Сергій Андрушко Журналіст

У Табачника за 4 хвилини відео заплатили понад мільйон

23 травня 2011, 15:51

Міністерство освіти заплатило 918 тисяч гривень за трихвилинний рекламний ролик про освіту.

Вдалося отримати не лише сам ролик, але й деталізований кошторис, завдяки новому закону "Про доступ до публічної інформації".

Міністерство освіти не оголошувало тендеру, де могли б взяти участь усі охочі.

Як зазначено у відповіді на інформаційний запит, застосування цієї процедури було погоджено із Міністерством економіки, у свою чергу Міністерство освіти "купили послуги в одного учасника – компанії – ВБО "Місія Україна – відома".

Режисер і художник за 4 дні роботи разом отримали 100 тисяч гривень. Відповідно один знімальний день оплачувався їм з держбюджету 15 і 10 тисяч гривень.

Актори, дублери, люди для масових сцен обійшлися Міністерству освіти в 44 тисячі гривень.

Причому, 8 акторів першої категорії за один знімальний день коштували українським платникам податків 24 тисячі.

Розробники креативної концепції накреативили на 16 тисяч гривень.

7 тисяч гривень пішло на непередбачувані витрати (Якими вони були – не деталізуються).

З-поміж витрат, які оплатили урядники з міністерства освіти, було й 20 рацій для спілкування вартістю 3200 гривень.

36 тисяч гривень пішло на комісію студії.Торік Міністерство освіти замовило ще один рекламний ролик про освіту. Його вартість була порівняно скромною 110 тисяч, але й хронометраж менший – 1 хвилина. Все робила та ж сама компанія "Місія Україна – відома".

Деякі кадри двох відеороликів ідентичні, хоча Міністерство освіти окремо проплатило за креативність цього ролика. Сума становила 16 тисяч гривень.За 2 ролики понад мільйон гривень у той час, коли закривають десятки шкіл через брак коштів.

Для порівняння школу в селищі Ромодан на Полтавщині закривають уже в липні, бо бракує 97 тисяч гривень. Такі кошти витратили на чотириденну зарплату режиссеру і художнику постановнику від "Місія Україна – відома".

Директорка цієї школи Ірина Середа сказала, що їхня школа – одна із восьми, що закривають лише в цьому районі.

Там зараз навчаються понад півсотні учнів. За словами директорки школи, батьки найбільше бояться за життя своїх дітей, оскільки по дорозі до іншого навчального закладу, до якого школярам доведеться ходити з наступного вересня, учням треба буде двічі переходити залізничну колію, де їздять швидкісні потяги.

Пане міністре Табачнику, пані та панове урядники з Міністерства освіти, Вашій увазі пропонується шлях, як ці ролики (якщо і справді є нагальна в них необхідність) можна було зробити значно дешевше.

1) Можна було провести тендер не з одним учасником, а з кількома чи кількома десятками. Чому не зробили так? Серед учасників тендеру могли бути, наприклад, Національній кіностудії імені О. Довженка чи в Національна телекомпанія України.

2) Ви могли організувати конкурс серед студентів та університетів України, що готують спеціалізовані кадри. Міністерству освіти, як відомо, підпорядковуються такі заклади.

Лише в столиці України їх буде з десяток (серед яких Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.Л.Карпенка – Карого, Інститут журналістики Університет імені Т. Шевченка, Могилянська школа журналістики в Національному Університеті "Києво-Могилянська академія, Київський Національний університет культури і мистецтв)

Багатьом випускникам було б за честь створити такий ролик, як свою дипломну роботу. За честь це було б і українським університетам. Гроші на потрібну техніку (якщо її нема в університетах можна було б придбати або орендувати за рахунок бюджету), що обійшлося б державі не в мільйони гривень, а в десятки разів дешевше.

А ще б стимулювало навчальний процес, а придбану техніку університети використовували і надалі та ще й могли б заробляти на цьому самі гроші.

А допоки Ви так дбаєте за цільове використання коштів, то "Місія міністра освіти та Міністерства економіки – відома".

powered by lun.ua
Коментарі — 65
gulya _ 23.05.2011 19:50
IP: 46.118.42.---
Більше половини відеоряду самих університетів – це резиденція, де знаходиться Чернівецький національний університет.
Нічлава _ 23.05.2011 19:34
IP: 178.93.107.---
VO Svoboda Xamu:
пнх
VO Svoboda Xamu _ 23.05.2011 19:24
IP: 193.107.111.---
ви не рейтинговий.
2 блоги й лох міг написать

не читатиму
Ingwar315 _ 23.05.2011 19:13
IP: 93.73.242.---
Мова нацменшин у ролику, виготовлену за вкрадені з кишень українців гроші – це апофеоз українофобії та зневаги до всіх нас. Табачну наволоч, прийде час, обов"язково згноїмо на смітнику історії. Цей виродок не має права на життя!
Спейс _ 23.05.2011 18:57
IP: 195.238.92.---
Creedence-Clearwater-Revival:
Убежденный русофоб с диктаторскими замашками, Лазарь Моисеевич вполне подходил для выполнения функций главного украинизатора Малороссии. Только такой деятель, жестокий и беспощадный, мог решить поставленную задачу. Задача, между тем, была непростая. Южная (малорусская) ветвь русского народа, теперь официально называемая украинцами, украинизироваться не желала. Нового языка население не понимало, не принимало и не хотело принимать.
Ох и бред! Продолжу этот маразм:
И потому, что понять и изучить украинский было очень сложно, им овладели гениальные старушки по селам, но, увы, не смогли его изучить глупые по своей природе горожане (особенно восточной Украины, пардон, Малороссии).
Нічлава _ 23.05.2011 18:57
IP: 178.93.107.---
Andrii Ianitskyi:
Вибачте, що не по темі, зайшов на вашу сторінку в фейсбуку і побачив, що в нас схожі музичні уподобання. ВІд того хочу спитати чи бачили Ви вже при ділі Джоша Клінгоффера, нового гітариста перців? Чи зможе він гідно замінити Джонні?

П. С. Як на мене Джона невзмозі замінити ніхто, бо він Цар і Бог!!!!
Volodya Novostavsky _ 23.05.2011 18:57
IP: 188.163.232.---
до чого тут полеміка стосовно мови... ви на корупцію подивіться, на цифри! школи не тільки в Галичині закривають, а і в Донбасі... скільки шкіл можна було б зберегти нині, або закупити "шкільних автобусів", за цей кліп! В той час, коли ви гризетесь за мову, у ваших дітей відбирають шанс на освіту!

при чем тут полемика относительно языка... вы на коррупцию посмотрите, на цифры! школы не только в Галичине закрывают, но и в Донбассе... сколько школ можно было бы сохранить ныне, или закупить "школьных автобусов ", за этот клип! В то время, когда вы гризетесь за язык, у ваших детей отбирают шанс на образование!
3Com _ 23.05.2011 18:46
IP: 212.90.32.---
Ролик, ні прощо, він не несе ніякого змістовного навантаження, абсолютно даремно витрачені гроші.
Це просто звичайна корупція, розпил міністерського бютжета.

За це треба відповідати в прокуратурі. Але її вже нема, бо прихватизована "донєцькими пацанами".
Creedence-Clearwater-Revival _ 23.05.2011 18:44
IP: 31.28.255.---
"Эти слова очень вредят чистоте Вашего языка".

Нечуй-Левицький І.С. Зібрання творів. Т.10. – С.339-340.
Creedence-Clearwater-Revival _ 23.05.2011 18:43
IP: 31.28.255.---
Классик украинской литературы И.С.Нечуй-Левицкий насколько мог помогал галицким украинофилам "очищать" язык от "русизмов". "В Вашей автобиографии, в 4 N"Зори" ("Зоря" – львовская украиноязычная газета – Авт.), очень много великорусских (или, как у нас говорят, литературных – книжных слов), – делал он замечание известной галицкой писательнице Наталье Кобринской. – Может они в Галиции не бросаются в глаза, но у нас они очень заметны". Далее шло перечисление таких слов: "борьба", "взаимно", "движение", "двоякий", "личность", "не скриваючи", "объем", "обьяснялись", "окружали", "переводить", "по поводу", "постепенно", "представила", "разговор", "способність", "условия", "чувство" и др., вместо которых, по мнению Нечуя-Левицкого, следовало бы употреблять: "боротьба", "обопільна", "рух", "подвійний", "особість", "не ховаючи", "обсяг", "вияснювались", "огортали", "перекладати", "з причини", "поступіново", "уявила", "розмова", "здатність", "умовини", "почування" и т.д.
Creedence-Clearwater-Revival _ 23.05.2011 18:39
IP: 31.28.255.---
Wer1 _ 23.05.2011 17:59
Маячня. У кінці 19 століття всі українці говорили українською, крім 0,02% міських Голохвостових.

"...активисты украинофильского движения заявили, что не понимают такого языка и засыпали Грушевского просьбами вместе с газетами и книгами присылать словари. "То, что выдается теперь за малороссийский язык (новыми газетами), ни на что не похоже, – в раздражении писал украинской писательнице Ганне Барвинок известный литературный и театральный критик, щирый украинофил В.Д.Горленко. – Конечно, эти господа не виноваты, что нет слов для отвлечённых и новых понятий, но они виноваты, что берутся за создание языка, будучи глубоко бездарны. Я получаю полтавский "Рідний край" и почти не могу его читать"

Дорошкевич О. Естет і поміщик // Життя й революція. 1925. N11. – C.66.
Pokemon7 _ 23.05.2011 18:16
IP: 178.74.220.---
Wer1:
Маячня. У кінці 19 століття всі українці говорили українською, крім 0,02% міських Голохвостових.
Не обращайте внимания на Машу.Она живет в собственном выдуманном мире.
Wer1 _ 23.05.2011 17:59
IP: 77.91.149.---
Creedence-Clearwater-Revival:
Повбивавби;-) _ 23.05.2011 16:47
.
Держава – Україна.
Міністерство освіти України.
А ролик – російською.
Ми живемо в Росії?!

Убежденный русофоб с диктаторскими замашками, Лазарь Моисеевич вполне подходил для выполнения функций главного украинизатора Малороссии. Только такой деятель, жестокий и беспощадный, мог решить поставленную задачу. Задача, между тем, была непростая. Южная (малорусская) ветвь русского народа, теперь официально называемая украинцами, украинизироваться не желала. Нового языка население не понимало, не принимало и не хотело принимать. Не овладев, как следует своим языком, общество не сможет осуществить великие задачи нашей эпохи, не сможет, как говорит т. Троцкий, "объять своею мыслью всю природу, всю жизнь до самых ее основ".
Маячня. У кінці 19 століття всі українці говорили українською, крім 0,02% міських Голохвостових.
Bergmann _ 23.05.2011 17:51
IP: 46.247.198.---
Ось він тут, красавецЬ
Обіцяльник – Табачник Дмитро Володимирович
http://vladometr.org/person/9/
Creedence-Clearwater-Revival _ 23.05.2011 17:47
IP: 31.28.255.---
Как отмечалось в Отчете Киевского губернского комитета КП (б) У, проверка знания украинского языка сотрудниками различных учреждений губернии выявила, что по прошествии более чем полутора лет с начала нового витка украинизации 25% проверенных "абсолютно не знают" украинского языка, 30% – "почти не знают", 30,5% – "слабо знают" и лишь 14,5% оказались более-менее знающими.
антивірус _ 23.05.2011 17:47
IP: 91.214.32.---
А тендер був?...Тому так дорого коштує...Тоді скільки Табачник одержав відкату?...
Creedence-Clearwater-Revival _ 23.05.2011 17:46
IP: 31.28.255.---
Повбивавби;-) _ 23.05.2011 16:47
.
Держава – Україна.
Міністерство освіти України.
А ролик – російською.
Ми живемо в Росії?!

Убежденный русофоб с диктаторскими замашками, Лазарь Моисеевич вполне подходил для выполнения функций главного украинизатора Малороссии. Только такой деятель, жестокий и беспощадный, мог решить поставленную задачу. Задача, между тем, была непростая. Южная (малорусская) ветвь русского народа, теперь официально называемая украинцами, украинизироваться не желала. Нового языка население не понимало, не принимало и не хотело принимать. "Особенно нужно знание украинского языка, потому что его никто хорошо не знает, а часто и не хочет знать" – жаловался один из украинизаторов и предупреждал: "Не овладев, как следует своим языком, общество не сможет осуществить великие задачи нашей эпохи, не сможет, как говорит т. Троцкий, "объять своею мыслью всю природу, всю жизнь до самых ее основ".
Eugene Shpytko _ 23.05.2011 17:43
IP: 93.75.223.---
Видать автор блога не знаком с расценками на рекламное видео.

Цены завышено может быть на процентов 30-40, не больше, как раз откат для чиновников.
Лариса Ориана _ 23.05.2011 17:34
IP: 178.137.16.---
___ А чого російською? Яке вони мали право потратити гроші з бюджету України на ролик зарубіжною мовою. Ганьба манкуртам!
cake66 _ 23.05.2011 17:27
IP: 86.144.154.---
освіта це останнє що у них на умі
vitasyk _ 23.05.2011 17:27
IP: 94.27.11.---
і за 3,5 тис евро дівчина зняла кіно, яке виграло золоту гілку в Каннах
Michael Sibir _ 23.05.2011 17:24
IP: 91.90.15.---
"Режисер і художник за 4 дні роботи разом отримали 100 тисяч гривень. Відповідно один знімальний день оплачувався їм з держбюджету 15 і 10 тисяч гривень.
Актори, дублери, люди для масових сцен обійшлися Міністерству освіти в 44 тисячі гривень.
Причому, 8 акторів першої категорії за один знімальний день коштували українським платникам податків 24 тисячі.
Розробники креативної концепції накреативили на 16 тисяч гривень.
7 тисяч гривень пішло на непередбачувані витрати (Якими вони були – не деталізуються).
З-поміж витрат, які оплатили урядники з міністерства освіти, було й 20 рацій для спілкування вартістю 3200 гривень.
36 тисяч гривень пішло на комісію студії."

Отож, загалом 206,200 гривень.
А де ж поділась дрібничка – 711,800 гривень (918,000 – 206,200)?
Oleksandr Basarab _ 23.05.2011 17:13
IP: 67.235.130.---
Кожен народ заслуговує на владу, яку він обрав. От тільки тепер, коли більшість не обрала б Яника і ко, їх буде дуже важко змістити. Скільки ще потрібно доказів для людей?
tangerine _ 23.05.2011 16:56
IP: 85.223.170.---
ТАБАЧНИКА – НА НАРИ,
ЛУЦЕНКА – НА КАНАРИ!
старий дома _ 23.05.2011 16:50
IP: 94.27.9.---
Що прикольно, що в цій державі є ще дураки які платять податки
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter