13 липня 2012, 18:07

Кляса

Отже, на захист мови, як і казала раніше, починаю розповідати про книжки різних українських письменників. Мені здається, що починати треба з живих письменників і книжок, котрі були видані недавно – їх точно можна знайти в будь-якій книгарні.

Першим буде Павло Вольвач і його книжка "Кляса" – роман про те, як живеться "на районі" і чого милі дітки з патріотичних сімей стають кримінальними гопніками. Але написано це все не занудно і не патетично.

Уривок:

В барак до Цигана Пашок встиг зводити і Юру. Мутний сам тоді напосівся, навіть прихопив пляшку коньяку. "Пішу павєстушку. Цвєти зла, – недбало-всезнаюче поскрипував Мутний. – Нужен соотвєтствующий матерьял. Так вот, ти нє мог би..." Пашок міг би. Він тільки ніяк не може розібратись, з чого мусять виникати вірші, а в Мутного вже майже готова ціла повість. Про що вони пишуть?

Хвилині на п'ятій гостин Пашок відчув недоречність і п'ятизіркового "каве" на липкій клейонці столика, і Юрчиних ідіотських розумних згадок про царя Ксеркса, і правильно вибудуваних книжних речень щодо можливого, після смерті Магомета, розподілу між братвою влади в місті.

- В принципе, сущєствуєт нєсколько вариантов. Например, некто Бужа. Хотя его и маловероятно...

Циган сопів і м'яв гільзи папірос. Пашок давився внутрішнім сміхом – знов Юрчине "нєкто"! – таких слів у цигановому бараці не звучало від спокону. Та й, зрештою, хто такий Циган, щоб з ним на повному серйозі обговорювати такі теми? В тиші, що надовго запала після коротких фраз, було чути, як падає у миску вода з рукомийника. Циганів тато, що в черговий раз заглянув в кімнату, як тінь вклякав біля порога.

- Мальчики, красавчики... Може вам огурчіків принести? – дядя Вітя, витягуючи шию, дивився поверх голів на пляшку. – Чи помідорчиків? Є й помідорчики.

- Вали отсюда, – буркнув Циган. Дядя Вітя, сторожко косячи на Цигана, з надією позирав на гостей. Пашок подав йому свою чарку і він перехилив, як ілюзіоніст, в змиг ока.

- Так, може, такі підрізать огурчиків? – діловито скоромовкою допитувався Циганів батько і не тікав, посмішливим оком ще жажденіше обмацуючи плящину.


І все, більш не буду. Як стало цікаво – то шукайте.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Активісти, комуністи, комсомольці і Голодомор

Перші з них прийшли в село Комиші нині Сумської області, а тоді – Харківської губернії, 1918 року. Ті, перші, були дикі і жорстокі. Вони сказали, що вони – комуністи, нова власть, і першим ділом змусили церкву заплатити їм за те, що вони її не закриють...

Ветерани Великої Вітчизняної

Я сиділа в архіві СБУ і читала справу. Справа була товста, по одному вбивству комуніста судили шість чоловік. Всі вони на допитах признавались спокійно і щиро, що вступили в УПА, що ходили на збори (збори?) і читали листівки (нащо?) а потім признавались, що вбили "комуніста", прийшли на вечорниці де він випивав, викликали за хату і вбили а труп кинули в річку Устю...

Тернові хустки – на онучі. Про Голодомор

Вона багато любила розказувати про себе. Про те, як батько її шив чоботи, як вона впала з коня, як ходила до школи, як валили в селі церкву і розкопували могли священників, щоб дістати золоті хрести...

Путін не спить

Є така традиція – проводити паралелі. "От в Росії такого-то року було так", ну і в нас теж має бути, як в Росії того року. Ці всі прогнози зазвичай не збуваються, просто потім той, хто писав, тихо не нагадує, що він був говорив...

В Росії зараз відбувається Майдан

Коли я натрапляю на чергову статтю про те, що Росії скоро кінець, уже навіть не серджуся. Це наш інформаційний фон з ранньої весни. "Зелені чоловічки захопили Крим, Росії скоро кінець", "В Донецьку, Луганську і Харкові зворушення, але не бійтесь, бо Росії скоро кінець"...

Що сьогодні святкуємо?

Не треба святкувати – кажуть деякі, це просто день пам'яті, могло б усе закінчитись абсолютно не так, було страшно, дуже страшно. І досі нічого не закінчилось – додають інші...