Сергій Дацюк Філософ

Аморальна влада

20 грудня 2013, 09:14

Майдан має високий моральний дух і апелює до честі та достоїнства кожного. Влада аморальна, чинить провокації та здійснює силовий тиск на Майдан. Такий Майдан за умов його мирного зібрання не здолає таку владу.

Аморальна влада це влада, яка питання моралі не має за будь-яку цінність. Влада не завжди буває аморальною, бо повсякчас не завжди займається політикою. Влада у питаннях загальної орієнтації, геополітичного вибору країни, ставлення до подій чи вчинків під час вирішальних процесів (війна, революція і т.д.) завжди враховує чи принаймні позірно проголошує врахування цінностей. Влада у публічних зверненнях до народу у оцінках контраверсійних дій прибічників та опонентів завжди зобов'язана демонструвати ціннісні аспекти аргументації.

Коли влада перестає навіть демонструвати моральні аспекти аргументації, настає те, що у злочинному світі називається "беспредєл". "Беспредєл" це діяння, яке не ґрунтується на жодній етиці, зокрема навіть на етиці "злодіїв у законі", тобто на так званих "поняттях". Коли влада, позірно засуджуючи дії по кривавому розгону Майдану з 29 на 30 листопада, знову влаштувала силове протистояння 11 грудня, стало зрозуміло, що ця влада аморальна.

Аморальним є продаж частин суверенітету країни за тактичну вигоду поточного моменту, бо це діяння супроти загального блага. Тобто суверенітетом не можна торгувати, бо він належить всьому народу, а не владі та близьким до неї бізнес-кланам. Перспективою не можна торгувати, бо вона належить наступним поколінням. Незалежність не можна продавати, бо рабство створює ситуацію суцільної аморальності.

Аморальну владу немає сенсу совістити, як це робить група "1 грудня". Аморальна влада не піддається закликам до совісті. В фільмі "17 миттєвостей весни" Ростислав Плятт словами героя Пастора Шлаг говорить, що не можна проекціювати притчу про совість ("Хто вдарить тебе по правій щоці, підстав йому й ліву" (Матвія 5:39)) на ситуацію, де совість не є мірилом.

Аморальна влада не підлягає деморалізації. Будь-який торгаш деморалізований в самій основі – єдине, що управляє його мотивацією це можлива вигода чи втрачена вигода. Це іноді важко зрозуміти людям, які звикли до того, що якась мораль у людини має бути. Їм важко уявити, як це так, нема жодної моралі, а є тільки поточна вигода. Сподіватися на деморалізацію групи можна тільки тоді, коли у групи цієї є мораль, тобто є уява про загальне благо, про стратегічну перспективу, про цінності. Коли така уява відсутня, коли люди керуються торгашеськими підходами, їх деморалізація в принципі не можлива.

Аморальність є засадничою ознакою нинішніх силових органів української влади. Коли після 30 листопада почалася дискусія про те чи варто розпустити "Беркут", хтось з представників влади сказав, що такі підрозділи є в будь-якій країні і розпустивши їх, потім знову доведеться створювати. Так от – це не тільки не вся правда, це зовсім не контраргумент. Силові підрозділи повинні мати сильний моральний дух. Якщо такі підрозділи посилають на придушення власного народу, моральний дух або падає, або відсутній ще до цього.

Моральний дух таких підрозділів може падати чи підніматися, якщо він в принципі є. Спостерігаючи за діями "Беркуту" (особливо за тим, як вони всі скопом б'ють одного лежачого) і аналізуючи їх, можна дійти висновку, що аморальна влада підбирала специфічно аморальних людей для виконання дій зокрема по придушенню свого народу. Тому розпуск "Беркуту" повинен статися не з причини якихось протиправних дій – зрештою вони виконували наказ, і за це можна покарати тільки їх начальників.

Розпуск "Беркуту" має статися через аморальність його складу. Новий склад потрібно набирати за принципово новими критеріям, де б серед професійних вимог була також вимога дотримуватися людської моралі, а в професійних контрактах передбачалась заборона на застосування сили проти мирних масових зібрань громадян.

Аморальність це річ, яка так само заразна, як і будь-яка доволі сильна мораль. Для моральних людей деморалізація відбувається поступово. Яскраві ознаки деморалізації проявляються, коли люди починають виправдовувати свою аморальність аморальністю інших чи обставинами, що склалися. Моральна відповідальність всіх учасників влади чи тих, хто на неї сьогодні працює, однакова.

Водночас відчуття цієї моральної відповідальності може бути різним – сильним у моральних людей (вони готові на достойні вчинки) і слабким в уже деморалізованих людей (вони тільки пливуть за течією). Важко пояснити людині, чому аморально працювати на аморальну владу – у неї сім'я, діти, кар'єрні плани. Водночас рано чи пізно моральний вибір доведеться робити, навіть в ситуації моральної дезорієнтації. Таким людям можна порадити просте правило – коли не знаєш, як діяти, дій по совісті.

Аморальним для кожного є не тільки вибір проти тієї моралі, яку вважаєш позитивною та перспективною, аморальною є також відмова від вибору чи зволікання з вибором у вирішальний момент.

powered by lun.ua
Коментарі — 160
Ostap Maks _ 22.12.2013 08:37
IP: 93.180.202.---
Янукович і його "бригада" воістину вдячні Господарю Кремля за сендвіч взятий в борг на 15ярдов, який бригада взяла на "розпил" собі.
Завдання опозиції фіксувати кожне розкрадання бюджетних коштів та оприлюднення на Майдані по неділях на народних віче та ЗМІ (сайт "Наші гроші" та ін.). Протоколи зборів направляти в посольства європейських країн і РФ для реагування: санкції для сімей бригади.
А Путін нехай сам вирішує, що робити з "бригадою", коли вона буде робити "шухер".
  За цей борг народ України не у відповіді перед Путіним.Так вирішило народне Віче на Майдані.
polyglot _ 21.12.2013 14:50
IP: 94.248.4.---
Степан Батіг:
... Майдану давно пора було б висунути не тільки політичні вимоги, а й економічні: підвищення пенсій на 50%, стипендій, зарплат і т.і... (де обіцяне "покращення"??)... А зява Азірова про "колапс" економіки – це і є візитна карточка "на виліт"... І коли б були такі вимоги то невже Антимайдан кричав: "Нас все влаштовує! Ми за політику Януковича!"...
Ширше треба мислити, панове опозиція...
Пока банда у валсти, никаких экономический улучшений не будет, и говорить о них бессмысленно. Для подкупа электората и милиции банде нужно много денег, чем дальше, тем больше. Источник денег – ограбление бюджета. ЗАКЛЮЧЕННЫЕ, КАК ИЗВЕСТНО, СОДЕРЖАТ ТЮРЕМЩИКОВ ЗА СВОЙ СЧЕТ.
polyglot _ 21.12.2013 14:47
IP: 94.248.4.---
ЕЩЕ РАЗ О ЯЙЦАХ

У плебса леность с верой вкупе
Владеют телом и умом,
А шулер месит воду в ступе,
Радея о себе самом.
В совковом выросший болоте,
Где лгал и унижался всяк,
Он – плоть от маргинальной плоти,
Хоть и ПРОФФЕССОР, но босяк.
В апофеозе словоблудий,
Неисправимый, как горбун,
Что власть ему вручили люди,
Вещает нагло нам с трибун.
С тупым упрямством носорога
Вопиет тщетно он к стране,
Что крепко бороду у бога
Зажал в бандитской пятерне.
Мораль свиньи и сердце зайца -
Вот власти истинная суть!
На фермах не иссякли яйца,
Так целься смело прямо в грудь!
Степан Батіг _ 21.12.2013 14:31
IP: 91.217.197.---
... Майдану давно пора було б висунути не тільки політичні вимоги, а й економічні: підвищення пенсій на 50%, стипендій, зарплат і т.і... (де обіцяне "покращення"??)... А зява Азірова про "колапс" економіки – це і є візитна карточка "на виліт"... І коли б були такі вимоги то невже Антимайдан кричав: "Нас все влаштовує! Ми за політику Януковича!"...
Ширше треба мислити, панове опозиція...
Теодор Дяків _ 21.12.2013 14:10
IP: 178.94.98.---
Юрій Шеляженко:
Не треба мені доводити, що ненависть нині модна і якщо я не буду ненависником разом з іншими ненависниками, інші ненависники ненавидітимуть мене. Це все пусте. Я не буду рабом чужої чи своєї ненависті.
- Тверезі думки. Жаль тільки, що опозиція неспроможна взяти їх на озброєння і підсилити конкретною програмою дій на користь всього суспільства. Спроба "опозиції" черговий раз використати народне незадоволення владою і повернутися у зручні крісла провалилася. Надія на лідируючу роль Майдану, як субєкту політичного процесу, все ще живе...
Юрій Шеляженко _ 21.12.2013 12:39
IP: 93.74.62.---
Не треба мені доводити, що ненависть нині модна і якщо я не буду ненависником разом з іншими ненависниками, інші ненависники ненавидітимуть мене. Це все пусте. Я не буду рабом чужої чи своєї ненависті.
Юошминальд _ 21.12.2013 11:05
IP: 193.93.184.---
luko:
Якась у автора безреферентність щодо моралі, а тут ще ширяє шеляга не варте чиєсь насіння.
===================================
Я бачу, шеляга, ти добряче наширявся власним насінням...
Дякую Сергію Дацюку за статтю. Так, "Беркур-Бройлери" має бути розформованим. Влада не хоче їх розформування, бо міліція та їх підрозділи – єдиний їх захист, на Армію вони не покладаються, бо, побачивши беззаконня з боку влади, Армія може швидко приєднатися до протестувальників. А "Бройлери" – то інша справа. Вони постійно підгодовуються владою. За свої криваві вчинки ще й отримують премії. Ганьба кримінальній владі! Ганьба "Беркуту-Бройлерам". Тільки їх розформування!
luko _ 21.12.2013 03:15
IP: 46.98.245.---
Якась у автора безреферентність щодо моралі, а тут ще ширяє шеляга не варте чиєсь насіння.
poltavka _ 21.12.2013 01:59
IP: 91.124.31.---
-vts-m-:
Юрій Шеляженко:
А ви знаете, между рабом обичним і рабом одухотворенним я би вибрал би первое...
А вас мати хіба не навчила,що між двох поганих речей не обирають жодної?
-vts-m- _ 21.12.2013 00:36
IP: 74.125.181.---
Юрій Шеляженко:
kren, ні, моя участь у вдосконаленні влади полягає у володінні собою; протидії агресивним спробам заволодіти мною, з якими я не можу погодитись; допомозі оволодіти собою усім людям, які потребують моєї допомоги і яким я реально можу в цьому допомогти, в т.ч. це передбачає проповідь релігійної віри в найвищу цінність людини якнайширшому колу людей без будь-яких надій здобути від цього якусь вигоду чи приязнь.
А ви знаете, между рабом обичним і рабом одухотворенним я би вибрал би первое...
vila _ 20.12.2013 22:49
IP: 178.136.22.---
тест yanukovich.info
Марко Жмайло _ 20.12.2013 21:59
IP: 93.74.228.---
Цікаво, навіщо опозиція витрачає гроші на дурнів типу:

ганна ахметова:
Николай Злочевский:

Замість того, щоб пропагувати толерантність до геїв, яких в опозиції кожен другий, вони діють за принципом: сам дурень. Марко вже давно залишив великий секс, йолопи. Хоча ви залишили його значно раніше за мене, адже одна фрігідна дурепа, а інший – дро.чило.
Николай Злочевский _ 20.12.2013 18:59
IP: 5.248.188.---
ганна ахметова:
Все, уходжу. До завтра!
ганна ахметова _ 20.12.2013 18:56
IP: 93.74.80.---
Николай Злочевский:
ганна ахметова:
Николай Злочевский:
Марко Жмайло:
Журналист и общественный деятель Виталий Портников, скандальное гей-порно видео с участием которого было опубликовано в Интернете, потребовал от журналистов удалить нашумевший материал и пригрозил им расправой "новой власти". Об этом сообщает "Народный Корреспондент".

Соответствующее письмо получили 19 декабря редакторы сайта "Новости без границ", на котором был опубликован пикантный рассказ о Портникове.

Портников требует немедленно удалить новость и предупреждает: "В противном случае, вам придется долго скрываться от новой власти".
Задолбал ты педераст Панас своей педнрастией! ПНХ!
Мабуть той понос це комуняка Голубок, відомий напарник Фекалісніченка по сексутєхам
Він учився з комуністом Голубкою у Львівському політичному училищі. Там Панаса Голубка совратила.
Ще й нагородила дурною хворобою
Николай Злочевский _ 20.12.2013 18:52
IP: 5.248.188.---
ганна ахметова:
Николай Злочевский:
Марко Жмайло:
Журналист и общественный деятель Виталий Портников, скандальное гей-порно видео с участием которого было опубликовано в Интернете, потребовал от журналистов удалить нашумевший материал и пригрозил им расправой "новой власти". Об этом сообщает "Народный Корреспондент".

Соответствующее письмо получили 19 декабря редакторы сайта "Новости без границ", на котором был опубликован пикантный рассказ о Портникове.

Портников требует немедленно удалить новость и предупреждает: "В противном случае, вам придется долго скрываться от новой власти".
Задолбал ты педераст Панас своей педнрастией! ПНХ!
Мабуть той понос це комуняка Голубок, відомий напарник Фекалісніченка по сексутєхам
Він учився з комуністом Голубкою у Львівському політичному училищі. Там Панаса Голубка совратила.
ганна ахметова _ 20.12.2013 18:43
IP: 93.74.80.---
Николай Злочевский:
Марко Жмайло:
Журналист и общественный деятель Виталий Портников, скандальное гей-порно видео с участием которого было опубликовано в Интернете, потребовал от журналистов удалить нашумевший материал и пригрозил им расправой "новой власти". Об этом сообщает "Народный Корреспондент".

Соответствующее письмо получили 19 декабря редакторы сайта "Новости без границ", на котором был опубликован пикантный рассказ о Портникове.

Портников требует немедленно удалить новость и предупреждает: "В противном случае, вам придется долго скрываться от новой власти".
Задолбал ты педераст Панас своей педнрастией! ПНХ!
Мабуть той понос це комуняка Голубок, відомий напарник Фекалісніченка по сексутєхам
Николай Злочевский _ 20.12.2013 18:41
IP: 5.248.188.---
ганна ахметова:
Николай Злочевский:
Юрій Шеляженко:
kren, ні, моя участь у вдосконаленні влади полягає у володінні собою; протидії агресивним спробам заволодіти мною, з якими я не можу погодитись; допомозі оволодіти собою усім людям, які потребують моєї допомоги і яким я реально можу в цьому допомогти, в т.ч. це передбачає проповідь релігійної віри в найвищу цінність людини якнайширшому колу людей без будь-яких надій здобути від цього якусь вигоду чи приязнь.
Что за херня?!
Це хвілософія правдошукача Шеляженка.! Хай йому грець! Ніку, а я Вас вчора не бачила й не привітала з Миколаєм! Тож прийміть сьогодні побажання усяких гараздів від щирого серця!
Дякую за привітання! Часу дуже не вистачає. Учора, здається, на хвилин 5 появлявся. Вечером по-сімейному відзначали Миколая.
Николай Злочевский _ 20.12.2013 18:39
IP: 5.248.188.---
Марко Жмайло:
Журналист и общественный деятель Виталий Портников, скандальное гей-порно видео с участием которого было опубликовано в Интернете, потребовал от журналистов удалить нашумевший материал и пригрозил им расправой "новой власти". Об этом сообщает "Народный Корреспондент".

Соответствующее письмо получили 19 декабря редакторы сайта "Новости без границ", на котором был опубликован пикантный рассказ о Портникове.

Портников требует немедленно удалить новость и предупреждает: "В противном случае, вам придется долго скрываться от новой власти".
Задолбал ты педераст Панас своей педнрастией! ПНХ!
Марко Жмайло _ 20.12.2013 18:33
IP: 93.74.228.---
Журналист и общественный деятель Виталий Портников, скандальное гей-порно видео с участием которого было опубликовано в Интернете, потребовал от журналистов удалить нашумевший материал и пригрозил им расправой "новой власти". Об этом сообщает "Народный Корреспондент".

Соответствующее письмо получили 19 декабря редакторы сайта "Новости без границ", на котором был опубликован пикантный рассказ о Портникове.

Портников требует немедленно удалить новость и предупреждает: "В противном случае, вам придется долго скрываться от новой власти".
Вячеслав Степанюк _ 20.12.2013 17:56
IP: 93.178.242.---
Меседж діючій владі:
Українці живуть в Англії і їм там добре.
Українці живуть в Америці і їм там добре.
Українці живуть в Австралії і їм там добре.
Українці живуть в Канаді і їм там добре.
Українці живуть в Італії і їм там добре.
Українці живуть в Бразилії і їм там добре.
Українці живуть в Новій Зеландії і їм там добре.
Українці живуть і в Україні і їм тут не добре.
То ж, не там добре де нас немає.
Добре там, де ВАС немає!
majorvihr _ 20.12.2013 17:55
IP: 74.125.18.---
Аморальність влади поширилась вже на всі сфери нашого життя,вона плодиться і утверджується моральним насиллям над самими біднішими:пенсіонерами,багатодітними сім'ями,молоддю,студентами,інвалідами,та тими в кого Забрали пільги.Аморальність шириться з кожним "тихим"підвищенням цін на всі продукти та послуги.Спочатку була "відмазка",що винуваті попередники,потім світова криза,потім нападки "сусідів-друзів",винувато все,на багато років наперед,бо влада в цей час краде відкрито,не хвилюючись за наслідки,сміючись в обличчя народу.А коли владі в лице кажуть,що вона краде,вона аморально саджає тих сміливців.Панство поширюється в селах моєї країни,барство в містах моєї країни – ось результат аморальності ВЛАДИ Партії Регіонів.
ганна ахметова _ 20.12.2013 17:38
IP: 93.74.80.---
Николай Злочевский:
Юрій Шеляженко:
kren, ні, моя участь у вдосконаленні влади полягає у володінні собою; протидії агресивним спробам заволодіти мною, з якими я не можу погодитись; допомозі оволодіти собою усім людям, які потребують моєї допомоги і яким я реально можу в цьому допомогти, в т.ч. це передбачає проповідь релігійної віри в найвищу цінність людини якнайширшому колу людей без будь-яких надій здобути від цього якусь вигоду чи приязнь.
Что за херня?!
Це хвілософія правдошукача Шеляженка.! Хай йому грець! Ніку, а я Вас вчора не бачила й не привітала з Миколаєм! Тож прийміть сьогодні побажання усяких гараздів від щирого серця!
ганна ахметова _ 20.12.2013 17:36
IP: 93.74.80.---
rina Irina:
Ви не замислювалися чому в розвинених країнах немає аморальною влади. Мабуть у них немає аморальних людей в таких кількостях, як у нас.
Люди більш-менш однакові скрізь. Звичайно, глибока аморальність комунізьми – дефективний насильний атеїзм (заміна церков райкомами), анонімки, доноси, пошуки ворогів народу тощо, не могли не розкласти суспільство, Але у демократіях люди ставлять високі вимоги саме владі. Коли Кеннеді їхав у Далпас, служба безпеки забороняла йому виходити до людей та їхіти у відкритій машині. Але він сказав, що Америка не обере президента, який боїться народу! Я живу на Подолі, три роки двічі на день перекривають всі вулиці на кілька годин, щоб проїхав царський кортеж! Це було можливо мабуть лише у стародавньому Китаї чи Єгипті! А хіба обрали би Рейгана якщо каліфорнія, якою він керував, мала б такий вигляд як Донбас?! Якби Черчилль через три роки визнав би, що довів Англію до колапсу чи повірили б у папередників?!
Volodymyr Ovod _ 20.12.2013 17:15
IP: 74.125.181.---
Панове, у своєму попередньому коментарі я хотів сказати панові ШЕЛЯЖЕНКО, що саме СЬОГОДНІ будувати "Цапство Небесне" на Землі (в Україні) потрібно не керуючить гаслами з Біблії, а прагматично, науково, раціонально обґрунтовуючи і знищуючи все і всіх, що\хто дурить, принижує і обкрадає людей.
ганна ахметова _ 20.12.2013 17:10
IP: 93.74.80.---
DURACHINA:
Ольга Легун:
ганна ахметова:
DURACHINA моральна влада vs нелегитимный майдан.
Ти знову тут, стара дебілко, а чучелка у мавзолеї хто гледить?! Хутко на місце – гепу в дупу цілувати!
Викуся, запомни, если бог хочет наказать старую дуру, то он лишает ее внуков.
Співчуваю, онучки твої невинні, що ти DURACHINA: Невже допа вже продав їх на органи, поки ти смерділа в Інеті
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter