Сергій Дацюк Філософ

ПРОТИСТОЯННЯ ЕЛІТИ ТА ГРОМАДИ В УКРАЇНІ

19 січня 2016, 11:41

Буквально на початку 2016-го року Україна опиняється черговий раз перед вибором. Безліч раніше малопомітних процесів якраз підійшли до свого випуклого оформлення.

Випукло оформилися проблеми в Європі, блискуче описані Тарасом Возняком. Водночас модель поведінки Росії, розписана Тарасом, будується на припущенні домінування елітаризму в Україні. Якщо ж в Україні перемагає солідаризм, розпад Росії пришвидшиться катастрофічно, і вона просто фізично не встигне ані втримати Крим чи Донбас, ані окупувати частини країн Балтії, ані втримати Калінінград, ані втримати Південь Росії, який самотужки змушений буде мати справу з Кавказькими пасіонаріями, ані втримати Сибір та Далекий Схід. Тобто Тарас Возняк послуговується винятково моделями елітаризму при своїх прогнозах. Не заперечуючи аналітичної потужності цих моделей, просто наголосимо на тому, що моделі громадських дій в Європі та Україні можуть в принципі поламати усі описані Тарасом сценарії.

Випукло оформилися проблеми Росії, пророче описані Глібом Павловським у своїй книзі "2016 / Terminus. Неопропаганда, ескалація і межа насолод Системи РФ" (М.: Европа, 2016), фрагмент якої опублікований в журналі "Ї". Автор аналізує чисто структурні сценарії переформатування Росії у Фіналі і не зазіхає на онтологічні зміни ментальності росіян в процесі тривання самого Фіналу. Водночас ймовірність онтологічного перетворення (переродження-виродження) Росії як цивілізації дуже висока. А це означає ризик різних варіантів самогубства Росії (включно з ядерним).

Найголовніша проблема, яка постає перед людством планети Земля це конфлікт двох моделей виживання – елітаризму та солідаризму. І Україна стане тут лакмусовим папірцем. Справа в тому, що саме в Україні, де еліта традиційно слабка, а громада традиційно сильна, світова еліта намагається вирішувати проблеми саме шляхом елітаризму, втягуючи в це слабку українську еліту.

Українська еліта принципово нездатна бути "чорним лебедем" (Талеба). Причому українська громада не раз вже була таким "чорним лебедем", тобто здійснювала стратегічні і несподівані для російської, європейської та навіть української еліти історичні кроки.

Українська громада має унікальний історичний шанс поламати гру світової еліти. Суть несподіваної гри української громади – втягнути українську еліту у громадський солідаризм і започаткувати нові правила світу щодо України. Хоча насправді механізм тут набагато складніший (складні інтелектуальні концепти апелюють у спрощеному вигляді до громади, стають впливовими серед громади і тим втягують у себе українську еліту, яка починає розробляти та впроваджувати ці складні інтелектуальні концепти складно і зрештою реалізовує їх під контролем громади, що відтак має вплив на Росію і Європу).

Саме тому виростає значення не просто публічних інтелектуалів, а публічних інтелектуалів, які прямо і відкрито формують, виражають і обстоюють позицію громади, особливо в тих моментах, де вона розходиться з позицією влади, олігархів чи окремих політичних сил, які діють на їх боці. Отже громадські публічні інтелектуали виділяються серед інших публічних інтелектуалів (елітаристів) і теж потрапляють у загальне протистояння між елітою та громадою.

Громадський дискурс солідаризму протистоїть домінуючому елітаристському дискурсу, який підтримується владою, фінансами олігархів та мізками інтелектуалів, які не завжди безпосередньо є на утриманні правлячого класу, але які інтелектуально підтримують позицію елітаризму.

Суть елітаризму в тому, що суб'єктом цивілізаційних дій, джерелом стратегічних політико-економічних змін, основним розпорядником культури є еліта. Це означає: 1) домінування правлячого класу – об'єднаної бізнесової та політичної еліти через корупційний взаємообмін влади та грошей як у внутрішній політиці, так і в міжнародній сегментації ринків товарів, послуг та робочої сили; 2) маніпулятивна електоральна демократія; 3) популізм у суспільному позиціонуванні влади через домінуючий дискурс і водночас жорсткий монополізм та трайбалізм у корпоративній політиці; 4) маніпуляція масовою свідомістю через ЗМІ; 5) таємна дипломатія у зовнішній політиці; 6) культура героїчних сюжетів.

Суть солідаризму в тому, що суб'єктом цивілізаційних дій, джерелом стратегічних політико-економічних змін, основним розпорядником культури є громада вцілому. Це означає: 1) домінування громади – контроль над бізнес-елітою та політичною елітою, а також за їх функціональним розмежуванням через недопущення корупції; 2) розподілена мережа громад як недемократичне (мережеве поліархічне) правління; 3) широке самоуправління, яке дискредитує популізм, активація громадських волонтерських рухів, корпоративний контроль та громадська протидія монополізму та трайбалізму; 4) руйнування домінуючого дискурсу через контрдискурсії в ЗМІ і нав'язування громадського порядку денного через суспільне телебачення та соціальні мережі у Інтернет; 5) встановлення громадського контролю над зовнішньою політикою та відмова від таємної дипломатії; 6) культура громадської доблесті.

Елітаризм побудований на установках про визначальну роль еліти в політиці, економіці, культурі та соціальній сфері. Загалом елітаризм добре працює в мирні часи розвитку. В ситуації кризи, революції та війни на еліту тисне обов'язок зберегти владний, фінансовий та соціальний капітал, що змушує її втрачати не тільки стратегічне бачення і розум, але і елементарний здоровий глузд.

Солідаризм побудований на установках про зниження ролі еліти, яка в критичні моменти (криза, революція, війна) має традицію дбати лише про свої інтереси, та підвищення ролі громади як головного суб'єкта економічної, політичної, культурної та соціальної активності. Громада під час кризи, революції та війни теж частково втрачає свою раціональність, але будучи самоорганізованою і не обтяженою владою та багатством, вона значно краще за еліту здатна до стратегічних дій.

Зараз, в цей момент, знову настав такий вибір і саме він буде вирішальним для того, яким далі буде довгострокова доля Україна. Цей вибір Україна переживала вже двічі – на Майдані 2013-2014 і під час громадського спротиву у російсько-українській війні 2014-2016 (яку влада досі називає АТО).

Вибір між елітаризмом та солідаризмом це те, що має здійснити українське суспільство в цілому буквально найближчого часу в процесі або творення справжньої, або прийняття фейкової косметичної редакції власної Конституції.

Українська Конституція це не текст. Українська Конституція це те, як вона розробляється, хто саме її пише, як її узгоджують, як її затверджують і як її збирається імплементувати, перш за все, еліта.

Новий вибір громади полягає у дилемі – чи відважиться Україна на інноваційну громадську Конституцію, а не на фейкову елітну Конституцію. Тобто мова йде про те чи буде в Україні Конституція зі справжньою децентралізацією (насправді – справжнім самоврядуванням), з вирішенням проблеми подвійності виконавчої влади, зі справжньою судовою владою, мета якої справедливість та підтримка слабкого проти сильного, з правовим визнанням розподіленого громадянства та мережевих громад, з визнанням цифрового права і т.д.

Ідуть одночасно два процеси, про які навіть обізнані інформаційні джерела мало що повідомляють. Таке враження, що ці процеси просто замовчуються.

Перший процес – готується голосування в Парламенті за фейкову Конституцію за особливим статусом Донбасу орієнтовно на 28-ме січня (більшість ЗМІ замовчують). Щодо цього знову готується протест громадських діячів.

Другий процес – група депутатів-солідаристів від "Блоку Петра Порошенко", "Народного фронту", "Самопомочі" та "Батьківщини", а також позафракційний Сергій Тарута зареєстрували законопроект 3781 про процедури ініціювання, розробки та затвердження Конституції України громадою (більшість ЗМІ, окрім проросійського "Кореспондента", замовчують).

Перший процес – елітаристський, другий процес – солідаристський.

Сьогоднішня Конституція це не просто Основний Закон мирної країни. Сьогоднішня Конституція це Стратегія нинішньої світової війни для України та Стратегія побудови Повоєнного світу в Україні. Конституція має вирішити два проблемних питання: 1) яке спрямування політики обирає Україна на час кризи: елітаризм чи солідаризм; 2) яку геополітичну функцію обирає Україна після кризи: Форпосту чи Фронтиру.

Не довіряйте політикам, які закликають не боятися особливого статусу Донбасу. Це надзвичайно небезпечна і катастрофічна для України річ. Політик, який добровільно віддав ядерну зброю, не визнає, що зробив цю дурницю під тиском, і продовжує наполягати на тому, що зробив усе правильно, не може викликати довіри.

В цьому питанні ліпше довіряти громадським лідерам, які говорять про небезпеку повернення Донбасу з особливим статусом. За будь-яку ціну потрібно не допустити особливого статусу Донбасу.

Ось вибір: або Донбас входить на рівних правах з іншими областями України до її складу, або Україна позбавляється Донбасу на середньострокову (10-20 років) перспективу. Розпад Росії, розкол Європи все одно призведе до непередбачуваного сьогодні реструктурування території. Тому потрібно виходити з виживання України як Форпосту Майбутнього Світу, а не як Фронтиру світу минулого.

Україна знаходиться напередодні серйозних випробувань у світі. За будь-яку ціну їй потрібно не допустити використання проти неї традиційної для неї функції Фронтиру, бо це загибель безлічі українців, як це вже бувало в Першу світову війну, в Голодоморі-33, в Другу світову війну. Україна розплатилася життями своїх громадян за три війни – Першу, Другу і внутрішню громадянську в СРСР.

Якщо Донбас входить в Україну рівним серед рівних, то цим самим Фронтир пересувається на Південь Росії і на Кавказ. Якщо Донбас не входить в Україну, то Донбас лишається Фронтиром – виконує роль Чорної Діри, яка каналізує зіткнення цивілізацій. Якщо ж Донбас входить в Україну з особливим статусом (насправді це статус Фронтиру), то він швидко поширить цю функцію на решту України.

Найкраща стратегія щодо Донбасу: 1) українців, що там залишилися, ще раз запросити на неокуповану територію України, а тиї, хто відмовиться, вважати ворогами; 2) інфраструктуру Донбасу руйнувати у відповідь на обстріли; 3) на межі окупації збудувати оборонну інфраструктуру та потужні укріплення; 4) по периметру розмістити адекватні за чисельністю збройні формування, особливо в тих місцях, де такі збройні формування є з того боку кордону.

Я сам народився у Донецьку, і я чудово розумію, як травматично для всіх українців так говорити і діяти щодо Донбасу. Але якщо так не зробити, буде набагато гірше для України. Краще перетворити Донбас на постійно воюючий Фронтир, ніж перетворити на такий Фронтир всю Україну. Донбас – це плата України за те, щоб бути не Фронтиром, а Форпостом.

Тут стикнулися нестратегічні інтереси українських олігархічного та чиновницько-продажного правлячого класу та української громади.

Тут стикнулися різні цивілізаційні бачення історичних перетворень в часи кризи, революції та війни – елітаризм та солідаризм.

Пам'ятайте просту річ – еліта під час історичних випробувань ризикує всього лишень владою та багатством і задля цього жертвує суверенітетом і життями громади, а громада ризикує всім – в тому числі і долею власної еліти, яка неспроможна стратегічно бачити майбутнє в стані кризи, революції та війни.

Якщо Україна буде далі використовувати притаманний мирному часу і доволі ефективний для мирного часу елітаризм, вона розпадеться.

Якщо Україна зможе реалізувати найбільш ефективний для часу випробувань принцип – солідаризм поза елітою – вона збережеться.

powered by lun.ua
Коментарі — 126
Pixel _ 21.01.2016 15:34
IP: 95.69.248.---
sidor:
Pixel:
..."Ти ватоцефал" – це, м"яко кажучи, не аргумент...
...пишуть щось на зразок IMХО...Если я что то пишу, значить это не только мое ИМХО, так как прежде чем что то писать по тому или иному вопросу, я убеждаюсь, что это не только мое ИМХО. Поэтому я и не пишу ИМХО, так как ИМХО относиться только к индивидуальному восприятию той или иной ситуации.
...Якби Ви знали схему моєї ірідіум-поінформованності навіть тоді, коли я "в нєдрах зємлі" – Ви були б приємно здивовані...Очень рад за вас.Но в большинстве вопросов у вас проскакивает ваша ИМХО лабуда словесной шелухи для кормления легковнушаемого контингента.
...Навіщо вбито Кушнарьова – відаю...Просветите нас, далеких, конкретикой а не общими фразами
...Бо не з хвоста, а з ядра комети...Оце так! Мабуть вы теж "изменивший взгляд" бывший ЗаЕдУнист – ПрАналовец, – приближенный ко "двору"???
...
- – - –
Зрозуміло. В Вас – критичні дні. Полегшає – дзвоніть.
Pixel _ 21.01.2016 15:32
IP: 95.69.248.---
sidor:
Pixel:
sidor:
kren:
...Тому демократична Європа зробить усе,щоб утримувати Путіна в Україні чим довше.І скільки при
цьому загине українців-чи залишиться взагалі Укаїна?...коли українським елітам плювати на свій народ,у них є запасний аеродром в європах,то європейцям тричі плювати на Україну...
!!!!!
- – - – - -
Конспірологія N1. А де аргументи?
аргументы не видит только слепоглухой. Факты сих действ на фейс.
- – - – -
Тю. Якщо це загальновідома інформація – навіщо про неї згадувати? Якщо ні, а ви відаєте – навіщо робити з них таємницю?

От наприклад: "...Європа зробить усе,щоб утримувати Путіна в Україні чим довше...". Будь ласка, факти в студію!!! Або ж не свистіть. Несолідно якось.
sidor _ 21.01.2016 15:32
IP: 77.52.115.---
Pixel:
......"Ти ватоцефал" – це, м"яко кажучи, не аргумент......Добре. Вы абориген донецого края?
......пишуть щось на зразок IMХО......Если я что то пишу, значить это не только мое ИМХО, так как прежде чем что то писать по тому или иному вопросу, я убеждаюсь, что это не только мое ИМХО. Поэтому я и не пишу ИМХО, так как ИМХО относиться только к индивидуальному восприятию той или иной ситуации.
......Якби Ви знали схему моєї ірідіум-поінформованності навіть тоді, коли я "в нєдрах зємлі" – Ви були б приємно здивовані......Очень рад за вас.Но в большинстве вопросов у вас проскакивает ваша ИМХО лабуда словесной шелухи для кормления легковнушаемого контингента.
......Навіщо вбито Кушнарьова – відаю......Просветите нас, далеких, конкретикой а не общими фразами
....Бо не з хвоста, а з ядра комети......Оце так! Мабуть вы теж "изменивший взгляд" бывший ЗаЕдУнист – ПрАналовец, - приближенный ко "двору"???
......
kren _ 21.01.2016 14:50
IP: 178.95.235.---
Mike_Kharkov:...Т.м. "децентралізація світу"...
...думаю,щодо визначення певних обставин варто вживати відповідні десигнанти.
*відхід*закономірний рез.історичного процесу в якому як і в природі,виживає здатний пристосува
тися до умов,що змінюються. В суспільствах,звісно,це дещо складніше і з певними особливостями,
тим не менше,в цілому так. Одна з особливостей-природня,потреба,щоб вижити-треба об*єдна тися,що червоною ниткою проходить ч-з всю історію.І тут,також вірним залишається те,що виживають об*єнання основою котрих є не примус, як в соцтаборі,чи ТС.А договір як-НАТО,спільний ринок,ЄС. Альянси були і будуть завжди, питннятільки-що в їх основі.
А Ваше міркувагння про апеляцію неспроможних-це знаєте... теж,до речі,було в історії-кожен
сам за себе.
Pixel _ 21.01.2016 14:01
IP: 95.69.248.---
sidor:
Pixel:
sidor:
Pixel:
...а посадили б Кушнарьова за Сєвєродонецький з"їзд по ПіСуАРу...
его и ликвидировала стая товарисчей именно для того, что бы не было "ПИСуАРов".
- – - – - -
Конспірологія N 2. "Остапа понєсло...":)
пока вы...в недрах земли... мы в то время находились в хвосте кометы ентих событий. Вы мне напоминаете ватоцефалов...
- – - – -
1."Парніша, хамітє":)
Але навіть така манера ведення розмови не звільняє Вас від обов"язку коли-неколи наводити аргументи до своїх "тез". "Ти ватоцефал" – це, м"яко кажучи, не аргумент.
2. Пристойні люди, коли викладають свою точку зору – пишуть щось на зразок IMХО.
3. Якби Ви знали схему моєї ірідіум-поінформованності навіть тоді, коли я "в нєдрах зємлі" – Ви були б приємно здивовані.
4. Навіщо вбито Кушнарьова – відаю. Бо не з хвоста, а з ядра комети. Далі Ваші ескапади – нецікаві.
Mike_Kharkov _ 21.01.2016 13:57
IP: 188.163.83.---
kren:
Mike_Kharkov: Інакше кажучи, "світ не зобов'язаний нас годувати"...
інакше кажучи,мова йде про міжнароднх гарантів,котрі обіцяли цілісність і недоторканість України.
Безумовно,тут домісцне питання;- а чого ви вірили-?
Як і до місця буде -чого ж тоді варті ваші гарантії?
Власне,мова,добродію,та ж що і на поч часів-про силу права і право сили.
Т.м. "децентралізація світу" (відхід від дво- чи 1-полярності, тобто, іерархічності) закономірно випустить з бутилки інстинкти нижчого порядку, і сподіватися в цих умовах на силу права? нема кому це право гарантувати.
Але я кажу про інше – одні народи спроможні народити собі еліти, інші – ні. Я не думаю, що апеляція неспроможних до спроможних є надійною їх зброєю:), та просто викидую це за дужки.
kren _ 21.01.2016 13:11
IP: 178.95.235.---
Mike_Kharkov: Інакше кажучи, "світ не зобов'язаний нас годувати"...
інакше кажучи,мова йде про міжнароднх гарантів,котрі обіцяли цілісність і недоторканість України.
Безумовно,тут домісцне питання;- а чого ви вірили-?
Як і до місця буде -чого ж тоді варті ваші гарантії?
Власне,мова,добродію,та ж що і на поч часів-про силу права і право сили.
Mike_Kharkov _ 21.01.2016 12:13
IP: 188.163.83.---
sidor:
kren:
...Тому демократична Європа зробить усе,щоб утримувати Путіна в Україні чим довше.І скільки при
цьому загине українців-чи залишиться взагалі Укаїна?...коли українським елітам плювати на свій народ,у них є запасний аеродром в європах,то європейцям тричі плювати на Україну...
!!!!!
Інакше кажучи, "світ не зобов'язаний нас годувати", як писав Лі Куан Ю про головну тезу Сингапуру періоду становлення.
Для України (>100млн. гетьманів) це означає – не спроможні народити еліту, значить безплідні тут ліки можуть бути, а може й ні), значить забудьте про продовження роду.
З цим теж жити можна, але не довго.
sidor _ 21.01.2016 11:18
IP: 104.197.242.---
Pixel:
sidor:
Pixel:
...а посадили б Кушнарьова за Сєвєродонецький з"їзд по ПіСуАРу...
его и ликвидировала стая товарисчей именно для того, что бы не было никаких "ПИСуАРов".
- – - – - -
Конспірологія N 2. "Остапа понєсло...":)
пока вы совместно с индейцами майя в недрах земли искали признаки цивилизации марсиан, мы в то время находились в хвосте кометы ентих событий. Вы мне напоминаете ватоцефалов, рассуждающих о жизнеустройстве донецкого края находясь в Воронеже или в каком то Задрищево на территории) (уйлостана.
sidor _ 21.01.2016 11:11
IP: 104.197.7.---
Pixel:
sidor:
kren:
...Тому демократична Європа зробить усе,щоб утримувати Путіна в Україні чим довше.І скільки при
цьому загине українців-чи залишиться взагалі Укаїна?...коли українським елітам плювати на свій народ,у них є запасний аеродром в європах,то європейцям тричі плювати на Україну...
!!!!!
- – - – - -
Конспірологія N1. А де аргументи?
аргументы не видит только слепоглухой. Факты сих действ на фейс.
LYCIV_OLGA _ 21.01.2016 11:01
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
...Но с другой, все-таки хочется, чтобы процесс "отрицательной селекции" нашей элиты наконец-то прекратился. Но для этого, перед тем как разбираться с конкурсантами, надо что-то делать с членами конкурсной комиссии" (""Эти б...ди вроде из Гарварда, а "стригут" похлеще Януковичей": все, что нужно знать о новом главе Государственной фискальной службы". Що, втім, абсолютно не важливо, хоч і "в тему")
LYCIV_OLGA _ 21.01.2016 10:58
IP: 109.251.42.---
На тему "Протистояння еліти та громади в Україні" можна розмовляти -писати до нескінченності...

Але, боюся, що в реальноиу житті всім нам залишилось місце тільки для сарказму...

Наприклад:"В 2005 году кто-то остроумно выразился, что с уходом Кучмы вместо коррупционного порядка в Украине воцарился коррупционный хаос. Сегодня мы видим новый виток этого безрадостного цикла. Разница разве что в том, что наверх снова повылазили не только "люби друзи" Виктора Ющенко, когда-то сведшие на нет достижения Оранжевой революции, но вдобавок и их юные подельники, которых западные вузы и международные корпорации ничему путному не научили.
С одной стороны, ничего странного в этом нет. Сколько африканских юношей, возвратившись домой из оксфордов и гарвардов, снимало костюмы, надевало набедренные повязки и начинало, по завету предков, есть младенцев и продавать родину колонизаторам...
(див.закінчення)
Pixel _ 21.01.2016 10:55
IP: 95.69.248.---
sidor:
Pixel:
...а посадили б Кушнарьова за Сєвєродонецький з"їзд по ПіСуАРу...
его и ликвидировала стая товарисчей именно для того, что бы не было никаких "ПИСуАРов".
- – - – - -
Конспірологія N 2. "Остапа понєсло...":)
Pixel _ 21.01.2016 10:53
IP: 95.69.248.---
sidor:
kren:
...Тому демократична Європа зробить усе,щоб утримувати Путіна в Україні чим довше.І скільки при
цьому загине українців-чи залишиться взагалі Укаїна?...коли українським елітам плювати на свій народ,у них є запасний аеродром в європах,то європейцям тричі плювати на Україну...
!!!!!
- – - – - -
Конспірологія N1. А де аргументи?
Pixel _ 21.01.2016 10:51
IP: 95.69.248.---
Nadiya Dovzhenco:
Pixel:[/B
Дався вам Кушнарьов. Його може й вбили саме тому що той зїзд нічим не закінчився. Та й при живому Кушнарьову й Кримська республка прогоріла так само.
- – - –
Надя, перепрошую, я в термінах "може" дискусію не проводжу. Або виясніть, чому було вбито Кушнарьова, або не приводьте, будь ласка, аргумента "може".
sidor _ 21.01.2016 00:39
IP: 104.197.147.---
Pixel:
......а посадили б Кушнарьова за Сєвєродонецький з"їзд по ПіСуАРу......
его и ликвидировала стая товарисчей именно для того, что бы не было никаких "ПИСуАРов".
sidor _ 21.01.2016 00:32
IP: 130.211.174.---
kren:
....Тому демократична Європа зробить усе,щоб утримувати Путіна в Україні чим довше.І скільки при
цьому загине українців-чи залишиться взагалі Укаїна?...коли українським елітам плювати на свій народ,у них є запасний аеродром в європах,то європейцям тричі плювати на Україну......
!!!!!
sidor _ 21.01.2016 00:29
IP: 146.148.44.---
Сашко Бабенко:
якщо заручник свідомо закриває терориста від ураження пострілом а терорист продовжує погрожувати вбивством инших людей то стріляти в терориста треба наскрізь – через заручника.
!!!!!
sidor _ 21.01.2016 00:19
IP: 146.148.63.---
......Ось вибір: або Донбас входить на рівних правах з іншими областями України до її складу, або Україна позбавляється Донбасу на середньострокову (10-20 років) перспективу.........
никаких "равных прав" у поголовья луга/н/донии с другим населением Украины не может быть априори. Только тотальная изоляция очага заразы на 10??? – 20!!! лет минимум создаст возможность в дальнейшем окультурить оставшихся после "русского мира" особей. Был бы идеальный вариант- вернуться и истокам – Дикому полю.После обильно пролитой крови на землю населением, которое не воевало ни с кем на протяжении 74 лет, земля должна "отдохнуть" десяток лет. И как знать, может быть к тому времени появиться новый Джон Юз, который вдохнет новую жизнь в эту территорию.
Mike_Kharkov _ 20.01.2016 22:39
IP: 146.148.72.---
Суперечлива стаття.
Солідаризм в немирні часи безумовно програє елітаризму, як лібералізм авторитаризму. І тому Україна приречена бути сателітом доки світ не дасть, або сама не народить еліту. Корені цієї біди у цивілізаційній відсталісті народу, яку інакше, ніж навчанням подолати неможливо. Звідси ніяка "громада" ніякого прориву зробити не зможе, це лисенківщина якась. Народ треба навчити, а сам він лише перестріляти себе може під прапором чи то "національного відродження", чи то світового фронтирства...
Nadiya Dovzhenco _ 20.01.2016 21:17
IP: 78.111.187.---
Pixel:[/B
Дався вам Кушнарьов. Його може й вбили саме тому що той зїзд нічим не закінчився. Та й при живому Кушнарьову й Кримська республка прогоріла так само.
Nadiya Dovzhenco _ 20.01.2016 21:12
IP: 78.111.187.---
Pixel:
Погоджуюсь на ві сто. Проблема тільки в тому, що ті Авакови потім не можуть вчасно зупинитися, починає нести їх по повній. Можуть і наші голови піти в розход.
kren _ 20.01.2016 18:31
IP: 178.95.235.---
Pixel:
kren:
Pixel:...пориказка про "бабусю і дідуся" – для рєфлєксістов. Життя простіше...

...угу десь так.Соціологія вже давно дала визнпчення. подібним...сумбурам...багатьох
-аналітиків-.
-причиною криз в...соціально-економічних формаціях-є невідповідність задекларованих цінностей
з правовими практиками.
- – - -
"Діяти – значить бути" (Дао де-Цзин)
Pixel:...Крєн, в мене до Вас вже традиційне питання: І – що?.
Oleksandr Kostenko _ 20.01.2016 18:28
IP: 93.72.63.---
Дуже суб*єктивно!
Pixel _ 20.01.2016 18:05
IP: 95.69.248.---
-Vesna-:
Pixel:
-Vesna-:
Андрей Кононенко:
Pixel:
Даже если он пишет бесплатно, вы помогаете ему в деле засирания блогов.
Заставь дурака молиться – он и лоб расшибет (с).
- – - – -
Дорогенька,ні, я аж ніяк не зараджу тому, що Вам життя не вдалося. Знайдіть будь ласка інший об"єкт для загравань...
Ще один йовбак Мікідва...
Вистачає вас в Неньці, cамозакоханих злиднів.
- – - -
О, пригадав Ваші ескапади (виповзання) щодо"нєвєжлівого" Мікі:) От дивіться: завдяки пробєлам у вихованні Ви не вмієте себе вести, дозволяєте некоректні висловлювання. Коли ж я Вас у відповідь розмажу по монітору (а таки розмажу – не сумнівайтеся) – зобідитеся, почнете дорікати (згадую: "Мікі – не жельтмен"). Тому пропоную притормозити. Я не бачив ваших "дураків – йовбаків", а Ви від мене не почуєте про гній з Вашої піхви. Інших пропозицій від мене не буде.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

7
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter