Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

Антикорупційний флешмоб підприємців

23 жовтня 2014, 11:40

Після Революції гідності підприємці почали виявляти все більше нетерпимості до корупції та свавілля чиновників. В той час як уряд з боями намагається скоротити кількість перевіряючих органів та дозвільних документів, окремі підприємці беруть ініціативу у свої руки. Головна їхня зброя – публічність, зокрема через біг-борди та соціальні мережі.

Так, мережа магазинів Good Wine відкрито та оригінально заявила про вимагання хабаря з боку працівників СБУ на вивісці власного магазину:Поряд з плакатом була здійснена відповідна кампанія у facebook:Здавалось би, річ маленька, але дієва. СБУ одразу публічно відреагувала на звинувачення, керівник відомства взяв справу під особистий контроль. Принаймні Good Wine залишився задоволений, зокрема подякував громадськості за підтримку та сказав: "завдяки Вам нас почули".

Ідея актикорупційного біг-борду не нова, ймовірно перший з'явився в Києві 22 липня – його повісили на вул. Вадима Гетьмана, 13:За іронією, чиновники КМДА вимагали у власника магазину дозвіл на вивіску на його ж магазині, про що було повідомлено у самій вивісці. Аналогічно була створена спеціальна сторінка у Facebook для привернення уваги до проблеми:Необхідність отримання дозволу на рекламу навіть на приватному магазині передбачена перенасиченим абсурдними погодженнями українським законодавством. Для регулювання ринку рекламних послуг в Києві була створена спеціальна структура – КП "Київреклама", в завдання якого входила видача документів дозвільного характеру на всі прояви зовнішньої реклами.

Як це працює: підприємець, зібравши потрібні документи щодо вивіски, подає їх в центр надання адміністративних послуг. Через тиждень йому приходить відповідь з формальною відмовою. Підприємець починає шукати "підходи" до вирішення проблеми і швидко знаходить за допомогою гугла. Обдзвонивши фірми, що спеціалізуються на допомозі в отриманні дозволів на зовнішню рекламу, отримуємо картину: 20-25 тисяч гривень за один дозвіл. За словами підприємців, посередники не приховують, що левову частку заносять в Київрекламу.

Ще однією складовою корупційних потоків, як стверджують підприємці, є "кришування" бездозвільних вивісок інспекторами КП "Київреклами". Оскільки, щомісячна платня місту можлива лише за умови коли рекламна вивіска магазину знаходиться на будинку комунальної власності, то "сірі" вивіски прикривають за 100 $/міс. без розбору у чиїй власності будівля.

Авторів першої антикорупційної вивіски таки покарали за їхню сміливу позицію, зірвавши 9 жовтня плакат, який викриває корупцію:На мою думку, остаточно побороти проблему вдасться, лише зі скасуванням отримання дозволу на розміщення реклами на власному приміщенні.

Доки не скасовані "мутні" процедури, доти варто не давати корумпованим чиновникам легкого життя. Хто хоче допомогти сміливим підприємцям побороти одну із корупційних дозвільних процедур приєднуйтесь до групи:

https://www.facebook.com/groups/302086579973938/

Ідея використовувати біг-борди та соціальні мережі для викриття вимагань чиновниками хабарів цілком може швидко поширитись як ефективний флешмоб, на що будемо сподіватись.

Як чиновники намагаються насильно боротись із флешмобом можна побачити тут:

https://www.facebook.com/video.php?v=302949959904783

powered by lun.ua
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter