16 серпня 2020, 11:06

Андрэй Бялецкі – братам беларусам

Дарагія беларусы! Мы украінцы з трывогай і гонарам назіраем за вашай барацьбой. Вам цяпер нават цяжэй, чым было нам.

У 2014 вы прыйшлі на дапамогу нам. Спачатку на Майдан, потым на ўсход. Адным з першых, хто загінуў падчас рэвалюцыі годнасці быў беларус з Гомеля Міхась Жызнеўскі, нацыяналіст, герой Украіны пасмяротна. Са мной прайшлі вайну дзясяткі адважных хлопцаў з Беларусі. Шмат хто ўжо пусціў карані ва Украіне – не змаглі вярнуцца на радзіму, дзе кіруе баль калгасны саўковы тыран. Некаторыя нашы беларусы вярнуліся і былі схоплены спецслужбамі Лукашэнкі, яны пасаджаны ў турмы. Таму мы, украінцы, перад вамі ў абавязку.

Нягледзячы на нашу доўгую барацьбу, ўкраінская дзяржава яшчэ таксама не наша. У нас няма свайго тырана, але ёсць тыранія алігархату і прарасейскіх палітычных сілаў. Я не ведаю, што можа прапанаваць вам ўкраінская дзяржава, але ведаю, што магу прапанаваць асабіста я і наш рух.

Мы зможам забяспечыць бяспеку у рамках сваіх магчымасцяў – жыллё і юрыдычную дапамогу беларускім патрыётам, якім пагражае небяспека на радзіме.

Пакіну за дужкамі свае меркаванні стасоўна як беларускай улады, так і апазіцыі – прыход да ўлады Ціханоўскай можа не менш заціснуць Беларусь у рускія ціскі, чым Лукашэнка.

Але ў дадзены момант маюць значэнне не персаналіі. У цяперашніх пратэстах нараджаецца новая Беларусь. Без калгаснай дыктатуры і нафталінавага, адурэлага ад усёдазволенасці кіраўніка. Я асабіста і ўвесь наш рух выказваем падтрымку новаму пакаленню беларусаў, якое сёння гартуецца на вуліцах паўстанцаў-гарадоў!

У вас усё атрымаецца! Упэўнены, што і ў нас таксама. Разам мы пераможам і пабудуем новыя паспяховыя і свабодныя краіны.

Жыве Беларусь!

ᅠᅠᅠᅠ

Андрій Білецький – братам білорусам

Дорогі білоруси! Ми, українці, з тривогою та гордістю спостерігаємо за вашою боротьбою. Вам зараз навіть важче, ніж було нам.

У 2014 році ви прийшли на допомогу нам. Спочатку на Майдан, потім на Схід. Першим загиблим під час Революції Гідності був білорус з Гомеля Михайло Жизневський, націоналіст, герой України посмертно. Зі мною пройшли війну десятки хоробрих хлопців з Білорусі. Багато вже пустили коріння в Україні – не змогли повернутися на Батьківщину, де править бал колгоспний совковий тиран. Деякі наші білоруси повернулись і були схоплені спецслужбами Лукашенка, вони посаджені в тюрми. Тому ми, українці, перед вами в боргу.

Незважаючи на нашу довгу боротьбу, українська держава ще теж не наша. У нас немає свого тирана, але є тиранія олігархату та проросійських політичних проксі. Я не знаю, що може запропонувати вам українська держава, але знаю, що можу запропонувати особисто я і наш рух.

Ми зможемо забезпечити безпеку, в рамках своїх можливостей – житло і юридичну допомогу білоруським патріотам, яким загрожує небезпека на Батьківщині.

Залишу за дужками свої оцінки як білоруської влади, так і опозиції – прихід до влади Тихановської може не менше затиснути Білорусь в російські лещата, аніж Лукашенко.

Але в даний момент мають значення не персоналії. У нинішніх протестах народжується нова Білорусь. Без колгоспної диктатури та нафталінового, очманілого від вседозволеності правителя. Я особисто і весь наш рух виражаємо підтримку новому поколінню білорусів, яке сьогодні загартовується на вулицях повсталих міст!

У вас все вийде! Упевнений, що і у нас теж. Разом ми переможемо і побудуємо нові успішні та вільні країни.

Живе Білорусь!

powered by lun.ua

ДОЗ-2021: Рахункова палата проти Міністерства оборони

14 вересня Міністерство оборони України оприлюднило на своєму сайті заяву щодо інформаційної кампанії навколо виконання Державного оборонного замовлення...

"З бліднажа за ґрати": історія про тих, хто не зламався

Буває, на життя людини випадає важке випробування. Деяким "везе", і таких випробувань у їхньому житті декілька. Є чоловіки, яким у вік тіктоків, Грет Тунберг і всього "прогресивного" довелося пройти через вічні Війну і Тюрму...

Плазуни української влади

Сучасний стан української влади та її перспективи дуже влучно описуються короткою цитатою Оноре де Бальзака: "Брехня й підлабузництво не можуть продовжити життя поганої книжки"...

Смерть і Олімпіада

За інформацією українських військових керівників, на фронті відбувається перманентне загострення обстановки й зростання кількості жертв, а головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний говорить про те, що Збройні Cили готуються відбивати повномасштабний наступ ворога...

Постанова імені Януковича

На тлі яскравих картинок з параду та "Кримської платформи" майже непомітно для українців "офісом Єрмака" було впроваджено в життя документ, значення та вплив якого на подальший розвиток подій в державі буде дуже значним...

Для них війни немає

Вчора вранці з інтервалом у дві години відбулися потужні обстріли українського населеного пункту Авдіївка, поранено військових, зруйновано домівки місцевих мешканців та автомобілі, завдано шкоди інфраструктурі, змінено напрям руху поїздів...