Архієпископ Євстратій (Зоря) речник Київської Патріархії

Патріарх Філарет закликає кремлівського Каїна отямитися. Інакше – прокляття і вічне осудження.

05 вересня 2014, 19:19

Сьогодні Патріарх Філарет оприлюднив заяву, в якій закликає правителя "братньої" держави-агресора припинити злочини. Інакше на нього чекає ганебний кінець і вічне осудження. Нижче – повний текст заяви:

Новий Каїн

Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

І сказав Каїн Авелю, брату своєму: [підемо в поле]. І коли вони були в полі, повстав Каїн на Авеля, брата свого, й убив його. І сказав Господь [Бог] Каїнові: де Авель, брат твій? Він сказав: не знаю; хіба я сторож братові моєму?

Книга Буття 4:8-9

Дорогі брати і сестри, всі люди доброї волі!

З великим жалем зобов'язаний нині вголос сказати, що серед правителів світу цього, які за фактом хрещення належать до Православної Церкви, виявися справжній новий Каїн – не по імені, але по справах.

Справи ці свідчать, що згадуваний правитель, як і перший в історії братовбивця Каїн, підпав під дію сатани.

Зі Священного Писання ми знаємо, що два великих гріхи, вбивство і неправда, знаходяться у тісній єдності між собою, адже начальником і натхненником обох є диявол. Тому всякий, хто віддається цим гріхам, за словами Спасителя має батьком своїм диявола: "Ваш батько є диявол; і ви хочете виконувати похоті батька вашого. Він людиновбивцею був споконвіку і не стоїть в істині, бо істини немає в ньому. Коли він говорить неправду, від себе говорить, бо він неправдомовець і батько неправди" (Євангеліє від Іоанна 8:44).

"Від усякого, кому дано багато, багато й вимагається, і кому багато довірено, з того більше й спитають" – говорить Господь Ісус Христос (Євангеліє від Луки 12:48). В руки згаданого правителя дана велика влада, але ми і весь світ є свідками того, що цю владу він обернув не на творення добрих діл, а на зло.

Саме з його волі засоби масової інформації очолюваної ним країни вдень і вночі багатьма мовами світу розповсюджують цинічну брехню про Україну, сіють ворожнечу проти українського народу, проти нашого прагнення буди незалежними та будувати власну суверенну державу, спонукають кровопролиття і вбивства на Донбасі.

Сам він говорить відверту і явну неправду: організовуючи та засилаючи в нашу державу вбивць-найманців – каже про "внутрішній конфлікт", до якого він нібито не причетний; направляючи в Україну підлеглі йому війська – всюди публічно заявляє, що цих військ немає. В той час, коли в Україні загиблих воїнів, захисників Вітчизни, ховають як героїв – загиблих на Донбасі воїнів його країни ховають таємно, ретельно приховуючи правду про обставини їхньої смерті.

Цей правитель цинічно бреше, кажучи, що очолювана ним країна не є стороною конфлікту в Україні – хоча саме він зробив все для того, щоби розпалити цей конфлікт і підтримувати його.

Наслідком таких його дій є численні жертви. Протягом останніх місяців щодня гинуть військовослужбовці та добровольці, що захищають Україну від агресора, який любить іменувати себе нашим братом. Від бойових дій страждають мільйони мирних жителів, десятки тисяч вимушені рятуватися від війни втечею, сотні – загинули. Міста і села Донбасу перетворюються на руїни.

Бачачи це і, як Патріарх, несучи відповідальність перед Богом за православний український народ, стверджую – найбільша провина за все це лежить на згаданому правителі. В його волі і владі – негайно зупинити смерті та кровопролиття, але він заради гордині своєї продовжує примножувати зло. Він називає себе братом для українського народу, але насправді він за ділами своїми істинно став новим Каїном, проливаючи братню кров та брехнею обплутуючи весь світ.

Декого його неправда вводить в оману і вони думають, що насправді цей правитель захищає традиційні духовні та моральні цінності від руйнівної дії глобалізації. Але плоди діл його, за якими Євангеліє закликає нас давати оцінку, свідчать про протилежне.

Тому спокушеним неправдою, а особливо православним, як в Україні, так і у всьому світі, нагадую слова Спасителя: "Остерігайтеся лжепророків, які приходять до вас в одежі овечій, а всередині – вовки хижі. По плодах їхніх пізнаєте їх. Хіба збирають виноград з терня або смокви з будяків? Так усяке добре дерево і плоди добрі родить, а погане дерево і плоди погані родить. Не може дерево добре плоди погані родити, ні дерево погане плоди добрі родити. Всяке дерево, що не дає плоду доброго, зрубують і у вогонь кидають. Тож за їхніми плодами пізнаєте їх" (Євангеліє від Матфея 7:15-20).

Раніше вже багато разів звучали публічно заклики до цього правителя та його поплічників – одуматися, припинити сіяння зла і смерті, розкаятися. Але здається, що він залишається глухим до цих закликів і лише примножує зло, бо в нього, як в Іуду Іскаріота, увійшов сатана.

Однак маючи надію на милосердя Боже до всіх грішників, зберігаємо ще сподівання і на покаяння цього правителя та звертаємо до нього заклик мільйонів людей – зупиніться, припиніть примноження неправди і вбивств, одумайтеся!

Бо своїми вчинками Ви відлучаєте себе від Православної Церкви і Бога, прирікаєте себе на ганебний кінець цього життя і на вічне осудження до пекла – в житті майбутнього віку. За всю кров, яку з Вашої волі пролито, і зло, за Вашим наказом вчинене, кара Ваша буде такою, як кара братовбивці та неправдомовця Каїна – прокляття і вічне осудження.

Якщо не покаєтеся, на Вас справдяться слова Писання: "Він полюбив прокляття, воно і прийде на нього; не побажав благословення, – і воно одійшло від нього. Нехай він одягнеться в прокляття, наче в одежу, і нехай увійде воно, як вода, в утробу його і, як олива, в кості його; і нехай буде воно йому як одіж, в яку він одягається, і як пояс, яким він завжди підперізується. Ось така відплата від Господа ворогам моїм і тим, що говорять зло на душу мою!" (Псалом 108:17-20). Від цієї кари Вас може врятувати лише щире покаяння, засвідчене ділами, а не улесливі слова залежних від Вас церковних ієрархів на чолі з Патріархом очолюваної Вами країни.

Закликаю також віруючих в Україні молитися за справедливий суд і достойну відплату від Бога цьому правителю. Не бійтеся його сили – бо перед силою Божою вона є ніщо, і хоча стало серце його жорстоким, як серце давнього фараона, але і кінець сили його – близький.

Згадайте, браття і сестри, слова Писання, і нехай серце ваше не має сумніву, що правда і сила Божа переможе новітнього Каїна і нового фараона, з рабства якому виводить Господь Україну. "Фараон наблизився, і сини Ізраїлеві оглянулись, і ось, єгиптяни йдуть за ними: і дуже злякалися і заволали сини Ізраїлеві до Господа, і сказали Мойсеєві: хіба немає гробів у Єгипті, що ти привів нас помирати у пустелі? що це ти зробив з нами, вивівши нас з Єгипту? Чи не це саме говорили ми тобі в Єгипті, сказавши: залиш нас, нехай ми будемо працювати на єгиптян? Тому що краще бути нам у рабстві в єгиптян, ніж померти в пустелі. Але Мойсей сказав народу: не бійтеся, стійте – і побачите спасіння Господнє, яке Він сотворить вам нині, бо єгиптян, яких бачите ви нині, більше не побачите повік; Господь буде поборювати за вас, а ви будьте спокійні" (Книга Вихід 14:10-14).

Закликаю Боже благословення на Україну і наш побожний народ!

ФІЛАРЕТ,

Патріарх Київський і всієї Руси-України

5 вересня 2014 р.

Джерело

А на завершення – відео виступу Патріарха тиждень тому на ШустерLive: про війну та мир, правду і брехню. http://youtu.be/ZZKFILE8Ak0

powered by lun.ua
Коментарі — 22
Анатолій Півненко _ 07.09.2014 20:07
IP: 37.52.158.---
Путiн, звiсно, не братовбивець-Каiн. Путiн – шизофренiк, хвора людина! Звiсно Патрiарх висловлюеться про шизофренiю Путiна своею мовою. Але чому мовчить медична елiта РФ?!
Каiн не мав "чемоданчика з ядерною кнопкою", а шизофренiк Путiн тримае його в руках – ось в чому проблема!
Pelageja Klimenko _ 07.09.2014 20:02
IP: 93.79.142.---
Перед россиянами стоит выбор-сказать правду, как народный артист Макаревич, исполнив тем самым волю Бога, или сохранить уважение окружающих и не оказаться в одиночестве из-за своих идей; но, когда мы живем в силе Духа, все в нас должно напоминать о радикальности Евангелия
Pelageja Klimenko _ 06.09.2014 22:17
IP: 93.79.142.---
Desi:
Очень важная цитата, пришлите, пожалуйста, ссылку
Pelageja Klimenko _ 06.09.2014 22:11
IP: 93.79.142.---
Anton Litsis:
Попы московско- рашинского патриархата представляет собой путинско-комуняцкую сеть НКВД
Grtt Lkbv _ 06.09.2014 22:09
IP: 178.94.201.---
Anton Litsis:
Ще сто разів напиши...
Anton Litsis _ 06.09.2014 20:24
IP: 74.125.18.---
І ще одне – блаженна Аліпія (Авдєєва) пророкувала Філарнту його боговідступництво. Якось під час літургії, тоді ще митрополиту Київському (РПЦ) вона крикнула в обличчя, що "славен, а мужиком помре".А зацикленим патріотам скажу – де в Біблії написано про національність церкви? Хіба в раю є українська ділянка? Не впадайте із розколу в єресь, засуджену ще в 19-мустолітті Православною Константинопольською Церквою.
Anton Litsis _ 06.09.2014 20:18
IP: 74.125.18.---
Нехай спочатку анафема Філарет покається перед Богом, а потім буде Путлера вчити. Як там, у Св.Писанні: "видишь стручок в глазе брата твоего, а бревна в своём глазу не видишь"...
Desi _ 06.09.2014 20:01
IP: 176.36.177.---
trakt:
Путін безбожник-атеїст, а православ'я він використовує в своїх інтересах – тому що цинік.
Ніякі цитати з Біблії, ніякі натяки про пекло для грішників на нього не подіють.
якщо вже строго то атеїзм не претендує на модель свідомості, тому що на має власної функції вічності, та відповідно не несе наукових висновків на межами земного життя людини, також частини що після фізіологічної смерті, ефективність якої має ствердження лише у сьогоденному прояві та накопиченому досвіді, у складі організації повноти картини світу. та цілісності її елементів. Тобто атеїсти є системним доповненням та не можуть являти собою самостійну одиницю відірвану від світових релігій
Desi _ 06.09.2014 19:52
IP: 176.36.177.---
Янусь 2:
На цього антихриста Путіна анафему накласти.
Даремно ви так сили чого маєте зреклись, за упокій, десь періоду до ренесансу молитви. якщо вважаєте що як християнська особистість він знайшов смерть.
Тетяна Шкуріна _ 06.09.2014 13:25
IP: 176.38.89.---
Світлана Михалюк:
Світлана Михалюк:
"Не вір, не бійся, не проси!" казав Слуга Божий Іван Павло ІІ полякам, коли вони боролися за свободу і позбувалися совєтського ярма. І вони перемогли, Ми і Україна переможемо, усвідомивши і озброївшись цими простими словами. Не вірмо російським окупантам, та їх місцевим холуям!
Підтримую. Спасибі Святійшому Філарету. Слава Господу Богу! З Вірою Переможемо!
CreativeLady _ 06.09.2014 11:56
IP: 95.133.160.---
юрий павлович черноморец:
Замість того, щоб накласти анафему, розмірковує про Каїна.
Наївно.
Знаєте, що сказали в Москві?...
А чи маєте ви право судити патріарха? Ви, котрий транслює думки Москви? Ви краще смітили б на московських сайтах. Там знайдете собі однодумців. Геть звідси, московський посіпака!

А як на мене, то українську думку висловила Tatiyna Bobrova "Патріарх Філарет-це особистість масштабу ПАПИ ІВАНА 2 для України! Мудрішого Діяча на даний час Україна не має, і тому-кожне його слово-це мудрість,справедливість і Господнє Провидіння! Дякую Філарету,за те,що він є!" Підтримую.
Світлана Михалюк _ 06.09.2014 11:50
IP: 78.159.63.---
"Не вір, не бійся, не проси!" казав Слуга Божий Іван Павло ІІ полякам, коли вони боролися за свободу і позбувалися совєтського ярма. І вони перемогли, Ми і Україна переможемо, усвідомивши і озброївшись цими простими словами. Не вірмо російським окупантам, та їх місцевим холуям!
юрий павлович черноморец _ 06.09.2014 08:37
IP: 93.73.223.---
Замість того, щоб накласти анафему, розмірковує про Каїна.
Наївно.
Знаєте, що сказали в Москві?
Іуда Філарет шукає в Путіні риси Каїна. Шукає. І навіть знаходить.
Але чи має він на це право?
Так що краще б просто анафему наклав.
Чи смііливості не вистачає?
Yaroslav Grigorovich _ 05.09.2014 21:34
IP: 91.245.114.---
Дуже сподіваюсь, що Філарет підготував наступника. Щоб не дай Боже не прийшов потім проросійський засланець
Tatiyna Bobrova _ 05.09.2014 20:55
IP: 93.77.153.---
Патріарх Філарет-це особистість масштабу ПАПИ ІВАНА 2 для України! Мудрішого Діяча на даний час Україна не має, і тому-кожне його слово-це мудрість,справедливість і Господнє Провидіння! Дякую Філарету,за те,що він є!
1qaz _ 05.09.2014 20:50
IP: 188.190.66.---
Из названия статьи нужно понимать, что если "отямиться", то проклятия и вечного осуждения не будет. Не наработал еще на проклятие? Так получается?
светлана шашлова _ 05.09.2014 20:30
IP: 109.87.187.---
Проклятие ложится на весь род до 7 колена,и смертельные грехи не прощаются. Филарет большая умница,истинно верующий,нам бы всем так мыслить
oven _ 05.09.2014 20:30
IP: 93.73.248.---
Ось було вже два коменти на допис Євстратія. Два з них підтримують українську національну ідею мати свою незалежну справді українську і справді демократичну та європейську державу, а інші два бризкають слиною гадюки, щоб вжалити все українське.Біда України в тому, шо в ній мало є українців: половина перевертнів і манкуртів з українськими прізвищами (Захарченко!), які гидують всім українським та ненавидять його. Тому й ненавидять вони Філарета.
Katerynoslav _ 05.09.2014 19:50
IP: 94.179.150.---
Екс-агент КДБ звертається до екс-службовця КДБ
Warfolomej Taran _ 05.09.2014 19:45
IP: 95.133.31.---
Экую ряшку нажрал "проклинатель"
trakt _ 05.09.2014 19:36
IP: 185.36.56.---
Путін безбожник-атеїст, а православ'я він використовує в своїх інтересах – тому що цинік.
Ніякі цитати з Біблії, ніякі натяки про пекло для грішників на нього не подіють.
Янусь 2 _ 05.09.2014 19:32
IP: 37.52.33.---
На цього антихриста Путіна анафему накласти.
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter