Олексій Братущак журналіст

Пане Порошенко, не ховайтеся за позою страуса

17 березня 2017, 15:59

15 березня Петро Порошенко дав перше в цьому році інтерв'ю українським ЗМІ. Формат вже звичний – "інтерв'ю провідним телеканалам". Такий формат полюбляв і Янукович. Красиві декорації допомагали йому сховатися від відвертої розмови. Це була така "поза страуса" в інформаційному полі.

У редакціях українських ЗМІ можуть настати часи, коли новим працівникам будуть представляти "легенди": а це наша знаменитість, його батьки дивилися прес-конференцію президента на нашому телеканалі. І це не тому, що все менше українців дивляться телебачення. Просто пауза з великим інтерв'ю Глави держави затягнулася.

Підсумкову прес-конференцію за 2016-й журналісти очікували у грудні. Потім у січні. Сподівалися, що хоч у лютому зможуть поспілкуватися з Порошенком на пряму. Запитань накопичилося чимало. Сподівалися марно, у 2017-му президент дав лише кілька інтерв'ю іноземним ЗМІ. П – пріоритети.

Коли ж події всередині країни досягли критичної межі, коли новоспечені/переатестовані "орли Авакова" почали демонструвати кігті (у частині випадків правомірно), а в західних областях протестувальники нагадали, як палають шини і громадяни заходять в органи влади, Порошенку довелося роз'яснювати дії влади.

Але замість відвертої розмови президенту підсунули старі декорації для сцени "інтерв'ю провідним телеканалам". Тільки обличчя трохи змінили. Мені це знову нагадало, як в таких декораціях влаштовували теплу ванну Януковичу. Наприклад, одразу після розгону студентів на Майдані та подій на Банковій.Можна скільки завгодно розповідати, що Інтер, Україну та ICTV для спілкування з Порошенком обрали через їхні рейтинги. От тільки це слабкий аргумент проти факту, що власниками цих телеканалів є Фірташ, Ахметов та Пінчук. Рейтинг 1+1 навряд чи значно менший (якщо не більший), тільки з Коломойським нині є певні розбіжності у поглядах...

У такому форматі "інтерв'ю" президентській команді дуже легко підготувати "теплу ванну" для шефа. Навіть у Януковича запрошеним працівникам ЗМІ дозволяли поставити "критичне запитання". Критичне, але підготовлене...

Але справа у тому, що окрім красивої картинки та озвучених меседжів, такі формати інтерв'ю демонструють слабкість політика. Сильний політик не боїться йти на розмову до критично налаштованих журналістів, які не заглядають в рота, не грають в піддавки, а прагнуть "розмазати", переграти політика.

У будь які часи для країни важливо, щоб політичні лідери були сильними та рішучими. В умовах війни – це життєва необхідність. І Україна потребує не лише картинки "сильних керівників", а й сильних кроків своїх політиків. У спілкуванні з журналістами також.

Українці мають розуміти, що воюючу країну очолює людина, яка залишиться на своєму місці у найскладніші часи, а не "расколется редиска при первом же шухере".


5 років тому у моєму дописі "Янукович у позі страуса" були такі рядки:

Ховаючи голову він не почує невдоволення. Сьогодні. Але завтра у цій позі він не побачить, як наближається небезпека. І "чікі-пікі" йому влаштують мільйони українців.

Януковичу ці "чікі-пікі" мільйони українців таки влаштували. Своє останнє інтерв'ю "этот нехороший человек" давав вже без яскравих декорацій, а на фоні шпалер "в полосочку" в лампою в куточку.Важливо, щоб і Порошенко не перетворився на подібного "страуса", щоб не ховався за "інтерв'ю провідним телеканалам". А почав спілкуватися з Українською правдою, Громадським телебаченням, Радіо Свобода, Новым временем. Думаю, ми могли б організувати формат спільної розмови. Може це і не дасть мільйонів переглядів, не додасть рейтингу самому політику. Але країні та українцям допоможе.

Донести це команді Порошенка я намагався ще працюючи на 5. Як міг.11.02.2016. Це інтерв'ю потрібно не лише журналістам Громадського. І не лише Петру Порошенку. Це інтерв'ю потрібно країні. Українці прагнули та прагнуть жити по-новому. І щоб зрозуміти, чи однаково ми сприймаємо цю тезу, потрібно регулярно звіряти годинники.

Коментарі — 88
Ольга Луцив Сидорова _ 19.03.2017 20:24
IP: 104.199.59.---
(продовження)
Зазвичай він (зараз – Олег Зуб) СТРАЖДАЄ НА ЯВНУ/ВИРАЗНУ МАНІЮ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ галичанами ("підляшками, греко-католицькими ксьондзами, гірськіми команчами"), всі які – за його термінологією – "єзуїтського семені" (???);майданівцями/ бандерівцями/ націоналістами/ свободівцями/ "правосєками" – тобто всіма громадянами України, які мають українську національну свідомість, та іншими "ворогами людства" та "руSSкава мира". Інколи до цього додаються якись "Олечки Луціви" та інші "тоталітарісти" (???)...
Тобто – він постійно плутає кабінет свого психіатра зі сторінками для коментарів на "УП", тому щиро, не криючись ділиться з нами всіма своїми хворобливими галюцинаціями/мареннями/жахами та привидами.
І при цьому – ще жодному (!) дописувачу жодного (!!) разу на протязі багатьох років (!!!) не вдавалося хоч в чомусь "переконати" або "переспорити" жодну його "реінкарнацію".
(див.закінчення)
Ольга Луцив Сидорова _ 19.03.2017 20:23
IP: 35.187.35.---
НАГАДУЮ УСІМ, що користувач УП Олег Зуб – чергова "реінкарнація" одержимого ватяного рашистського пропаганд*она та патологічного брехуна, найбільш відомого як jut
Всіх його "іпостасєй" – деякі з яких "прожили" на УП декілька днів, навіть годин – і згадати неможливо!
Багато разів був викритий іншими користувачами УП у брехні та у спробах маніпуляцій, тобто неодноразово ними "макався власним личком у власне лайно", але – з маніакальною впертістю – продовжує з'являтися під новими "ніками". І в кожній його "іпостасі" – його сутність – тваринна українофобія, фанатичне проповідування "руSSкава міра", відсутність логіки, механічна ретрансляція одних і тих самих тем, навіть фраз, зневага, презирство та образи інших – ніколи (!) і ні за що (!) не змінються!
(див.продовження)
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 17:28
IP: 77.52.57.---
Олег Зуб:
Ольга Луцив Сидорова _ Как?! Фанатичная свободовка Луцив – уже Сидорова?! ЭТО – СИМПТОМ...

Проспер Мериме описал, как умный француз-разбойник сделал одного сына католиком, а второго-протестантом. После чего они оба с удовольствием делали "святое дело" – грабили каждый своих "еретиков"... Вижу, и Олечка готовится переобуваться в воздухе...
...Фамилия Луців является украинским вариантом славянской фамилии Луцев, которая восходит к мужскому имени Луца (Луч)......
...Фамилия Сидоров происходит от распространенного в старину имени Сидор. Оно, в свою очередь, является славянским аналогом греческого Исидор, означающего "слуга богини Изиды"...

А шо не так? А от фамилия Зуб образована от прозвища Зуб – такое прозвище мог получить человек, выделяющийся среди остальных своей неуживчивостью.
Світлана Кирпенко _ 19.03.2017 16:18
IP: 104.199.59.---
щоб узнати хто е хто потрібно відновити спочатку упаспорті графу національніть провести перепис населення іви все зрозуміете. українську націю планомірно зищують івсі задоволені всі сміються
Ольга Луцив Сидорова _ 19.03.2017 14:21
IP: 130.211.103.---
Як перевірено практикою – усіх недобитих рашистских покидьків на УП, з ніком або без – з неминучістю чекає одна і та ж доля – бути, зрештою забаненими з видаленням їх рашистских помиїв. Тому немає сенсу вступати з ними в "дискусію", бо: 1) ще жодному (!) дописувачу жодного (!!) разу на протязі багатьох років (!!!) не вдавалося хоч в чомусь "переконати" або "переспорити" когось з них; 2) своїми дописами ви тільки "підгодовуєте" цих тролів, і таким чином – разом з ними спільно – "засераєте" тему; тож – 3) "відповідаючи" ім "з цитатою", ви тільки поширюєте/розмножуєте їх маячню!
Як написав хтось – "НЕ ГОДУЙТЕ АЛГОРИТМ САМОНАВЧАННЯ ЦІХ РОБОТІВ, І ВОНИ ЗДОХНУТЬ САМІ ПО СОБІ";
або ще гірше – ТІ, ХТО "ДИСКУТУЄ" З ВІДОМИМИ ТРОЛЯМИ, АБО ІДІОТИ, АБО ГРАЮТЬ З ЦИМИ ПІДГОДОВАНИМИ НА УП ТРОЛЯМИ В ОДНУ ГРУ (САМІ ТРОЛІ)!
Федор Микула _ 19.03.2017 14:08
IP: 46.118.141.---
Карл Шоколадов: Якщо дурне – то назавжди.
Думаю, не варто і вистачить нам метати далі тут бісер перед якоюсь зомбованою несвідомою дво- крапкою.Крапка.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:58
IP: 77.52.57.---
:
Карл Шоколадов:

А як це вийшло, що Главбудочник та Унылая Лошадь в унисон пели, шо они против блокады?
Унилая лошадь в сто раз хитріша даунів-блокадників. І пєла вона для того, щоб за крадіжку 100 млрд тонн покладів вугілля в ОРЛДО Захід не наклав на Росію додаткових санкцій, як за Крим. Ці заяви Лаврова Росія буде надавати в майбутніх судах. Мол відітє, Украіна сама начала.
как Мордор может украсть сам у себя то, что ему ПО ФАКТУ принадлежали ще с 90-стых годов, но юридически через "посредников"!
А то, что Мордор "замордуют" типа санкциями – ему по) (рен. Поголовье кору с деревьев жрать будут но будет за "великого Пу" до его кончины голосовать.
Тобі все по) (хрен. По твоєму і санкцій Заходу проти Росії не треба.
санкции наложены не из за того, топят "хорошим вугиллям" или плохим а за нарушение международных норм по суверенитету стран.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:56
IP: 77.52.57.---
:
:
Карл Шоколадов:
:
що би "диктувати" "уряду" яке вугилля выкористовувати нэ трэба бути "семи пядей во лбу" – любой домовладелец знает, шо если нет газа нужно топить углем, нет хорошего угля – топить "семечками" или дровами, нет дров – топить хмызом.
Так саме головне, що було це "хороше вугілля" до блокади. А це вже блокадники позбавили Україну цього "хорошого вугілля".
"хорошее вугилля" оплачивают своими жизнями и калитством украинские граждане а наживаются на этом порошенки и ахметовы
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:53
IP: 77.52.57.---
:
Тарифы повышали мотивирую якобы доставку угля с ЮАР (Роттердам +) а сами возили уголь с Луга/н/дона, ложа себе в карман суперприбыли.
Подача заявлений в суд о мошенничестве с "Роттердамом+" (блокада показала, что уголь возили с Луга/н/дона с "украинских" шахт и иски к мошенникам позволят "компенсировать" потери пересичных за счет конфискации имущества мошенников.
Иски о завышенных тарифах уже в суде.
Нужно только потерпеть до событий по устранению нынешней "комманды" изменников, коллаборационистов, мародеров от власти.
"Цепная реакция" вжэ пошла и нынешнюю власть не спасут даже тристагривневые носочники – жандармы.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:42
IP: 77.52.57.---
:
Карл Шоколадов:
:
...А як це так вийшло, що ці поросюки і семенчинки підривали рельси і встановлювали блокаду з однієї сторони фронту і синхронно з ними апалченці з ОРЛДО підривали рельси і встановлювали блокаду зі своєї сторони фронту...

А як це вийшло, що Главбудочник та Унылая Лошадь в унисон пели, шо они против блокады?
Унилая лошадь в сто раз хитріша даунів-блокадників. І пєла вона для того, щоб за крадіжку 100 млрд тонн покладів вугілля в ОРЛДО Захід не наклав на Росію додаткових санкцій, як за Крим. Ці заяви Лаврова Росія буде надавати в майбутніх судах. Мол відітє, Украіна сама начала.
как Мордор может украсть сам у себя то, что ему ПО ФАКТУ принадлежали ще с 90-стых годов, но юридически через "посредников"!
А то, что Мордор "замордуют" типа санкциями – ему по) (рен. Поголовье кору с деревьев жрать будут но будет за "великого Пу" до его кончины голосовать. Посмотрите кадры опроса поголовья.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:35
IP: 77.52.57.---
:
що би "диктувати" "уряду" яке вугилля выкористовувати нэ трэба бути "семи пядей во лбу" – любой домовладелец знает, шо если нет газа нужно топить углем, нет хорошего угля – топить "семечками" или дровами, нет дров – топить хмызом.
"Министр энергетики" Насалык УЖЕ повесил себе на гриву статью "пособничество террористам" бо есть ЗАДОКУМЕНТИРОВАННЫЙ факт встречи и переговора по поставкам угля с "министром энергетики" Луга/н/дона тэт а тэт в кафе.
Видеозапись была обнародована публично на канале 2+2 в рубрике "Секретные материалы". А как вы, п. Александр, знаете, "рукописи не горят".
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:22
IP: 77.52.57.---
:
....А як це так вийшло, що ці поросюки і семенчинки підривали рельси і встановлювали блокаду з однієї сторони фронту і синхронно з ними апалченці з ОРЛДО підривали рельси і встановлювали блокаду зі своєї сторони фронту...

А як це вийшло, що Главбудочник та Унылая Лошадь в унисон пели, шо они против блокады?
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:17
IP: 77.52.57.---
:
Федор Микула:
:
Ти, двокрапка, тоді поясни...Якщо ветерани АТО, які організували блокаду, не праві, то чому іх тоді підтримав Порошенко і РНБО?
РНБО встановила блокаду після того, як Росія вкрала підприємства Донбасу.
чого РНБО нє встановила блокаду коли були вкрадєні УСІ підприємства до того, як "вкрали" підприемста Ахметова і російских власників?
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:09
IP: 77.52.57.---
:
"як два пальца об асфальт" шо Додик соврамши...
1. Додик при подсчете не может оперіровать такими ціфрами, бо мае тільки середню освіту. Для него шо 2 шо 20 однаково.
2. Як бі "потери" були у 32 лярда – будкостроители сразу после "деблокади" не то шо єшелонами начали движ а и "мрию" та увесь парк вантажних авто запустили в луга/н/дон.
3. МОЖЕ Додик и не соврамши – цю сумму будкостроители ПЛАНИРОВАЛИ скомуниздить или УЖЕ скомуниздили у пересичніх. А теперя "фсё пропало" и лохам просто так не обїяснить куда пропала указанная сумма, и шо бі "замазать очі" предлагают повесить на гриву "блокираторам" недостачу у казне...
Федор Микула _ 19.03.2017 12:55
IP: 46.133.9.---
:
Ти, двокрапка, тоді поясни...Якщо ветерани АТО, які організували блокаду, не праві, то чому іх тоді підтримав Порошенко і РНБО?
Федор Микула _ 19.03.2017 12:48
IP: 46.118.141.---
:
Ти, двокрапка, договорився вже до того, що Парасюк і Семенченко вже нібито винні, що Росія ввела війська на Донбас, окупувала ОРДЛО і через них створила там рубльову зону
Федор Микула _ 19.03.2017 12:34
IP: 46.118.141.---
:
Федор Микула:
А що, обстріли градами зі сторони ОРДЛО вже припинились і можна від бойовиками вже купувати вугілля?...Чи ми одночасно з ними і воюємо і торгуємо?...
А що, під час блокади обстрілів не було?
Обстріли під час блокади зі сторони бойовиків ОРДЛО всім зрозумілі...Але чому вони три роки постійно в нас стріляли, коли в цей час Украіна тайно торгувала і брала у них вугілля, то вже не зовсім зрозуміло...
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 12:27
IP: 77.52.57.---
:
Федор Микула:
Зараз естафету блокади ОРДЛО одержали і очолили Порошенко і Уряд. І в іхніх руках іі відмінити.Так при чому там зараз Парасюк і Семенченко?
Свою справу поросюки зробили. Вони першими почали блокаду. За вкрадені підприємства Росією в Криму, Захід оголосив Росії санкції. А за вкрадені Росією підприємства в ОРЛДО ніяких санкцій Росії не буде. Захід говорить – Ви ж самі цією блокадою ампутували ОРЛДО ві України.
шо це у вас так голова болит за "вкрадені" підприемства Ахметова та властників з Мордору?
Як можно "вкрасти" у того, кому ці підприемства не налєжать?
Федор Микула _ 19.03.2017 12:11
IP: 46.133.175.---
Зараз естафету блокади ОРДЛО одержали і очолили Порошенко і Уряд. І в іхніх руках іі відмінити.Так при чому там зараз Парасюк і Семенченко?
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 12:09
IP: 77.52.57.---
:
...По оценкам "Укрметалургпрома", прекращение торговли с металлургическими предприятиями на оккупированных территориях приведет к потере бюджетом 1,6 млрд грн налогов.
Источник издания в Министерстве финансов сообщил, что, по их подсчетам, потеря 40 предприятий ОРДЛО обойдется бюджету в сумму около 2 млрд грн налоговых поступлений. И эта цифра больше похожа на правду, чем озвученные Гройсманом 32 млрд.
Теперь открываем закон о Бюджете на 2017 год и смотрите строку 1101110 дотаций на уголь "Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції" – 870 млн. грн. "Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості " – 846 млн. грн. Итого= 1,7 млрд. грн., т.е. больше чем "потеря"
Если включить сюда потери от БЕСПЛАТНОГО снабжения этих заводов электричеством и водой, то мы после блокады ВЫЙДЕМ В "ПЛЮС".
Федор Микула _ 19.03.2017 12:01
IP: 46.133.98.---
А що, обстріли градами зі сторони ОРДЛО вже припинились і можна від бойовиками вже купувати вугілля?...Чи ми одночасно з ними і воюємо і торгуємо?...
Федор Микула _ 19.03.2017 11:24
IP: 46.118.141.---
Украінська влада прийняла рішення про блокаду ОРДЛО. Для блокадників – це алібі.
Федор Микула _ 19.03.2017 11:07
IP: 46.118.141.---
:
Федор Микула:
Зараз частина американського політикуму і громадянського суспільства відкрито незадоволені і критикують Трампа...Але цих людей ніхто не звинувачує, що вони якісь шатуни і агенти іноземних служб...А сам мільярдер Трамп не дозволяє собі заявляти, що ці люди ніхто порівняно з ним і, що навіть собачоі будки не побудували...
Всі ці семенченки і поросюки дійсно не побудували за своє життя навіть собачої будки. Натомість завдали шкоди українцям на сотні мільярдів гривень, знищивши металургійну промисловість України.
Вас колись явно зазомбував Азаров.А зараз Гройсман?...Чи ви також хитропейсатий?
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 11:03
IP: 77.52.57.---
:
Федор Микула:
Зараз частина американського політикуму і громадянського суспільства відкрито незадоволені і критикують Трампа...Але цих людей ніхто не звинувачує, що вони якісь шатуни і агенти іноземних служб...А сам мільярдер Трамп не дозволяє собі заявляти, що ці люди ніхто порівняно з ним і, що навіть собачоі будки не побудували...
Всі ці семенченки і поросюки дійсно не побудували за своє життя навіть собачої будки. Натомість завдали шкоди українцям на сотні мільярдів гривень, знищивши металургійну промисловість України.
Главный строитель собачьих будок (он же Главкондитер, он же Барыга – коллаборационист и прочее,прочее-прочее, исполняющий ныне обязанности гибридного презика Украины) ноги должен целовать парасюкам, ибо благодаря им он и получил корону и булаву.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 10:03
IP: 77.52.57.---
Федор Микула:
Зараз частина американського політикуму і громадянського суспільства відкрито незадоволені і критикують Трампа...Але цих людей ніхто не звинувачує, що вони якісь шатуни і агенти іноземних служб...А сам мільярдер Трамп не дозволяє собі заявляти, що ці люди ніхто порівняно з ним і, що навіть собачоі будки не побудували...
достойно.
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter