуже мало про зміну структури. А шкода. Як на мене, вийшла сира концепція, яка принципово не зачіпає існуючої неефективної структури МВС.

А тепер, власне про те, що на мою думку варто міняти у тому "Організованому злочинному співтоваристві", яке ми за інерцією називаємо МВС.

1. Слід максимально посилити блок карного розшуку, повернути у його підпорядкування служби боротьби з торгівлею людьми та розповсюдженням наркотиків. Тоді ці служби працюватимуть на розшук злочинців й розкриття злочинів, а не на себе й не на кришування драг-ділерів й сутенерів.

2. Потрібний ретельний аналіз зайнятості працівників всіляких "канцелярій": що вони роблять, наскільки задіяні протягом дня, чи поліпшує їхня тяжка праця ефективність міліції вцілому. І ще: звести до мінімуму силу-силенну кадровиків-тиловіків.

3. Слід довести матеріально-технічне забезпечення МВС до поміркованих норм. Чому в кожному райвідділку маємо ледь не євроремонт, обов'язково граніт на цоколі, пластикові вікна та дубові двері? А у начальнка обов'язково крісло доларів за 500. Він яким місцем взагалі працює?! В нас вже патрулі без авто навіть в пішохідних зонах не пересуваються, як це можна спостерігати, скажімо, в київському Ботансаду в самому центрі столиці. Неодмінне скорочення чисельності повинно сприяти значному підвищенню рівня платні. Слід також розробити низку соціальних "бонусів", які зроблять чесну службу вигідною.

4. Слід відмовитися від служби боротьби з огзлочинністю: чисельною, дорогою (вислуга рік за півтора, тощо). Викриття банд – це традиційна робота розшуку. А щодо реальної мафії, то нею має займатися Національне бюро розслідувань, яке слід нарешті створювати в рамках загальної реформи правоохоронної системи.

5. Служба внутрішньої безпеки не повинна існувати в структурі МВС. Це абсурд. Перевертнів мають ловити люди зі сторонньої служби. Інспекція з особового складу також мусить або гранично змінити принципи роботи, або працювати у тісній співпраці із громадськістю – отже, бути реформована.

6. Актуальне питання "Беркуту" слід вирішувати у такий спосіб: чисельність має бути скорочена й підрозділ слід використовувати виключно задля силової протидії бандам, ОЗГ, озброєним злочинцям. За приклад чисельності можна взяти штати підрозділу "Сокіл" (спецпідрозділ ГУБОЗу) в областях, або навіть менше. Забезпечення правопорядку на масових заходах, тощо – то є територія Внутрішніх військ, чисельність яких також потребує обгрунтування. Також слід ретельно проаналізувати чисельність всіх спецпідрозділів, скоротити їх гранично. Тоді у міліції не буде можливості перманентно тримати цілий автобус спецпризначенців біля приміщення Київської міськадміністрації, як це відбувається в столиці протягом останніх років.

7. Слід негайно проводити масштабне скорочення лав МВС, можливо, довести їх до норм ЄС. Адже у нинішніх подіях українці довели: ми за поведінкою – європейці: спокійні, толерантні, законослухняні.

8. Призначення звань має бути чітко регламентовано й аргументовано. Досить нам 30-40-річних генералів з досвідом хіба що написання звітів. Щодо нинішніх генералів слід провести люстрацію. Тих, хто отримав звання незаслужено – позбавити його разом із генеральською пенсією.

9. Слід анулювати таку інституцію, як Штаб МВС. Міліція не бере участі у військових діях. Нині штаб – це структура з фальсифікації статистики й збирання хабарів з регіонів.

10. Ну й, звісно – запровадження механізмів ОБОВ'ЯЗКОВОГО громадського контролю!

Щоправда, всі ці зміни, як на мене, можливі виключно в рамках загальної реформи кримінальної юстиції. Адже із гнилими судами та прокуратурою міліція не має шансів на зміни.

Й ще: які реформи не започатковуй, яких президентів не обирай, діла не буде, поки всі не зрозуміють: красти – соромно, брати хабарі – соромно, давати їх – також соромно. А ще соромно знущатися над слабкішим, над людиною, яка залежить від тебе. Соромно паркувати "Ланоси" й "Лєксуси" серед дороги, на тротуарах й на "зебрі".

Якщо хтось вважає, що автор пише про дурниці, то він є той самий дурень. Отже, суть реформ, як на мене – створити умови, за яких людина ставатиме чемною, чесною, шляхетною. Ну хоча б такою, як британські поліцейські.

В поисках центра принятия решений

На РИА-Новости сегодня появилась очередная угроза очередного кремлевского поца низшего левела: мол, теперь уж точно долбанем по украинским "центрам принятия решений" в ответ на коварную атаку дроном штаба черноморского флота в Севастополе...

Війна, несмак, постмодерн

Перша леді погодилася на фотосесію для американського Vogue. Виконати цю роботу погодилася славетна Енні Лейбовіц. Схибили й модель, й фотограф, й видання...

Война без шанса на победу

Давно замечено поразительное сходство фашистской Германии с современной россией, Гитлера – с путиным. И конец им один. Проигрыш Гитлера был предопределен...

Нам никто ничего не должен

Сенаторша Виктория Спартц – не друг Украины и она не желает нам помочь. Это совершенно очевидно из ее общения с журналистами "Украинской правды", о чем те недвусмысленно намекнули во вступлении к интервью с ней...

Свинья от полиции под Залужного

Решение ЗСУ "привязать" военнообязанных к территориальным центрам комплектования вызвало нешуточные бурления. Масла в огонь подлил Президент, его поддержал новоиспеченный омбудсмен – недемократично, неудобно, неприемлемо! Этому предшествовала искусственная паника на тему запрета военнообязанных женщин покидать страну...

В чому різниця між екс-омбудсменом Дєнісовою та правозахисниками?

Історія з Денісовою, описана "Укрправдою" набула неабиякого резонансу. На посаді омбудсмена пані Дєнісова повідомляла зайвих подробиць про згвалтування дітей рашистами, але жодних доказів слідству не надала...