15 березня 2018, 12:06

Вчора уряд пролобіював інтереси Фірташа-Льовочкіна-Газпрому

Уявіть собі, що російська державна Роснєфть видала 11 млрд дол кредиту українським олігархам, щоб ті скупили всі нафтопереробні заводи України. Ті, скупивши заводи, ввели обмеження на імпорт бензину відусюди, з Росії включно. Користуючись монополією, Роснєфть підняла ціни на бензин в Україні на 30-60% вище світового рівня. Ба більше, навіть заводи Роснєфті в Україні експортують бензин з України на 30% дешевше, ніж продають українцям. Питання – чи логічним є заборона імпорту бензину з Росії в таких умовах?

Впевнений, що ні. Бензин – це питання виживання економіки. А якщо всі заводи й так належать Роснєфті, яка і так може продавати бензин дешевше, то навіщо закривати кордон? Існування дозволу на імпорт з Росії бензину не призводить до імпорту, а лише не дозволяє Роснєфті "загинати" ціни.

Звичайно, такої ситуації із нафтою і бензином в Україні немає. Але є ідентична історія на ринку газу та продукту його переробки – добрив. Варто всього лише замінити "Роснєфть" на "Газпром", а олігархам присвойте відомі імена Фіташа та Льовочкіна.

80% собівартості добрив – це газ, з якого вони виробляються. Свого часу Газпромбанк видав Фірташу кредитну лінію на 11 млнд дол щоб той скупив заводи в Україні. Він з цим успішно справився.

Так, добрива наші російсько-українські олігархи експортують значно дешевше, ніж продають українцям. Загалом, українці купують власні добрива у півтора рази дорожче, ніж іноземці.

Свого часу Фірташ добився впровадження антидемпінгових мит на російські добрива. Дуже красиво добився. Групу юристів Фірташа по справі в 2014 році очолювала Наталя Микольська. Вона ж в 2015 році і очолила міжвідомчу комісію. І вже на посаді Микольська прийняла рішення про запровадження мит на основі документів, які ж сама колись і подала.

Але антидемпінгових мит виявилось недостатньо аби утримувати ціни на добрива на найвищому рівні у світі. Додайте трохи іншу речовину в добриво, і воно вже ніби нове, і антидемпінгове мито не діє.

Тому уряд сумлінно вчора напружився і зробив так аби "навернєка". Тупо вирішив заборонити імпорт добрив із Росії. Воно то ніби й виглядає "патріотично", "захищаємо національного виробника!". Тільки цей виробник настільки ж національний, як і Сбербанк Росії на території України.

Так, у ньому працюють українські працівники й у нього українська ліцензія. Але йому санкції та заборону. А добривним заводам, які в заставі є в Газпрому – максимальний режим сприяння.

Отакий красивий разводняк, товариші...

powered by lun.ua

Обкладання ставками ПДВ онлайн-освіти та електронних книг стане помилкою

Верховна Рада готується підтримати в другому читанні законопроєкт 4184 – так званий податок на Google. Він вводить ПДВ на всі електронні товари і послуги, які ми зараз купуємо онлайн...

Акцизи на авто потрібно скасувати для всіх українців

Ось такий вигляд зараз має сума акцизу на прикладі декількох елітних та вживаних дешевих автомобілів: 600 євро акцизу на новий Bentley порівняно із 2812 євро за старий VW Passat...

Чому Україна повинна легалізувати медичний канабіс

Медичний канабіс – це не про "кайф", не про легалайз марихуани, не про "змову наркокартелів". Це перш за все гуманітарне питання, пов'язане з полегшенням стану українців із важкими діагнозами...

Нарешті легальний. Усе про гральний бізнес у 10 тезах

Прийняття закону про легалізацію грального бізнесу – історична подія. Попри шалений тиск і лобі, держава взяла під контроль один із найтінізованіших ринків...

Карантинне АПК. Як допомогти селянам вижити?

Пандемія і спричинений нею карантин поставили надскладне запитання перед усіма країнами. Стримувати поширення інфекції ціною зупиненої економіки чи зберегти економіку, від якої завтра залежатимуть тисячі життів...

Завдання України в ГУАМ: зона вільної торгівлі, інвестиції, звільнення окупованих територій

Одним із пріоритетів зовнішньої політики України має стати подальша інтеграція та посилення співробітництва в рамках ГУАМ. Створивши організацію в 1997 році, Грузія, Україна, Узбекистан, Азербайджан і Молдова засвідчили своє прагнення послабити економічний, енергетичний і, відповідно, політичний вплив правонаступниці імперії зла й інтегруватися в євроатлантичний простір...