Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Необхідні справжня конкурсна процедура добору КСУ і ефективна судова реформа – заява ГО

12 листопада 2020, 19:49

Рішення Конституційного Суду щодо електронного декларування продемонструвало, що недоброчесні судді загрожують не лише реформам та співпраці з західним світом, але й незалежності та безпеці країни.

Таке рішення стало можливим тому, що конституційні вимоги про відкритий конкурс та доброчесність суддів на практиці ігнорували. Тому в органах суддівського врядування та Конституційному Суді так масово присутні ставленики суддівсько-адвокатських кланів, олігархів та політичних партій.

Аби розірвати це згубне недоброчесне коло, недостатньо обрати нових суддів за старими правилами. Спочатку потрібно забезпечити доброчесність тих, хто призначає суддів, – членів Вищої ради правосуддя (ВРП) і Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), а для відбору суддів Конституційного Суду створити спеціальну незалежну комісію.

Ми вітаємо рішення Парламенту повернути на доопрацювання проєкт N3711. Водночас ми стурбовані тим, що на розгляд Верховної Ради досі не запропонували проєкт про забезпечення доброчесності ВРП.

Процедура формування Конституційного Суду, передбачена законом, має бути змінена. Норма Конституції про конкурсний відбір суддів повинна знайти відображення в законі, аби на посади в цьому надважливому органі могли претендувати лише ті кандидати, які успішно пройшли відбір та оцінювання незалежною конкурсною комісією.

Якщо терміново не впровадити ці зміни, українці надалі залишатимуться заручниками недоброчесних суддів та їхніх несправедливих рішень. Ми закликаємо народних депутатів не зволікати і гарантувати відкритий та інклюзивний процес прийняття рішень.

Всеукраїнське громадське об'єднання "Автомайдан"

Transparency International Ukraine

Фундація DEJURE

Центр протидії корупції

Центр політико-правових реформПовний текст заяви тут.

fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 2
САНДРО _ 12.11.2020 21:06
IP: 91.224.24.---
Viacheslav Hryhoriev:
А серед підписантів, часом, не ті ГО, які й наклепали, чи то пак напрацювали колись тексти законів, норми котрих, як з'ясувалося, не відповідають Конституції України?
ПАне Вячеславе!
Дійсно, Ваше питання не назвеш риторичним, і воно потребує відповіді!

Але ж Ви чудово знаєте народний вираз- Закон як дишло...
І це прислів'я працює не тільки у районі чи місті, а й у Вищих судах, і КС тут не виключення.
Напишуть так, як треба (комусь) і це вже було у нас в країні неодноразово.
Бо є і друге прислів'я- Грошей багато не буває.
Гребуть панове судді і навіть гай не гуде!
Viacheslav Hryhoriev _ 12.11.2020 20:37
IP: 46.211.19.---
А серед підписантів, часом, не ті ГО, які й наклепали, чи то пак напрацювали колись тексти законів, норми котрих, як з'ясувалося, не відповідають Конституції України?
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter