Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

Парламентські ТСК завжди на 90% піар

08 квітня 2015, 21:46

Відповідно до статті 89 Конституції, парламент наділений правом утворювати тимчасові слідчі комісії. "Верховна Рада України у межах своїх повноважень може створювати тимчасові спеціальні комісії для підготовки і попереднього розгляду питань" – так йдеться у цій статті основного закону.

За всю історію парламенту прикладів утворення ТСК було аж 37! Були дуже дивні комісії – наприклад, ТСК з питань Автономної Республіки Крим, була ТСК з питань реформування Служби безпеки України та його законодавчого забезпечення. Але найдивнішою була ТСК з питань майбутнього, утворена 2003 року. Що вона розслідувала і як досліджувала майбутнє, це вже таємниця, вкрита мороком. Але досі Верховна Рада не мала жодної комісії, яка би займалася розслідування корупції як такої, тим більше по конкретних епізодах.

Я думаю, ні в кого немає сумнівів, що реальні слідчі дії не входять до компетенції параламентарів. Вони можуть їх тільки інтерпретувати. Та й депутат-пінкертон, що веде слідство, виглядає як мінімум неприродньо, а як максимум смішно. Всю реальну роботу, при всій повазі, будуть виконувати слідчі ГПУ та СБУ.

Отже, не піддаючи сумніву факти наявності корупції в діях окремих членів уряду (свіжа справа Бочковського-Стоєцького), навряд чи ми можемо розраховувати справді на фахове розсслідування з боку ТСК. Які на моїй пам'яті, у 90% були елементом піару, а не реального розслідування.

А тепер лише факти. Як ми знаємо, олігархи останнім часом сильно постраждали від антиолігархічних рішень ВР. Це стосується і групи Ігоря Коломойського, і групи Фірташа. Втрати від цих законів відчутно вдарили по їхніх кишенях. Це спільна заслуга президента та уряду.

У випадку з Коломойським це виведення зі сфери його впливу двох компаній з державним капіталом – Укрнафти та Укртранснафти. У випадку з Фірташем – це ініціатива Кабміну щодо підвищення рентних платежів за видобуток корисних копалин і відлучення олігархів від улюбленого офшору на Кіпрі. Перекриті інші схеми. Але найбільш неприємним стало інше – вигнання з корупційних газових схем.

Попереднього сесійного тижня парламент ухвалив у першому читанні урядовий законопроект N2250 про ринок природного газу. Це дуже прогресивний і концептуальний закон, він приводить наш ринок у відповідність до стандартів ЄС і Третього енергопакету, прибирає монополію на ринку газу. В цей законопроект була внесена важлива поправка, за якою Фірташ і "ОБ" втратить контроль над облгазами.

До сьогодні олігарх контролює понад 70% великих газорозподільних підприємств. Тобто, Фірташ-Льовочкін тепер втратять можливість заробляти мільярди на корупції і на викачуванні грошей з населення та можливість безкоштовно використовувати державне майно.

Одразу після цього на останніх вихідних канал Інтер розпочав атаку на цю ініціативу уряду та коаліції. Блокування трибуни у вівторок дозволило не допустити ухвалення закону в цілому.

Сьогодні Антикорупційний комітет ВР рекомендував створити ТСК для перевірки звинувачень уряду в корупції.

Те, що Фірташ і Льовочкін використають всі наявні у них медійні та експертні ресурси для атаки на урядову коаліцію (а вона і є основною метою атаки), свідчить про те, що Льовочкін націлився на прем'єрську посаду. Що підтверджується і його надзвичайною активністю у іноземних медіа, особливо у США, де вже вийшла серія хвалебних статей про Сергія Володимировича як наступного прем'єра. Проблема в тім, що крім самого Льовочкіна так не думає ніхто. Друга причина – місцеві вибори, які підняли з самого дна найгірші та найбільш популістичні сили.

ТСК може бути створена хоч би заради того, аби вгамувати пристрасті. Головне – не мати ілюзій стосовно її здатності провести незаангажоване розслідування (а хто його реально проводитиме, я вже писав). Але чи буде вона взагалі створена – ще велике питання. У мене, принаймні, в цьому є сумніви.

Включайте мізки. Вимикайте емоції, до яких вас підштовхують. І робіть свої самостійні висновки.

powered by lun.ua
Коментарі — 22
Микола Загородній _ 12.04.2015 22:06
IP: 37.54.73.---
Ознайомився з коментарями івиникає питання – з якою метою коментують проблему, в якій недостатньо обізнані. Пане Тарасе, не звертай увагу на окремі коментарі.ТСК, їх ефективність нульова.Це підтверджує практика. Щодо п. ГОРДІЄНКА, то є сумнів про ті обсяги розтрат, які він наводить.Як фахівець з фінансового права: по-перше, він плутається в своїх доводах, по-друге. періоди з 2010-2013 РОКУ ВІДНОШЕННЯ до Яценюка не мають, по-третє,відповідно до повноважень фінансової служби він зобов*язаний про явні зловживання повідомити: Президента, Прем*єра,органи фінансового моніторінгу, Рахункову Палату, Генпрокуратуру. Якщо Гордієнко не повідомив ці органи і особи, то це злочин.Що витворяють окремі депутати- це піар і демагогія перед виборами до місцевих органів,іші керівники фракцій відпрацьовують чартерні рейси, інші бажають стати Прем*єром (Тимошенко), представники "Свободи"реанімувати втрачені позиції. А разом з опозицією розхитують ситуацію в Україні
Анатолий Маслюк _ 11.04.2015 22:54
IP: 93.73.51.---
Только тупой и еще тупейший может утверждать, что ТСК сейчас это пиар. Уважаемый, сейчас это уже не тот парламент и это надо учитывать. Все очень просто, если ты политолог, тогда думай прежде, чем писать.
lohik _ 11.04.2015 21:32
IP: 37.55.62.---
Андрей Коломиец:
Ольга Панченко:
Ты наверно из "народного фронта"?
В цієї дами скоріше явний клімакс і маразм.
Ольга Панченко _ 11.04.2015 20:22
IP: 93.78.84.---
Андрей Коломиец:
Я уже давно наблюдаю за коментариями Березовца,и понял уже давно с чьей руки он кормиться.Так что Сеня прикормил очередную канарейку.Тебе Тарас должно быть стыдно называть себя политологом,хотя можно уже не удивляться,ведь у нас в порядке вещей продавать совесть и все остальное!
Совесть продают такие,как Вы,когда обвиняете во всех грехах премьер-министра,не имея НИ ОДНОГО правового доказательства. У таких,как Вы никогда не звучит конкретика,а только льете помои на тех,кто требует достоверных фактов,а не сплетен... А не подскажете из чьей руки кормился "белый и пушистый" Гордиенко,переложивший все коррупцирнные преступления с Януковича и Азарова на Яценюка.
Ольга Панченко _ 11.04.2015 20:12
IP: 93.78.84.---
Андрей Коломиец:
Ольга Панченко:
Ты наверно из "народного фронта"?
Нет,я просто достаточно образованный человек и мне Гордиенко со "свободовцами" лапшу на уши не навешают.
Андрей Коломиец _ 11.04.2015 19:58
IP: 91.226.42.---
Ольга Панченко:
Ты наверно из "народного фронта"?
Андрей Коломиец _ 11.04.2015 19:55
IP: 91.226.42.---
Руся Лазоренко:
Молодец!Уважаю!
Андрей Коломиец _ 11.04.2015 19:43
IP: 91.226.42.---
Я уже давно наблюдаю за коментариями Березовца,и понял уже давно с чьей руки он кормиться.Так что Сеня прикормил очередную канарейку.Тебе Тарас должно быть стыдно называть себя политологом,хотя можно уже не удивляться,ведь у нас в порядке вещей продавать совесть и все остальное!
Ольга Панченко _ 11.04.2015 17:32
IP: 93.78.84.---
Автор-умница. Наконец-то четко,ясно и последовательно дана оценка участникам травли Яценюка.Согласна с каждым словом на 100%. Включайте мозги,шевелите извилинами и поймете,что Гордиенко- это блеф для народа.
Сергій Кузьмак _ 11.04.2015 15:38
IP: 134.249.35.---
Може краще розібратися, хто не зацікавлений в прийнятті закону про тимчасові слідчі комісії, і розслідування ТСК стало не піарним, а реальним? Як вважаєте, пане Березовець?
Alexey Ingul _ 10.04.2015 23:02
IP: 77.52.156.---
Пиар в Украине это мнимые псевдо достижения! А по факту мы имеем самый высокий уровень безработицы как на постсоветском пространстве так и в Европе, а это порядка 40%. Ну и еще одно достижение которым мы вправе гордится – у нас в стране самый высокий уровень курящих женщин! И мы по праву можем этим гордится поскольку это стильно и современно!
Alexey Ingul _ 10.04.2015 23:00
IP: 77.52.156.---
Пиар в Украине это мнимые псевдо достижения! А по факту мы имеем самый высокий уровень безработицы как на постсоветском пространстве так и в Европе, а это порядка 40%. Ну и еще одно достижение которым мы вправе гордится – у нас в стране самый высокий уровень курящих женщин! И мы по праву можем этим гордится поскольку это стильно и современно!
Сергей Папков _ 09.04.2015 14:00
IP: 93.73.27.---
Можливо дійсно парламентські ТСК це на 90% піар. Але це найменше зло в умовах, коли довіра суспільства до судів, прокуратури і слідчих структур правоохоронних органів перебуває на рівні статистичної помилки. В Італії після другої світової уряди і парламент мінялися ледь не кожні півроку. І нічого смертельного не трапилося.
А в Україні вибори депутатів кожний рік-два з одночасною зміною уряду, можливо настільки девальвують ці посади (практично не можливо буде "відбити" витрачені на вибори кошти), що до влади насправді потрібні суспільству люди.
Руся Лазоренко _ 09.04.2015 13:43
IP: 46.149.93.---
Тарас вы окончател но стали липким приспособленцем.
Тошнит от вас нереально.
Чувство адливости возникает как только слышу вашу фамилию.
Вы слизь.
Да ВАШУЖ МАТЬ ВЫ ЕСЛИ ОБОЗВАЛИСЬ ПОЛИТОЛОГОМ, ЭКСПЕРДОМ ДОЛЖНЫ ЕАСТАИВАТЬ, ЧТОБЫ ХОТЯ БЫ В ЭТОМ ПАРЛАМЕНТЕ ''МОЛОДЫХ И НОВЫХ'' ПОЛОЖИЛИ КОНЕЦ ДИСКРЕДИТАЦИИ ТСК, А ПОКААЛИ, ЧТО ЭТОТ ИНСТИТУТ КОНТРОЛЯ ВР Р А Б О Т А Е Т!!!!
Манипуяторы чертовы, как вас земля носит, приспособленцев продажных!
И яценюку, ЧЕСТЕЫЙ ЧЕЛОВЕК ЕСЛИ ЕГО ОПОРОЧИЛИ ИСПОЛЬЩУЕТ ЛЮБУЮ ВОЗМОЖНОСТЬ ДОКАЗАТЬ СВОЮ НЕПРИЧАСТНОСТЬ К ПРЕСТУПЛЕНИЮ И ЕМУ НЕЧЕГО БОЯТСЯ.
Да вы должны были сами требовать СОЗДАНИЕ ТСК ЕЩЕ МЕСЯЦ НАЗАД!
ТО ЧТО ВЫ ТВОРИТЕ И ВАА ЦИРКОВАЯ КОМАНДА КЛОУНОВ В ВР, ЭТО УТВЕРЖЛЕНИЕ ОБРАТНОГО – ЧТО ГОРДИЕНКО ПРАВ, ПРИЧЕМ ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ БАЗА НА ПОРЯДКИ БОЛЬШЕ!
ВАШ ГЕРАЩЕНКО С ЛЮДЬМИ В КАМУФЯЖЕ ПОЗОРИЩЕ!!!
P712 _ 09.04.2015 12:32
IP: 92.113.68.---
Тоді членів беніного фронту туди не включати. Стосовно ангажованості – краще би ГПУ працювала. Але навіть можливість створення ТСК так збудило Герщенко і К, що аж страшно стає. Що там вони напрацювали, що так верещать???
греня 2 _ 09.04.2015 10:25
IP: 176.8.90.---
Тарасе, ВІРЮ Вашим аналітичним розкладкам! Дякую
руслан49 _ 09.04.2015 08:00
IP: 37.54.23.---
Навколо всих цих комісій і трибуни Верховної Ради бігає Каплін і розказує, як треба дотримуватися закону. А є таке прислів'я – Злочинець повинен сидіти в тюрмі. Так от, це в першу чергу стосується Капліна. Я не знаю, що мені було б, якби я сокірою рубав двері в міського голови. А Каплін рубає, тиражує це по телебаченню по всій країні і і всі силові структури вважають, що так і повинно бути. А потім ми дивуємося, що в одеській лікарні застрелили людину. Якщо можна Капліну, то чому не можна іншим. Вони теж запальні хлопці і у них теж з нервами непорядок.
meua _ 09.04.2015 04:51
IP: 93.74.11.---
Автор, а что Вы предлагаете взамен? Ждать пока президент и премьер изволят что-то делать? А население тем временем грабят. ТСК плохие, значит надо менять законы. ТСК не будет работать, значит депутатов нужно гнать метлой.
Насчет заслуг указанных первых лиц: все видят, каковы были обещания (в т.ч. на Майдане и перед выборами) и что реально делается и НЕ делается месяцами!
Владимир Поляков _ 09.04.2015 03:51
IP: 37.73.231.---
Верно,Тарас!
sidor _ 08.04.2015 23:18
IP: 5.45.255.---
...Та й депутат-пінкертон, що веде слідство, виглядає як мінімум неприродньо, а як максимум смішно...Берта Мария Бендер Бей с ног до головы обхезал Наема и Леща...Низзя ж так,они ради ПАПика и Пинчука землю носом роют,расследуя "измены", "коррупции" и "подделки документов".
Radist2010 _ 08.04.2015 22:19
IP: 95.158.38.---
Якась пішла істерика у нашої нової старої еліти з приводу цієї ТСК, схоже є там за що зачепитися, тому і пішли ці байки про запроданство та агентів Путіна... Може простіше не красти, а то щось не віриться що такий поважний пан, як Яценюк живе на прем'єрські 6000 грн.
Ims Sim _ 08.04.2015 21:59
IP: 46.160.99.---
Я думаю, что товарисчи из БПП не позволят никакой заангажированности? А интересно, если бы Кролик ушел в отставку.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter