Сергій Дацюк Філософ

РЕВОЛЮЦІЯ, ВІЙНА ТА КОНТРРЕВОЛЮЦІЯ

27 березня 2014, 12:42

Тільки зараз у нас може виникнути розуміння, чому так важливо було говорити про цілі революції ще за часів громадянського протесту Майдану.

Цілі революції важливі ще на етапі громадянського протесту оскільки після того, як протест переходить в революцію, виникає питання – що саме робити, на чому саме наполягати, чого досягати будь-якою ціною, а від чого можна відмовитися в ситуації компромісу.

Цілі революції, які були випрацювані Майданом можна сформулювати таким чином:

1) Підписання асоціації з ЄС і в ідеалі вступ до ЄС;

2) Декриміналізація влади (декриміналізація адміністративних структур центрального та муніципального рівня, міліції та її загонів спецпризначення).

3) Деолігархізація (розукрупнення олігархічного бізнесу, радикальне зменшення впливу олігархів на владу);

4) Люстрація нормативна, адміністративна, організаційна, партійна, корпоративна, особистісна, медійна, ганебної власності і ганебних грошей;

5) Перезаснування модерної держави (нова конституція, подолання економічного банкрутства держави, відновлення державних інфраструктур армії, охорони здоров'я, освіти, науки, культури).

Перехід громадянського протесту в революцію відбувся швидко, протягом 18-20 лютого 2014 року, українська революція почалася 21 лютого 2014 року.

Українська революція тривала лише тиждень, оскільки 27 лютого 2014 року Росія почала війну з Україною.

Війна Росії з Україною фактично запустила процес контрреволюції в Україні.

Ця контрреволюція означає наступне.

По-перше, просування до ЄС пригальмоване (підписано тільки політичну частину угоди з ЄС). По-друге, ми не встигли за цей тиждень декриміналізувати владу в Криму та в Південно-Східній Україні. По-третє, деолігархізація в Україні заблокована військовою небезпекою (тільки один олігарх був заарештований і то не в Україні, при цьому українська влада змушена була надати олігархам адміністративну владу, і дозволила іншим олігархам сховатися в Росії або вести перемовини з Росією про здачу українських територій). По-четверте, люстрація відбувається лише стихійно силам українських громад, при явному спротиві нинішньої нової влади заради збереження керованості країни в ситуації війни. По-п'яте, перезаснування країни відкладено до завершення війни з Росією.

Помилка більшості українців полягає в тому, що вони вважають війну з Росією більшою небезпекою, ніж контрреволюцію.

Більшість українців вважає, що потрібно спочатку виграти війну, а потім повернутися до продовження революції.

Це не так. Це фатальна помилка.

Окупація Росією Криму показала, що Росія спирається саме на криміналізовані адміністративні та корпоративні еліти.

Тому криміналізовані та олігархізовані регіональні влада та бізнес на Південному Сході України складають небезпеку для територіальної цілісності країни. Незавершення революції, перш за все, на Південному Сході України дозволить Росії швидко знищити будь-який патріотичний спротив на цих територіях та їх окупувати.

Завершення революції на Південно-Східних територіях України створює смисловий плацдарм для нормального розвитку цих територій, навіть якщо вони будуть окуповані Росією. Завершення революції, перш за все, на Південному Сході України дозволить зберегти моральний, соціальний та економічний капітал цих територій навіть в стані їх окупації.

Революція важливіша за територіальну цілісність країни. Спробуйте це зрозуміти.

Я знаю, що небезпека втрати територій затьмарює свідомість і не дає приймати адекватні рішення. Я знаю, що патріотична свідомість цього не сприймає. Я знаю, що це важко вести одночасно і війну, і революцію.

Але спроба українців виграти війну з Росією в ситуації контрреволюції приречена.

Завершення революції в Україні потрібно саме задля збереження чи повернення територіальної цілісності країни.

Революція не означає відмови від підготовки до війни. Визнання війни Росії Верховною Радою, створення ставки Верховного Головнокомандування, оголошення повної мобілізації, формування частин територіальної оборони та партизанських загонів, включаючи програму швидкого озброєння боєздатного населення – все це ніяк не заперечує необхідності продовження революції.

Завершити революцію це означає більш, ніж наполовину, виграти війну з Росією.

Тільки досягнення революції дозволять нам вести антиімперіалістичну війну з Росією.

Потрібно перетворити в Україні війну громадянську на війну антиімперіалістичну.

Війна в умовах продовження революції має більший смисл, ніж війна в умовах контрреволюції.

Сьогодні революція в Україні це і є справжній патріотизм.

Нам потрібна перемога української революції. Нам потрібна поразка російського імперіалізму.

powered by lun.ua
Коментарі — 62
Valentin Kuchinsky _ 30.01.2017 23:05
IP: 130.180.218.---
Теодор Дяків:
Цілком з Вами згоден про про зміну політично-економічного устрою із зміною права приватної власності, тобто революційним шляхом. Перетворення та побудову мйбутньої України може зробити тільки новий власник, раби тільки бунтують.
Valentin Kuchinsky _ 30.01.2017 22:52
IP: 130.180.218.---
Історично революція визначається наявністю процесів зміни права приватної власності + націоналізм, або народовладдя (народовладдя, тобто в чию користь відбувається зміна права приватної власності).

В Україні не було і сьогодні немає революції, адже по визначенню в програмах боротьби має бути присутня МЕТА зміни права приватної власності та націоналізму.

Україна НЕ БУЛА з 1991 року незележною, суверенною, соборною. Такі якості як незалежність, суверенність та соборність визначаються не символікою, а наявністю в НАРОДУ УКРАЇНИ рівня права приватної власності згідно Конституції. Це право приватної власності узурповане з 1991 року блоком комуністів та буржуазних дисидентів.

Відсутність розуміння породжує відсутність єдино можливої мети та надію на перемогу в боротьбі.

Учасник боротьби за незалежність України (НРУ), В.Кучинський.
Waldi Honcharov _ 30.03.2014 00:48
IP: 109.87.229.---
Українська революція ще триває, не треба панікувати. Проходимо різні фази. А поразка російського імеріалізму можлива лише через дестабілізацію та, можливо, розпад РФ. Це, на жаль, може відбутись лише через економічні чинники, тобто не раніше, ніж за кілька років. До того про повернення Криму годі й мріяти. Але зв'язок між нашою перемогою та їхньою поразкою не безпосередній. Максимум, що нам загрожує ззовні найближчим часом, зрив виборів або вбивство Порошенка. Шкода, що Кличко злився. Тітка з косою тоді наробить ділов.
Райхер _ 28.03.2014 18:53
IP: 46.211.125.---
Как можно побороть контру?
Надо понять что идёт война между правдой и ложью, поэтому что бы победить надо донести правду людям. Ну конечно же надо правительству взять СМИ под контроль!
И объяснить что федерализация по русски это когда во главу области ставиться Князь и пожизненно вами правит по своим законам. В России Путин ставит криминальных авторитетов. Вы хотите что бы вами пожизненно правил Янукович или Кернас? Скоро крымчане завоют от Гоблина...и от изоляции...
Украина сама банкрот и долго Крым обеспечивать не будит.
Какими ценностями привлекает к себе Россия? Сталинской диктатурой слившейся с олигархами?

Но наше правительство вообще не занимается одураченными и зомбироваными людьми поэтому наверное и будит майдан2
Райхер _ 28.03.2014 13:39
IP: 46.211.123.---
Но для этого наверное нужен 2й майдан. Власти некогда заниматься контрреволюцией она делит портфели...
Kurt Kern _ 28.03.2014 10:48
IP: 178.94.234.---
Тимошенко будет сражаться до последнего. Пойдет на подкуп, преступления и убийства. Если надо, сдаст Адольфу Путину еше земель. После того, как тупой боксер Виталька самолично доказал всем свою несостоятельность с Угодой с Януковичем, единственный соперник по словам самой торговки местами в зраде у нее – это Порошенко. Имея в руках механизмы а-ля Аваков и договоренности с Путиным это препятствие легко можно будет убрать. А если не уберет, то попробует договориться, как с Януковичем. Что Тимошенко, что Порошенко – это официальный конец Украине как государству. Так что не понятно, чему вы все радуетесь. Победе укроворья еще до выборов?
Zeppi Richmond _ 28.03.2014 10:35
IP: 74.125.181.---
Очень разумные и своевременные идеи – автору респект. Политики опасность до конца не осознали. А вот "кандидаты в президенты" Бойко, Кузьмин, Добкин, скрываясь от криминального преследования,делают на это ставки.
wed _ 28.03.2014 04:57
IP: 74.125.181.---
Останнім часом Дацюк тішить своїми дописами:)
Щоправда, він прямо не говорить, що "юльки" прямо зацікавлені в псевдовоєнному стані тривоги, для укріплення вкраденої ними влади, але інші висновки важко зробити.

Автор: "Революція важливіша за територіальну цілісність країни. Спробуйте це зрозуміти."
Це дуже вірно. Поки Україна буде ослаблена ригівською та юльківською гниллю, вона завжди залишатиметься вразливою для підступів кремля. А це означає, що процес деградації держави продовжиться. Навіть, якщо Європі/США вдасться тимчасово зупинити агресора.
Але ж з такою владою жодна співпраця не буде вдалою, і європейська/американська допомога скоро обмежаться достатнім для їх виборців рівнем (суто показовим) – і на фоні зменшення зацікавлення Украхною, і на фоні розчарування її олігархічною владою.
А швидко стати Україні на ноги дозволить тільки повне очищення.

От тільки більшість людей дозволили собою зманіпулювати "юлькам"... і мусить статися ще щось, щоб проснулися.
Андрій Птах _ 28.03.2014 01:02
IP: 95.133.163.---
Робін Гуд:
А коли будуть покарані всі члени ОПГ ОПЛОТ та їх командир Кернес що працює за гроші ФСБ?
Андрій Птах _ 28.03.2014 00:59
IP: 95.133.163.---
Ну й розвелося інтернет-аналітиків. Спочатку:... "Приберіть Білого. Він грає руку Кремля!" Білого "прибрали", точніше убили. Зробила це 5-та колона Москви в особі Авакова. "Аналітики" притихли. Деякі – навіть почали називати Білого героєм. Водночас після вбивства Білого почала зявлятися риторика про те, що ПС має показати "яйця" і помститись. ПС думав не лише гарячим серцем, але й холодним розумом. Тому й не пішов відразу шляхом силового протистояння, а висунув вимогу відставки Авакова, арешту бійців "Сокола", пришвидшення (точніше – початку) розслідування масових вбивств. Вимоги не були виконані. Відповідно, було проведено позачергове Віче, а після нього – похід на ВР. ПС втримав людей від штурму, адже такий штурм наразі справді не потрібний. Зате завтра знову відбудеться пікетування о 9 год.ранку, і депутати, я сподіваюсь, відсторонять того виродка від виконання обов'язків. Отож, замість того, щоб ляпати язиком в Інтернеті, краще прийдіть завтра на пікет!
Андрій Птах _ 28.03.2014 00:59
IP: 95.133.163.---
Робін Гуд:
Ти придурок тролль кремлівський, якщо проти ПС.
Робін Гуд _ 28.03.2014 00:10
IP: 188.230.40.---
А коли будуть кримінально покарані всі ті члєни з "право-ліво-криво-секторів" за бандитське захоплення і руйнування місцевою та заїжджою бикото-гопотою з "суперпуперпадрійотично-ідійотичним" нутром львівських райвідділів міліції- Галицького (розтрощений вщент разом з півдесятком службових машин), Личаківського, Франківського, Львівського обласного ГУ МВСУ, Франківського суду, Львівської обласної прокуратури, корпусу і казарм Західного Управління внутрішніх військ МВС, бази львівського "Беркуту"???
Ostap Max _ 28.03.2014 00:08
IP: 37.19.167.---
Надо предложить возле Верховной Рады "Правому сектору" скандировать в прямой эфир ТВРоссия24 "Путин- террорист!","Путин-лжец", "Путин- руки прочь от Украины", и др.Тогда все тайное стало явным! И кто такой Ярош- герой или банальный кремлевский провокатор!
Глеб Глава _ 27.03.2014 23:10
IP: 178.54.21.---
Слушна думка
Vlad Moldavan _ 27.03.2014 22:32
IP: 37.52.2.---
Вск вірно, погоджуюся
Татьяна Пугач _ 27.03.2014 22:31
IP: 77.90.252.---
Перечисленные вами цели Майдана были и есть и моими целями. Поэтому и выходила на Майдан, поддерживала его и как могла боролась за него. Эти же цели, или часть из них, разделяли и другие украинцы, приходя на Майдан и многие из тех, кто по разным причинам, этого не делал. Очень хотелось бы знать и понимать, как мы движемся к этим целям. Знать, что получилость, а что нет, как расставлены приоритеты. Но сейчас для меня угроза войны, действительно, стала приоритетом номер один. Вероятность войны парализует и смещает все остальные вопросы на второй план. Мне кажется, неспособность слышать разумные аргументы, предложения, сосредоточившись на их суте, а не авторстве, очень мешает нам принимать конструктивные решения. Возрастающая угроза войны и контрреволюция должны нас сплотить и консолидировать. Если этот процесс начнется сверху, без учета партийной принадлежности, а на основе самых эффективных предложений, мы выиграем любую войну и победим любую контрреволюцию.
Бессарабов Олег _ 27.03.2014 19:58
IP: 37.53.147.---
Згода.
teres _ 27.03.2014 19:44
IP: 85.198.156.---
Помилка більшості українців полягає в тому, що вони вважають війну з Росією більшою небезпекою, ніж контрреволюцію.

Шановний пане Дацюк! Ну що Ви таке пишете?
Та та раша зі своєю війною сраною – і є "контрреволюція"!
Переможемо рашу – переможемо легко і контрреволюцію.
А як ні – то й ні, буде нам "легітимний" яник
Теодор Дяків _ 27.03.2014 19:40
IP: 178.92.184.---
"Майдан має сенс лише тоді, коли під час Майдану політична та економічна еліта інтелектуально працюють над соціальними, політичними і економічними змінами в країні. Коли еліта розчиняється в Майдані, захоплюється протистоянням з владою, ніяких змін в країні не відбувається." – С.Дацюк.
- Скільки просили Луценка, Гриценка, інших активних учасників Майдану – визначіть та оголосіть ЄДИНОЮ СПІЛЬНОЮ МЕТОЮ Майдану ЗМІНУ СИСТЕМИ ВЛАДИ. Покажіть, яку країну ви хочете будувати. І цим ви обєднаєте Схід І Захід. І очолите це нове громадсько-політичне русло в суспільстві. Не захотіли. Саме тому Майдан пішов сценарієм накручування протистояння і дав козирі в руки Януковича і Путіна.
Ірина Брек _ 27.03.2014 19:29
IP: 93.79.204.---
Визнання війни Росії Верховною Радою, створення ставки Верховного Головнокомандування, оголошення повної мобілізації, формування частин територіальної оборони та партизанських загонів, включаючи програму швидкого озброєння боєздатного населення – все це повинно зробити політичне керівництво країни.
Завершити революцію повинні громадяни.
Michael Yasnovidetz _ 27.03.2014 19:12
IP: 93.75.93.---
Не только на недвижимость, нужно вообще все налоги отменить! И все тарифы! И акцизы! И цены! Все будем покупать бесплатно. А, значит, и работать будем бесплатно. Деньги станут не нужны.
Michael Yasnovidetz _ 27.03.2014 18:42
IP: 93.75.93.---
Mario Mario:
Mario Mario:
Згоден з автором. Ця влада паразитує на нашій революції
Правильно! Срочно вернуть нашу любимую предыдущую власть во главе с законным президентом! И обязательно восстановить "Беркут".
Marta Potochnyak _ 27.03.2014 17:38
IP: 74.125.17.---
Майдан створювати звичайні українці, а не політики. В революції загинули також звичайні українці, а не політики. Майдан та Українська революція є досягненнями Українського народу. Хто думає ще, що в котрреволюції переможуть такі політики Яценюк, Турчинов та Тимошенко? Вони саме і зацікавлені в контрреволюції, бо старі відкатані методи правління – це все що вони вміють, вони є дітьми і одночасно батьками цієї системи. На щось більше вони просто не здатні, вони на це не вчилися. Нові політики, які думають по сучасному, які розуміють вимоги та виклики часу вже є, але у велику політику їх ще не впускають, не буду нагадувати з яких причин їх не впускають. Такі політики вийдуть на арену лише після перемоги контрреволюції.Тому саме український народ разом з новими політиками повинні знову мобілізуватися і боротися на внутрішньому та, якщо буде необхідність, на зовнішньому фронтах.
Рома Коломиец _ 27.03.2014 16:49
IP: 176.109.174.---
ПОКА ЯЦЕНЮК ХВАЛИТЬСЯ ПОЛЬОТАМИ НА ЕКОНОМ-КЛАСАХ И ЗНИЖЕННЯМ ПІЛЬГ МІНІСТРАМ, САМ КРОЛІК ТИХЕСЕНЬКО ПІДНІМАЄ ТАРИФИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ І ПІДВИЩУЄ ПОДАТКИ.
Ось що пише про це Олег Соскін:
Люди гибли не для того, чтобы Яценюк увеличивал налоги и брал новые долги, – Олег Соскин
27 марта 2014
Правительство Яценюка не только не собирается ликвидировать налог на недвижимость, а наоборот, хочет его взимать не с жилой площади а с общей площади недвижимости. Нужно немедленно ликвидировать налог на недвижимость. В противоположном случае, нужно отстранить Яценюка, Турчинова, Тимошенко, зачем они нам нужны?

Это незаконное правительство, сами себя поставили. Кто им дал право увеличивать фискальное давление на людей? Люди гибли для того, чтобы были отменены налоги, чтобы система была изменена для людей, чтобы люди могли зарабатывать в этой стране деньги, а не для того, чтобы эти персоны пришли к власти, обогащались и загоняли нас в долговую яму.
Mario Mario _ 27.03.2014 16:34
IP: 74.125.181.---
Згоден з автором. Ця влада паразитує на нашій революції
ONLINE
Корупція1399 Україна та Європа1117 Донбас26 Уряд реформ419 Зеленський56
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter