Сергій Андрушко Журналіст

ОБРАННЯ ГОЛОВИ НАЦБАНКУ – НЕ ЛЕГІТИМНЕ?

14 січня 2013, 15:20

Микола Томенко на брифінгу повідомив, що 22 депутати які проголосували "ЗА" обрання голови Національного банку, були відсутніми у парламенті, відповідно до письмової реєстрації депутатів, оприлюдненої на офіційному сайті Верховної Ради. А насправді, я підрахував, таких було на одного більше – 23. Недорахували депутата Борта В.П

Отже, за обрання голови Національного банку проголосувало не 231 депутат, а лише 208. Як відомо, для того, щоб рішення стало чинним, необхідно, щоб проголосувало хоча б 226 депутатів.

Серед незареєстрованих депутатів, але таких, чия картка голосувала – колишній баскетболіст Олександр Волков, Інна Богословська, Віталій Хомутинник, Юрій Іванющенко.Ось список незареєстрованих народних депутатів від 11 січня 2013 року – дня, коли голосували за обрання голови Нацбанку:

1. Нуруліслам Аркаллаєв (N52, Партія регіонів)

2. Інна Богословська (N60, Партія регіонів)

3. Віталій Борт (мажоритарник, Донеччина)

4. Андрій Веревський (N46, партія регіонів)

5. Олександр Анатолійович Волков (N64, Партія регіонів)

6. Анатолій Денисенко (мажоритарник, Харківщина)

7. Олександр Дудка (мажоритарник, Харківщина)

8. Володимир Зубик (мажоритарник, Черкащина)

9. Юрій Іванющенко (N24, Партія регіонів)

10. Володимир Кацуба (мажоритарник, Харківщина)

11. Сергій Кацуба (мажоритарник, Київщина)

12. Олексій Лелюк (мажоритарник, Полтавщина)

13. Володимир Мисик (мажоритарник, Харківщина)

14. Олександр Онищенко (мажоритарник, Київщина)

15. Володимир Сальдо (мажоритарник, Херсонщина)

16. Андрій Селіваров (N41, Партія регіонів)

17. Віктор Тихонов (мажоритарник, Луганщина)

18. Віталій Хомутиннік (N23, Партія регіонів)

19. Олег Царьов (мажоритарник, Дніпропетровщина)

20. Ігор Циркін (мажоритарник, Дніпропетровщина)

21. Юрій Чертков (N50, партія регіонів)

22. Олег Шаблатович (N55, Партія регіонів)

23. Артем Щербань (N57,партія регіонів)

Картки цих незареєстрованих депутатів, усі, як один, проголосували – "ЗА" нового голову Нацбанку.Витяг із регламенту Верховної Ради, зміненого трохи більше місяця тому:

"Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом"

Як це відбувається на практиці? Кожного разу, перед пленарним засіданням депутати підходять і ставлять свої підписи. Це фото письмової реєстрації того дня.Свідками голосування депутатів чужими картками під час обрання голови Нацбанку стали як журналісти, так і опозиційні депутати, які спеціально встали і пішли до крісел провладної більшості, щоб проконтролювати голосування.

Нову технологію кнопкодавства застосував депутат Юрій Воропаєв. Він сів на чужому місці, там де мав би бути, відповідно до офіційної схеми розміщення, відсутній депутат Чертков. І з його місця натискав кнопки за незареєстрованих депутатів – Черткова, Щербаня, Аркалаєва. Пана Воропаєва і раніше ловили на неперсональному голосуванні. Ось як він тоді пояснював свій вчинок.

На відео помітно й інших кнопкодавів.

Після вироку Европейського суду щодо звільнення судді Верховного Суду Олександра Волкова, (Європейський суд зобов'язав Україну поновити Волкова на посаді судді, зокрема вказав, що "в ході пленарного голосування по його звільненню певні депутати парламенту незаконно проголосували за інших членів парламенту, які були відсутні"), тепер є небезпека, що будь-яке рішення за підписом нового голови Нацбанку може хтось оскаржити в Европейському суді, як оскаржити і саме його призначення на цю посаду.

Арсеній Яценюк після голосування за голову Нацбанку оголосив з трибуни парламенту, що буде створена парламентська комісія щодо розслідування цього голосування. А тепер варто стежити і за дотримання цієї обіцянки. Як тільки опозиціонери розслабились та пішли в кулуари, голосування чужими картками почалося масове. Очільник регламентного комітету Володимир Макеєнко, прокричав: "а теперь ребята началі работать". І "ребята" почали тиснути кнопки за відсутніх депутатів. В такий спосіб і без обговорень було ухвалено низку законів.Так, народні депутати продовжили ганебну практику кнопкодавства, дискредетації парламентаризму в Україні, нехтування Конституцією.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
Олександр Олександренко _ 14.01.2013 22:59
IP: 46.211.123.---
Треба після закриття засідання ВР блокувати всі картки підряд,але на наступне засідання кожен депутат своїм підписом буде щоразу розблоковувати особисто свою картку для голосування.Хто цього не зробить,того картка голосувати не буде.
OT-VINTA _ 14.01.2013 18:13
IP: 93.77.245.---
Maksim Perepelica:
OT-VINTA:
Это уже он, ответ на каждый из моих вопросов – "До адмінов на сайтє ВР дєло тоже дойдьот"? Тогда у меня для вас плохие новости, уважаемый... Заболтать меня не удастся – я на провокации от деятельной молодой оппозиции не реагировал еще тогда, когда она была "позицией". Чего и вам желаю – снимайте лапшу с ушей и думайте своей головой. И не читайте перед обедом откровения Томенко – потеряете в весе (совет в духе проф. Преображенского).
...Уважаємий Максім, нє трудітєсь, - всьо понятно: у Вас болезнь нєскоко хуже, чєм у міші чечетова...Лєчіть нє бєрусь...За понятіє лапші і совєт думать своєй головой я Вам прізнатєльний вєсьма, - как Ви догадалісьдля чєго голова прєназначєна?...На сєм оставайтесь здорови і нє хворайтє...Ізвінітє, большє нічєм помочь нє могу...
Maksim Perepelica _ 14.01.2013 17:59
IP: 193.110.115.---
OT-VINTA:
Это уже он, ответ на каждый из моих вопросов – "До адмінов на сайтє ВР дєло тоже дойдьот"? Тогда у меня для вас плохие новости, уважаемый... Заболтать меня не удастся – я на провокации от деятельной молодой оппозиции не реагировал еще тогда, когда она была "позицией". Чего и вам желаю – снимайте лапшу с ушей и думайте своей головой. И не читайте перед обедом откровения Томенко – потеряете в весе (совет в духе проф. Преображенского).
OT-VINTA _ 14.01.2013 17:54
IP: 93.77.245.---
...Maksim Perepelica:
Уважаємий МАКСІМ, поверьте: я нє хочу Вас обідєть, но мнє каецца, што у Вас логіка міші чєчєтова...Ви хотітє отправіть нас по єсчьо нє замкнутому кольцу, - а Ви,глубоко ошібаясь, думаєтє, што оно уже замкнутоє...До адмінов на сайтє ВР дєло тоже дойдьот, токо на данний момєнт, мнє каецца, дело нє в ніх...
denkend _ 14.01.2013 17:53
IP: 91.124.83.---
Той, хто робить якесь порушення – безумовно, винен, але той, хто, "голосно б'ючи себе копитом в груди "до того і після того", в процесі цього правопорушення "цнотливо стоїть в стороні", як мінімум, винен не менше, а скоріше – й ще більше.
Опозиція обіцяла "блокувати всіх і вся", аби не допустити "піаністів" до "виконання партії".
"І що, і де, і "на фіга" – як казав колишній През. Кучма. І де та ОО ("Ми їх зупинемо!!!"), і де та "Свобода" ("Та ми їм!!! "Свободу не здолати"), і де той "Удар" (я думаю, що навіть боксерам відома приказка про махання кулаками після бою – це до "ми їх засудимо")???
Так що, панове, треба було "бити по наглій рижій морді" в процесі.
А зараз – це нагадує намагання "оперативним методом відновити цнотливість":))
Maksim Perepelica _ 14.01.2013 17:44
IP: 193.110.115.---
OT-VINTA:
На сайте ВР "продажные админы злочинной влады" выложили саморазоблачение?))) Что за бред, в самом деле, на кого это рассчитано? Более того, справедливый вопрос про доверенности никто не отменял – чем крыть? Повторю, Евросуд послал бы Томенко с такими "фактами" далеко и надолго, у волокиты с недостоверной информацией не бывает.
OT-VINTA _ 14.01.2013 17:39
IP: 93.77.245.---
Maksim Perepelica:
...Томенко сказал откуда у него еті данниє, - із офіціального сайта ВР...Із Вашего вопроса очевідно у кого безнадьожно боліт голова. у Томєнко ілі у Вас...
OT-VINTA _ 14.01.2013 17:33
IP: 93.77.245.---
rozmen:
Ніяких уступок. Навпаки, потрібно подавати в суди і не тянуть з цим питанням. Зрозуміло, яке рішення судів буде. Головне, вимусити щоб ці суди були. Затягайте їх по судам, щось робіть. Народ терпить, але ж є якась межа терпінню.
Безумовно!!! Тільки так!!! І я ж про те!!! Тому й закликаю і Томенка і ОО виключити язика, і включити руки і ноги!
mustafo _ 14.01.2013 17:33
IP: 94.178.230.---
LXNDR1:
вот именно потому и не лезут в суды и тяжбы, что их самих начнут брать за жопу, таким образом сохраняется паритет – мы вам позволяем е.бать Конституцию, а ваша прокуратура нас не трогает
100 пудов
Maksim Perepelica _ 14.01.2013 17:30
IP: 193.110.115.---
Откуда у Томенко этот список, пускай осведомит? Из чьей больной головы он возник и за какой период? Почему не было оспаривания результата в пятницу, требования предоставления поименных результатов и сравнения со списками регистраций там же, на месте? Или это лай на ветер, создание видимости оппозиционной работы? Топорно работает Коля, топорно, в такую чушь не поверит ни один суд. А в Евросуде ему сразу скажут – не было фиксации нарушения по факту, заявление не является достоверным. Потому он и угрожает судом, а не подает – знает, что дело швах.
rozmen _ 14.01.2013 17:12
IP: 91.124.89.---
Ніяких уступок. Навпаки, потрібно подавати в суди і не тянуть з цим питанням. Зрозуміло, яке рішення судів буде. Головне, вимусити щоб ці суди були. Затягайте їх по судам, щось робіть. Народ терпить, але ж є якась межа терпінню.
LXNDR1 _ 14.01.2013 17:11
IP: 217.77.220.---
вот именно потому и не лезут в суды и тяжбы, что их самих начнут брать за жопу, таким образом сохраняется паритет – мы вам позволяем е.бать Конституцию, а ваша прокуратура нас не трогает
antonybs _ 14.01.2013 17:06
IP: 83.170.92.---
adviser:
antonybs:
У вас в англии, откуда вы отписываетесь даже Конституции нет и это не мешает четко ставить на место нарушителей законов.

А вы почему-то страмитесь втянуть банальное, понятное всем дело в известную тяганину с участием карманного для ПР КС.

И это только, что быпросто ПРИГРОЗИТЬ ПАЛЬЧИКОМ ПОЛИТИЧЕСКИМ РАЗБОЙНИКАМ?

Смешно, по меньшей мере.
Это смешная оппозиция, которая на словах борется с системой, а на деле даже пальчиком не грозит. Боится, что откусят?)))
OT-VINTA _ 14.01.2013 17:02
IP: 93.77.245.---
...Вочевидь, що треба подавати кожного разу, допоки будуть порушення...Нинішня найвища інстанція не вічна, там теж працюють люди, які несуть, або будуть нести відповідальність за законність своіх рішень...Фіксувати таким чином потрібно все, що діється незаконно, всупереч Конституції... Щоб потім, коли прийдеться,не шукати довго...
Kanarski _ 14.01.2013 17:01
IP: 188.190.124.---
А разве у Томенко юридическое образование, чтобы он мог судить о легитимности или нет? Что законно или нет – решить в правовом государстве может только суд. Но никак не политики. Потому, что, если утверждение Томенко верно. То тогда надо принять и утверждение Партии регионов, что все депутаты Батькивщины не легитимны, так как их кампания финансировалась из-за рубежа (дело Немыри).:)
Как тогда будем с этим?
antonybs _ 14.01.2013 16:58
IP: 83.170.92.---
adviser:
antonybs:

adviser:
antonybs:
adviser:
КС указывает однозначно. Просто туда еще ни один депутат за все время существования ВР не подал заявления. Как думаете, почему?)))
На счет того, что " туда еще ни один депутат за все время существования ВР не подал заявления." вы, что-то напутали
По поводу нарушения процедуры голосование – кнопкодавство -.ни один.
Это, чей комент привожу ниже?

antonybs:
А зачем комиссии создавать, если есть простое решение – подать заявление в КС с видеоматериалами. Все, КС будет обязан отменить принятое решение. Уже было разъяснение КС по этому вопросу.
Ключевым здесь есть – подать заявление с фактами. На то и было разъяснение.
antonybs _ 14.01.2013 16:49
IP: 83.170.92.---
adviser:
antonybs:

Если КС уже дал свое заключение, и оно не противоречит сути иска по махинациям с голосованием, то с какой целью туда обращатся еще раз?

Все. Теперь только в Суд принимающие санкции.
Еще раз повторюсь. Депутаты подают заявление о нарушении процедуры голосование, предоставив факты. КС постановляет обязать отменить решение, принятое с нарушением процедуры голосования.
Разъяснение было дано по поводу процедуры отмены, а не как прямое действие.
OT-VINTA _ 14.01.2013 16:47
IP: 93.77.245.---
...ОО та п.Микола Томенко! Якщо у вас є докази, про що пишете, - а вони,по-моєму, очевидні, - то чому не подаєте факти прокурору?...Дарма,що той прокурор кишеньковий у режиму, -хай це буде зафіксовано надалі...Цей факт стане в пригоді, коли час прийде...А то виходить,що тільки воду каламутите в стакані води...ДІЙТЕ!!! ДІЙТЕ!!! ДІЙТЕ!!!
antonybs _ 14.01.2013 16:45
IP: 83.170.92.---
adviser:
antonybs:
adviser:
КС указывает однозначно. Просто туда еще ни один депутат за все время существования ВР не подал заявления. Как думаете, почему?)))
На счет того, что " туда еще ни один депутат за все время существования ВР не подал заявления." вы, что-то напутали
По поводу нарушения процедуры голосование – кнопкодавство -.ни один.
древлянин _ 14.01.2013 16:42
IP: 46.119.36.---
В цій владі нічого легітивного немає. Фальшивий президент, фальшивий кабінет міністрів, фальшивий парламент. Перед БОГОМ і народом України і Янукович і Азаров і депутати ПР – всі злочинці.
antonybs _ 14.01.2013 16:33
IP: 83.170.92.---
adviser:
antonybs:
Валентин Кремак:
Дилетант:

Зачем подавать в КС, если, как вы тут говорите, уже было разъяснение КС. А он КС только для разъяснений.

А вот в ЕСПЧ уже есть прецедент решения по такой законности действия ПР в ВР.

Так что надо подавать в суды, которые не разъясняют, а берут на себя ответственность принимая указывающие решения. И так по процедуре к рассмотрению в ЕСПЧ.

А все растраты за созданные проблемы на тех, кто таким образом понимает свои действия во власти в законодательном поле и так выполняет решение граждан.
КС указывает однозначно. Просто туда еще ни один депутат за все время существования ВР не подал заявления. Как думаете, почему?)))
Виктор Головко _ 14.01.2013 16:29
IP: 193.34.20.---
Да здравствует наш суд,самый гуманный суд в мире?
antonybs _ 14.01.2013 16:07
IP: 83.170.92.---
А зачем комиссии создавать, если есть простое решение – подать заявление в КС с видеоматериалами. Все, КС будет обязан отменить принятое решение. Уже было разъяснение КС по этому вопросу.
Валентин Кремак _ 14.01.2013 16:04
IP: 80.239.242.---
Надо начинать,сначала в КСУ,а потом и в Европейский.И,так по многим,выносимым и утвержденным с помощью кнопкодавов вопросам.С крамолой иначе не получится.
Bars11 _ 14.01.2013 15:56
IP: 93.127.97.---
Якщо воно не лигітимне, то через суди його потрібно попросити та ще притягнути до відповідальності за самозванство.
Корупція1306 Зеленський3 Донбас5 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter