Сергій Дацюк Філософ

ПРОТИСТОЯННЯ ЕЛІТИ ТА ГРОМАДИ В УКРАЇНІ

19 січня 2016, 11:41

Буквально на початку 2016-го року Україна опиняється черговий раз перед вибором. Безліч раніше малопомітних процесів якраз підійшли до свого випуклого оформлення.

Випукло оформилися проблеми в Європі, блискуче описані Тарасом Возняком. Водночас модель поведінки Росії, розписана Тарасом, будується на припущенні домінування елітаризму в Україні. Якщо ж в Україні перемагає солідаризм, розпад Росії пришвидшиться катастрофічно, і вона просто фізично не встигне ані втримати Крим чи Донбас, ані окупувати частини країн Балтії, ані втримати Калінінград, ані втримати Південь Росії, який самотужки змушений буде мати справу з Кавказькими пасіонаріями, ані втримати Сибір та Далекий Схід. Тобто Тарас Возняк послуговується винятково моделями елітаризму при своїх прогнозах. Не заперечуючи аналітичної потужності цих моделей, просто наголосимо на тому, що моделі громадських дій в Європі та Україні можуть в принципі поламати усі описані Тарасом сценарії.

Випукло оформилися проблеми Росії, пророче описані Глібом Павловським у своїй книзі "2016 / Terminus. Неопропаганда, ескалація і межа насолод Системи РФ" (М.: Европа, 2016), фрагмент якої опублікований в журналі "Ї". Автор аналізує чисто структурні сценарії переформатування Росії у Фіналі і не зазіхає на онтологічні зміни ментальності росіян в процесі тривання самого Фіналу. Водночас ймовірність онтологічного перетворення (переродження-виродження) Росії як цивілізації дуже висока. А це означає ризик різних варіантів самогубства Росії (включно з ядерним).

Найголовніша проблема, яка постає перед людством планети Земля це конфлікт двох моделей виживання – елітаризму та солідаризму. І Україна стане тут лакмусовим папірцем. Справа в тому, що саме в Україні, де еліта традиційно слабка, а громада традиційно сильна, світова еліта намагається вирішувати проблеми саме шляхом елітаризму, втягуючи в це слабку українську еліту.

Українська еліта принципово нездатна бути "чорним лебедем" (Талеба). Причому українська громада не раз вже була таким "чорним лебедем", тобто здійснювала стратегічні і несподівані для російської, європейської та навіть української еліти історичні кроки.

Українська громада має унікальний історичний шанс поламати гру світової еліти. Суть несподіваної гри української громади – втягнути українську еліту у громадський солідаризм і започаткувати нові правила світу щодо України. Хоча насправді механізм тут набагато складніший (складні інтелектуальні концепти апелюють у спрощеному вигляді до громади, стають впливовими серед громади і тим втягують у себе українську еліту, яка починає розробляти та впроваджувати ці складні інтелектуальні концепти складно і зрештою реалізовує їх під контролем громади, що відтак має вплив на Росію і Європу).

Саме тому виростає значення не просто публічних інтелектуалів, а публічних інтелектуалів, які прямо і відкрито формують, виражають і обстоюють позицію громади, особливо в тих моментах, де вона розходиться з позицією влади, олігархів чи окремих політичних сил, які діють на їх боці. Отже громадські публічні інтелектуали виділяються серед інших публічних інтелектуалів (елітаристів) і теж потрапляють у загальне протистояння між елітою та громадою.

Громадський дискурс солідаризму протистоїть домінуючому елітаристському дискурсу, який підтримується владою, фінансами олігархів та мізками інтелектуалів, які не завжди безпосередньо є на утриманні правлячого класу, але які інтелектуально підтримують позицію елітаризму.

Суть елітаризму в тому, що суб'єктом цивілізаційних дій, джерелом стратегічних політико-економічних змін, основним розпорядником культури є еліта. Це означає: 1) домінування правлячого класу – об'єднаної бізнесової та політичної еліти через корупційний взаємообмін влади та грошей як у внутрішній політиці, так і в міжнародній сегментації ринків товарів, послуг та робочої сили; 2) маніпулятивна електоральна демократія; 3) популізм у суспільному позиціонуванні влади через домінуючий дискурс і водночас жорсткий монополізм та трайбалізм у корпоративній політиці; 4) маніпуляція масовою свідомістю через ЗМІ; 5) таємна дипломатія у зовнішній політиці; 6) культура героїчних сюжетів.

Суть солідаризму в тому, що суб'єктом цивілізаційних дій, джерелом стратегічних політико-економічних змін, основним розпорядником культури є громада вцілому. Це означає: 1) домінування громади – контроль над бізнес-елітою та політичною елітою, а також за їх функціональним розмежуванням через недопущення корупції; 2) розподілена мережа громад як недемократичне (мережеве поліархічне) правління; 3) широке самоуправління, яке дискредитує популізм, активація громадських волонтерських рухів, корпоративний контроль та громадська протидія монополізму та трайбалізму; 4) руйнування домінуючого дискурсу через контрдискурсії в ЗМІ і нав'язування громадського порядку денного через суспільне телебачення та соціальні мережі у Інтернет; 5) встановлення громадського контролю над зовнішньою політикою та відмова від таємної дипломатії; 6) культура громадської доблесті.

Елітаризм побудований на установках про визначальну роль еліти в політиці, економіці, культурі та соціальній сфері. Загалом елітаризм добре працює в мирні часи розвитку. В ситуації кризи, революції та війни на еліту тисне обов'язок зберегти владний, фінансовий та соціальний капітал, що змушує її втрачати не тільки стратегічне бачення і розум, але і елементарний здоровий глузд.

Солідаризм побудований на установках про зниження ролі еліти, яка в критичні моменти (криза, революція, війна) має традицію дбати лише про свої інтереси, та підвищення ролі громади як головного суб'єкта економічної, політичної, культурної та соціальної активності. Громада під час кризи, революції та війни теж частково втрачає свою раціональність, але будучи самоорганізованою і не обтяженою владою та багатством, вона значно краще за еліту здатна до стратегічних дій.

Зараз, в цей момент, знову настав такий вибір і саме він буде вирішальним для того, яким далі буде довгострокова доля Україна. Цей вибір Україна переживала вже двічі – на Майдані 2013-2014 і під час громадського спротиву у російсько-українській війні 2014-2016 (яку влада досі називає АТО).

Вибір між елітаризмом та солідаризмом це те, що має здійснити українське суспільство в цілому буквально найближчого часу в процесі або творення справжньої, або прийняття фейкової косметичної редакції власної Конституції.

Українська Конституція це не текст. Українська Конституція це те, як вона розробляється, хто саме її пише, як її узгоджують, як її затверджують і як її збирається імплементувати, перш за все, еліта.

Новий вибір громади полягає у дилемі – чи відважиться Україна на інноваційну громадську Конституцію, а не на фейкову елітну Конституцію. Тобто мова йде про те чи буде в Україні Конституція зі справжньою децентралізацією (насправді – справжнім самоврядуванням), з вирішенням проблеми подвійності виконавчої влади, зі справжньою судовою владою, мета якої справедливість та підтримка слабкого проти сильного, з правовим визнанням розподіленого громадянства та мережевих громад, з визнанням цифрового права і т.д.

Ідуть одночасно два процеси, про які навіть обізнані інформаційні джерела мало що повідомляють. Таке враження, що ці процеси просто замовчуються.

Перший процес – готується голосування в Парламенті за фейкову Конституцію за особливим статусом Донбасу орієнтовно на 28-ме січня (більшість ЗМІ замовчують). Щодо цього знову готується протест громадських діячів.

Другий процес – група депутатів-солідаристів від "Блоку Петра Порошенко", "Народного фронту", "Самопомочі" та "Батьківщини", а також позафракційний Сергій Тарута зареєстрували законопроект 3781 про процедури ініціювання, розробки та затвердження Конституції України громадою (більшість ЗМІ, окрім проросійського "Кореспондента", замовчують).

Перший процес – елітаристський, другий процес – солідаристський.

Сьогоднішня Конституція це не просто Основний Закон мирної країни. Сьогоднішня Конституція це Стратегія нинішньої світової війни для України та Стратегія побудови Повоєнного світу в Україні. Конституція має вирішити два проблемних питання: 1) яке спрямування політики обирає Україна на час кризи: елітаризм чи солідаризм; 2) яку геополітичну функцію обирає Україна після кризи: Форпосту чи Фронтиру.

Не довіряйте політикам, які закликають не боятися особливого статусу Донбасу. Це надзвичайно небезпечна і катастрофічна для України річ. Політик, який добровільно віддав ядерну зброю, не визнає, що зробив цю дурницю під тиском, і продовжує наполягати на тому, що зробив усе правильно, не може викликати довіри.

В цьому питанні ліпше довіряти громадським лідерам, які говорять про небезпеку повернення Донбасу з особливим статусом. За будь-яку ціну потрібно не допустити особливого статусу Донбасу.

Ось вибір: або Донбас входить на рівних правах з іншими областями України до її складу, або Україна позбавляється Донбасу на середньострокову (10-20 років) перспективу. Розпад Росії, розкол Європи все одно призведе до непередбачуваного сьогодні реструктурування території. Тому потрібно виходити з виживання України як Форпосту Майбутнього Світу, а не як Фронтиру світу минулого.

Україна знаходиться напередодні серйозних випробувань у світі. За будь-яку ціну їй потрібно не допустити використання проти неї традиційної для неї функції Фронтиру, бо це загибель безлічі українців, як це вже бувало в Першу світову війну, в Голодоморі-33, в Другу світову війну. Україна розплатилася життями своїх громадян за три війни – Першу, Другу і внутрішню громадянську в СРСР.

Якщо Донбас входить в Україну рівним серед рівних, то цим самим Фронтир пересувається на Південь Росії і на Кавказ. Якщо Донбас не входить в Україну, то Донбас лишається Фронтиром – виконує роль Чорної Діри, яка каналізує зіткнення цивілізацій. Якщо ж Донбас входить в Україну з особливим статусом (насправді це статус Фронтиру), то він швидко поширить цю функцію на решту України.

Найкраща стратегія щодо Донбасу: 1) українців, що там залишилися, ще раз запросити на неокуповану територію України, а тиї, хто відмовиться, вважати ворогами; 2) інфраструктуру Донбасу руйнувати у відповідь на обстріли; 3) на межі окупації збудувати оборонну інфраструктуру та потужні укріплення; 4) по периметру розмістити адекватні за чисельністю збройні формування, особливо в тих місцях, де такі збройні формування є з того боку кордону.

Я сам народився у Донецьку, і я чудово розумію, як травматично для всіх українців так говорити і діяти щодо Донбасу. Але якщо так не зробити, буде набагато гірше для України. Краще перетворити Донбас на постійно воюючий Фронтир, ніж перетворити на такий Фронтир всю Україну. Донбас – це плата України за те, щоб бути не Фронтиром, а Форпостом.

Тут стикнулися нестратегічні інтереси українських олігархічного та чиновницько-продажного правлячого класу та української громади.

Тут стикнулися різні цивілізаційні бачення історичних перетворень в часи кризи, революції та війни – елітаризм та солідаризм.

Пам'ятайте просту річ – еліта під час історичних випробувань ризикує всього лишень владою та багатством і задля цього жертвує суверенітетом і життями громади, а громада ризикує всім – в тому числі і долею власної еліти, яка неспроможна стратегічно бачити майбутнє в стані кризи, революції та війни.

Якщо Україна буде далі використовувати притаманний мирному часу і доволі ефективний для мирного часу елітаризм, вона розпадеться.

Якщо Україна зможе реалізувати найбільш ефективний для часу випробувань принцип – солідаризм поза елітою – вона збережеться.

powered by lun.ua
Коментарі — 126
Pixel _ 20.01.2016 18:03
IP: 95.69.248.---
kren:
Pixel:...пориказка про "бабусю і дідуся" – для рєфлєксістов. Життя простіше...

...угу десь так.Соціологія вже давно дала визнпчення. подібним...сумбурам...багатьох
-аналітиків-.
-причиною криз в...соціально-економічних формаціях-є невідповідність задекларованих цінностей
з правовими практиками.
- – - –
"Діяти – значить бути" (Дао де-Цзин)
kren _ 20.01.2016 17:58
IP: 178.95.235.---
Pixel:...пориказка про "бабусю і дідуся" – для рєфлєксістов. Життя простіше...

...угу десь так.Соціологія вже давно дала визнпчення. подібним...сумбурам...багатьох
-аналітиків-.
-причиною криз в...соціально-економічних формаціях-є невідповідність задекларованих цінностей
з правовими практиками.
Pixel _ 20.01.2016 17:43
IP: 95.69.248.---
kren:
Pixel:...Крєн, в мене до Вас вже традиційне питання: І – що?...

...а коли б бабусі...й вона б дідусем була.
...за Слов*янськ,моє Вам шанування.
- – - -
Крєн, пориказка про "бабусю і дідуся" – для рєфлєксістов. Життя простіше. От дивіться: привів Аваков в харківську облдержадміністрацію полтавський "Ягуар", ну зламали вони там з десяток ребер, ну проломили 2-3 голови – а Харків зараз мирне місто! І навпаки, згадайте "рефлєксії" Наливайченки, якому було поручено те ж саме по Луганську. Та якби нафєр підірвали ту адміністрацію – хіба це співставне з тим, що навколо Луганська зараз?! Доречі, я маю трошки одеської інфи – і тому стверджую: не було б т.з. "одеської трагедії 2-го травня", був би в Одесі триндєц. Тобто, треба було палити ОДА і в Донецьку, і в Луганську. А ще раніше – одбивати бошку Кушнарьову.

"Дєлай, что должєн – і будь что будєт". (Конан Дойль)
kren _ 20.01.2016 17:14
IP: 178.95.235.---
Pixel:...Крєн, в мене до Вас вже традиційне питання: І – що?...
...у мене до вас те ж саме...в контексті;-...а посадили б Кушнарьова за Сєвєродонецький з"їзд... (С).
...а коли б бабусі...й вона б дідусем була.

...за Слов*янськ,моє Вам шанування.
Pixel _ 20.01.2016 17:12
IP: 95.69.248.---
Sergiy Aibabin:
Дуже сильна стаття пана Дацюка. Націоналісти і патріоти повинні віднестися з повагою. Прийняти до дії особливо момент редакції Конституції. Ніяких змін крім: викинути згадку про російську мову, записати про право народу на повстання, право на вогнепальну зброю, юридично проста процедура усунення президента і депутата і, переписати дуже великими літерами ст.24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Яка після цього може бути "недоторканість".
- – - -
В Дацюка взагалі один з найцікавіших блогів на УП (щоправда, й один з найважчих для сприйняття). Все ніяк не виберу часу ознайомитисяч з його монографіями.
Sergiy Aibabin _ 20.01.2016 17:08
IP: 46.46.88.---
Дуже сильна стаття пана Дацюка. Націоналісти і патріоти повинні віднестися з повагою. Прийняти до дії особливо момент редакції Конституції. Ніяких змін крім: викинути згадку про російську мову, записати про право народу на повстання, право на вогнепальну зброю, юридично проста процедура усунення президента і депутата і, переписати дуже великими літерами ст.24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Яка після цього може бути "недоторканість".
Pixel _ 20.01.2016 17:07
IP: 95.69.248.---
kren:
2 LYCIV_OLGA Йут – ніякий не недоумок...
...весь його *дискурс*-це завчені штампи совкового виконавця вищого наказу,чого достаньо в с-мі круго
вої поруки,де питання вирішуються колегільно,невеликою групою *допущених*,а функціонер. Тільки
артикулює його і може розраховувати на підтримтримку з боку с-ми в обмін на персональну від
даність...
- – - – -
Шановний Крєн, в мене до Вас вже традиційне питання: І – що?
От не рефлєксували-аналізували ми б все вздовж і впоперек, а посадили б Кушнарьова за Сєвєродонецький з"їзд по ПіСуАРу в 2004-му – може й не було б у нас зараз, у 2015 АТО, може й не отримав би я ще під гіркінським Слов"янськом дві дірки в праве плече.
Ми з Луців Олга (яка, взагалі, мені ідеологічно не близька) багато не рефлєксували, а просто за один вечір вибили тухлі мізки з Йута. От і все.
kren _ 20.01.2016 14:56
IP: 178.95.235.---
2 LYCIV_OLGA Йут – ніякий не недоумок...
...весь його *дискурс*-це завчені штампи совкового виконавця вищого наказу,чого достаньо в с-мі круго
вої поруки,де питання вирішуються колегільно,невеликою групою *допущених*,а функціонер. Тільки
артикулює його і може розраховувати на підтримтримку з боку с-ми в обмін на персональну від
даність і дотри мання встановлених правил гри.jut ніколи не вийде на конкретну розмову,бо,
коли і не розуміє,то своєю поношеною простатою чує,що в рівних умовах йому *ловити* нічого,а
в даному форматі...провадження,с-ма йому нічим не допоможе.
kren _ 20.01.2016 14:54
IP: 178.95.235.---
1 YCIV_OLGA Йут – ніякий не недоумок...
...хто зна,хтозна,У всякому разі в даному форматі він такий як і всі юзер,і не може застосувати*адмін
ресурс*\свої зв*язки,як напр в юстиції,де цей зоофіл,якби адвокат,Хоча правник з нього як з гівна
куля-це звичайний совковий функціонер в системі совкового правосуддя,де тільки освячується вже прийнятий,звище, вирок,а jut,за аналогією з його соціально близькими.там є-смотрящіє-,а jut-передающий нагору обумовлену частину виручки за потрібне рішення.І існувати адвокатом jut
може тільки в совковій с-мі зв*язків і взаємодій.В умовах конкурентного судочинства на паритет
них зазадах він і на...й нікому не треба...
Pixel _ 20.01.2016 11:20
IP: 95.69.248.---
LYCIV_OLGA:
Pixel:
УКРАЇНОМОВНИЙ КРЕМЛЄБОТ jut ЗА СВIДОМУ СИСТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ – В IГНОРІ...
Приєднуюся до Pixel!
Ось ДОКАЗИ jut-ового невігластва, раssізму, слабоумства і...
- – - – - -
Йут – ніякий не недоумок. Він – свідомий пропагандист сепаратизму, розчленування України на Західну і Східну. Щоб почали діяти Гіркін і Путін, спочатку по мізках українців має "проїхатися" Йут, раз, і ще раз насвистіти жителям Сходу про "підляшків з Галичини", про велич Східної України (Малоросії), яку вона досягла у складі "ласкавої" Рос. Імперії, про "греко-католицьких ксьондзів" (???) і т.ін.

Сперечатися з ним у режимі "наукового історичного диспуту" – немає сенсу. От я скажу на біле – "чорне", а Ви – проводьте спектральний аналіз, збирайте фокус-групу, організовуйте анкетування і т.ін. Зібрали аргументи? Доказали? ОК, а тепер я скажу "коричневе" на жовте – і починайте спочатку! Доказали? Е нє-є-є, я ж казав "чорне" не на біле, а на молочно-біле Etc.
Pixel _ 20.01.2016 11:19
IP: 95.69.248.---
Юра Злочевский:
sagredo:
Сергей Дацюк:
Вот выбор: или Донбасс входит на равных правах с другими областями Украины в ее состав, или Украина лишается Донбасса на среднесрочную (10-20 лет) перспективу.
Лучшая стратегия по Донбасса:
1) украинский, там остались, еще раз пригласить на неоккупированную территорию Украины...
2) инфраструктуру Донбасса разрушать в ответ на обстрелы;
формирования
Согласен. Только еще раз нужно подчеркнуть, что мы не отказываемся от этой территории, а только считаем ее временно оккупированной.
И еще хотя бы пару котлов для приличия и встречай Европа,мы пришли!!!
- – - – - –
МOCKАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ – В ИГНОРЕ
Pixel _ 20.01.2016 11:17
IP: 95.69.248.---
Юра Злочевский:
Саша Бабенко:
Юра Злочевский:
называться гражданином Украины или не дай бог ее патриотом.
все, кто находятся в луган.дониы – это предатели.
конечно кроме тыла.
но тыла будет Государственную награду и мы будем видеть что это член сопротивления на оккупированных территориях.
все другое – шлак.
А как же Малая Родина, всё к чёрту все в эйропу! Заграница нам поможет!
русскоязычность сдел

Так изначально был русский потом появилась деревенская корявая мовя.
- – - – - –
МОСКАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ – В ИГНОРЕ
Pixel _ 20.01.2016 11:16
IP: 95.69.248.---
Юра Злочевский:
руслан49:
То есть сделать так с Донбассом, как Украина сделала с Крымом.
Потом так сделать с Закарпатьем, потом с Прикарпатьем,потом с Одесской республикой.
Одному Киеву может и хватит денег МВФ.
- – - – - -
МOCKАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ – В ИГНОРЕ

он же ВАСЯ ВАСИН,
он же МЫКОЛА ЗAПЕРДОЛЕНКО,
он же МЫКОЛА ЗAДРЫЩЕНКО,
он же ВОВА ЗAДКОВ
он же МЫКОЛА ЗAДОВ
он же ВОВА РAШЕНН
он же ВОВА ПАТТ
он же ВОВА ПАТ
он же ВОВА ПУТ
он же БАЛУ
Pixel _ 20.01.2016 11:09
IP: 95.69.248.---
Андрей Кононенко:
jut:
Андрей Кононенко:
Что делать с донбассом – я уже писал:)
Негласно выставить России ультиматум: или она в течение недели полностью проваливает с Донбасса без всяких условий, или Украина отказывается от донбасса и объявляет его Россией. Интересно, что выберет Россия.
***

А ПЕРШ ЗА ВСЕ ЗАПИТАТИ, ЧОГО САМЕ БАЖАЮТЬ МЕШКАНЦІ ДОНБАСУ – НЕМАЄ НЕОБХІДНІСТІ???
Абсолютно нет такой необходимости.
- – - – -
1) УКРAЇНОМОВНИЙ КРЕМЛЄБОТ jut ("МAЛОРОССІЯ – НAВЄКІ С РУССКІМ НAРОДОМ!") ЗА СВІДОМУ СИСТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ – В ІГНОРІ НА ВСІХ ГІЛКАХ ФОРУМА УП.

2) Необхідності немає, бо їм країна вже подякувала за висловлену Донбасом думку ("за президента ананаса") і за все те, що після "ананаса" трапилося. Нехай жителі Донбасу років з 20 помовчать і розуму наберуться.
Pixel _ 20.01.2016 11:05
IP: 95.69.248.---
jut:
Найкраща стратегія щодо Донбасу: 1) українців, що там залишилися, ще раз запросити на неокуповану територію України, а тиї, хто відмовиться, вважати ворогами; 2) інфраструктуру Донбасу руйнувати у відповідь на обстріли; 3) на межі окупації збудувати оборонну інфраструктуру та потужні укріплення; 4) по периметру розмістити адекватні за чисельністю збройні формування, особливо в тих місцях, де такі збройні формування є з того боку кордону. ****

ДАРУЙТЕ, ПАНЕ ДАЦЮК, АЛЕ ТАКЕ ЧИТАТИ ПРОСТО СОРОМНО... Готуєтеся, за Фаріон, до бандерізації України та побоюютеся зостатися без хліба з маслом?????
- – - – -
УКРАЇНОМОВНИЙ КРЕМЛЄБОТ jut ЗА СИСТЕМАТИЧНУ СВІДОМУ БРЕХНЮ – В ІГНОРІ НА ВСІХ ГІЛКАХ ФОРУМА УП!
kren _ 20.01.2016 01:40
IP: 178.95.235.---
3 Андрей Кононенко
...наші паскудні ^єврогаранти ^розуміють таку загрозу і в*яжутьУкраїну в можливостях,благо,україн
ська еліта-продажна наскізь,і заграють з Путіним?щоб гібридний конфлікт тігся якомога довше.
Поки Путін в Україні,подібний *гібрид* в Європі йому зробити складніше.А от коли Україна *ляже* і орки вийдуть на кордони з ЄС.І.не дай бог спалахне шось схоже,де небуть у колишньому соцтаборі
з -зільонимі чілавєчькамі-там же у Путіна напр.є великий друг Земан,він шо?не поможе свому -товаріщю по барьбє-?...і Євросоюз,разом з усім своїм добробутом,*поїде* в клоаку історії
Тому демократична Європа зробить усе,щоб утримувати Путіна в Україні чим довше.І скільки при
цьому загине українців-чи залишиться взагалі Укаїна?...коли українським елітам плювати на свій народ,у них є запасний аеродром в європах,то європейцям тричі плювати на Україну.
kren _ 20.01.2016 01:38
IP: 178.95.235.---
2.Андрей Кононенко А восточная Германия, а Франция...
І,власне,яка різниця між Європою і нами? Шо,там мало совєї вати,до купи з-раждьоннимі в СССР?
Чи не знайдуться ще які рози і клари до купи з місцевими тельманами-штепами?Чи може Франція збідніла раптом на петенів?Та як би не так?А ресурс у Путіна набагато потужніший ніж у його -партайгенносена-Гітлєра.І грошей і на офіційних рахунках,і на офшорних,вистачить,щоб *спустити
на гальмах* ще не на одного Боїнга.І в Європі достатньо функціонерів готових *ввійти в становище* бойфренда Владіміра...
kren _ 20.01.2016 01:33
IP: 178.95.235.---
1 Андрей Кононенко А восточная Германия, а Франция...
...я вже давно зрозумів,що більшість сприймає історію як *Повість Врем*яних Літ*,не тямлячи її в безперервному зв*язку еволюційного процесу.Багато хто,у всякому разі,чув про Веймарську рес-ку.
і Комінтерн,допр.,але не здібні пов*язати все це з-*зільонимі чілавєчькамі і вєжлівімі людьмі*...Думаю,також,багато знають і,як починав свій *кампф* товаріщь Гітлєр...тільки чомусь вважають,
що зараз таке не можливе? і ні 2 Грузії.ні.Пд Осетія з Абхазією,і ні Чечня,ні зараз Україна,для таких
не показник...
Андрей Кононенко _ 19.01.2016 23:48
IP: 188.163.73.---
kren:
-Vesna-:
...я реально думаю,переконанаий,як і наші гаранти з Європи-невідомо,що б сталося макітрі,
ленінгадського виродка,коли прапори недоросій зараз були в Києві і вр.сиділи всякі мотороли,
косогори і гіркіни...Прибалтика ж...теж-чясть рускага міра-,а Польща,Чехія,Словакія...
колишній соцтабір...
А восточная Германия, а Франция в честь древней дружбы, а США с ущемлённой русской диаспорой и не отомщёнными индейцами, которые, как известно, заселили Северную Америку с территории нынешней России?:)
kren _ 19.01.2016 23:28
IP: 178.95.235.---
-Vesna-:
...я реально думаю,переконанаий,як і наші гаранти з Європи-невідомо,що б сталося макітрі,
ленінгадського виродка,коли прапори недоросій зараз були в Києві і вр.сиділи всякі мотороли,
косогори і гіркіни...Прибалтика ж...теж-чясть рускага міра-,а Польща,Чехія,Словакія...
колишній соцтабір...
bayda2013 _ 19.01.2016 23:27
IP: 195.160.205.---
Це все давно нагадує сумнозвісну Мюнхенську змову 1938р., політику умиротворення
агресора, зницим розрахунком Заходу, що путлєр (пам'ятаючи про гітлера) далі Украіни не піде.
-Vesna- _ 19.01.2016 22:39
IP: 93.72.134.---
kren:
За мир в єропі ціною життя іншого народу можна і похвалити,
.
Ви думаєте – Путін реально спроможний і мотивований поперти танками в Європу?
Та ну...
Європу він бомбить біженцями з Аравії та Африки.
Україну і все пострадянське він просто реально вважає своїм.
А Европа – це партнер для нього. Щонайперше – партнер по бізнесу.
Он вже Штайнмайер НАС шантажує виборами на Донбасі. Дожили.
Або вибори – або Путін буде стріляти. І це говорить німецький міністр закордонних справ!
kren _ 19.01.2016 22:07
IP: 178.95.235.---
-Vesna-:
kren:
Міжнародні гаранти,за будь яку ціну, (ціна українськоїкрові),напо
лягають на особливому статусі Донбаса,навіть похвалили *наших*виродків за реформи???.
Ну похвалили взрослі дяді-тьоті всьо...
Маргінали вилізуть із трусів і будуть нахабніти на очах... не розбираючи дороги.
Краще б та Могеріні мовчала.
...мовчання знак згоди,а похвала-заохочення.Думається,шо ця тітка висловила не особисту думку,
а консолідовану т.з.на перспективи стабільності у Європі за рах.України,руками нинішньої *еліти* і
кров*ю...як каже п.Дацюк-громади.За мир в єропі ціною життя іншого народу можна і похвалити,
тим паче,що тим хто виживе,доведеться ще й сплатити за рахунками позики фарбованих папірців,
в обмін на кров людську,ще й з немалими %.
bayda2013 _ 19.01.2016 21:53
IP: 195.160.205.---
1
З нац. свідомоі еліти (а не псевдо типу крав чука і олігархів) утворити Національну Раду (порятунку)
як консультативно-дорадчий орган до солідаристськоі системи захисту Украіни.
Щось наподобі Меджлісу у кримських татар.
2.Донбасу і Криму – статус окупованих територій.
3.Створювати первинні осередки солідаристськоі системи захисту.
Виталий Локотарёв _ 19.01.2016 21:33
IP: 176.36.87.---
//Суть солідаризму... 6) культура громадської доблесті.// Можливо ви дуже праві. Принаймні в цьому думки збігаються. Тому звертаю вашу увагу, на мій новий винахід в тему Громадської Доблесті:
"Декларація громадянських чеснот України" Опубліковано в моїх нотатках на ФБ 4 липня 2015 р. о 21:07
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter