22 березня 2011, 12:25

Неукраїнське меню

"Якщо ви встановите меню українською мовою, в телевізора зникне гарантія від виробника" (менеджери крамниць, що продають телевізори "Самсунг" та "Соні")

У жодному телевізорі "Samsung" та "Sony", що їх продають в Україні, немає меню українською мовою.

У технічному відділі кол-центру компанії "Sony" не зрозуміли запитання українською, відповівши "сейчас в офисе нет никого, кто бы понимал украинский язык".

(Сайт "Sony" інформує, що кол-центр цієї компанії – єдиний для Співдружности Незалежних Держав: "звертайтеся до Центру інформації для споживачів. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні безкоштовні.Примітка. – Україна не є членкинею СНД, оскільки не ратифікувала Статуту СНД).

Людина, що розуміє українську, працювала иншого дня, вона й повідомила – хоч українського меню й нема, та українські покупці можуть скористатися "иншими мовами, оскільки в меню є більшість европейських мов".

Піар-менеджер "Samsung Electronics" в Україні Костянтин Череповський спочатку переконував, що таке може бути лише в "сірих телевізорах" (тих, що їх постачає неофіційне представництво і які вироблено не для України), але після консультацій зі своїми фахівцями виявив, що компанія ОФІЦІЙНО ЗАВОЗИТЬ ТЕЛЕВІЗОРИ В УКРАЇНУ БЕЗ УКРАЇНСЬКОГО МЕНЮ: "А что, вы не понимаете русский?" – запитав піар-менеджер і відмовився від коментарів.

Інформаційна служба зазначеної компанії надіслала відповідь на запит щодо відсутності українського меню:

"На жаль, меню телевізора українською мовою в телевізорах справді відсутнє. Всі моделі телевізорів пройшли сертифікацію та допущені для продажу в Україні..."

Держспоживстандарт України на інформаційний запит пояснив, чому в Україні продають такі моделі: "Питання щодо обов'язкової наявності в телевізорах іноземного виробництва україномовного меню нормативно-правовими актами та законодавством України не врегульовано".

Отже УКРАЇНСЬКІ урядники ДОЗВОЛИЛИ ПРОДАВАТИ телевізори БЕЗ УКРАЇНСЬКОГО МЕНЮ.

Леонід Воробей, перший заступник підприємства "Укртест", що був безпосереднім виконавцем запиту, вважає: "Для того, щоб українське меню з'явилося в усих телевізорах, які продають в Україні, треба, щоб народні депутати внесли зміни до чинного законодавства або Кабінет Міністрів ухвалив постанову".

P.S Піар-менеджер "Samsung Electronics" в Україні Костянтин Череповський обіцяє, що українське меню з'явиться в їхніх телевізорах у квітні. А, за словами представника компанії "Sony" Олега Кисельова, їхні телевізори лінійки 2011 року, що їх офіційно постачають в Україну, вже мають українське меню".

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...