8 лютого 2014, 12:53

Мрія про революцію

"Скажи лучше скікі тобі платять?" – безнадійно питає мене тітушка, наперед уявляючи, що я скажу.

"А тобі?" – питаю його.

Тітушка губиться, а потім регоче:

"Я за двадцятку стою!"

"Тю, – кажу, – За такі гроші, і отак от мучитись?"

І ми з тітушкою регочемо разом – він знає, що я знаю, що йому платять гроші. І він знає, що я знаю, що він знає, що я безкоштовно.

Вони нарешті повірили, що ми на Майдані "за ідею". Але це не зробило нас кращими в їх очах – навпаки.

На Майдані – бидло. Раніше вони хоч думали, що за бидлом стоїть реальний пацан, а тепер виявилось, що воно само-по-собі.

Тітушкам нарешті відкривають двері СІЗО і вони туди йдуть. Я забула запитати їх, що вони робитимуть у СІЗО вночі – я так змерзла, що думаю тільки про теплий чай, а йти не можна – ми вже стільки годин під цим СІЗО чекаємо, поки вийде Олександр Кравцов, відпущений під домашній арешт, що не дочекавшись іти не можна.

І він нарешті вийде, і будуть співати гімн, Олеся поверне йому обручку, забрану "бо в тюрмі не положено", і всі машини, що їхатимуть по Дегтярівській, сигналитимуть, а 14-та маршрутка пригальмує і вся, включно з водієм, влипне у вікна.

А наступного дня я таки глянула фільм "Тюрма N1" – з різних причин я його не бачила раніше. Але тепер я так міцно познайомилась з СІЗО, що треба було глянути, що там, всередині.

І найбільше мене вразило те, що автор фільму Костянтин Усов каже вкінці. В тих його словах така світла віра, що якщо показати цей фільм – в Лук'янівському СІЗО щось зміниться. Що коли нас уже зовсім влада дістане – ми зможемо її змінити. Ми зможемо вийти на Майдан.

Тітушки показали нам, що вийти на Майдан – нічого для них не значить, що ми – бидло, що вони зневажать нас, вони влаштували свою державу, поки ми сподівались, що дуже сильні після 2004-го року. Ми не помітили, коли опинились в їхній державі, де вихід невинної людини під домашній арешт – це велика радість, і ніхто не згадує, про два тижні в СІЗО, про потрощену машину, про те, що його били. Наша революція тепер – це не "вийдемо і зметемо", а – "дайте нам звідси спокійно піти, щоб було хоч так, як 2011, коли Усов знімав свій фільм про СІЗО".

Якщо так і буде – якщо ми зараз підемо з Майдану в обмін на амністію і обіцянку не переслідувати нікого надалі – в нас залишиться всередині сірий попіл, що буде робити нас слабкими, боязкими і підлими.

А якщо залишимося?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Активісти, комуністи, комсомольці і Голодомор

Перші з них прийшли в село Комиші нині Сумської області, а тоді – Харківської губернії, 1918 року. Ті, перші, були дикі і жорстокі. Вони сказали, що вони – комуністи, нова власть, і першим ділом змусили церкву заплатити їм за те, що вони її не закриють...

Ветерани Великої Вітчизняної

Я сиділа в архіві СБУ і читала справу. Справа була товста, по одному вбивству комуніста судили шість чоловік. Всі вони на допитах признавались спокійно і щиро, що вступили в УПА, що ходили на збори (збори?) і читали листівки (нащо?) а потім признавались, що вбили "комуніста", прийшли на вечорниці де він випивав, викликали за хату і вбили а труп кинули в річку Устю...

Тернові хустки – на онучі. Про Голодомор

Вона багато любила розказувати про себе. Про те, як батько її шив чоботи, як вона впала з коня, як ходила до школи, як валили в селі церкву і розкопували могли священників, щоб дістати золоті хрести...

Путін не спить

Є така традиція – проводити паралелі. "От в Росії такого-то року було так", ну і в нас теж має бути, як в Росії того року. Ці всі прогнози зазвичай не збуваються, просто потім той, хто писав, тихо не нагадує, що він був говорив...

В Росії зараз відбувається Майдан

Коли я натрапляю на чергову статтю про те, що Росії скоро кінець, уже навіть не серджуся. Це наш інформаційний фон з ранньої весни. "Зелені чоловічки захопили Крим, Росії скоро кінець", "В Донецьку, Луганську і Харкові зворушення, але не бійтесь, бо Росії скоро кінець"...

Що сьогодні святкуємо?

Не треба святкувати – кажуть деякі, це просто день пам'яті, могло б усе закінчитись абсолютно не так, було страшно, дуже страшно. І досі нічого не закінчилось – додають інші...