Євгенія Закревська Адвокат

Порносправа проти Дмитра Гройсмана ще довго буде стирчати кісткою в горлі Вінницьких прокурорів

10 січня 2014, 01:50

Напередодні Нового року 30-го грудня суддя Вишар І.Ю. задовольнив мою скаргу і скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за ст. 372 Кримінального кодексу по факту притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності (фото ухвали в кінці)

Нагадаю, 12-го серпня 2013-го року Дмитра Гройсмана було виправдано Вінницьким міським судом (суддя Ковбаса Ю.П.) і визнано невинуватим у поширенні порнографії. Справа розглядалась два з половиною роки, 73 засідання. На останньому прокуратура відмовилась від 3-х із 4-х епізодів обвинувачення. Але запізно – 5-го серпня серце Діми Гройсмана зупинилось.

Те, що кримінальну справу було спеціально створено саме для Вінницького правозахисника було очевидно із самого початку, коли народ масово поширював "порнографію Гройсмана" без жодних наслідків на кшалт кримінального переслідування. Відтак, після смерті правозахисника 330 людей і організацій подали до прокуратури відкрите звернення – заяву про злочин в порядку ст. 214 КПК України, де вимагали притягнути до кримінальної відповідальності осіб, винних в незаконному кримінальному переслідуванні Дмитра Гройсмана та інших злочинах, перелічиних в промові в судових дебатах, яку Дмитро встиг підготувати ще за життя, і яка прозвучала в суді із уст його адвоката Наталії Гурковської.

То ж тепер прокуратурі доведеться поновити слідство за фактом фальшування справи проти Дмитра Гройсмана, визнати його дружину потерпілою, допитати захисника Дмитра Гройсмана Наталію Гурковську і працівників Вінницької правозахисної групи. Також доведеться встановити і допитати осіб, які проводили обшук приміщення Вінницької правозахисної групи, дослідити всі матеріали порносправи включно із аудіозаписами допитів слідчих Солдатова і Руденка, експерта Безбаха та колишнього в.о. начальника відділу по боротьбі із торгівлею людьми УМВД Перцатія С.В.

Прокурор Шаргало В.А. в суді заявив, що в діях слідчих Солдатова О.Б. і Руденка Д.С., які порушували проти Дмитра Гройсмана кримінальну справу, розслідували її, пред'являли обвинувачення за ч.2., 3 ст. 301, ст. 338, готували обвинувальний висновок, в цих діях прокурор складу злочину, передбаченого ст. 372 КК не бачить. Не бачить він складу злочину і в діях прокурора Добросєрдова Артура Ринатовича, який цей обвинувальний висновок затвердив... Стаття 372 Кримінального кодексу, – говорить прокурор, – передбачає кримінальну відповідальність за притягнення завідомо невинуватого до кримінальної відповідальності. Якщо ж слідчі і прокурор не усвідомлювали цього простого факту, якщо вони добросовісно помилялися і діяли за власним переконанням – то притягати їх до відповідальності не можна. Отак от... Ну тобто, якщо вони в інституті прогулювали пари із логіки, кримінального процесу і кримінального права і не взмозі тепер второпати що то воно таке – склад злочину, з яких елементів складається, що за фігня така – презумпція невинуватості, хто і навіщо придумав теорію доказів, хто має право проводити судові експертизи... – то це пічалька... але не злочин. Мусимо терпіти. Але ж... якщо виявиться, що ця трійця взагалі неписьменна? Не тільки у ВУЗі, але й в школі погано вчились... Якщо вони просто не вміли читати, не могли второпати – що там за клопотання пише обвинувачений і його адвокат, що за зауваження до протоколів... літери в слова не складалися... Аж два з половиною роки знадобилось прокуратурі щоб майже слово в слово переписати із клопотання захисту аргументацію щодо відсутності складу злочину, передбаченого ст. 338 КК, яке було подано ще до затвердження обвинувального висновку...

Боюсь, у Вінницькій обласній прокуратурі і досі не дуже складають літери в слова. А коли складають – виходить ще гірше. Наприклад, прокурор Шаргало В.А. в судовому засіданні не соромиться повідомити, що навіть якщо б дружину Гройсмана Світлану Побережець і визнали б потерпілою і допитали, якщо б не загубили клопотання, то це б не вплинуло на рішення слідчого прокуратури Александрова О.К., який розслідував справу. Кримінальне провадження все одно б закрили. Ну дійсно, як може вплинути на хід досудового слідства інформація, яку може повідомити дружина особи, щодо якої неправомірно порушили справу, в офісі якої незаконно провели обшук? Що цікавого для слідчого може повідомити адвокат Дмитра Гройсмана, яка була присутня на всіх слідчих діях, яка подавала зауваження на протокол обшуку, яка подавала клопотання, допитувала в судовому засіданні слідчих? Яка безпосередньо спілкувалася з ними в ході розслідування порносправи? Звісно ж нічого цікавого... якщо результат кримінального провадження відомий прокурору заздалегідь. Якщо заздалегідь прийнято рішення не здавати не те що замовників, а навіть виконавців брудної порносправи – слідчих Солдатова, Руденка і прокурора Добросєрдова. Це навіть не таємниця – можна нормально повідомити про це суддю і всіх присутніх в судовому засіданні.

Як же ж при такому розкладі слідчого прокуратури Александрова могла б зацікавити інформація про те що ще перед затвердженням обвинувального висновку, тодішній заступник прокурора Соловйов О.В. вивчав матеріали кримінальної справи проти Гройсмана. І дійшов висновку, що затверджувати такий обвинувальний висновок не можна. Оскільки висновки експертизи Вінницького художнього музею не можуть використовуватись як докази у кримінальній справі, тому що цей музей не мав права проводити таку експертизу. Оскільки покази свідків в обвинувальному висновку спотворені. І нарешті – тому що слідством не зібрано доказів в розумінні ст. 65 КПК того, що саме обвинувачений розміщував в інтернеті зображення порнографічного характеру. Але ж якщо припустити неписемність тодішнього заступника прокурора м. Вінниці Добросєрдова Артура Ринатовича, то дійсно – чого б це йому звертати увагу на якусь довідку... Хрестик, тобто підпис, навіть без прізвища на обвинувальному висновку можна і без цього поставити.

Так само не цікавими для Вінницької прокуратури є і покази слідчого Солдатова, який повідомляє, що під час розслідування справи проти Дмитра Гройсмана відбувались заслуховування та надавались вказівки як керівництвом слідчого управління, так і керівництвом головного слідчого управління МВС. Також проходили заслуховування при заступниках прокурора Вінницької області Шубіна Р.І. та Сичука В.В., а також прокурора області.

Нецікаво, звідки так званий експерт Ілля Безбах, який ніколи не те що не атестовувався в якості експерта, але і не має профільної освіти, знав що експертизу, яку йому доручив провести слідчий Солдатов, проводиться для притягнення саме Гройсмана до кримінальної відповідальності. Ба! Більше того, він вже знав що Дмитра Гройсмана таки визнають винним, тому обачливо виставив рахунок за експертизу саме на його ім'я. Це при тому, що справа на той момент була фактова і ім'я Дмитра Гройсмана там взагалі не фігурувало, як і в постанові про призначення експертизи. Нецікаво, куди поділися члени комісії, які начебто разом із Безбахом проводили експертизу, але зазначити свої ім'я і поставити підписи у висновку забули...

Якщо знаєш висновок слідства наперед все це абсолютно нецікаво. Так само як не були цікаві якісь там клопотання, зауваження захисту і довідка Соловйова слідчим і прокурору у порносправі.

Але ж все це цікаво мені, цікаво адвокату і дружині Дмитра Гройсмана, цікаво всім 330-ти особам, що підписали заяву про злочин до Генеральної прокуратури. І хочеться комусь чи ні – цю цікавіть доведеться задовільнити.

Фото ухвали суду про скасування постанови про закриття кримінального провадження:powered by lun.ua
Коментарі — 32
Евгения З. _ 12.01.2014 03:52
IP: 46.211.224.---
Garlapan:
Подивився допит Безбаха. Такої відвертої збоченої порнухи ще світ не бачив. І що ж тепер та нещасна краєзнавча повія буде робити. Як з цим жити?
Сер розуміється на збоченнях...
Garlapan _ 11.01.2014 17:52
IP: 91.235.226.---
Подивився допит Безбаха. Такої відвертої збоченої порнухи ще світ не бачив. І що ж тепер та нещасна краєзнавча повія буде робити. Як з цим жити?
Евгения З. _ 11.01.2014 00:58
IP: 46.211.224.---
kudytam:
в День Народженні Ігоря 20-го січня о 19-й годині в Будинку актора на Яр. Валу 7 відбудеться концерт "Танго свободи", який організовують друзі і учні Завадського. Приходьте
Евгения З. _ 11.01.2014 00:13
IP: 46.211.224.---
Сергій Веда:
Порносправа проти Дмитра Гройсмана ще довго буде стирчати кісткою в горлі Вінницьких прокурорів
не кісткою а баландою в камері біля параші до кінця життя і не одному з них.
теж нічого...
Евгения З. _ 11.01.2014 00:13
IP: 46.211.224.---
Вибачте, іншої не буде. Живий, суд триває. Можу дати Ваші контакти людині, яка опікується Ігорем. Напишіть мені в фб.

Оце відповідь! А хто адвокат, чи теж етика не дозволяє повідомити? Ну він (Ігор Завадський) хоч живий?[/QUOT
Olga Marsh _ 10.01.2014 23:50
IP: 74.125.181.---
Сергій Веда:
Порносправа проти Дмитра Гройсмана ще довго буде стирчати кісткою в горлі Вінницьких прокурорів
не кісткою а баландою в камері біля параші до кінця життя і не одному з них.
зацькували людину до смерті.
Olga Marsh _ 10.01.2014 23:48
IP: 74.125.181.---
Покажіть цю історію будь-якогму судді чи просто адвокату-літіганту в Британії і йому волосся дибки стане від каталогу процесувальних порушень і просто очевидного факту того що називається fraud. Очуміти. За 70 років все що більшовизм зміг досягти це майстерності в попранні прав і свобод громадян і сваволі суддів
Сергій Веда _ 10.01.2014 20:14
IP: 194.213.104.---
Порносправа проти Дмитра Гройсмана ще довго буде стирчати кісткою в горлі Вінницьких прокурорів
не кісткою а баландою в камері біля параші до кінця життя і не одному з них.
Гоцка _ 10.01.2014 20:09
IP: 46.149.90.---
..."цікаво всім 330-ти особам, що підписали заяву про злочин до Генеральної прокуратури"-
ха-ха-ха! До кого звертатися? – то одна шайка-лейка, безмежне свавілля під заступництвом кума-проФфесора.
Николай Злочевский _ 10.01.2014 20:05
IP: 46.185.60.---
kudytam:
Пані Закревська, з повагою до вашої активної професійної позиції у справі наклепу на Гройсмана. Бажаю перемоги і встановлення істини. Чи не могли б Ви пролити світло на іншу, не менш гучну справу, де Ви також є адвокатом, справу Ігоря Завадського? Там взагалі якась суцільна темрява. Чи справді винен музикант, і чи живий іще, взагалі, кращий акордеон України? На днях транслювалось телешоу "Честь имею пригласить" Яна Табачника. Хто ж все таки має "честь": Табачник чи Завадський? Чи можна, ось так, відкрито, як Ви це пишете про Захарченка, амністію, справу Гройсмана – написати про справу Завадського? Бо, навіть, якщо винен Завадський, то чому така темрява навколо скандалу?
+100000!
kudytam _ 10.01.2014 19:41
IP: 95.133.134.---
Евгения З.:
З міркувань адвокатської етики я не можу коментувати цю справу. Я вже більше року не його адвокат.
З повагою

kudytam:
Пані Закревська, з повагою до вашої активної професійної позиції у справі наклепу на Гройсмана. Бажаю перемоги і встановлення істини. Чи не могли б Ви пролити світло на іншу, не менш гучну справу, де Ви також є адвокатом, справу Ігоря Завадського? Там взагалі якась суцільна темрява. Чи справді винен музикант, і чи живий іще, взагалі, кращий акордеон України? На днях транслювалось телешоу "Честь имею пригласить" Яна Табачника. Хто ж все таки має "честь": Табачник чи Завадський? Чи можна, ось так, відкрито, як Ви це пишете про Захарченка, амністію, справу Гройсмана – написати про справу Завадського? Бо, навіть, якщо винен Завадський, то чому така темрява навколо скандалу?
Оце відповідь! А хто адвокат, чи теж етика не дозволяє повідомити? Ну він (Ігор Завадський) хоч живий?
Теодор Дяків _ 10.01.2014 18:26
IP: 91.124.171.---
Гарна жінка. І розумна.
Николай Злочевский _ 10.01.2014 17:38
IP: 46.185.60.---
gmailo:
Logic2009 _ Ще більш зрозуміло, з якій саме Ви, шановний стайні: для початку – мій прадід, пластун, два Георгія, перший голова чималого міста, в 37му поїхав до Колими. Повернувся в 55му і невдовзі помер... Батьки пережили Голодомор, втратили по двох сестер.
Але несприяття сталінізма та й тоталітаризма, як такого не означає сприяття втручань в наші внутрішні справи "вашингтонського" та інших "обкомів". Якщо за Вашою точкою зору це демократія – прийміть мої співчування
Пиши на русском, старый...ас, дед Панас, и ПНХ. Такого слова "співчування" нет на украинском.
Евгения З. _ 10.01.2014 14:40
IP: 178.216.8.---
З міркувань адвокатської етики я не можу коментувати цю справу. Я вже більше року не його адвокат.
З повагою

kudytam:
Пані Закревська, з повагою до вашої активної професійної позиції у справі наклепу на Гройсмана. Бажаю перемоги і встановлення істини. Чи не могли б Ви пролити світло на іншу, не менш гучну справу, де Ви також є адвокатом, справу Ігоря Завадського? Там взагалі якась суцільна темрява. Чи справді винен музикант, і чи живий іще, взагалі, кращий акордеон України? На днях транслювалось телешоу "Честь имею пригласить" Яна Табачника. Хто ж все таки має "честь": Табачник чи Завадський? Чи можна, ось так, відкрито, як Ви це пишете про Захарченка, амністію, справу Гройсмана – написати про справу Завадського? Бо, навіть, якщо винен Завадський, то чому така темрява навколо скандалу?
Евгения З. _ 10.01.2014 14:38
IP: 178.216.8.---
Валерий Дунин:
а фототієї "порнографії" де подивитись можно?
в тексті є посилання на пост в жж
Евгения З. _ 10.01.2014 14:37
IP: 178.216.8.---
Сергей Крымов:
для автора:
есть прекрасный сайт – "не бути скотом". добавляйте ФИО всех уродов, к-рых вы тут перечислили. и фото их не забудьте. пусть народ знает своих "героев". а после смены власти активно жалуйтесь на них. может, и не посадят, но карьере их точно писец придет
Дякую, скористаюся
gmailo _ 10.01.2014 13:48
IP: 82.117.233.---
Logic2009 _ Ще більш зрозуміло, з якій саме Ви, шановний стайні: для початку – мій прадід, пластун, два Георгія, перший голова чималого міста, в 37му поїхав до Колими. Повернувся в 55му і невдовзі помер... Батьки пережили Голодомор, втратили по двох сестер.
Але несприяття сталінізма та й тоталітаризма, як такого не означає сприяття втручань в наші внутрішні справи "вашингтонського" та інших "обкомів". Якщо за Вашою точкою зору це демократія – прийміть мої співчування
Logic2009 _ 10.01.2014 13:21
IP: 91.196.177.---
gmailo:
після того, як Путін прихлопнув різні "фонди" з іноземним фінансуванням – дихати в державі стало легше...
===================================================================
А після того, як Сталін декого перестріляв-пересаджав дідам Ваших друзів "жити стало краще
і веселійше".
Зрозуміло якого штибу Ви і Ваші друзі.
Logic2009 _ 10.01.2014 13:19
IP: 91.196.177.---
gmailo:
після того, як Путін прихлопнув різні "фонди" з іноземним фінансуванням – дихати в державі стало /QUOTE]
А після того, як Сталін декого перестріляв-пересаджав дідам Ваших друзів "жити стало краще
і веселійше".
Зрозуміло якого штибу Ви і Ваші друзі.
top111 _ 10.01.2014 12:25
IP: 93.180.199.---
Та й статтю підібрати серйозну! Довели людину до смерті! І серйозне матеріальне відшкодування сім"ї, і не тільки за рахунок держави!
Напишіть, на якому сайті буде здійснюватись координація боротьби за справедливе покарання винуватих. Підключемось! Можна і автомайданом в гості до прокурорів навідатись, якщо не розуміють як себе підставили!
top111 _ 10.01.2014 12:21
IP: 93.180.199.---
Дуже добре, що оприлюднили цю інформацію! Але потрібно тиснути далі, потрібно самоорганізовуватись! На Генпрокуратуру ж надії немає! Потрібні судові позови, причому пройти всі щаблі, тому що від судів також нормального вироку чекати важко! А потім в міжнародний суд звертатись! Матеріалів же вистачає. І всіх до суду, від експерта до прокурора!
gmailo _ 10.01.2014 10:39
IP: 82.117.233.---
Александр Ивельженко По-перше, в моєму козацькому роді, відомому з 1597 року смердів або кріпаків не було. Жодного! Аж до колгоспів, до 1927 го...
По-друге – був на свята в Москві, так мої друзі, незважаючи на одвічну інтелігентську опозиційність визнали, що після того, як Путін прихлопнув різні "фонди" з іноземним фінансуванням – дихати в державі стало легше...
По-третє: граф Закревський свого часу був губернатором Москви, і на цій посаді отримав орден Св. Андрія, оминувши Володимира та Анну. Тому москвичі жартували: "Чого дивного в тому, що ось Тальма в Великому театрі скаче через ленту – ось Закревський на схилі років перескочив відразу через дві!".
Александр Ивельженко _ 10.01.2014 10:01
IP: 46.203.56.---
Цікаво, а смерд gmailo взірець моральності та шляхетності? Чому це сунете носа до фінансів Графіні Закревської? Це пересічна цікавість? Чі...???
Валерий Дунин _ 10.01.2014 09:41
IP: 74.125.18.---
а фототієї "порнографії" де подивитись можно?
gmailo _ 10.01.2014 09:18
IP: 82.117.233.---
Цікаво, а хто ж фінансує таку бурхливу діяльність Графіні Закревської? Невже ті ж джерела, які фінансували і покійного Гройсмана (який, до речі зовсім не був взірцем моральності та шляхетності)?
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter