Олександр Черненко Кандидат в депутати від Блока Порошенка, екс-голова Всеукраїнської громадської органзації "Комітет виборців України", публіцист

Україна – не Росія. Сподіваюсь.

04 червня 2009, 11:21

Інформаційна кампанія, яка розгорнулась для роз'яснення нам, неписьменним, що "ширка – це наше все", дивує своєю винахідливістю і креативністю. Особливо радують історично-географічні аналогії. Он, політ думки Віктора Уколова потривожив прах Мазепи і Кочубея, а відомий "євроінтегратор" Дмитро Табачник ставить в приклад Німеччину та Бельгію. Мовляв, не обирають там люди собі президента та монарха – і нічого живуть собі якось.

І непогано живуть. Я теж так хочу. Але при цьому шановний депутат-професор забув сказати, що сценарій української коаліції писався не під диктовку Ангели Меркель і не під дзюркотіння води брюсельского "пісяющого мальчіка". Новий проект української Конституції надиктовував металевий та уривчастий голос "чекіста" під переливчастий дзвін курантів.

У зв'язку з цим дозволю собі також невеликі історично-географічні вправи.Росія. 1999 рік. Виборча камапнія до Державної Думи 3 скликання. Дві найбільші політичні сили лужковсько-примаковське "Отєчєство – Вся Расія" та прокремлівський "Мєдвєдь" ("Єдінство") ведуть війну на взаємне знищення. Градус протистояння зашкалює – задіяні величезні фінансові та медійні ресурси, щодня відкриваються валізи з компроматом. Лужкова і Примакова безпардонно "мочить" канал Березовського ОРТ, а кремлівську адміністрацію та "Єдінство" інтелегентно "опускає" канал Гусинського НТВ.

Проходить кілька місяців і вже в Державній Думі дві найбільші політичні сили спільно голосують за путніського прем'єра Касьянова та затверджуть мелодію гімну СРСР офіційним гімном Російської Федерації. Через два роки колись непримиренні вороги об'єднуються в мегапартію "Єдіная Росія".

Мер Москви Юрій Лужков заявив тоді, що об'єднання створюється заради "созіданія, протів рєволюций і каталізмов" та буде представляти "інтєрєси большинтсва насєлєнія страни". Тобто, все в ім'я "стабільності і процвітання".

І нарешті в Росію приходить "стабільність". Березовський опиняється в Лондоні, а Гусинський транзитом через "Бутирку" – в Ізраїлі. Ходорковському пощастило менше.

Між іншим, може це і випадковість, але прізвища опальних російських олігархів чомусь закінчуюся на "ський". Є над чим задуматися українському олігарху з таким самим закінченням прізвища – адже "Дніпроенерго" та проліт Дніпропетровська на Євро-2012 – це лише квіточки. Досвід російських колег показує, що може бути і гірше. Також в Україні є ще два олігархи другого ешелону, чиї прізвища закінчується на "ський" – один більше відомий в Харкові, інший – в Київській області. У них поки-що все "в шоколаді". Поки-що. В Україні "стабільність" ще не настала.

Але повернемося Росію. Бєзпредєльні олігархічні війни припиняються, натомість в країні запановує стабільна державна корупція, якою просотується все – від кінчика зірки на Спаській вежі до кінчика жезла в руках "гібедедешника", що чатує десь на трасі під Нижнім Тагілом.

Знищується ЮКОС, натомість з'являється "Байкалгруп" та "Роснєфть", що кришуються безпосередньо Кремлем.

З екранів телевізорів зникає інформаційний кілер Доренко, але після зачистки НТВ звідти зникають Кисельов і Шустер.

Виникає велика спокуса відмінити вибори взагалі та "піпл" хоч і багато може "схавати", але ж не все. Тому обмежуються лише відміною виборів губернаторів. А "стабільність" консервується через операцію "пєрєйомнік" та ілюзію виборів. Прем'єри стають президентами, а президенти прем'єрами. А потім знову можливо поміняються. Щоб, не дай Бог, не порушити "стабільність".

Щоправда трапляються дрібні неприємності – вибухи будинків на Каширському шосе чи ще якийсь Беслан. Іноді посеред білого дня вбивають журналістів, а власних громадян труять газом. Але що поробиш – "стабільність" вимагає жертв.

А ще "стабільності" обов'язково має щось загрожувати, її обов'язково має хтось підривати. Якісь там "незгодні" чи може євреї, не кажучи вже про НАТО. Але нічого, консолідація еліт для того і відбулася, щоб протистояти цим напастям. Тому ощасливлений народ після вечірньої казки від прем'єра з президентом може спати спокійно – "стабільність" під контролем.

Тому коли мені для мого ж щастя під виглядом "стабільності" хочуть втюхати диктатуру, я чомусь згадую зовсім не Німеччину і не Бельгію.

powered by lun.ua
Коментарі — 33
NELLI _ 04.06.2009 20:45
IP: 77.123.111.---
wirna _ 04.06.2009 12:17
Это Тимошенко, которая присоединилась к Майдану по одной причине – стать на спину Ющенко и прыгнуть с нее. Поэтому она сразу же начала борьбу против него. Олег Медведев с коробовой и бродским на ОБОЗРЕВАТЕЛЕ начали информационную войну. Не надо о профессиональной воровке, укравшей у народа Украины миллиарды, говорить, как о жертве. Это не просто смешно. Это цинично. Уничтожающая всех вокруг себя во имя абсолютной власти – жертва? Пусть штаб придумает что-то другое, поскольку газовые договора показали откровенный звериный оскал той, кого предлагаете в жертвы. Да она и на Майдане показала, что чужая жизнь для нее ничего не значит, как собственно и в экономике, где судьба людей для нее – траплин к власти.
NELLI _ 04.06.2009 20:38
IP: 77.123.111.---
rumata2 _ 04.06.2009 13:47
Люди защищали с милицией свои бюллетени и избирательные участки от нападения бютовских бандитов. Такое не забывается, когда, пользуясь депутатской неприкосновенностью банда премера нападала на избирателей. Такого никогда не было ни в одной стране, и люди помнят. Очень хорошо. Именно из-за этой памяти Тимошенко боится выборов. Этого украинцы ей не простят.
Онисько _ 04.06.2009 18:45
IP: 88.214.78.---
Автор – макітра ще та... Молодець.
У гебні нічого не вийде, хоча й непросто буде відмахатись. А не вийде – бо вони грамотні дебіли. Ну не розуміють, що ми – інакші. І весь час намагаються на нас вдягади свої власні всрані політичні тоталітарні гебньові ліліпутські штанці.
Давав же Янукович пуцькіну котєтьку (ну, цукерку), так воно пихате не схотіло. І почало нас повчати, і що з того вийшло?
Aresta _ 04.06.2009 17:49
IP: 62.80.175.---
zemfira:
Діти у пісочниці також б'ються за пасочки. І це нормально. Бо так чи інакше, але вони або миряться, або знаходять іншу забавку. А от коли вся пісочниця з пасочками дістається одному малюкові, то рано чи пізно йому набридає гратися в ній самому, і він починає шукати поза пісочницею інших малюків, аби їх бити і відбирати їхні забавки. Я до того, що краще хай багато партій, які рано чи пізно або підуть у небуття, або зведуться на ноги, ніж один авторитарний божок зі своєю кишеньковою, хоч і великою за кількістю гвинтиків, партійкою.
zemfira _ 04.06.2009 16:11
IP: 77.6.0.---
Что г-н Черненко так озаботился анализом того, что происходит в России? Ах, ты, Боже мой, как он скорбит о Березовском и пр., по его мнению, невинно пострадавших, о том, что в России диктатура, коррупция и пр. В Украине хаос и государственная коррупция достигла такого уровня, что России и не догнать. Там хотя бы что-то пытаются делать. чтобы пресечь это. Пусть автор обратит своё внимание, какой абсурд творится в партийной жизни Украины, какое-то всеобщее поедание друг друга. И это длится не день, не два. Всё это с гордостью провозглашается демократией и стабильностью. При одобрении какого-нибудь заштатного европейского чиновника, мнение которого в Украине считают чуть ли не высказыванием мессии. Автор – тот же местечковый раб и ненавистник России.
vagabond _ 04.06.2009 15:08
IP: 81.30.165.---
Автору 5 баллов!

Аналогия очень жизненная. Никакой Бельгией тут уж точно не пахнет.

Одна надежда на западенцев, так как там то рейтинг БЮТ уж точно упадет до нуля (с нынешних 8%). А кто взамен? Вот главный вопрос. Наша Украина уже в руинах, Фронт Яценюка еще в яслях. Ну не Тягнибок же?
Селянка _ 04.06.2009 14:43
IP: 82.193.114.---
vote:
Навіщо мені Новгород чи Тольяті? Вам, до речі, вони теж ні до чого. Замість того, щоб "ляпати" про обяви в російських маршрутках, слабо підняти рівень нашого телеканала "Культура" хоча б рівня російського аналога?Це щодо журналістики. А загалом, якщо життя в країні побудовано на логічних і зрозумілих власним громадянам засадах, то пошуки ворогів зайві. А якщо можновладці неспроможні мені внятно пояснити логіку своїх дій, то на світ Божий витягуються всім давно остогидлий набір кліше.
vote _ 04.06.2009 14:25
IP: 93.73.144.---
Селянка _ 04.06.2009 13:42
http://glavred.info/archive/2009/05/19/135630-7.html
Ось, Селянка, почитай, що думає Російський журналіст Кисельов про професіоналізм його відчізняних колег, а також про пропаганду і зовнішніх ворогів.
Що б щось ляпати, тобі треба подивитись на життя людей де небудь в Новгороді чи Тольяті, з об явами в маршрутках про загрозу тероризму і пильність.
TPP _ 04.06.2009 14:11
IP: 95.133.92.---
Smerch2007 _ 04.06.2009 11:48
Все проще и прозаичнее. Стране ОПА, притом полная. Вместе со страной и 3,14здец спасителям.

В таком случае лучше уйти в сторону и ездить по стране и расказывать про однополые браки.
rumata2 _ 04.06.2009 13:47
IP: 95.133.110.---
Автору.Раньше вы представляли авторитетную организацию КВУ.И она действительно была авторитетной.Сейчас вы пошли под маргинала Ющенко.Слово "зрада" от нашего президента звучит как издевательство, потому что так как предал своих избирателей он,вряд ли кому то удавалось.А вы и ваша команда зря пошла под Ющенко, а после Тернопольских выборов,потеряли моральный авторитет.И выдумаете люди забудут об этом.Зря.Репутация в вашем деле это все
Селянка _ 04.06.2009 13:42
IP: 82.193.114.---
vote:
Та ми такі самі як і "руськіє люді". Як тільки загострюється ситуація в країні – зразу починаєм відвертати увагу люду байками про загрози з боку Росії. Подивіться на останні дописи Медвєдєва: Росія, Мазепа, мова і т.п лабуда. Тільки в Росії журналісти в професіональному плані на порядок вище за наших, тому там це яскравіше і вигадливіше подається, а методи співпадають дзеркально.
wirna _ 04.06.2009 13:41
IP: 80.135.236.---
Wlad-iz-Kharkova,04.06.2009;12:27
Справа в тім,що тому то і не мали ми держави спродовж віків,що не здатні були підкоритися сильнішому.Не буває порядку в домі,де немає лідера,що чітко організовує і,звичайно, контролює.
А в 2004 році ми вибирали не царя,а демократію.І я не шкодую за тим,що сталося.Ми на весь світ заявили про те,що є такий досить толерантний народ,як український, і він -проти диктатури і вседозволеності.Тут,звичайно,спрацювали "службу" поправки до конституії пана Мороза,які і призвели до протистояння.Наша демократія ще на стадії немовляти,але дякувати богу,вона народилася.
vic05 _ 04.06.2009 13:29
IP: 77.123.201.---
infoporn.org.ua/forums/?theme_id=109950#comment-152393
СКАЗ О ТОМ, КАК СТАТЬ СКОТОМ
Бандит с Воровкой в полутьме
Делили всё и вся в стране...
vote _ 04.06.2009 13:29
IP: 93.73.144.---
Перед Україною приклад сусіда – Росії, де узурпація влади досягла найвищого рівня. Чи вирішує там щось народ? – Ні. Народ з чимось незгоден? -Ні. А чим він зайнятий? Очікуванням нападів і конфронтацій з боку посталих (або вигаданних) ворогів. А хто вороги російського народу? Та всі – грузини, поляки, українці, НАТО і ЕС. Всі згуртувались проти "Імперії добра". Кому мають вірити в такій ситуації росіяни? – тіки непогрішимому і мудрому керівництву. І як же все таки чудово коли ЗМІ так підтримуютьмудре керівництво, так чудово роз яснюють росіянам де їх вороги – в кого в країні "піднімає голову фашизм", хто почав Другу світову (ясно Польша!), в кого "збанкротілий проамериканський режим" утискає росіян (справжніх росіян із паспортами) і т.ін.
А ТЕПЕР ГОЛОВНЕ – кожен народ дійсно заслуговує своєї влади. І якщо ми, українці, заслуговуємо власної незалежності і пам яті наших дідів, то мерзота, яка намагається пояснити як, коли і кого українці мають обирати буде розтоптана повстанням народу.
Флинт _ 04.06.2009 13:26
IP: 217.87.82.---
Владу из Харькова. В том то и дело, что у президента, Кабмина, Рады слишком много рычагов влияния на жизнь любого человека. Нужна ответственность власти, прежде всего механизм отзыва. Например, президент посвятил свои 4,5 года борьбе не за улучшения ситуации в стране а за неограниченные полномочия монарха. Хотя, какой из него монарх? С таким антирейтингом он стал почти недееспособным, одни разговоры о заговорах. Вся страна – заговорщики! Нужен действенный механизм народного вотума недоверия всем высшим ветвям власти, в первую очередь президента. Конечно это сложный вопрос, но без него власть не имеет тормозов. Особенно это опасно в президентской республике. Не то придется вводить автономность в каждом районе, а людям переходить на натуральное хозяйство.
xbnfx _ 04.06.2009 13:25
IP: 195.64.255.---
Україна – не Росія. Сподіваюсь.

По виду вроде не очень молодой человек. Окуда такая наивность.
CLOCKERS _ 04.06.2009 13:18
IP: 94.178.123.---
kozak_oleksa:
заради ОПОРУ...
свобода "фирташек ющенка"... на баррикаду...hip, hip, hurrah!
kozak_oleksa _ 04.06.2009 12:57
IP: 62.221.53.---
Незалежно від того буде чи не буде ширка – необхідно об'єднуватись нам, простим людям. Об'єднуватись заради ОПОРУ цим покидькам, заради здійснення врешті-решт незворотніх демократичних змін. Ситуація стає критичною з кожним днем. Це вже не просто зрозуміло, – це вже стає відчутним. І безкарність свою ці прихлєбателі у владі відчувають лише тому, що вважають нас пасивними спостерігачами. Чехи змогли, поляки змогли, чим ми від них нічим не гірші. Це просто тест для нас, на нашу громадянську зрілість. Давайте пройдемо його гідно.
seed _ 04.06.2009 12:46
IP: 95.133.81.---
Совєтскій Союз та Нациська Німеччина напали на Польщу,щоб не допустити загарбання поляками світу,щоб спасти світ від польського тоталітаризму.
Тимошенко та Янукович об"єднались проти узурпації влади диктатором Ющенко,щоб спасти український народ від сповзання України до авторитарного режиму америкоса Ющенко.
Заява пресслужби БЮТ та ПР.
korin3 _ 04.06.2009 12:32
IP: 91.124.201.---
ariks:
Ничего дождутся Коза с Козлом! Что касается жлобства гаранта. То что, воровать неудобно. Уже и программы одинаковы,однако.Сладкая парочка. Если это допустить,будет стыдно перед детьми. Так что ждите ответку!!!!!!!!!
Жидкую? желтенькую?
CLOCKERS _ 04.06.2009 12:30
IP: 94.178.123.---
Mа Vоiх аigrе еt fаssе...
Р.Verlain

Я скажу тебе с последней
Прямотой:
Все лишь бредни, шерри-бренди,
Ангел мой.
Олександр Черненко – Сергей Марков
найдите три отличия... тот же пафос, стиль, крен, трен...
и рот в слюне
Vlad_iz_Kharkova _ 04.06.2009 12:27
IP: 195.26.93.---
wirna:
Кому люди доверили будущее свое и детей? В том и беда, что Вы, оказывается, выбирали не демократического Президента, а Царя. Вы слышали, чтобы американцы доверили свое и детей будущуее Обаме? Теперь ищете кому еще доверить свое будущее? В том то и беда наша. Когда wirna станет сам заботиться о своем будущем, и президенты у нас станут хорошие, и сговор Вождей не пройдет. Не нужны wirna станут Вожди.
tcherkas _ 04.06.2009 12:21
IP: 212.15.127.---
Если автор хотел отметиться, то он это сделал.
Но статья (если можно так назвать этот опус), пустая.
ariks _ 04.06.2009 12:17
IP: 80.92.226.---
Ничего дождутся Коза с Козлом! Что касается жлобства гаранта. То что, воровать неудобно. Уже и программы одинаковы,однако.Сладкая парочка. Если это допустить,будет стыдно перед детьми. Так что ждите ответку!!!!!!!!!
wirna _ 04.06.2009 12:17
IP: 80.135.236.---
Шановний авторе,в якій ще країні Європи президент мав такий необмежений вотум довіри? Люди довірили йому майбутнє своє і своїх дітей.Кожен готовий був підтримати чим міг.Та маємо,що маємо.І не треба великого розуму,щоб все це втратити і за такий короткий час.
Тричі він "здавав" Тимошенко,а вона переконувала,що мій президент мене не підведе.Бездіяльність в вищих щабелях влади в даний кризовий момент просто недопустима і всі ми знаємо, що лиш Тимошенко здатна заставити цих"царків" працювати на благо українського народу.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter