Євгенія Закревська Адвокат

Порносправа проти Дмитра Гройсмана ще довго буде стирчати кісткою в горлі Вінницьких прокурорів

10 січня 2014, 01:50

Напередодні Нового року 30-го грудня суддя Вишар І.Ю. задовольнив мою скаргу і скасував постанову Вінницької обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за ст. 372 Кримінального кодексу по факту притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності (фото ухвали в кінці)

Нагадаю, 12-го серпня 2013-го року Дмитра Гройсмана було виправдано Вінницьким міським судом (суддя Ковбаса Ю.П.) і визнано невинуватим у поширенні порнографії. Справа розглядалась два з половиною роки, 73 засідання. На останньому прокуратура відмовилась від 3-х із 4-х епізодів обвинувачення. Але запізно – 5-го серпня серце Діми Гройсмана зупинилось.

Те, що кримінальну справу було спеціально створено саме для Вінницького правозахисника було очевидно із самого початку, коли народ масово поширював "порнографію Гройсмана" без жодних наслідків на кшалт кримінального переслідування. Відтак, після смерті правозахисника 330 людей і організацій подали до прокуратури відкрите звернення – заяву про злочин в порядку ст. 214 КПК України, де вимагали притягнути до кримінальної відповідальності осіб, винних в незаконному кримінальному переслідуванні Дмитра Гройсмана та інших злочинах, перелічиних в промові в судових дебатах, яку Дмитро встиг підготувати ще за життя, і яка прозвучала в суді із уст його адвоката Наталії Гурковської.

То ж тепер прокуратурі доведеться поновити слідство за фактом фальшування справи проти Дмитра Гройсмана, визнати його дружину потерпілою, допитати захисника Дмитра Гройсмана Наталію Гурковську і працівників Вінницької правозахисної групи. Також доведеться встановити і допитати осіб, які проводили обшук приміщення Вінницької правозахисної групи, дослідити всі матеріали порносправи включно із аудіозаписами допитів слідчих Солдатова і Руденка, експерта Безбаха та колишнього в.о. начальника відділу по боротьбі із торгівлею людьми УМВД Перцатія С.В.

Прокурор Шаргало В.А. в суді заявив, що в діях слідчих Солдатова О.Б. і Руденка Д.С., які порушували проти Дмитра Гройсмана кримінальну справу, розслідували її, пред'являли обвинувачення за ч.2., 3 ст. 301, ст. 338, готували обвинувальний висновок, в цих діях прокурор складу злочину, передбаченого ст. 372 КК не бачить. Не бачить він складу злочину і в діях прокурора Добросєрдова Артура Ринатовича, який цей обвинувальний висновок затвердив... Стаття 372 Кримінального кодексу, – говорить прокурор, – передбачає кримінальну відповідальність за притягнення завідомо невинуватого до кримінальної відповідальності. Якщо ж слідчі і прокурор не усвідомлювали цього простого факту, якщо вони добросовісно помилялися і діяли за власним переконанням – то притягати їх до відповідальності не можна. Отак от... Ну тобто, якщо вони в інституті прогулювали пари із логіки, кримінального процесу і кримінального права і не взмозі тепер второпати що то воно таке – склад злочину, з яких елементів складається, що за фігня така – презумпція невинуватості, хто і навіщо придумав теорію доказів, хто має право проводити судові експертизи... – то це пічалька... але не злочин. Мусимо терпіти. Але ж... якщо виявиться, що ця трійця взагалі неписьменна? Не тільки у ВУЗі, але й в школі погано вчились... Якщо вони просто не вміли читати, не могли второпати – що там за клопотання пише обвинувачений і його адвокат, що за зауваження до протоколів... літери в слова не складалися... Аж два з половиною роки знадобилось прокуратурі щоб майже слово в слово переписати із клопотання захисту аргументацію щодо відсутності складу злочину, передбаченого ст. 338 КК, яке було подано ще до затвердження обвинувального висновку...

Боюсь, у Вінницькій обласній прокуратурі і досі не дуже складають літери в слова. А коли складають – виходить ще гірше. Наприклад, прокурор Шаргало В.А. в судовому засіданні не соромиться повідомити, що навіть якщо б дружину Гройсмана Світлану Побережець і визнали б потерпілою і допитали, якщо б не загубили клопотання, то це б не вплинуло на рішення слідчого прокуратури Александрова О.К., який розслідував справу. Кримінальне провадження все одно б закрили. Ну дійсно, як може вплинути на хід досудового слідства інформація, яку може повідомити дружина особи, щодо якої неправомірно порушили справу, в офісі якої незаконно провели обшук? Що цікавого для слідчого може повідомити адвокат Дмитра Гройсмана, яка була присутня на всіх слідчих діях, яка подавала зауваження на протокол обшуку, яка подавала клопотання, допитувала в судовому засіданні слідчих? Яка безпосередньо спілкувалася з ними в ході розслідування порносправи? Звісно ж нічого цікавого... якщо результат кримінального провадження відомий прокурору заздалегідь. Якщо заздалегідь прийнято рішення не здавати не те що замовників, а навіть виконавців брудної порносправи – слідчих Солдатова, Руденка і прокурора Добросєрдова. Це навіть не таємниця – можна нормально повідомити про це суддю і всіх присутніх в судовому засіданні.

Як же ж при такому розкладі слідчого прокуратури Александрова могла б зацікавити інформація про те що ще перед затвердженням обвинувального висновку, тодішній заступник прокурора Соловйов О.В. вивчав матеріали кримінальної справи проти Гройсмана. І дійшов висновку, що затверджувати такий обвинувальний висновок не можна. Оскільки висновки експертизи Вінницького художнього музею не можуть використовуватись як докази у кримінальній справі, тому що цей музей не мав права проводити таку експертизу. Оскільки покази свідків в обвинувальному висновку спотворені. І нарешті – тому що слідством не зібрано доказів в розумінні ст. 65 КПК того, що саме обвинувачений розміщував в інтернеті зображення порнографічного характеру. Але ж якщо припустити неписемність тодішнього заступника прокурора м. Вінниці Добросєрдова Артура Ринатовича, то дійсно – чого б це йому звертати увагу на якусь довідку... Хрестик, тобто підпис, навіть без прізвища на обвинувальному висновку можна і без цього поставити.

Так само не цікавими для Вінницької прокуратури є і покази слідчого Солдатова, який повідомляє, що під час розслідування справи проти Дмитра Гройсмана відбувались заслуховування та надавались вказівки як керівництвом слідчого управління, так і керівництвом головного слідчого управління МВС. Також проходили заслуховування при заступниках прокурора Вінницької області Шубіна Р.І. та Сичука В.В., а також прокурора області.

Нецікаво, звідки так званий експерт Ілля Безбах, який ніколи не те що не атестовувався в якості експерта, але і не має профільної освіти, знав що експертизу, яку йому доручив провести слідчий Солдатов, проводиться для притягнення саме Гройсмана до кримінальної відповідальності. Ба! Більше того, він вже знав що Дмитра Гройсмана таки визнають винним, тому обачливо виставив рахунок за експертизу саме на його ім'я. Це при тому, що справа на той момент була фактова і ім'я Дмитра Гройсмана там взагалі не фігурувало, як і в постанові про призначення експертизи. Нецікаво, куди поділися члени комісії, які начебто разом із Безбахом проводили експертизу, але зазначити свої ім'я і поставити підписи у висновку забули...

Якщо знаєш висновок слідства наперед все це абсолютно нецікаво. Так само як не були цікаві якісь там клопотання, зауваження захисту і довідка Соловйова слідчим і прокурору у порносправі.

Але ж все це цікаво мені, цікаво адвокату і дружині Дмитра Гройсмана, цікаво всім 330-ти особам, що підписали заяву про злочин до Генеральної прокуратури. І хочеться комусь чи ні – цю цікавіть доведеться задовільнити.

Фото ухвали суду про скасування постанови про закриття кримінального провадження:powered by lun.ua
Коментарі — 32
Sage _ 10.01.2014 08:30
IP: 91.196.88.---
Підтримую цілком пані Закревську і 330 справжніх патріотів у боротьбі за честь та гідність.
Але дивно чому ані ВО "Майдан", ані опозиція не використовує ті факти з фальсифікацією Конституції про які вказує Іра Роса. Потрібно змінювати систему влади і судочинства, а інакше будуть тисячи таких фальшувань недолугих прокурорів.
kudytam _ 10.01.2014 07:09
IP: 95.134.38.---
Пані Закревська, з повагою до вашої активної професійної позиції у справі наклепу на Гройсмана. Бажаю перемоги і встановлення істини. Чи не могли б Ви пролити світло на іншу, не менш гучну справу, де Ви також є адвокатом, справу Ігоря Завадського? Там взагалі якась суцільна темрява. Чи справді винен музикант, і чи живий іще, взагалі, кращий акордеон України? На днях транслювалось телешоу "Честь имею пригласить" Яна Табачника. Хто ж все таки має "честь": Табачник чи Завадський? Чи можна, ось так, відкрито, як Ви це пишете про Захарченка, амністію, справу Гройсмана – написати про справу Завадського? Бо, навіть, якщо винен Завадський, то чому така темрява навколо скандалу?
kurtol _ 10.01.2014 03:05
IP: 46.200.30.---
Якось Діма сказав мені про мєнтів-бєзпрєдєльщіків, які мене затримали: "Будєм єбать"!
Ця універсальна фраза має бути в кожного в голові, чиї права були порушені.
kurtol _ 10.01.2014 03:05
IP: 46.200.30.---
Якось Діма сказав мені про мєнтів-бєзпрєдєльщіків, які мене затримали: "Будєм єбать"!
Ця універсальна фраза має бути в кожного в голові, чиї права були порушені.
Сергей Крымов _ 10.01.2014 02:54
IP: 31.129.98.---
для автора:
есть прекрасный сайт – "не бути скотом". добавляйте ФИО всех уродов, к-рых вы тут перечислили. и фото их не забудьте. пусть народ знает своих "героев". а после смены власти активно жалуйтесь на них. может, и не посадят, но карьере их точно писец придет
Ipa Poca _ 10.01.2014 02:38
IP: 46.200.11.---
Але крім статей 155, 157 і 158, в Конституції є стаття 154, яка чітко вказує, що: "Законопроект про внесення змін до конституції України може бути Поданий до Верховної Ради України Президентом України або не менше як третиною народних депутатів від Конституційного складу ВР".
Третина складу ВР – це 150 депутатів.
Саме стільки підписів, згідно з Конституцією, має стояти під законопроектом про внесення змін до Конституції. А під проектом закону N2952 -VI стоїть всього три підписи – Мартинюк, Єфремов, Шаров.
Нагадаю: горезвісна політреформа 2004 року була скасована Конституційним судом через п'ять років після її прийняття з тієї ж причини – порушення процедури внесення змін до Конституції.
Зараз Конституційний Суд має можливість скасувати закон 2952 -VI на повністю аналогічних підставах.
Якщо Конституційний Суд виконає свої обов'язки, то це спричинить – скасування президентських виборів 2015 року.
Тоді за буквою Конституції вибори треба буде проводити в 2014 році.
Ipa Poca _ 10.01.2014 02:37
IP: 46.200.11.---
Навстречу выборам Президента, или Когда взорвется конституционная бомба?
Думская net
Блог
Serge Dibrov
9.січня,17:31
Заява Власенка про те, що чергові вибори Президента за Конституцією мають проходити не в 2015, а в 2014 році
Відповідно до пункту 16 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, чергові вибори мають відбутися в останній тиждень березня 2015 року
Але законність виборів Президента в 2015 році, по всій видимості, залишається під великим питанням
Пункт 16 Перехідних положень з'явився в Конституції за Законом України N2952 -VI "Про внесення змін до Конституції України" від 1.02.2011
Проект цього закону подали три нардепа – Мартинюк, Єфремов та Шаров
За його прийняття проголосувала конституційна більшість-310 депутатів
Законопроект попередньо схвалили на шостій сесії, а потім остаточно затвердили на сьомій сесії ВР VI скликання, як і належить, за ст. 155 Конституції
Законопроект отримав висновок КС про те, що відповідає ст. 157 та ст. 158 Конституції
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter