Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

Вчора уряд пролобіював інтереси Фірташа-Льовочкіна-Газпрому

15 березня 2018, 12:06

Уявіть собі, що російська державна Роснєфть видала 11 млрд дол кредиту українським олігархам, щоб ті скупили всі нафтопереробні заводи України. Ті, скупивши заводи, ввели обмеження на імпорт бензину відусюди, з Росії включно. Користуючись монополією, Роснєфть підняла ціни на бензин в Україні на 30-60% вище світового рівня. Ба більше, навіть заводи Роснєфті в Україні експортують бензин з України на 30% дешевше, ніж продають українцям. Питання – чи логічним є заборона імпорту бензину з Росії в таких умовах?

Впевнений, що ні. Бензин – це питання виживання економіки. А якщо всі заводи й так належать Роснєфті, яка і так може продавати бензин дешевше, то навіщо закривати кордон? Існування дозволу на імпорт з Росії бензину не призводить до імпорту, а лише не дозволяє Роснєфті "загинати" ціни.

Звичайно, такої ситуації із нафтою і бензином в Україні немає. Але є ідентична історія на ринку газу та продукту його переробки – добрив. Варто всього лише замінити "Роснєфть" на "Газпром", а олігархам присвойте відомі імена Фіташа та Льовочкіна.

80% собівартості добрив – це газ, з якого вони виробляються. Свого часу Газпромбанк видав Фірташу кредитну лінію на 11 млнд дол щоб той скупив заводи в Україні. Він з цим успішно справився.

Так, добрива наші російсько-українські олігархи експортують значно дешевше, ніж продають українцям. Загалом, українці купують власні добрива у півтора рази дорожче, ніж іноземці.

Свого часу Фірташ добився впровадження антидемпінгових мит на російські добрива. Дуже красиво добився. Групу юристів Фірташа по справі в 2014 році очолювала Наталя Микольська. Вона ж в 2015 році і очолила міжвідомчу комісію. І вже на посаді Микольська прийняла рішення про запровадження мит на основі документів, які ж сама колись і подала.

Але антидемпінгових мит виявилось недостатньо аби утримувати ціни на добрива на найвищому рівні у світі. Додайте трохи іншу речовину в добриво, і воно вже ніби нове, і антидемпінгове мито не діє.

Тому уряд сумлінно вчора напружився і зробив так аби "навернєка". Тупо вирішив заборонити імпорт добрив із Росії. Воно то ніби й виглядає "патріотично", "захищаємо національного виробника!". Тільки цей виробник настільки ж національний, як і Сбербанк Росії на території України.

Так, у ньому працюють українські працівники й у нього українська ліцензія. Але йому санкції та заборону. А добривним заводам, які в заставі є в Газпрому – максимальний режим сприяння.

Отакий красивий разводняк, товариші...

powered by lun.ua
Україна та Європа1016 Корупція1243 Aтака Путіна1158 Уряд реформ368 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter