Спортивна Європа – вже в Україні!
На початку липня до нас прийшла гарна новина з Європи – Україна отримала право на проведення у 2020 році ювілейної 35-ї континентальної першості з художньої гімнастики. Таке рішення Європейського гімнастичного союзу не випадкове. Це чергова закономірна перемога української спортивної дипломатії на міжнародній арені.
За останні 2 роки Міністерство молоді та спорту разом з Урядом, спортивними федераціями, Національним олімпійським та Паралімпійським комітетами системно працювало над поверненням великого спорту в Україну. Це один з наших стратегічних пріоритетів.
Проведено чимало переговорів, докладено значних організаційних зусиль, забезпечено державну фінансову підтримку для того, щоб наша країна знову могла приймати великі спортивні події європейського та міжнародного рівня.
Плідна робота над реалізацією такої стратегії дала свої рясні плоди. Тільки вдумайтесь – лише у 2017 році ми провели офіційний кубок світу і два чемпіонати світу, два чемпіонати Європи, відроджено міжнародні турніри, якими раніше Україна була відома на весь спортивний світ.
Так, у січні Україна вперше в історії приймала паралімпійський Кубок світу з лижних гонок та біатлону. Змагання пройшли на Львівщині на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру. Кубок зібрав близько 220 учасників з 18 країн. Міжнародний паралімпійський комітет високо оцінив проведення цього заходу в Україні.
У лютому в Києві пройшов Міжнародний турнір з вільної, жіночої та греко-римської боротьби. Змагання проводилися вдруге поспіль після кількарічної перерви. Турнір присвячений видатним українським борцям та тренерам зібрав найкращих спортсменів з 21 країни Європи та світу.
У березні за підтримки Мінмолодьспорту після чотирирічної перерви відроджено проведення престижного Міжнародного турніру з художньої гімнастики на Кубок Дерюгіної. Свято краси та грації пройшло у Київському Палаці спорту та зібрало учасниць з 28 країн світу.
Успішне проведення турніру стало вагомим аргументом для Федерації гімнастики України та запорукою того, що згодом ми отримали право на проведення чемпіонату Європи-2020.
У квітні на головній льодовій арені країни столичного Палацу спорту відбувся чемпіонат світу з хокею у дивізіоні 1А. До нас приїхали команди Польщі, Австрії, Південної Кореї, Казахстану, десятки іноземних журналістів, дипломати, сотні вболівальників з цих країн.
У Міжнародній федерації хокею з шайбою залишилися задоволені рівнем організації змагань та якістю нашої льодової арени, яка підтвердила відповідність міжнародним стандартам.
У травні Чернівці гарно прийняли чемпіонат світу 2017 з мотокросу на мотоциклах з колясками. Змагання пройшли за підтримки Мінмолодьспорту та під егідою Міжнародної федерації мотоспорту. На трасі спортцентру "Суперкрос" демонстрували вправність понад 40 екіпажів, еліта європейського та світового мотокросу.
Турнір такого рівня наша країна приймала вперше з 2013 року. Прикметно, що 25 років тому саме в Чернівцях було проведено перші в історії змагання з мотокросу світового масштабу.
У червні 2017 року Україна вперше в історії Незалежності гостинно та надзвичайно успішно провела чемпіонат Європи зі стрибків у воду. Змагання проходили у Києві на базі сучасного спорткомплексу "Ліко". Це одна з найкращих арен для стрибків у воду в Європі.
Україна виборола право на проведення європейської першості у жорсткій конкуренції з Росією. Євро-2017 відбулося завдяки співпраці Мінмолодьспорту та Федерації зі стрибків у воду України. Ми надали необхідну державну фінансову підтримку для підготовки збірної, закупівлі обладнання, інвентарю. Долучилися й спонсори та меценати, такі як Ігор Лисов.
Мільйони українців відчули гордість за свою державу, спостерігаючи за блискучим виступом нашої збірної. Україна виборола 10 нагород та завоювала європейський Кубок, випередивши Росію в очковому командному заліку. Тричі підіймався синьо-жовтий прапор і на всю Європу гордо лунав наш гімн.
Не менш блискуче для збірної України завершився чемпіонат Європи з боксу серед чоловіків, який ми також приймали вперше в історії. З 16 по 24 червня у Харківському Палаці спорту "Локомотив" мірялися силами та характером понад 300 боксерів з 40 європейських країн. Відзначу, що разом з Україною за право проведення турніру сперечалися Туреччина і Росія. Збірна України виборола 6 нагород, з них 3 "золоті" та завоювала перше місце в командному заліку. Позаду залишилися збірні Росії та Англії.
Чому все це – перемога України?
Ще кілька років тому, не без допомоги кремлівської пропаганди, Україну на Заході сприймали здебільшого як зону нестабільності, небезпеки, бойових дій. Це одне зі стратегічних завдань гібридної війни, яку Путін веде проти України – продемонструвати міжнародному співтовариству, що ми держава, яка не відбулася. Тобто країна яка постійно зазнає поразок в економіці, реформах, на фронті, у внутрішніх політиці, в усіх сферах життя.
Тому кожне успішне проведення великих міжнародних змагань в Україні – це внесок Міністерства молоді та спорту, усієї нашої спортивної родини, а також силових відомств у стримування російської гібридної агресії, розвінчання кремлівської пропаганди.
Коли світова спільнота бачить, що Україна здатна гарантувати безпеку під час таких заходів і може проводити їх на високому організаційному рівні – це зміцнює наш престиж, державний суверенітет, позиції українського спорту та всієї нашої дипломатії на міжнародній арені. Ми демонструємо, що можемо бути самостійними та успішними в умовах російської військової агресії.
У 2017 році, навіть не виїжджаючи з України з візами чи за безвізом, мільйони наших громадян мали можливість відчути себе справжніми європейцями: дивитися по телевізору, в Інтернеті, вболівати на трибунах, обговорювати великі спортивні події європейського та світового рівня, які відбувалися тут, у нас вдома.
Завдяки цим змаганням, нашу державу відвідали тисячі іноземних спортсменів, тренерів, журналістів, спортивних менеджерів, дипломатів, вболівальників, туристів, у тому числі з країн Європейського союзу. Вони на власні очі переконалися в тому, що Україна – нормальна, безпечна, цивілізована і потужна спортивна європейська держава.
Це дуже важливий, практичний внесок спортивної сфери у європейську інтеграцію України, зміцнення зв'язків з країнами Європейського союзу, поширення європейських стандартів через спорт у нашій країні. Зокрема, шляхом приведення у відповідність з міжнародними вимогами існуючої спортивної інфраструктури.
Далі буде. На всіх нас в Україні чекає ще багато цікавих, великих спортивних подій. Спортивна Європа вже в Україні – пишаймося цим!
Низький уклін всім нашим воїнам, тим спортсменам, які сьогодні захищають Батьківщину у зоні АТО зі зброєю в руках та героїчно віддали за неї своє життя. Без них усього цього не було б, пам'ятаймо про це.
Більше про спортивні перемоги України та молодіжну політику на сторінці Facebook