29 квітня 2015, 20:42

Путін не спить

Є така традиція – проводити паралелі. "От в Росії такого-то року було так", ну і в нас теж має бути, як в Росії того року.

Ці всі прогнози зазвичай не збуваються, просто потім той, хто писав, тихо не нагадує, що він був говорив.

А зараз поговоримо не про паралелі. Ми з листопада 2013 і досі воюємо з одним і тим самим чоловіком, і методи в нього не змінилися. Тому зараз я пригадаю, що ж робилось після нового 2014 року.

На Майдані настало тоді затишшя, і у всіх чомусь було відчуття, що ми перемогли, що все найстрашніше вже позаду, і попереду – спокійне розрулювання конфлікту, бо Майдан розігнати більш ніхто не посміє.

А ще люди відчували, що це стояння – марне, і ми маємо боротись якось по-іншому. З'являлись навіть заклики піти з Майдану "і прибрати за собою сміття". Дуже сподіваюся, що то писали проплачені блогери, але перепощували це все цілком розумні люди.

І в той час той самий чоловік працював, аж дим із нього валив, і вдарив одразу в декількох напрямках.

Ви пам'ятаєте – він спершу спробував розколоти Майдан, налаштувати "всіх" проти "тих, що керують сценою". Одразу після того Верховна Рада прийняла ті самі "диктаторські" закони. За кілька днів було кинуто за ґрати актив Автомайдану. Містом поширили паніку, розпустивши вулицями вночі тітушок – не тих, знайомих і безневинних, а нових. Наметове містечко в Маріїнському – цілком пусте після нового року – раптом заповнилось новими людьми. Вони пофарбували прапор пам'ятника Партизану в червоне, намалювали йому на грудях зірку і вивісили плакати: "Украина-Росия-Белорусь: государственнось, соборнось, единство". А ще в цей час була продумана і підготовлена операція по розгону Майдану, яка потім і була реалізована.

Зараз такий самий оманливий спокій: притихли бої, притихла інформаційна війна. Здається, що Росія більше свариться з Європою, ніж з Україною.

І от тепер, у цвітінні вишень, ми знов думаємо, що Путіну набридли санкції, що він шукає, як перекласти на нас фінансування Донбаса, що він не посміє напасти на Київ. А він тим часом знов готує наступ, і причому по декількох напрямках.

Напевно, він знову готує і тупу силу, і тонші методи. Засланці провокують конфлікти по українських містах. Нові тітушки готові приїхати до Києва і влаштувати тут мітинг або масові погроми, щоб змусити всіх панікувати.

Продажні журналісти готові викладати фейки. Студенти погодилися на 16 центів за коментар, 12 – за перепост.

Ну і танки змащують колеса, десятки нових операцій проти наших військ планується, вивчається і розробляється. В штабах ночами горять лампи.

І днями теж горять.

Росія не здохла ні до вересня, ні до січня, як прогнозували аналітики. Рейтинг певного чоловіка не впав анітрохи. Росіянин і досі збирається "мочить хохолов" агресивно і з радістю, він не передумав, він просто вичікує. Зараз чи за півроку – він нападе на нас, що вже потроху втрачаємо пильність.

Активісти, комуністи, комсомольці і Голодомор

Перші з них прийшли в село Комиші нині Сумської області, а тоді – Харківської губернії, 1918 року. Ті, перші, були дикі і жорстокі. Вони сказали, що вони – комуністи, нова власть, і першим ділом змусили церкву заплатити їм за те, що вони її не закриють...

Ветерани Великої Вітчизняної

Я сиділа в архіві СБУ і читала справу. Справа була товста, по одному вбивству комуніста судили шість чоловік. Всі вони на допитах признавались спокійно і щиро, що вступили в УПА, що ходили на збори (збори?) і читали листівки (нащо?) а потім признавались, що вбили "комуніста", прийшли на вечорниці де він випивав, викликали за хату і вбили а труп кинули в річку Устю...

Тернові хустки – на онучі. Про Голодомор

Вона багато любила розказувати про себе. Про те, як батько її шив чоботи, як вона впала з коня, як ходила до школи, як валили в селі церкву і розкопували могли священників, щоб дістати золоті хрести...

Путін не спить

Є така традиція – проводити паралелі. "От в Росії такого-то року було так", ну і в нас теж має бути, як в Росії того року. Ці всі прогнози зазвичай не збуваються, просто потім той, хто писав, тихо не нагадує, що він був говорив...

В Росії зараз відбувається Майдан

Коли я натрапляю на чергову статтю про те, що Росії скоро кінець, уже навіть не серджуся. Це наш інформаційний фон з ранньої весни. "Зелені чоловічки захопили Крим, Росії скоро кінець", "В Донецьку, Луганську і Харкові зворушення, але не бійтесь, бо Росії скоро кінець"...

Що сьогодні святкуємо?

Не треба святкувати – кажуть деякі, це просто день пам'яті, могло б усе закінчитись абсолютно не так, було страшно, дуже страшно. І досі нічого не закінчилось – додають інші...