Сергій Дацюк Філософ

БАНДИТСЬКИЙ РЕЖИМ

05 листопада 2012, 10:04

Системний бандитизм

Ситуацію в країні не можна оцінити доти, доки її не буде узагальнено і класифіковано.

Сьогодні режим, який створено в країні, необхідно визнати як бандитський. Численні відібрання бізнесу злочинними угрупованнями за прямою чи опосередкованою участю влади були лише випадками, здебільшого невідомими широкому загалу. Вибори в жовтні 2012 року наочно продемонстрували бандитську суть режиму, що встановлено в країні.

Не дивлячись на доволі ґрунтовний розвиток політологічної теорії на заході, означення бандитського режиму в державі знайти не вдалося.

Стаття 27 Карного Кодексу України містить таке визначення бандитизму: "Організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі – караються позбавленням волі на строк від п'яти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна".

Ще років зо три назад можна було говорити про окремі прояви незаконного відбирання бізнесу, які відомі як рейдерство.

Україна в цьому плані зробила свій сумнівний внесок в практику рейдерства. Давайте порівняємо статті "Рейдерство" російської та української Вікіпедії.

Російський варіант: "Рейдерство – силовое недружественное поглощение предприятия против воли его собственников, имеющих преимущественное положение в данном предприятии, и/или руководителя."

Український варіант: "Рейдерство – вилучення майна на законних підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини в законі або системні недоліки функціонування державних інститутів (судової та правоохоронної систем, системи реєстрації юридичних осіб тощо).

"Рейдерство" по-українськи здебільшого полягає у набутті сумнівними шляхами тимчасового права розпоряджатися активами та якнайшвидшим продажем цих активів пов'язаним із рейдером особам, із наступними перепродаваннями вилучених активів між пов'язаними особами, маючи на меті завадити (унеможливити) їхньому поверненню законним власникам.

В Україні для боротьби з рейдерством створена Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, що діє при Кабінеті Міністрів України."

Але поодиноке несистемне рейдерство набуло сьогодні системного і контрольованого владою характеру. Бандитський режим робить корупцію не просто системною, він робить корупцію офіційною. Офіційна корупція це така корупція, яка свої корупційні дії вже не приховує і навіть іноді публічно розповідає про них у телевиступах та інтерв'ю в ЗМІ.

Офіційна корупція не боїться правової відповідальності, бо силові органи є частиною корупційної системи. Офіційна корупція не долається перевиборами влади, бо офіційно корумпована влада це вже банда, яку не здолати правовими шляхами.

Вибори 2012 проявили бандитизм у своєму наочному та довершеному вигляді – силові терористичні (залякувальні) акції бандитських угрупувань на користь окремих кандидатів, погрожування розправою та смертю членам виборчих комісій різного рівня на фоні цинічних маніпуляцій суспільною думкою з боку влади.

Вибори 2012 року це рейдерська атака на народні мандати, яка має всі можливості зійти режиму з рук.

Вибори 2012 року наочно засвідчили: 1) поодинокі випадки бандитизму набули системного характеру; 2) влада або негласно покриває бандитизм на виборчих дільницях або не контролює ситуацію в державі.

Дехто говорить, що громадяни змогли протистояти маніпуляціям, зробити вірний вибір і ними можна пишатися. Мені ж особисто шкода громадян, які не зрозуміли, що демократичний режим переродився в бандитський режим, з яким не можна грати в жодні демократичні ігри.

Вибори при бандитському режимі жодного смислу не мають. Проблемну ситуацію необхідно змінювати в інший спосіб.

Логіка бандитського режиму є егоїстичною і нелюдською. Традиційні раціональні підходи (голосування чи вибори) тут не підходять. Щоб добро отримало шанс в умовах абсолютного зла, це зло має бути фізично знищено.

Чи можливо здолати бандитський режим безкровним шляхом?

Зрозуміло, що довго це все продовжуватися не може. І зовсім не тому, що круті пацани у справі відбору прибуткових бізнесів зупиняться, адже жадоба згубила не одного фраєра. І зовсім не тому, що бізнесмени почнуть опиратися бандитизму – нема такого злочину, на який не пішов би бізнесмен перед страхом повної втрати свого бізнесу. Мовчання, з точки зору постраждалих бізнесменів, є найменшим зі злочинів, бо це лише аморальний вчинок. У народу досить скоро просто увірветься терпець. І коли він урветься, банду будуть знищувати фізично.

Чому банда не може зупинитися у нарощуванні своєї діяльності? Тому що зажди існує деяка кількість бізнесменів, які частину свого бізнесу банді вже віддали, а "відбити" ще не встигли. Тому що у банді розподіл незаконних статків зажди нерівний, і кожен хоче збагатитися не менш, ніж інші співучасники. Тому що бандитська зухвалість і завзятість неодмінно веде вперед без упину: а чи можна забрати ще більше, а чи можна принизити досі незалежних, а чи можна нагнути всіх. Логіка банди проста – владарюй над усіма або помри.

Чи можуть політики стати гарантом безкровного руйнування бандитського режиму? Сама практика діяльності українського Парламенту показує, що це неможливо. Адже Парламент має три функції: законодавчу, представницьку і консолідаційну.

Навряд чи обраний Парламент буде виконувати представницьку функцію щодо структури суспільства, оскільки масштаби фальсифікації не дозволять йому це зробити.

За умови відсутності представницької функції Парламенту постає реальна загроза зміни конституційного ладу, якщо врахувати ту обставину, що Конституція так чи інакше підлягає принциповій зміні, на яку у нинішнього Парламента нема консолідованого мандату народної довіри.

Окрім того, український Парламент майже ніколи не виконує функцію консолідації суспільства. Саме тому, навіть у найбільш важкі часи політики продовжуватимуть сваритися.

Новий Парламент – це Парламент недемократично обраний. Це Парламент, в усіх партій якого в принципі відсутнє розуміння про загрози та виклики, що постали перед Україною. Це Парламент, який вестиме суспільство у прірву, до кривавого протистояння. Піар на крові – це ефективний піар, чи не так?

Позиція крупного бізнесу просто дивує. Невже ці досвідчені бізнесмени думають, що в ситуації народного гніву у них буде шанс залишитися безкарними? Невже вони справді думають, що зможуть приховати участь в оборудках бандитського режиму? Невже вони справді думають відсидітися за кордоном? Це просто неабияка наївність. Ніщо не буде забуто, і ніхто не буде забутий.

Чи може щось вдіяти малий бізнес? Зараз він просто чекає, поки його збанкрутять та пустять за вітром. Можливо задля уникнення конфліктів малий бізнес думає домовитися, щоб його залишили у спокої за невеликі відрахування? У бандитського нахабства нема межі. Особливе бандитське задоволення полягає не тільки в тому, щоб відібрати статки, а ще і принизити, довести до втрати гідності, при цьому ще й змусити дякувати за милість, що лишили в живих. Якщо малий бізнес буде вести "страусину політику", то він і стане гарматним м'ясом революції. Це його кров буде литися.

В країні неодмінно буде революція. І це буде немайданна революція. Мирних революцій на Майдані наша еліта не розуміє, бо вони її нічому не вчать. На цей раз організаторів бандитського режиму в країні знищуватимуть фізично. Причому є велика ймовірність того, що на цей раз їм не вдасться сховатися ні в Росії, ні в Білорусії, ні в якихось екзотичних країнах.

Не допоможуть ні пластичні операції, ні солідні іноземні корпорації по замітанню слідів. Бо полювати за бандитам будуть не громадяни, а такі ж, як вони самі, тільки ними ображені. І навіть, якщо втеча вдасться – яке життя буде у бандитських чільників в постійному очікуванні відплати? Адже злочини проти народу не мають терміну давності.

Але це ще не найгірше. Найгірше, коли будуть відбуватися "зачистки" в усіх органах влади; коли за колаборацію зі злочинною владою судитимуть і присуджуватимуть поразку в правах займати державну посаду чи навіть вести бізнес. Найгірше, коли на цілий регіон трудящих людей впаде тавро "донецьких бандитів".

Найгірше, коли країну буде пошматовано. Коли вона дістанеться зовнішнім суб'єктам не цілою, як це можливо ще зараз – цілісною країною ввійти в Росію чи (що менше ймовірно) цілісною країною ввійти в Європу. Найгірше, коли різні частини пошматованої країни опиняться під протекторатом США, Європи та Росії.

Чи такої долі ми чекаємо для України? Чи хочемо ми такого розвитку подій? Тоді чого ми мовчимо і дивимося на те, що сьогодні відбувається в країні? Все вже сказано, всі оцінки вже дано. Майже всім усе зрозуміло. А кому не зрозуміло, то вже мабуть і не доведеться зрозуміти, бо розум їх затьмарено жадобою збагачення чи обслуговуванням цього процесу. Зрештою не всім дано мати відчуття країни і розуміння того, що з нею відбувається.

Потрібно негайно почати радикальні перетворення, щоб вберегти країну від кривавого бунту проти банди. Як знайти спосіб вирішення проблем без крові – це питання має турбувати кожного громадянина. Це питання має задавати собі кожен українець вдень і серед ночі. І не просто задавати питання, а знаходити на нього відповідь.

Чи готові інтелектуали запропонувати такі шляхи виходу з бандитського режиму, які були б найменш криваві? Чи є у нас принципи нової Конституції? Чи є у нас моделі нових відносин влади та бізнесу? Чи є проекти нової структури держави, яка відповідає сучасним вимогам громадського контролю за владою та свавіллям крупного бізнесу? Чи є у нас схеми дерегуляції середнього та малого бізнесу та гарантій від його поглинання крупним бізнесом та тиску влади? Чи хтось думає з нас, як відновити високий рівень освіти, науки, медицини та соціального захисту в державі?

І давайте перестанемо говорити про реформи. Реформи в напрямку західних зразків чудово поєднуються з бандитським режимом. Принаймні бандитський режим зажди можна видати за авторитарний стиль реформ. Нам потрібні не реформи. Якщо ми хочемо зберегти країну, то нам потрібні не реформи, а інновації.

Питання вже не в тому, що Україна в міжнародній ізоляція, а в тому, що ми втратили Україну як перспективну країну зі світовим реноме. Питання не в тому, що держава зруйнована, а в тому, що ми вже не скоро зможемо відновити працездатні державні інститути. Питання вже не у зовнішньополітичному виборі України, а в тому чи збережеться держава Україна як така.

В країні сформовано бандитський режим. Це набагато гірше, ніж поліцейський режим при Кучмі чи режим бардака при Ющенко. Всі бандитські режими закінчуються їх знищенням в процесі кривавого протистояння. Але чим довше ми вагаємося та збираємося опиратися режиму, тим більше крові проллється.

powered by lun.ua
Коментарі — 137
Анатолій Сторожук _ 11.05.2013 03:05
IP: 46.247.167.---
Згідно всепланетарних критеріїв діючого міжнародного права, яке вже є де-факто Конституцією (основним законом) всього людства, – імперативно-юридично регламентовано, також ПРОЦЕДУРУ з*ясування юридичних фактів, і про те, які з держав є, і які були в ретроспективному відношенні, – саме реально ЗЛОЧИННИМИ (ТОБТО ДЕРЖ.бАНДАМИ), а які – по-справжньому правочинними, тобто цивілізованими. Якби там не було, але – в тих місцевостях на планеті, де населення значно швидше генетично (умом і фізично) удосконалюється (ніж їх антагоністи), – там виникають експансіоністські держави (хижацькі, -правочинно-агресивні, і злочинно-агресивні). Бо ніхто не скасує універсальний вічний закон природного відбору: перемагають і розмножуються найсильніші, як правило,завойовуючи відповідно собі планетарний життєвий простір; а відставші безнадійно генетичні недоумки, дикуни та генетичні виродки (маніяки і фобіаки) – запрограмовані вимирати.
Лише ТАМ СТАБІЛЬНО ПРАВЛЯТЬ ДЕРЖбанди, де більшість- бидло
Анатолій Сторожук _ 11.05.2013 02:41
IP: 46.247.167.---
Шановний добродію Дацюк Сергію, висловіть будь-ласка свої автортетні судження, також щодо мого попереднього коменту. Якщо Ви вважаєте себе достатньо спроможним брати участь у заочній полеміці, тоді запропонуйте – ще більш переконливо наукоємні визначення, і в
теоретично-типологічних визначеннях; наприклад, щодо таких новоязів-термінів: ТЕРОРИСТІЯ – ЦЕ, як правило, історично недавно сформована (тож ще не набувша з різних притчин достатніх сил, щоб вже бути відвертою ТИРАНІЄЮ) – реальна ЗЛОЧИННА ДЕРЖАВА, штатні і позаштатні співучасники якої – змушені шляхом фізичного і психологічного відносно прихованого терору (залякувань) латентизувати скоєння ними того ж міжнародного злочину геноциду, та ін., щодо гнобленого переважно саме терорстичними методами населення. Оскільки ця комуняча чи фашистська держБанда – ще не стала наскільки тоталітарно потужною, тож ще не може вести себе – як неприхована моноТИРАНІЯ чи як олігархоТИРАНІЯ смертоносних рабовласників...
Анатолій Сторожук _ 05.02.2013 05:30
IP: 46.247.181.---
А якщо точніше, то після продовження стану злочинного захоплення (узурпаційного привласнення) державної влади в Україні (ще з часів Кравчука, що сталось після реорганізації держБанди-СРСР, убившої раніше геноцидно десятки міліонів людей) – банда-переможець інволюційно детерміністично ставала дедалі бандитськішою по-буржуазному ДЕРЖАВНою БАНДою (ХОХЛО-РОСІЄЮ!) – ЗЛОЧИННОЮ СПІВПРАВОНАСТУПНИЦЕЮ ЗГАДАНОЇ русоФашистської БАНДИ (під назвою "срср"). Внаслідок чого – законодавство і такої хронічно ЗЛОЧИННОЇ ДЕРЖАВИ в Україні – не набуло, і далі – НЕ МАЄ ПРАВОМІРНОЇ ЮРИДИЧНОЇ СИЛИ. Тому, ЗГІДНО критеріїв міжнародного права: 1) здійснити правомірне збройне повстання – для знищення також цієї держБанди – не просто ПРАВО, а юридичний обов"язок ВСІХ міжнародних правочинців на планеті; 2) всі штатні і позаштатні співучасники цієї держБанди – є скоювачами саме МІЖНАРОДНИХ (відповідних) ЗЛОЧИНІВ; 3) в Україні вже наявний стан громадянської війни такої держБанди проти населення.
Lexa62 _ 18.01.2013 15:23
IP: 82.207.124.---
Всі читаємо "Холодний Яр" Горліса-Горського.
магаданець64 _ 07.11.2012 17:47
IP: 93.178.215.---
Дійсно, влада на ці вибори вийшла з бейсбольними битами, а опозиція з паличками від ескімо.
Згоден, що "Настав час "Удару" – вже не актуально. Актуально – настав час УПА! Ніхто, окрім самого народу, не змінить ситауцію у цій країні. Але йому, як і любому іншому народу, потрібні адекватні та рішучі поводирі. На традиційні інститути громадянського суспільства у вигляді політичних партій надії практично немає. В опозиції їх не видно – треба шукати серед громадянських активістів. Потрібен український Валенса. І не обов'язково з робітників, бо вони у нас зашугані і за роки радянської "влади народу" втратили здатність до організованого опору владі. Потрібна чесна, освідчена, смілива і рішуча людина, не забруднена ні владою ні бізнесом. Закликаю усіх, хто вважає, що має такі риси, брати ситуацію у свої руки, а решту незгодних з діючим режимом та недолугою опозицією, їх підтримати.
Василий Гарнага _ 06.11.2012 17:02
IP: 93.183.237.---
Дацюк твое место в психбольнице.Там ты найдешь своих читателей
myhai _ 06.11.2012 10:02
IP: 95.135.142.---
Igor Maksimenko:
Хоружівка? Порозкидало?
G.K.M. _ 06.11.2012 09:44
IP: 94.179.131.---
ЗНОВУ ЗНИКАЮТЬ ГОЛОСИ у опозиції на сайті ЦВК!
Хоча відсотки не змінюються!

Вчора вечером у Батьківщини було 5 203 107 голосів, сьогодні – 5 203 097.

А вчора зранку було 5 203 248 голосів!!!!!!!!
Igor Maksimenko _ 06.11.2012 09:41
IP: 95.135.83.---
И этот "мудрец", все красиво говорил, все правильно рассказывал, а в конце все же не удержался пнуть Ющенка.
Что он для тебя не сделал, Дацюк? Что он тебе, как свободному, мыслящему гражданину не дал?
Свободу слова -дал
свободные выборы – обеспечил
невмешательство в суднебную систему обеспечил...
Экономику поднял, инвестиции обеспечил, дешевые кредиты дал. А то, что проходимцы-сказочники все же обдурили народ, так кто народу доктор? Правда в том, что постоталитарных и постгеноцидных людей еще не один сказочник-проходимец (ка) обдурит.
Pety Iwanow _ 05.11.2012 22:44
IP: 93.75.164.---
спасибо за правду!!!!
Solomia Sotnik _ 05.11.2012 22:11
IP: 213.5.193.---
В Украине, действителино, нет собственных, внутренних сил, чтобы самостоятельно устранить нынешний клан. И этих внутренних сил у неё НИКОГДА НЕ БЫЛО в новой истории. Как не было своей государственности. Украина входила в состав империй или других государственных образований, периодически играясь в "самостійність", замешанную на амбициях её властолюбивых вождей или "свідоміх" романтиков, её себе намечтавших.
Solomia Sotnik _ 05.11.2012 20:06
IP: 213.5.193.---
PRAW-DA:

Опозиції необхідно запросити на мітинг міжнародних спостерігачів,
а також представників міжнародних дипкорпусів в Україні, -
тоді влада не наважиться розганяти мітинг!!!
И довести справу до логічного кінця, запросивши правити нами видатних представників світових інституций. Бо у самих тямки немає. 20-річний досвід нашого "незалежного" існування це підтвердив.
Yevhen18 _ 05.11.2012 15:38
IP: 194.44.217.---
Sergey Ivanov:
Вставай страна огромная,
Вставай на смертный бой.
С бандитской силой темною,
С донецкою братвой...
Победили немецких – победим и донецких!
Yevhen18 _ 05.11.2012 15:37
IP: 194.44.217.---
vts-m:
Странно, господа, очень странно...
Мітінг оппозіціі незаконний, міліціі – тьма, патрони закуплени накануне – а мітінг не разогналі...
Почему?
Патрони не видали!. Видай патрони Беркуту, так він взагалі з цепу зірветься – побіжить на Банкову Вітька лякати. А без патронів буде слухати командирів.
Sergey Ivanov _ 05.11.2012 15:36
IP: 109.72.119.---
Вставай страна огромная,
Вставай на смертный бой.
С бандитской силой темною,
С донецкою братвой...
Victor Volynski _ 05.11.2012 15:29
IP: 91.154.252.---
Casta Diva:
vts-m:
Наблюдала за митингом под ЦВК и даю свою "концепцією системного спротиву":
-"главное – обязательное наличие юных визжащих дев.
Ви би хоть, шановна Селянко, нік тогда би сменілі, што-лі...
Т.Г.Шевченко _ 05.11.2012 15:25
IP: 195.162.81.---
Борітеся – поборете,
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
myhai _ 05.11.2012 15:05
IP: 193.34.92.---
freza:
я працював хірургом на афганські
А то правда, що показували в кінофільмі цинкові гроби, напхані органами?
Ninorov _ 05.11.2012 15:01
IP: 82.144.216.---
Як для філософа, то – занадто емоційно написано. Судячи за кількістю людей, як сьогодні прийшли до ЦВК (максимум -7-8 тисяч) другого Майдану не буде та він мабуть й не потрібен. Які ж інші механізми опору пропонують порядні аналітики? Створювати інститути паралельної держави (улюблена теза Дацюка 5-річної давнини)? Комітети народного контролю (теза комуністів)? Народні трибунали?
Спершу громаді потрібно щось вирішити з цими виборами...
freza _ 05.11.2012 14:10
IP: 95.133.169.---
Наталія Оріана:
freza:
. У вас або немає мами, або не має дітей, або немає розуму, або ви не жінка.
Бачиш, ти відразу мені повірив і почав гнобити морально:" нема мами", "не жінка".

А тепер усвідом ще таке: щоб фізично знущатися потрібні певні умови: ну хоча б фізична присутність. Щоб знущатися морально – простору і можливостей більше. І я тішуся з того, що ти це яскраво продемонстрував. Не думаю, що свідомо, скоріш за все по інерції. А тепер уяви, якщо до цього беруться специ – відчуваєш ефект?
Ото ж бо...
Повірте мені, я не знущаюсь, я лише констатую факт і роблю припущення. І доречі там якесь хамло припустило що я патологоанатомом. Ні шановні я працював хірургом на афганські і першій чечнській війнах. І тому я знаю про що пишу
Наталія Оріана _ 05.11.2012 13:58
IP: 46.119.123.---
freza:
. У вас або немає мами, або не має дітей, або немає розуму, або ви не жінка.
Бачиш, ти відразу мені повірив і почав гнобити морально:" нема мами", "не жінка".

А тепер усвідом ще таке: щоб фізично знущатися потрібні певні умови: ну хоча б фізична присутність. Щоб знущатися морально – простору і можливостей більше. І я тішуся з того, що ти це яскраво продемонстрував. Не думаю, що свідомо, скоріш за все по інерції. А тепер уяви, якщо до цього беруться специ – відчуваєш ефект?
Ото ж бо...
Spirito _ 05.11.2012 13:56
IP: 93.72.94.---
3. "Расичам да Рысичам,Русичам да Росичам – Света Божьего очмя ясными! Силуньи Родовой во Дух Ярай! Чаруньи Влесовой во кудесье чистае! Воли Стрибожьей в окаём всиохватный! Праведы во Путь Становый! Харобры Перуновой во Руду нутряную! Дел Сутьевых,вельма Пращуров своя достойных! Во СОВЕСТИ бытия!" – Славяно-Арийские Веды. Мир Вам.
freza _ 05.11.2012 13:51
IP: 95.133.246.---
Наталія Оріана:
freza:
Наталія Оріана:
Як би я не бачив як з молодих хлопців вітікає з кров'ю життя, як би я не чув який запах мають вичавлені нутрощі і вишиблені з черепа мізки, як би я не бачив сльоз маттерів я би так не писав
Гірше фізичного страждання – тільки моральне – це собі запам"ятайте...
Ну що ж, як що ви не бачите іншого виходу крім бійки, то мені вас шкода. У вас або немає мами, або не має дітей, або немає розуму, або ви не жінка.
Наталія Оріана _ 05.11.2012 13:50
IP: 46.119.123.---
Peter Blood-the Captain:
Наталія Оріана:
Да, Мостіска – це звичайно глиба...цивілізації)))))))))))
===
Не небагато гірше місце, ніж суцільно космополітичний змосковщений Кієв, де плодиться маса кубел журнопроституції...
Не знаю про Київ, там не живу, але перемога Свободи у кількох округах перекреслює навіть голосування за Черновецького.
Ну все, пішла, не скучай.
Spirito _ 05.11.2012 13:48
IP: 93.72.94.---
2.Но это не значит,что это козаки.Т.к."козаче" – это воинское сословие,охраняющее рубежи..., (Подай же руку Козакові і серце чистеє подай...,козак – сильний чоловік)
Во время Великого Переселения после гибели луны Лели Х'Арийский Род во главе с Великим Вождем Антов дошел до Западного (Атлантического) океана и с помощью Вайтман переправился на остров в этом океане, ..."
Отже,дві луни вже знищені.Лишився Місяць.Тепер в інтернеті пишуть про "щось є" на луні,Нібіру (нібіру (с);русиос-красный,пурпурный;русые волосы...),"клінгонців".Все ближче війна з "кощеями",чи як?Те,що Нібіру впливає на електромагнітне поле планети кажуть і по телевізору.І когось лякає 7млрд.мешканців планети.Просити захисту від "кощеїв" треба Творця.А щоб просити Творця,треба,хоч трохи,вгамувати людський егоїзм.Як це зробити – тлумачить Лайтман.В Москві "рос"-"рус" використовують для створення імперії.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter