Андрій Білецький Лідер партії «Національний Корпус», засновник полку Азов

Широкинська операція – день української перемоги

10 лютого 2020, 12:57

Українську історію не читають без брому. Це завжди трагедія, а перемоги – сізіфова праця без жодного шансу на успіх у кінцевому результаті. Наслідок такого сприйняття власної історії – зневіра у власних силах. Але якщо заглибитися у події навіть нинішньої війни, можна знайти не одну і не дві битви, в яких Україна проявила себе справді круто. Насправді вже можна зібрати кілька томів локальних перемог, які могли вилитися в глобальні для нашої країни. Якщо ми будемо пам'ятати про успіх, культивувати волю до боротьби – ми переможемо в підсумку.

Сьогодні 5 річниця переможної для України Широкинської наступальної операції. 24 січня 2015 року "ДНР", намагаючись поцілити в блокпост біля Маріуполя, обстрілює з "Градів" один з районів міста. Тоді загинули 31 і постраждали 93 мирних мешканці, серед яких були діти та підлітки. 8 лютого, після відведення українських підрозділів з Логвинового, бойовики займають село і формують котел навколо Дебальцева. Напередодні "Мінська-2" Росія планувала встановити контроль над Маріуполем і Дебальцево до початку можливого припинення вогню.

Усвідомлюючи всю небезпеку ситуації, ми розуміли, що треба діяти негайно. На жаль, іншої думки був Генеральний штаб, де ідею наступу в Новоазовському напрямку називали божевільною і не вірили в успіх. Близько трьох тижнів ми планували операцію і проводили розвідку. 10 лютого 2015 року Азов розпочинає одну з найуспішніших операцій на Сході – Широкинську наступальну, результатом якої став мирний Маріуполь без обстрілів і відтягнуті сили противника з Дебальцева. 10, 11 і 12 лютого Азовці вели наступ у трьох напрямках: Широкине, Павлопіль та Комінтернове. Найбільш запеклим днем стало 14 лютого, яке ми всі запам'ятаємо назавжди. Обстріл з "Градів" і спроба прориву ворога на домінуючі висоти Широкиного – так почався наш ранок. Бої з ротами осетин, російських найманців і "армії ДНР" на нових російських танках. Більше 50 ліквідованих бойовиків і десяток одиниць знищеної та підбитої ворожої техніки. 15-го Азовці йдуть у контрнаступ і, за підсумком тяжких боїв, займають ще частину позицій. Бійці закріпилися на домінуючих висотах і в західній частині села, отримавши стратегічну перевагу. Тоді ж був черговий сумнозвісний "Мінськ" і потім – декілька місяців оборони Широкиного. Хоча було шалене бажання і, за умови підтримки командування, можливість і сили йти в наступ далі – на Октябрь і Новоазовськ. Але результативний наступ витягнули на собі декілька рот молодих хлопців, виключно своїм героїзмом і прагненням йти вперед, відбиваючи кожен клаптик української землі.

Про кожного з тих, хто загинув, як і про кожного з тих, хто вижив у запеклому бою, можна розповісти не одну історію – в екстремальних ситуаціях люди проявляються завжди несподівано.

Ось лише кілька з них.

Луганчанин з позивним Чемпіон врятував власний екіпаж і цілий взвод, пожертвувавши собою. Він командував "Спартаном", яким прикрив інших від танку.

19-річний Морган ліквідував 2 танка і БМП противника з ПТУРа. Цей хлопець приєднався до нас в березні 2014-го, під час протистояння з ватою і людьми Мотороли на Римарській в Харкові, і з того часу був вірним побратимом.

Той самий Радік, один з лідерів Нацкорпусу, тоді 22-річний, та його друг з позивним Кіт взяли ворожого розвідника на непідконтрольній території. "Язик" допоміг нам грамотно спланувати операцію.

Хотів би згадати кожного, але тексту буде на цілу книжку. Найближчими днями розповім детальніше деякі окремі історії.

Моральний дух солдата росте, коли його армія перемагає на фронті. Так було під час Широкиного у лютому 2015-го, коли після Іловайську, боїв за Донецький аеропорт і Дебальцевського котла, втрат і поразок, добровольці знову показали приклад усім і, я знаю, надихнули багатьох братів по зброї. Зараз стало модним посипати голову попелом і казати, що українці – гречкосії та свинопаси. Але це не так. На війні так точно. Головне – не знецінювати і не зливати великі вчинки.powered by lun.ua
Коментарі — 30
Log Log _ 10.02.2020 15:32
IP: 178.133.56.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
Беситесь, Уролог-Анабиозный, очередной раз Вашим "одесситам"
дали по роже:

Суд визнав незаконним звільнення українського художника Олександра Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею у вересні 2019 року.

Местечковый невежда, русского языка Вы никогда не слышали.
"Считаете" Вы точно так как "истопник" считал стоимость моркови в Украине.
Считайте свои "гражданские браки", тупой поц.
Log Log _ 10.02.2020 14:28
IP: 91.196.178.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
Ну вот и автохтонная замена 9-го Мая нашлась – 15 февраля.
П.С. Отказаться от своей победы во ВМв для того, чтобы гордиться победой в бое за село – тут бром не поможет, тут нужно комплексное лечение антипсихотиками, ноотропами, транквилизаторами и психостимуляторами.
Уролог-Анабиозный, идите в... Путлеру со своими совковыми праздниками.
"Молодой" поц, а воняете как старый член КПСС.
Глупы не те, за кого Вы голосуете, а Вы лично.
И не просто глупы, а тупой придурок.
Лечитесь сами, невежественный украинофоб.
OdessitЪ _ 10.02.2020 14:15
IP: 176.115.103.---
Головний чинник успіху Широкинскої операції – те, що про нього ніц не знали муженки генштабу.
Треба віддати належне Кривавому Пастору, який прикрив "свавільні" дії азовців. Наступ тоді здійснювався занадто широким фронтом, що за пасивності сусідів-армійців, було дуже ризиковано. І підтримка артилериєю від ВСУ прийшла (із запізненням), зокрема й завдяки Пастору, що поїхав у Маріупіль.

Цей наступ дійсно допоміг нашим в Дебальцевому, бо генштаб тоді лежав під кацапами і суворо забороняв нашим військам загострення на інших ділянках фронту, що могло би відтягнути окупантів від Дебальцевого.

Відомий випадок, коли двоє наших мєнтів (капітан Ільницькимй "Барні" з побратимом) захопили під Торецьком два сєпарських блокпости (бо усі боєздатні сєпари були кинуті під Дебальцеве). В результаті вони отримали догани від "командування" – за свавільні дії.

Тобто, ще одна така операція на кшталт Широкинської і москалі не змогли б сконцентрувати усі свої сили під Дебальцевом.
snityn _ 10.02.2020 14:08
IP: 185.220.101.---
Слава Україні.
/
Найбільша твоя особиста перемога, як і компанії гопників пригрітих тобою, – це перемога над здоровим глуздом: коли ви, нечисть, створювали неможливі умови для передвиборчої агітації своєму Головнокомандувачу та Президенту Порошенку.
Починай підраховувати результати своєї ницості.
Вони вже помітні...
Пелех Максим _ 10.02.2020 13:25
IP: 31.133.54.---
Донецк вас боялся, а теперь ждет
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter