Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

Вчора уряд пролобіював інтереси Фірташа-Льовочкіна-Газпрому

15 березня 2018, 12:06

Уявіть собі, що російська державна Роснєфть видала 11 млрд дол кредиту українським олігархам, щоб ті скупили всі нафтопереробні заводи України. Ті, скупивши заводи, ввели обмеження на імпорт бензину відусюди, з Росії включно. Користуючись монополією, Роснєфть підняла ціни на бензин в Україні на 30-60% вище світового рівня. Ба більше, навіть заводи Роснєфті в Україні експортують бензин з України на 30% дешевше, ніж продають українцям. Питання – чи логічним є заборона імпорту бензину з Росії в таких умовах?

Впевнений, що ні. Бензин – це питання виживання економіки. А якщо всі заводи й так належать Роснєфті, яка і так може продавати бензин дешевше, то навіщо закривати кордон? Існування дозволу на імпорт з Росії бензину не призводить до імпорту, а лише не дозволяє Роснєфті "загинати" ціни.

Звичайно, такої ситуації із нафтою і бензином в Україні немає. Але є ідентична історія на ринку газу та продукту його переробки – добрив. Варто всього лише замінити "Роснєфть" на "Газпром", а олігархам присвойте відомі імена Фіташа та Льовочкіна.

80% собівартості добрив – це газ, з якого вони виробляються. Свого часу Газпромбанк видав Фірташу кредитну лінію на 11 млнд дол щоб той скупив заводи в Україні. Він з цим успішно справився.

Так, добрива наші російсько-українські олігархи експортують значно дешевше, ніж продають українцям. Загалом, українці купують власні добрива у півтора рази дорожче, ніж іноземці.

Свого часу Фірташ добився впровадження антидемпінгових мит на російські добрива. Дуже красиво добився. Групу юристів Фірташа по справі в 2014 році очолювала Наталя Микольська. Вона ж в 2015 році і очолила міжвідомчу комісію. І вже на посаді Микольська прийняла рішення про запровадження мит на основі документів, які ж сама колись і подала.

Але антидемпінгових мит виявилось недостатньо аби утримувати ціни на добрива на найвищому рівні у світі. Додайте трохи іншу речовину в добриво, і воно вже ніби нове, і антидемпінгове мито не діє.

Тому уряд сумлінно вчора напружився і зробив так аби "навернєка". Тупо вирішив заборонити імпорт добрив із Росії. Воно то ніби й виглядає "патріотично", "захищаємо національного виробника!". Тільки цей виробник настільки ж національний, як і Сбербанк Росії на території України.

Так, у ньому працюють українські працівники й у нього українська ліцензія. Але йому санкції та заборону. А добривним заводам, які в заставі є в Газпрому – максимальний режим сприяння.

Отакий красивий разводняк, товариші...

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter