16 грудня 2021, 17:39

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ?

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ.

Інакше пояснити те, що відбувається, я не можу.

Як відомо, днями Венеційська комісія виступила з підтримкою КСУ, який відмовився приводити до присяги суддів Петришина і Грищук, неконституційно призначених Зеленським на неіснуючі вакансії.

Вчора низка блогерів і народних депутатів від "Слуг" синхронно (ніколи такого не було – і от знову) опублікували майже ідентичні повідомлення за таким темником:

"КСУ каже, що їх підтримує Венеційка, але вони не згадують про інше рішення Венеційки, а ще США вдарили санкціями по Тупицькому, а це значить, що Зеленський все зробив правильно, а це значить, що КСУ підтримують Тупицького".

Сьогодні ж вони пішли ще далі і вже через депутатку від Слуг і заступницю голови парламентського комітету Олену Мошенець фактично тиснуть на КСУ і вимагають прогнутися під неконституційне рішення Зеленського, бо це "виведе країну з конституційної кризи".Сьогодні ж вони пішли ще далі і вже через офіційне повідомлення на сайті "Слуги Народу" депутатки від Слуг і заступниці голови парламентського комітету Олени Мошенець фактично тиснуть на КСУ і вимагають прогнутися під неконституційне рішення Зеленського, бо це "виведе країну з конституційної кризи" (!).

Ми вже втомилися пояснювати, що:

1) ким би не був Тупицький, Президент не має права ні його, ні будь-якого іншого суддю КСУ одноосібно звільняти;

2) призначення на неіснуючі вакансії не вирішить кризу, а поглибить, а сам КСУ делегітимує на 9 років;

3) для виходу з кризи потрібна реформа, тобто конкурс на посади суддів КСУ, а не ручні неконституційні маніпуляції з суддями.

Фактично те саме – цими словами або іншими – каже Венеційська комісія в своїх рішеннях.

А тепер найголовніше.Для чого так поспішати, і після рішення КСУ і навіть рішення Венеційки про його підтримку так топорно намагатися таки пропхати в КСУ неконституційні призначення?

Чому не можна почекати до травня, коли в Тупицького в абсолютно конституційний спосіб сплинуть повноваження, і можна буде призначити вже кого хочете?

Чи не тому, що головною метою цієї всієї акції, яку Єрмак із Татаровим заварили, є саме повна делегітимація КСУ перед досить реальною перспективою російської агресії?

Нагадаю, на наших кордонах зараз сотня тисяч особового складу ворога – Російської Федерації.

Але навряд чи стратегією РФ є захопити і утримувати якомога більше земель. В них і своїх вистачає, і в 21 столітті так уже майже ніхто не воює.

Набагато більш реалістичним є сценарій змусити під воєнним тиском українську владу прийняти якесь самовбивче рішення, типу виборів на окупованих територіях – схоже до того, як це було в 2015 році з Мінськими угодами.

Так от ЄДИНИЙ орган, який зможе відмінити таке неконституційне рішення ВР (не дай бог та його прийме), є Конституційний Суд. Але ЛИШЕ за умови, якщо сам буде легітимним і конституційним.

Бо рішення КСУ, в якому на 18 місцях сидять 20 суддів, матиме нульову легітимність як всередині країни, так і ззовні.

Звісно, РФ саме того і треба.

Допускаю, що саме на неї працюють деякі посадові особи в ОП, пропихаючи це рішення.

А от для чого це Зеленському і всім нам – велике питання.

Я прошу всіх, хто тиражує зараз меседж про те, що КСУ треба прогнутися під Зеленського і привести до присяги неконституційно призначених суддів, замислитися про наслідки.

Вони можуть бути невідворотними.

fb автора

Чи можна "домовитися" з Вищою кваліфкомісією суддів, якщо ти суддя Майдану?

Завтра дуже важливий тест для нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Вона має остаточно вирішити чи звільняти суддю Майдану Олену Ізовітову-Вакім...

Депутати планують знищити Громадську раду доброчесності

Завтра, 21.11, в десяту річницю Революції Гідності, влада планує зробити крок до знищення Громадської ради доброчесності, яка грає ключову роль у доборі і кваліфікаційному оцінюванні суддів...

Судді і народні депутати від влади саботують очищення судів

Вже менше ніж за два тижні, 13 листопада, нова Вища кваліфікаційна комісія суддів України разом із Громадською радою доброчесності продовжать кваліфікацйне оцінювання, яке мають пройти ще 2000 суддів...

Чи поховає нова ВККС кваліфікаційне оцінювання?

Сьгодні о 13:00 Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішуватиме долю чи не всього кваліфікаційного оцінювання 2000 суддів. Ми вам уже розповідали про суддю Олександра Вільчинського...

Про судову стратегію

Нещодавно вийшла публікація суддів Верховного Суду Олени Кібенко, Івана Міщенка та Костянтина Пількова про стратегію розвитку судової влади. Щиро радію, що з'явився ще один матеріал суддів про суди, який не зводиться до "дайте грошей і від'ї*іться"...

Сьогодні Рада суддів може віддати Павлу Вовку контроль над відбором суддів КСУ

Сьогодні залишки судової мафії намагатимуться передати реформу Конституційного Суду в руки одіозного Павла Вовка. Принаймні, значну її частину...