16 грудня 2021, 17:39

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ?

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ.

Інакше пояснити те, що відбувається, я не можу.

Як відомо, днями Венеційська комісія виступила з підтримкою КСУ, який відмовився приводити до присяги суддів Петришина і Грищук, неконституційно призначених Зеленським на неіснуючі вакансії.

Вчора низка блогерів і народних депутатів від "Слуг" синхронно (ніколи такого не було – і от знову) опублікували майже ідентичні повідомлення за таким темником:

"КСУ каже, що їх підтримує Венеційка, але вони не згадують про інше рішення Венеційки, а ще США вдарили санкціями по Тупицькому, а це значить, що Зеленський все зробив правильно, а це значить, що КСУ підтримують Тупицького".

Сьогодні ж вони пішли ще далі і вже через депутатку від Слуг і заступницю голови парламентського комітету Олену Мошенець фактично тиснуть на КСУ і вимагають прогнутися під неконституційне рішення Зеленського, бо це "виведе країну з конституційної кризи".Сьогодні ж вони пішли ще далі і вже через офіційне повідомлення на сайті "Слуги Народу" депутатки від Слуг і заступниці голови парламентського комітету Олени Мошенець фактично тиснуть на КСУ і вимагають прогнутися під неконституційне рішення Зеленського, бо це "виведе країну з конституційної кризи" (!).

Ми вже втомилися пояснювати, що:

1) ким би не був Тупицький, Президент не має права ні його, ні будь-якого іншого суддю КСУ одноосібно звільняти;

2) призначення на неіснуючі вакансії не вирішить кризу, а поглибить, а сам КСУ делегітимує на 9 років;

3) для виходу з кризи потрібна реформа, тобто конкурс на посади суддів КСУ, а не ручні неконституційні маніпуляції з суддями.

Фактично те саме – цими словами або іншими – каже Венеційська комісія в своїх рішеннях.

А тепер найголовніше.Для чого так поспішати, і після рішення КСУ і навіть рішення Венеційки про його підтримку так топорно намагатися таки пропхати в КСУ неконституційні призначення?

Чому не можна почекати до травня, коли в Тупицького в абсолютно конституційний спосіб сплинуть повноваження, і можна буде призначити вже кого хочете?

Чи не тому, що головною метою цієї всієї акції, яку Єрмак із Татаровим заварили, є саме повна делегітимація КСУ перед досить реальною перспективою російської агресії?

Нагадаю, на наших кордонах зараз сотня тисяч особового складу ворога – Російської Федерації.

Але навряд чи стратегією РФ є захопити і утримувати якомога більше земель. В них і своїх вистачає, і в 21 столітті так уже майже ніхто не воює.

Набагато більш реалістичним є сценарій змусити під воєнним тиском українську владу прийняти якесь самовбивче рішення, типу виборів на окупованих територіях – схоже до того, як це було в 2015 році з Мінськими угодами.

Так от ЄДИНИЙ орган, який зможе відмінити таке неконституційне рішення ВР (не дай бог та його прийме), є Конституційний Суд. Але ЛИШЕ за умови, якщо сам буде легітимним і конституційним.

Бо рішення КСУ, в якому на 18 місцях сидять 20 суддів, матиме нульову легітимність як всередині країни, так і ззовні.

Звісно, РФ саме того і треба.

Допускаю, що саме на неї працюють деякі посадові особи в ОП, пропихаючи це рішення.

А от для чого це Зеленському і всім нам – велике питання.

Я прошу всіх, хто тиражує зараз меседж про те, що КСУ треба прогнутися під Зеленського і привести до присяги неконституційно призначених суддів, замислитися про наслідки.

Вони можуть бути невідворотними.

fb автора

powered by lun.ua

''Рішення'' ОАСК по САП – це злочин. Якщо цю схему не погоджував Зеленський, його реакція має бути жорсткою

Сьогодні з'явився детальний юридичний аналіз учорашнього "рішення" ОАСК щодо відбору керівника САП. Цього разу ОАСК перевершив, здається, сам себе: cкасовуючи положення про проведення конкурсу на САП, суддя Огурцов посилається...

Зрив конкурсу до САП руками ОАСК – це подарунок Путіну

Одіозний Окружний адмінсуд міста Києва щойно скасував порядок проведення конкурсу на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Це все, що потрібно знати про те, що насправді думають Зеленський і його Офіс про боротьбу з корупцією і судову реформу, про наші євроатлантичні перспективи і про країну загалом...

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ?

Єрмак і Татаров таки збираються добити Конституційний Суд на догоду РФ. Інакше пояснити те, що відбувається, я не можу. Як відомо, днями Венеційська комісія виступила з підтримкою КСУ, який відмовився приводити до присяги суддів Петришина і Грищук, неконституційно призначених Зеленським на неіснуючі вакансії...

Атмосфера добра, єднання і вбивств на Майдані від Аспен Інституту

Вибачте, я тримався скільки міг. Але більше не можу. На фото – Богдан Санін – суддя, який заборонив Майдан. Він прямо причетний до масового насильства щодо учасників Революції Гідності...

З'їзд юристів-науковців хоче незаконно призначити членом ВРП Дмитра Лук'янова?

В ці хвилини в Харкові починається з'їзд юридичних вишів і наукових установ. Збирається, щоб вибрати членом ВРП Дмитра Лук'янова (на фото справа)...

Бюджет судів через необґрунтовані виплати підняли на 3 млрд. Цих грошей не вистачає на життєво необхідні ліки.

19 019 337 400 грн. – такий бюджет затверджений на 2022 рік тільки на загальні суди. 22 493 537 300 грн., або двадцять два з половиною мільярди гривень – на всю судову владу...