16 серпня 2020, 11:06

Андрэй Бялецкі – братам беларусам

Дарагія беларусы! Мы украінцы з трывогай і гонарам назіраем за вашай барацьбой. Вам цяпер нават цяжэй, чым было нам.

У 2014 вы прыйшлі на дапамогу нам. Спачатку на Майдан, потым на ўсход. Адным з першых, хто загінуў падчас рэвалюцыі годнасці быў беларус з Гомеля Міхась Жызнеўскі, нацыяналіст, герой Украіны пасмяротна. Са мной прайшлі вайну дзясяткі адважных хлопцаў з Беларусі. Шмат хто ўжо пусціў карані ва Украіне – не змаглі вярнуцца на радзіму, дзе кіруе баль калгасны саўковы тыран. Некаторыя нашы беларусы вярнуліся і былі схоплены спецслужбамі Лукашэнкі, яны пасаджаны ў турмы. Таму мы, украінцы, перад вамі ў абавязку.

Нягледзячы на нашу доўгую барацьбу, ўкраінская дзяржава яшчэ таксама не наша. У нас няма свайго тырана, але ёсць тыранія алігархату і прарасейскіх палітычных сілаў. Я не ведаю, што можа прапанаваць вам ўкраінская дзяржава, але ведаю, што магу прапанаваць асабіста я і наш рух.

Мы зможам забяспечыць бяспеку у рамках сваіх магчымасцяў – жыллё і юрыдычную дапамогу беларускім патрыётам, якім пагражае небяспека на радзіме.

Пакіну за дужкамі свае меркаванні стасоўна як беларускай улады, так і апазіцыі – прыход да ўлады Ціханоўскай можа не менш заціснуць Беларусь у рускія ціскі, чым Лукашэнка.

Але ў дадзены момант маюць значэнне не персаналіі. У цяперашніх пратэстах нараджаецца новая Беларусь. Без калгаснай дыктатуры і нафталінавага, адурэлага ад усёдазволенасці кіраўніка. Я асабіста і ўвесь наш рух выказваем падтрымку новаму пакаленню беларусаў, якое сёння гартуецца на вуліцах паўстанцаў-гарадоў!

У вас усё атрымаецца! Упэўнены, што і ў нас таксама. Разам мы пераможам і пабудуем новыя паспяховыя і свабодныя краіны.

Жыве Беларусь!

ᅠᅠᅠᅠ

Андрій Білецький – братам білорусам

Дорогі білоруси! Ми, українці, з тривогою та гордістю спостерігаємо за вашою боротьбою. Вам зараз навіть важче, ніж було нам.

У 2014 році ви прийшли на допомогу нам. Спочатку на Майдан, потім на Схід. Першим загиблим під час Революції Гідності був білорус з Гомеля Михайло Жизневський, націоналіст, герой України посмертно. Зі мною пройшли війну десятки хоробрих хлопців з Білорусі. Багато вже пустили коріння в Україні – не змогли повернутися на Батьківщину, де править бал колгоспний совковий тиран. Деякі наші білоруси повернулись і були схоплені спецслужбами Лукашенка, вони посаджені в тюрми. Тому ми, українці, перед вами в боргу.

Незважаючи на нашу довгу боротьбу, українська держава ще теж не наша. У нас немає свого тирана, але є тиранія олігархату та проросійських політичних проксі. Я не знаю, що може запропонувати вам українська держава, але знаю, що можу запропонувати особисто я і наш рух.

Ми зможемо забезпечити безпеку, в рамках своїх можливостей – житло і юридичну допомогу білоруським патріотам, яким загрожує небезпека на Батьківщині.

Залишу за дужками свої оцінки як білоруської влади, так і опозиції – прихід до влади Тихановської може не менше затиснути Білорусь в російські лещата, аніж Лукашенко.

Але в даний момент мають значення не персоналії. У нинішніх протестах народжується нова Білорусь. Без колгоспної диктатури та нафталінового, очманілого від вседозволеності правителя. Я особисто і весь наш рух виражаємо підтримку новому поколінню білорусів, яке сьогодні загартовується на вулицях повсталих міст!

У вас все вийде! Упевнений, що і у нас теж. Разом ми переможемо і побудуємо нові успішні та вільні країни.

Живе Білорусь!

powered by lun.ua

Зустріч Зє і Пу, як синдром миттєвої амнезії

Пішла друга доба сенсації – зустріч Зеленського і Путіна таки відбудеться! Єрмак організатор! В стилі водевілю, притаманного нинішній владі – охороною зустрічі, мабуть, займуться звільнені Єрмаком вагнерівці...

Територіальна оборона – опора державності

Сьогодні на наших кордонах збираються десятки тисяч живої сили та тисячі одиниць техніки російського ворога – це нас не має лякати, але повинно мотивувати до дій...

Для тих, хто хоче зрозуміти, що таке націоналізм і чи існує він у ХХІ столітті

"Президент Байден підписав Указ про посилення закупівель американських продовольчих товарів і забезпечення майбутнього Америки, створеного в Америці усіма працівниками Америки Джо Байден підписав розпорядження, яким посилив указ свого попередника Дональда Трампа під назвою "Buy American" ("Купуй американське")...

Чи є різниця, якою мовою говорити?

Минуло понад 30 років відтоді, як українська стала державною, та тиждень від запровадження обов'язкової української мови у сфері послуг. Ресторани, спортзали та магазини по всій країні навіть у соцмережах починають писати рекламні тексти українською...

Будапештський меморандум: історія першого політичного програшу Незалежної України

Сьогодні річниця Будапештського меморандуму – першої української зовнішньополітичної капітуляції. Його підписали 5 грудня 1994 р. на саміті ОБСЄ...

Процес отримання громадянства іноземцями, які воювали за Україну, знову спускають на гальмах

Громадянство для іноземних добровольців – одна з гучних обіцянок Зеленського, яку він озвучив щойно прийшов до влади. Минулого року навіть підписав укази для майже 40 добровольців і додав, що по всім іншим справа триватиме не довше 2-3 місяців...