Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

У Верховну Раду повторно внесли законопроект Юлії Тимошенко про скасування мораторію на купівлю/продаж сільськогосподарської землі

15 вересня 2017, 15:36

Сьогодні, 15 вересня 2017 року, Народний депутат Олексій Мушак, повторно зареєстрував законопроект "Про ринок земель" Юлії Тимошенко версії 2008 року. Дійсно, в 2008 році Юлія Володимирівна щиро виступала за вільний ринок землі, в тому числі сільськогосподарської.

Внесеним особисто Юлією Тимошенко законопроектом скасовувався мораторій на купівлю та продаж сільськогосподарської землі. Ось її підпис під поданням у Верховну Раду:Його можна також знайти на сайті Верховної ради:В перехідних положеннях поданого Юлією Тимошенко законопроекту скасовувались пункти 13 – 15 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України у яких, власне, містився і далі знаходиться пресловутий мораторій на сільськогосподарську землю.

Які обмеження на купівлю сільськогосподарської землі пропонувались Юлією Тимошенко взамін? Та практично ніяких.

Законопроектом дозволялось купляти як приватну розпайовану, так і державну сільськогосподарську землю. Купляти дозволялось будь-яким громадянам України та українським компаніям, в тому числі зі 100% іноземним капіталом.

Обмежень на купівлю землі в одні руки – ніяких. Хоча прописувалась неймовірно складна процедура при якій Кабмін потенційно міг ввести такі обмеження.

Немає в законі Тимошенко і мінімальної ціни купівлі 1 га землі сільськогосподарського призначення. Одним словом – повна свобода та вільний ринок сільськогосподарської землі.

Зараз Юлія Тимошенко чомусь каже, що закон нібито не стосувався сільськогосподарської землі, хоча сільськогосподарська земля згадується в десятки разів! Навіть є цілі статті присвячені механізму її продажу:А ось Юлія Тимошенко через 9 років. Каже, що українську сільськогосподарську землю не можна продавати, мораторій повинен лишитись, бо скоро не буде бідним українцям по чому ходити:Законопроект, що був зареєстрований сьогодні – точна копія того, що пропонувала українцям Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко в 2008 році. Вважаю, це може стати компромісом між прихильниками та опозицією. Юлія Тимошенко як послідовний політик повинна підтримати закон який власноруч підписувала та вносила до Верховної Ради.

Позиція не може так кардинально змінюватись залежно від того у владі ти, чи в опозиції, правда? Чи може?

Пропонуємо громадськості ознайомитись із законопроектом.

Думаю варто трохи відкоригувати надписи на агітаційних наметах в підтримку мораторію. Ми готові поставити власні палатки біля цих точок які агітують проти розкрадання землі, та збирати підписи за скасування земельного мораторію у редакції Тимошенко. Скоро запросимо всіх і на це дійство.Законопроект 7112 від 14.09.2017 або 2143 від 28.02.2008 на мою думку, найліберальніша версія ринку землі за всі 26 років земельної дискусії. Українське товариство економічних свобод, Українська аграрна асоціація та я особисто виступаємо з гарячою підтримкою скасування мораторію на купівлю продаж сільськогосподарської землі за версією Юлії Тимошенко.

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter