Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

Любі друзі Генпрокурора Луценка

22 серпня 2018, 09:02

"Хочете побороти корупцію? Почніть з того, що посадіть трьох своїх друзів. Ви точно знаєте за що, і вони знають за що" – говорив перший прем'єр-міністр Республіки Сингапур Лі Куан Ю. Цю фразу також цитував у одному зі своїх виступів Петро Порошенко незадовго після того, як став Президентом.

Але, очевидно, українські високопосадовці не вважають цей вислів порадою, до якої треба прислухатися. Принаймні так точно не вважає Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Нещодавно журналісти програми Bihus.info опублікували сюжет про те, як Генпрокурор погоджується з рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії і підписує всі догани, які та надсилає, окрім догани його вірному соратнику – Юрію Столярчуку. Але, виявляється, це не єдиний друг, якого сліпо захищає Юрій Луценко

Рік тому PROSUD опублікував розслідування щодо тодішнього першого заступника прокурора Волинської області – Віктора Швидкого.Швидкий – колишній міліціонер та гарний товариш Юрія Луценка ще з часів, коли той очолював МВС. Саме тому він Швидкий був призначений до прокуратури Волинської області, як тільки Юрій Луценко зайняв крісло Генпрокурора. Зазначу, що відразу після Революції Гідності Швидкого представили як очільника УМВС Волинської області, однак на даній посаді він пробув усього лише 6 днів і був знятий з неї через активні протести активістів.

У розслідуванні нами було виявлено не тільки активне просування Швидкого Юрієм Луценком, але й ряд порушень допущених прокурором під час заповнення декларації. Наприклад, у декларації за 2015 рік не вказав факт отримання в подарунок від матері ось такого будинку у Волинській області.За нашим зверненням НАЗК розпочали повну перевірку декларації Віктора Швидкого, яка щоправда триває і досі. Перевірку Швидкого розпочали також і в Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів (КДКП) і в самій прокуратурі Волинської області.

Більше того, КДКП в результаті перевірки виявили ознаки дисциплінарного проступку, однак не змогли покарати Швидкого лише тому, що минули строки притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності.Що ж мав зробити Юрій Луценко після виявлення фактів порушень Закону його другом у разі, якщо б він керувався рекомендацією Лі Куан Ю? Ну, щонайменше перестати просувати свого товариша кар'єрними сходами.

Що ж зробив Юрій Луценко?

Рівно через рік після публікації розслідування, 21 серпня 2018 року, Юрій Луценко призначає Віктора Швидкого прокурором Волинської області.

Призначає людину, яку з протестами громадськості вигнали з посади очільника УМВС області; людину, щодо якої були виявленні та підтвердженні порушення Антикорупційного законодавства, тільки тому, що він його давній товариш.

Здається, якби Лі Куан Ю жив в Україні його відомий вислів звучав би так: "Отримав посаду – не забудь призначити на високі посади всіх своїх друзів".

Втім, ситуація з просування Віктора Швидкого далеко не перша дія Генпрокурора, яка викликає серйозні питання. Нещодавно заступником прокурора Полтавської області був призначений 29-річний прокурор – Олег Грицак і про це можна було б говорити, як про оновлення складу прокуратури, якби Олег Грицак не був сином нинішнього голови СБУ та був не причетний до переслідування активістів під час Майдану. Зараз це виглядає нічим іншим як просуванням кар'єрними сходами сина впливового посадовця.

Раніше, як вже писала про "декларації доброчесності" прокурорів, які були широко представленні Юрієм Луценком як механізм очищення від недоброчесних прокурорів, однак на ділі стали зовсім неробочим механізмом.

Такою ж "піарною бульбашкою" було гучне затримання "великої риби", члена ВРП Павла Гречківського, який більш ніж через рік після висунення його підозри у хабарі 500 тис. доларів без проблем продовжує реалізовувати судову реформу в країні. Справа проти "Нової пошти", гучне затримання та перевезення податківців Клименка на гелікоптерах та багато інших розслідувань, що не дали жодних результатів, окрім широкого резонансу в соціальних мережах та ЗМІ – стають символами нереформованої прокуратури часів керівництва Луценка. На мою думку, однією із причин такої роботи ГПУ – є не тільки бажання отримати публічні зиски від піару, але й прикривання та просування лояльних до себе осіб, не звертаючи увагу на їх доброчесність. На жаль, "кумівство" та "любі друзі" все ще активно просуваються в нашому політикумі та державних органах.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Індра _ 24.08.2018 09:41
IP: 94.76.81.---
По життю Югу вгору вів Олександер Мороз – затятий КГБіст, який очолив "Соціалістичну партію" мета якої була назад взад Московщині. Парочка провідних КГБістів – Вова Литвин та Коля Мельниченко – організували справу проти Лейби Кучмана аби його відвернути від Заходу. Справа закінчилась загибеллю Г. Гонгадзе, від Кучмана відвернувся цивілізований світ – а цьому посприяли КГБісти: Сашко Мороз, Юга Луценко та Олександер Тучринов своїми діями в проекті "Україна без Кучми". Юга належить до когорти провідних антиукраїністів.
Індра _ 24.08.2018 09:33
IP: 94.76.81.---
Юга є давній агент КГБ, його двоюрідній брат очолює ФСБ якоїсь області в Московщини (чи не Муманської?)
Антон Герман _ 23.08.2018 10:47
IP: 212.26.131.---
всі вони були на майдані поки ви сиділи на диванах, тому мають право бути призначеними на високі посади
Анатолій Яковенко _ 22.08.2018 19:08
IP: 35.235.231.---
Павло Пастушенко:
100%
Павло Пастушенко _ 22.08.2018 13:41
IP: 35.235.226.---
Югачка типовий посткомуністичний брехливий жлоб. Виправити їх може лише зашморг
Богдан Дівнич _ 22.08.2018 13:18
IP: 35.235.230.---
А що,хтось від нього чекав чогось іншого?
Шлакоблок _ 22.08.2018 13:08
IP: 37.54.83.---
Следует вспомнить как в пятницу были "сделаны" все документы о назначении луценко генпрокурором. Это и голосование в Раде, и подпись поросёнка, и публикация в "Голосе Украины". Я понимаю, что плетью обуха не перешибёшь, но, как говорил А. Солженицын "курочка по зёрнышку клюёт". Надо как то опубликовать всех тварей, кто голосовал в раде в ту пятницу, дать им характеристикау и широко широко широко это распространять. Может быть будущие руководжители не захотят их брать в свои списки.
Только не надо орать, что это наивно. На по малому, по малому делать дела. Если моё мнение не подходит кому-то то путь он отойдёт или предложит своё более действенное.
Мне кажется, что количество всё-таки переходит в качество. И то, что я предлагаю, возможно будет работать.
Даша Глущенко _ 22.08.2018 10:41
IP: 35.235.227.---
супер, але Гречківського не затримували) піарна бульбашка почалась з цього моменту неправдивого повідомлення для ЗМІ.
Yvanka Skryvanka _ 22.08.2018 10:03
IP: 93.74.194.---
Прокурор Мюллер це робить у США – он уже Коен -1-й друг Трампа, Манафорт...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

6
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter