6 травня 2016, 08:21

ДЕПУТАТИ БОЯТЬСЯ ВЛАСНОГО ГОЛОСУ. ОСЬ ЧОМУ

Бюджетний комітет відхилив ідею розміщувати аудіозапис своїх засідань. Чому? Можна дізнатись з дискусії про це всередині комітету

Більшість – проти аудіо запису. Вважають, що і стенограм для їхніх виборців – достатньо. Дивна річ, публічні особи, яких обрали громадяни для втілення їхніх передвиборчих обіцянок проти того, щоб їхні голоси були почуті цими громадянами.

Це фото виїзного засідання б'юджетного комітету в Херсоні

Цікаві аргументи.

Депутат бюджетного комітету від БПП, віднедавна, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, каже, "не отлічаюсь краснорєчієм, іноді русизми вставляю, іноді, якщо щось допікають, можу щось і покрепче вставити. Я не хотів би, щоб мої аудіозаписи були доступні в нарізці колись десь, і використовувалися проти мене".

Андрія Гордеєва можна заспокоїти: навряд ненормативна лексика чи русизми можуть суттєво зашкодити кар'єрі народного депутата. Депутат Олег Барна уперше потрапив у фокус медіа після свого виступу з трибуни Верховної Ради:

А відоме відео не зашкодило політичній кар'єрі Михайла Добкіна та Геннадія Кернеса

Ідея депутата "Народного фронту" Володимира Шкварилюка: якщо і оприлюднювати ці записи, то не більше, ніж на 1 тиждень: "Давайте приймемо рішення: аудіозаписи зберігати не більше тижня. Тиждень пройшов, кому треба – взяли, кому не треба – знищили, все".

До речі, більше тижня пройшло між голосуванням бюджетного комітету за поправку, яка відтерміновувала електронне декларування, та моментом, коли інші депутати та медіа звернули на це увагу. Неможливо передбачити, коли аудіозапис засідання стане критично важливим.

А от Костянтин Іщейкін з БПП не ладен видавати на гора свої промови, бо за державу боїться: "Шановні друзі, є таке розуміння, що інколи, коли ми ідемо на поводу у суспільних вимог, ми робимо гірше всім, і державі в тому числі. Тому що є оборонні питання, є питання, що не треба раніше часу оголошувати. Стенограма є найкращим вирішенням питання".

Але питання, що не мають ставати публічними, і зараз можна обговорювати у комітеті. Для цього лише потрібне на початку засідання ухвалити рішення проводити його у закритому режимі.

Колега Костянтина Іщейкіна з БПП, депутат Сергій Мельник, готовий взагалі убезпечити вуха громадськості від аргументів та дискусій, що точаться у бюджетному комітеті Верховної Ради: "Мені здається, питання не стільки в стенограмі. Народ що хоче бачити? Хто за, хто проти, а не хто і що говорив". Та насправді, законодавчо, громадяни не можуть бути присутніми на засіданнях комітетів Парламенту. А з протоколів засідань конкретно бюджетного комітету вичислити хто саме голосував за, а хто проти – не можливо.

Тож, дізнатись, хто не підтримав аудіо записування засідань бюджетного комітету ми не можемо. Знаємо з протоколу, що таких більшість

Загалом, лише 2 народних депутати висловилися на підтримку аудіозаписів. Депутат Юрій Левченко вважає, що це буде дисциплінувати комітет. А Іван Крулько каже, що розпорядження спікера парламенту "потрібно реалізовувати, та й все".

Мова йде про розпорядження Голови Верховної Ради України від 6 березня 2015 року N360 щодо здійснення аудіозапису засідань комітетів, які покладені на секретаріати комітетів Верховної Ради України.

Таке розпорядження уже виконують, принаймні, 9 з 27 комітетів Парламенту, на чиїх сайтах висять аудіо записи засідань. Це Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Комітет з питань європейської інтеграції, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Комітет з питань запобігання і протидії корупції, Комітет з питань науки і освіти, Комітет з питань правової політики та правосуддя, Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму та Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Ще 5 комітетів мають всього один чи кілька аудіо файлів із засідань або мали, але торік припинили вести аудіо записи.

Всі інші 13 Комітетів не мають аудіо записів своїх засідань, хоча у кількох на сайті навіть створений відповідний розділ.А в той час, як українські депутати не хочуть, щоб їхні голоси були почуті українськими громадянами, їхні колеги з найстарішого парламенту світу – Британського розміщують відео усих своїх засідань. (Це, наприклад, засідання комітету з питань охорони здоров'я). Їх не лякає, що вони погано говорять, чи це може нанести шкоду державі. Це їхня робота, яка демонструє, як кожен з нею справляється.

Сергій Андрушко та рух "Чесно"

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...