Русалка
Що таке бабай?
Я знаю, що тут буде про русалок, але спочатку – що таке бабай?
Істота, якою лякають дітей, дід з міхом або ще щось невизначене і страшне. Живе в темряві. Ніхто його ніколи не бачив, але всі бояться.
Русалок теж ніхто ніколи не бачив, але вони істоти дуже цікаві.
І дуже цікаво було б їх побачити – на що схожі. Хоч здалеку
Русалка – за народними уявленнями, як пише книжка, бо народ, що розказував свої уявлення про тих русалок, в більшості вже вимер... Так от.
Русалка – це молода гарна дівчина, що живе у воді весною і під осінь, а літом бігає по лісах, полях, рве квіти, заграє до юних хлопців і дівчат. Тужить за життям і ніжністю, бавить діток, яких мами покинули в полі спати. Не зла, але і не людина, тобто в ній нема страху смерті, обережності і несвободи – любить волю, може залоскотати до смерті – не відчуваючи, що робить зле, бо вона смерті не боїться.
Жінок зачіпає менше, тільки просить в них сорочок, а от хлопці – то її улюблене, для них русалки співають пісні, їх заманюють, а хлопці і йдуть за ними, ніжними, манливими, а як не піти?
Загадкові і вільні русалки – не добрі і не погані: вони не знають, що таке добро і зло, не знають жорстокості, не відають милосердя, не мислять людськими думками.
Хвіст – зовсім недавнє доповнення, але дуже полюбилось... І, може, в бідних русалок і справді вже повиростали хвости і вони перестали бігати лісами (побігай з хвостом!) і вилазити на дерева, щоб на них гойдатись.
Дехто каже ще, що русалки бувають навіть літаючі – летавиці, або навіть хмари – небесні русалки, ті, які "несли воду решетом", вночі стають дівчатами в білій одежі і ходять по траві, щоб впала роса. Як їм зараз літається, коли стали з хвостом – я зовсім не можу уявити, але я ще завтра зранку постараюся поуявляти, може вийде.
Кажуть, що русалку можна зустріти в ніч на Івана Купала, але я якогось року майже цілу ніч на Івана Купала бродила по Трухановому острову, зустріла багато цікавих персонажів, але то були не русалки зовсім.
Може, просто не пощастило.
Буває – не щастить.
От у бідолашних росіян зовсім не можна русалку зустріти, бо в них її нема. В них є Кікімора Болотная. І навіть їхній Пушкін, як писав про русалку, то дію переніс на береги Дніпра.
І кажуть – тобто, пишуть ті самі книжки – що дніпрові русалки найбільш справжні, з усіх українських русалок всіх мастей. Але, видно, і вони перевелись вже, бо ж нема – я шукала.
Справжні русалки водяться нині хіба що в Ноосфері.
Так що як дуже вже хочеться побачити живу і справжню, можна стилізувати під русалку звичайну дівчину, тим більше, що всяка дівчина – потенційна русалка. І всяка русалка – колишня дівчина.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.