Сергій Дацюк Філософ

ПРОБЛЕМИ ГРОМАДЯНСЬКОГО КОНСЕНСУСУ

12 травня 2016, 11:18

Офшорний скандал може пришвидшити руйнування олігархічного консенсусу та творення громадянського консенсусу. Але якщо ми відрефлексуємо його.

Публікація "панамських документів" породила в Україні скандал, але не породила особливих дискусій. Більшість українців сприйняли це, як давно відому зажерливість правлячого класу – просто з новими фактами.

Водночас це не так. Оскільки це факти з всього лише одного офшору, то можна припустити, що подібна ж ситуація у нас і щодо інших офшорів. А це іншого рівня проблема, ніж лише скандал з Президентом чи зажерливим правлячим класом. Масштаб офшоризації олігархічного та великого владного бізнесу країни є системним.

Тепер стають зрозумілими, бо мають своє підґрунтя, декілька важливих моментів міжнародної ситуації.

Зрозуміло, що публікація "панамських документів" це спецоперація американських спецслужб. Але навіщо це їм?

США (зокрема їх спецслужби за рішенням їх еліти) зробили випереджувальний крок щодо підриву нелегітимних правлячих класів по всьому світу.

Світова ситуація сьогодні така, що розрив між нелегітимно збагаченими правлячими класами і їх громадами дуже великий, а це окрім небезпеки громадянських війн породжує небезпеку світової війни.

Цей крок США спрацює звичайно не повсюдно. В Європі спрацює, в Латинській Америці можливо, а в Росії чи Китаї не спрацює.

Громаді України потрібно буде ще поборотися за офшорну люстрацію.

Водночас українські політики та більшість експертів мало аналізують офшорний скандал з точки зору смислу та перспективи для України.

Зокрема спробуйте у виступах чи текстах експертів знайти відповідь на питання – чому офшори для України це погано. Позиція кожного експерта з цього питання дуже знакова і промовиста.

І справді – а що поганого у тому, щоб тримати гроші в офшорах? Адже це поки що в Україні законно.

Офшорний привілей як найогидніший інструмент олігархічного консенсусу

Давайте спробуємо уважно прочитати статтю "Української правди" "Панама-мама. Хто з українців засвітився у офшорному скандалі?"

Там присутні чотири типи фігурантів: олігархи (як от Фірташ), колишні політики-чиновники, які використовували офшор, не будучи політиками-чиновниками (як от Дубина), просто бізнесмени (як от Корогодський) і нинішні політики-чиновники (як от Порошенко, Ложкін і т.д.) Не всі вони мають однакову персональну провину, але всі вони несуть моральну відповідальність за використання нелегітимного привілею.

Чому офшор це привілей в бізнесі?

Колесніков заявив про те, що "отримував спеціальний дозвіл в НБУ для переформатування бізнесу і виведення його в офшори".

Корогодський заявив про те, що "для відкриття своїх офшорних компаній він отримував відповідні ліцензії у НБУ".

Хотілось би отримати публічне роз'яснення НБУ. А чи всім в Україні ці ліцензії чи спеціальні дозволи на офшоризацію бізнесу видають у НБУ? Це загальне право громадян України чи привілей небагатьох? І якщо є якісь норми таких спеціальних дозволів НБУ, то чи щодо всіх офшорних бенефіціарів в Україні вони виконані? І хто з бенефіціарів зміг обійти ці норми НБУ? Хто саме в НБУ видавав такі спеціальні дозволи в обхід цих норм?

Уявіть собі, що це загальне право. Тоді в ситуації нашої податкової системи через деякий дуже недовгий час у нас в країні не лишиться бізнесменів, що платять податки своїй державі. Податки платитимуть лише дуже дрібні бізнесмени, прості люди з зарплат і можливо ще й пенсіонери з пенсій.

Отже, щоб нинішня драконівська податкова система в Україні існувала, вітчизняна сплата податків має бути примусовою для більшості, а "право на офшор" має бути привілеєм.

Бізнесмен може сказати – я не порушував закон, якщо ви зміните закон, я зміню правила свого бізнесу. Але чи може це так само сказати чиновник-політик, який тримає гроші в офшорах?

Для позиції еліти важлива функція арбітра і лідера. Не маючи морального авторитету, неможливо виконувати роль арбітра і лідера.

Тобто, як би мав вчинити лідер та арбітр нації Президент в ситуації офшорів? Він би мав одразу після свого обрання на посаду Президента сказати: ми є нащадки олігархічної і корупційної системи, мій бізнес побудований за правилами цієї системи, але я зроблю ряд кроків, які дадуть можливість це змінити і зробити мій бізнес відкритим і таким, що працює на країну.

Ось деякі кроки – реформа податкової системи, яка робить виведення коштів в офшори невигідним, знищення всіляких преференцій для олігархів, громадський контроль за інфраструктурними бізнесами тощо.

Але Президент разом з іншими олігархами та політиками-чиновниками скористався офшорним привілеєм. Президент продовжує захищати своє право на такий привілей. Президент затягує процес деофшоризації та не є прибічником офшорної люстрації.

Давайте подивимось на це як на загальну схему дій правлячого класу.

Правлячий клас в своїй більшості отримує "привілей на офшори", уникаючи сплати податків в Україні. Водночас решта простих людей ці податки так чи інакше платять. Це означає, що оплата існування держави перекладається на простих громадян. А ті, хто цю державу експлуатує, дерибанить і нищить (тобто український правлячий клас), отримують право ще й не платити їй податків.

Тобто український правлячий клас перетворився на паразита.

Причому бізнесмени, які в момент офшоризації не є ані чиновниками, ані політиками, це просто паразити.

А от чиновники-політики, які нібито мають дбати про державу, але водночас ведуть бізнес через офшори, це паразити над усіма, в тому числі і над іншими паразитами.

Офшорний скандал та доля олігархічного консенсусу

На тлі офшорного скандалу Президент України відмовився їхати у Великобританію. Його пояснення виглядають смішно. Скоріш за все, йому разом з Кемероном було би дуже незручно пояснювати свої офшори. Це в Україні він може вплинути на громадську думку і спустити проблему на гальмах. Але в Європі на тлі критики західних видань української корупції це зробити буде неможливо.

Проблема тут проста – якщо українська громада не буде досить наполегливою, щоб провести офшорну люстрацію та законодавчу деофшоризацію економіки, то делегітимація українського правлячого класу на Заході і всередині країни буде посилюватися.

Єдиний легальний шлях офшорної люстрації це створення Тимчасової Слідчої Комісії в Парламенті при всезагальній підтримці громадян цього процесу та публічності дії цієї Комісії.

Єдиний легальний шлях законодавчої деофшоризації це виокремлення громадських лідерів, які є експертами в цій проблематиці, і їх тиск на нинішнього лідера цього процесу, якому, судячи з останніх дій, Президент доручив затягувати процес і довести це законодавство до фейку.

Водночас офшорний скандал створює новий виклик для України – стихійне руйнування олігархічного консенсусу, до якого українська громада не готова.

Громадянський консенсус

Я згоден з Юрієм Романенко в тому, що олігархічний консенсус це єдине, що сьогодні утримує Україну від розпаду.

Швидке руйнування олігархічного консенсусу самого по собі може зашкодити Україні. Ця стихійна руйнація олігархічного консенсусу може призвести до регіональної автаркії, тобто до стихійної фрагментації України задля збереження олігархічної влади на регіональному рівні.

Для збереження зв'язності країни на місце олігархічного консенсусу має прийти громадянський консенсус, але він обговорюється, розробляється та впроваджується несвідомо, мляво і стихійно.

Ось головні проблеми становлення громадянського консенсусу.

1) Громадянський консенсус дуже слабко формулюється політиками, які повсякчас прив'язують його до поточної парламентської чи урядової роботи, в той час, як громадянський консенсус має формулюватися щодо найбільш значущих подій як в інституційному полі, так і поза ним.

2) Більшість експертів взагалі прямо так чи інакше працюють на збереження олігархічного консенсусу – експертів на позиції громади дуже мало, а тих експертів, що публічно формулюють і просувають громадянський консенсус, лічені одиниці.

3) Громадянський консенсус слабко формулюється регіональними лідерами, які повсякчас діють за старою схемою – щоб потрапити у центральну політику, потрібно домовитися з олігархами.

4) Громадянський консенсус на телебаченні після Помаранчевої революції найбільш помітно формулювався "5-м каналом" (який тепер значно погіршив свою позицію), а після Революції Гідності громадянський консенсус найбільш помітно формулюється телеканалами "112-Україна" та "NewsOne". Але формати навіть цих телеканалів не містять на рівні редакційної політики відповідних процедур зрівноваженості та солідарної орієнтації, відтак змістовність приноситься в жертву глядацькості.

5) Відомі журналісти дуже часто віддають перевагу вибірковим скандалам та аналітиці інтриг і повсякчас уникають формулювання ідей та інновацій для громадянського консенсусу. Шустер-простір продовжує генерувати в медіа речі глядацькі, але мало осмислені і безперспективні. Осмислення та аналіз перспектив для громадянського консенсусу стали соціальною функцією блогерів.

6) У громадянського консенсусу досі немає очевидного загальнонаціонального лідера – є лише претенденти на таке лідерство.

Проблема з лідером громадянського консенсусу надзвичайно суттєва. Ситуація в Україні складається так, що наступним Президентом буде не лідер олігархічного консенсусу, а лідер громадянського консенсусу. А це принципово змінює всі політичні аналізи і політтехнології.

Можна назвати можливих лідерів громадянського консенсусу – Садовий, Тимошенко, Саакашвілі. В другу чергу – Ляшко, Порошенко (якщо фундаментально зміниться), Гройсман (якщо успішно покаже себе на новій посаді). В третю чергу – Турчинов, хтось з партії "Сила людей", Гацько з "ДемАльянсу", Корбан з "Укропу".

Подобаються вони нам чи не подобаються, але така політична реальність. Соціологічна інерція – річ дуже суттєва для політики. Зміна соціологічної інерції можлива лише в ситуації соціального стресу – нова революція (малоймовірна), посилення російсько-української війни (більш імовірне), світова війни (в найближчий час малоймовірна).

Тобто в найближчий час набір цих лідерів може змінитися тільки в тому разі, якщо російсько-українська війна перейде в гостру фазу. Якщо ж цього не станеться, то доведеться вибирати саме з цих лідерів.

І в цьому сенсі, для громади мають значення системні ініціативи політиків не тільки по руйнуванню олігархічного консенсусу, але і по створенню громадянського консенсусу. З вищенаведеного набору лідерів далеко не всі займаються саме формулюванням громадянського консенсусу.

Україна зависла сьогодні між регіональною автаркією і громадянським консенсусом, який по-новому зв'язує країну. І причини цього зависання – в досі малій активності громадської самоорганізації, в звичці громади все ще орієнтуватися на телебачення та в повній відсутності звички малого та середнього бізнесу платити за політиків, які будуть захищати їх інтереси супроти олігархів.

Концептуалізований, насичений соціальними ідеями та інноваціями, організаційно оформлений, маючий свою медіа-підтримку громадянський консенсус – ключ до позитивного майбутнього України.

Той, хто в найближчий час стане лідером громадянського консенсусу, стане і новим Президентом України.

powered by lun.ua
Коментарі — 118
Tochka _ 16.05.2016 13:21
IP: 46.118.249.---
Damir Medjit:
Микола Злочевський: Бачте, в чім річ, порозуміння правителі можуть зорганізувати дуже легко, питання – на основі чого?
На основі – вєрнуть всьо взад, як було до Майдана. Інакше неможливо, як для сепаратистського донбасу, так і для підконтрольного сходу-півдня. +++

Ні, шановні! Як раніше – вже ніколи не буде... Линію невозврату перетнув ще бульдозер на Банковій.
А зараз вже очевидно, що єдиний шанс України на виживання – це жорстокий тоталітаризм. Втім, до того і йдеться семімільними кроками. Але іноді виживання є гіршим, за смерть. Персонал хоспісів це добре знає.
Микола Злочевський _ 15.05.2016 07:26
IP: 176.8.116.---
Damir Medjit:
Микола Злочевський:
Бачте, в чім річ, порозуміння правителі можуть зорганізувати дуже легко, питання – на основі чого?
На основі – вєрнуть всьо взад, як було до Майдана. Інакше неможливо, як для сепаратистського донбасу, так і для підконтрольного сходу-півдня.
Так це й було причиною заколоту! Донбас колотиться, аби вимусити Київ аставіть всьо как било. 2005-го це вдалося легко, зараз – через кров, але Путін тут – просто вигодонабувач, зацікавлена сторона, він тільки союзник наших олігархів! Власне, це Олігархат розпочав це все, Олігархатові воно потрібне й вигідне, в сенсі того, що на межі втрати свого панування він, разом з братом Путіном, розпалив оце все діло – і диви, поки що зберігає своє панування! Отже, Олігархат діє раціонально, якщо після всього зберігся й панує далі!
Я ж не заперечую...І поки не бачу, як боротись з Олігархатом. Отут уже без зацікавленості зі сторони США, в першу чергу, не обійтись. Для них це також тест...
Doroshenko Vlad _ 15.05.2016 01:48
IP: 93.72.70.---
mihaylenco:
Консенсус в нас поки що неможливий з причини негайної купівлі будь якої громадської організації, тільки но вона виходить на пристойний рівень. Оті паразити купують усе.
антивірус:
Цікаво, де собі Луценко купить домік в Іспаніі?...Рядом з "ранчо" Порошенка?
Дацюк:
чиновники-політики, які нібито мають дбати про державу, але водночас ведуть бізнес через офшори, це паразити над усіма, в тому числі і над іншими паразитами.

Цікаво, а що може бути цінніше за домік в Іспаніі і наповненого офшорного рахунку? Що може бути цінніше законно отриманих цих доміка і рахунку? – Дацюк не знає
Mike_Kharkov _ 14.05.2016 23:16
IP: 146.148.114.---
Damir Medjit:
ЗАХІДНИЙ ВУЙКО ГОТОВИЙ ДО ЗМІН, ВІН ЗАРАЗ ПРОСТО ПРИСТОСОВУЄТЬСЯ ДО ІСНУЮЧОГО СТАНОВИЩА, а східний хахол ТУПО НЕ СПРИЙМАЄ ЖОДНИХ ЗМІН, .
Промовистий факт: коли Фірташ, що виріс у західноукраїнському селі, почав займатися МУТИЛОВОМ, він однозначно відмовився від укр. мови та інших ознак, а цілком перейшов на рос. мову та рос. культуру, бо рос. світогляд МАКСИМАЛЬНО СПРИЯЄ ОЛІГАРХІЧНІЙ суспільній СИСТЕМІ.
Ваша логіка нагадала старий анекдот:)
Де вуха в таргана? стукаємо по столу – біжить, відриваємо лапки, знов стукаємо – не біжить. Висновок – вуха в нього у лапках.

Все життя на мітінгу не простоїш, колись треба і своєю головою, без штампів, які, до речи, тим же "патріотичним" олігархатом і продукуються.
Damir Medjit _ 14.05.2016 20:47
IP: 130.211.90.---
Микола Злочевський:
Бачте, в чім річ, порозуміння правителі можуть зорганізувати дуже легко, питання – на основі чого?
На основі – вєрнуть всьо взад, як було до Майдана. Інакше неможливо, як для сепаратистського донбасу, так і для підконтрольного сходу-півдня.
Так це й було причиною заколоту! Донбас колотиться, аби вимусити Київ аставіть всьо как било. 2005-го це вдалося легко, зараз – через кров, але Путін тут – просто вигодонабувач, зацікавлена сторона, він тільки союзник наших олігархів! Власне, це Олігархат розпочав це все, Олігархатові воно потрібне й вигідне, в сенсі того, що на межі втрати свого панування він, разом з братом Путіном, розпалив оце все діло – і диви, поки що зберігає своє панування! Отже, Олігархат діє раціонально, якщо після всього зберігся й панує далі!
Микола Злочевський _ 14.05.2016 20:20
IP: 176.8.116.---
Damir Medjit:
Я недавно розмовляв з своїм другом, що живе споконвіку у Сєвєродонецьку. Каже, що вживання української мови там різко скоротилось порівняно з радянськими часами. Багато переселенців.Там його знайомі (є серед них і вимушені сепаратисти), хотіли би, щоб чеченів і казачків наші знищили, а місцеві сепари порозумілись з нашими військовими. Хоча це також не однозначно. Проблеми у такій мразі як Ахметов, Єфремов. Розуміють що це не АТО, а війна, яку розв'язав Путін.
Микола Злочевський _ 14.05.2016 20:12
IP: 176.8.116.---
Damir Medjit:
Микола Злочевський:
Через оцей Ваш коментар прочитав Возняка – блін, переконався ще раз, який він, пробачте, дурень.
Все ж таки прочитали...Хоч і критично сприйняли...Ви дуже сприймаєте усе в чорно-білих кольорах...
Tochka _ 14.05.2016 19:59
IP: 46.118.249.---
Damir Medjit _ Знатоку мов: в Інеті легко знайти листи Богдана Хмельницького до царя чи – літопис Самовидця, наприклад. То дайте Ваш компетентний висновок: якою мовою викладені.
Damir Medjit _ 14.05.2016 19:17
IP: 146.148.7.---
Кирилл Корженко:
Овва! Невже ж твій дід з Зачепилівки говорив російською?!
Невже твоя баба з Нової Маячки говорила російською?!
Десять поколінь твоїх предків говорили українською, і тільки останнє одне, хай два, – вимушено стали квакать російською. "Нє ізмєнял", блін...
Кирилл Корженко _ 14.05.2016 19:02
IP: 92.113.105.---
Damir Medjit:
При чем,если лет пять назад ещё разговаривали с акцентом, то за последние два года чистейшее русское произношение. Я да же и причину знаю – теперь много вашей молодёжи, вместо отцов.
А я ховорю мовой своих отцов. Я им не изменял.
Tochka _ 14.05.2016 18:48
IP: 46.118.249.---
Damir Medjit:
Кирилл Корженко:
Тобі кажуть, що тебе не розуміють, але ти вперто не хочеш написати українською. Ото так ненавидиш мову свого народу? Так за такої хвороби тобі знання творів German Gesse не поможе.
Великий Боже, які ж насправді мерзенні НАЦІОНАЛІСТИ усіх часів та народів! І плоди їхньої бурхливої діяльності теж вражаюче однакові всюди – від Югославії до Киргізії, від Чечні до Руанди...

І за які ж гріхи Господь ниспослав на мою Україну – колись передову, розвинену державу з чудовим, працелюбним, мужнім, веселим та гостинним народом цю сарану?!
Кирилл Корженко _ 14.05.2016 18:46
IP: 92.113.105.---
Damir Medjit:
Ещё один ортодокс нашелся:)) На рынках Херсона, вы прекрасно владеете русским языком.
Damir Medjit _ 14.05.2016 18:42
IP: 91.203.60.---
Hermann Hesse напевно.
Damir Medjit _ 14.05.2016 18:38
IP: 91.203.60.---
Кирилл Корженко:
Тобі кажуть, що тебе не розуміють, але ти вперто не хочеш написати українською. Ото так ненавидиш мову свого народу? Так за такої хвороби тобі знання творів German Gesse не поможе.
Кирилл Корженко _ 14.05.2016 18:31
IP: 92.113.105.---
Damir Medjit:
Кирилл Корженко:
Риджа этем, терджиме этсенъиз, бу ерде не деп язылгъан?
ну, да. Типичный баран. У нас таких в херсонских степях много бегает.
Тебе на будущее – ідея поєднання протилежностей – это то, о чем писал Гессе.
Изучай.
Damir Medjit _ 14.05.2016 18:25
IP: 91.203.60.---
Кирилл Корженко:
Риджа этем, терджиме этсенъиз, бу ерде не деп язылгъан?
Tochka _ 14.05.2016 18:23
IP: 46.118.249.---
LYCIV_OLGA:
(закінчення)
Тож – нічого дивного в тому немає, що для Tochka справжній українець той, хто повністю русифікований. Бо впродовж століть (!!!) безліч поколінь (можна, лише, приблизно порахувати скільки) його предків "вірою і правдою" слугували Російської імперії, з радістю лляли українську кров не за Україну, а за "царя-батюшку" та "царицю-матушку", і які припинили почувати себе та бути українцями.
+++
Нацистська мегера Олечка Луців в звичній для галичан засліпляючій люті не помічає навіть простого факту:
Якби я не був справжнім українцем та не жив би на землі, в якій спочивають мої предки -козаки – НАЩО Б МЕНІ БУЛО СПЕРЕЧАТИСЯ З ОЛЕЧКАМИ ЛУЦІВИМИ ТА ІНШИМИ Дамірами, що загадили Україну? Та мені було б до вас не більше діла, аніж до ваших духовних побратимів – тонтон-макут, полпотівців, вовчиків з юрчиками...
Не те, що на одному сайті – на одному б гектарі з вами не присів би – бо маю дуже розвинений блювотний рефлекс...
Кирилл Корженко _ 14.05.2016 18:20
IP: 92.113.105.---
Damir Medjit:
Кирилл Корженко:
Чоловік, який не бажає писати рідною мовою свого народу, судячи з прізвища "Корженко", – просто банальний московитський холуй.
То це тебе, підкацапнику, тут не стояло.
та не про те ж мова, дурнику! Ты Германа Гессе, на каком языке изучал?:) Знаешь, о ком речь вообще?
Tochka _ 14.05.2016 18:17
IP: 46.118.249.---
Damir Medjit:
Кирилл Корженко:
Сизни раатсызлагъанымыз ичюн багъышланъыз.
(Я не читаю російською.)
Не дуполе – не саваруй. Піпіні – піпінове...
Damir Medjit _ 14.05.2016 18:17
IP: 91.203.60.---
Кирилл Корженко:
Чоловік, який не бажає писати рідною мовою свого народу, судячи з прізвища "Корженко", – просто банальний московитський холуй.
То це тебе, підкацапнику, тут не стояло.
Tochka _ 14.05.2016 18:14
IP: 46.118.249.---
Damir Medjit _ Хоч обірвіть собі Ваш обрізаний, але не Ви і не нацистьска мегера Олечка Луців визначають мою національність, а покоління моїх предків -козаків. Тому на виття безбатченків мені взагалі то начхати.
Щодо Вас – Ви б ще розповіли, яку таку дружбу з українцями Ви викладали в тіх 18 ваххабітських школах, що функціонували в 2000 роках в Криму, як ви її виявляли в численних бійках від Судака і до Симеїза...

Чи -пояснили б такий ФАКТ: ще в далекому 1995 році як завжди відпочивав я в Криму. Мій син – дошкільник по вечерах грався з татарськими дітлахами, подружився з ними. А якось прийшов і повідав таке: ті хлопці сказали йому: "Гарний ти хлопче і ми радіємо, що ти тут не живеш... Бо незабаром ми будемо усіх гяурів РІЗАТИ"... Зараз ці хлопці вже мабуть в батальоні
Іслямова чи Вашому...
Кирилл Корженко _ 14.05.2016 18:10
IP: 92.113.105.---
Damir Medjit:
Кирилл Корженко:
Сизни раатсызлагъанымыз ичюн багъышланъыз.
(Я не читаю російською.)
А об етом и розмова – "Не лезь туда где тебя не стояло"
Damir Medjit _ 14.05.2016 17:58
IP: 130.211.90.---
Кирилл Корженко:
Сизни раатсызлагъанымыз ичюн багъышланъыз.
(Я не читаю російською.)
Damir Medjit _ 14.05.2016 17:53
IP: 146.148.124.---
Микола Злочевський:
Через оцей Ваш коментар прочитав Возняка – блін, переконався ще раз, який він, пробачте, дурень.
1.Фронт не дійшов до Житомира – телепень Возняк не тяме, що Путіну та іншим засновникам АТО НЕ ПОТРІБНО ЙТИ ДО Житомира – їм потрібна Русская Украина, сателіт, с понтом "независимая"! На з'їзді у Сіверськодонецьку колись нахвалялися від'єднатися винятково з метою залякати й змусити Київ на свої умови! те саме й нині! Винятково!
2.Порошенко взяв на себе відповідальність... – Возняк жене дурочку, бо Порошенко ВЖЕ тіпа БРАВ на себе відповідальність, принаймні призначаючи Шокіна, якого звільнив після тиску Заходу, й тепер про це анічичирк, наче заціпило!
3.Слухайте, козі зрозуміло, а Вознякові ні, що ЗМІНИТИ СИСТЕМУ можна винятково ЦІЛКОВИТО змінивши особовий склад державних органів, Прокуратуру повинно просто скасувати, ОЦЮ прокуратуру, зі звільненням нах...й УСІХ, аж до прибиральниць, створити геть НОВИЙ орган, а вже туди можливо потім узяти когось з колишніх...
Кирилл Корженко _ 14.05.2016 17:46
IP: 92.113.105.---
Damir Medjit:
Дуже шкода, що Ви не бажаєте бачити СУТЬ. Наче з іншої країни й не відаєте, що східний хахол п'є й краде так само, як і західний вуйко,
Увага: східний хахол за віки московського панування став ментально великою мірою московитом, й поводить себе як москов
"То, что ты называешь страстью, – это не сила души, а трение между душой и внешним миром."
Ето из Германа Гессе "Игра в бисер". Вітповітаю вам, как східній хохол – если берётесь судить или сравнивать, для начала, изучите материал. вы хоть понимаете, о чем пытаетесь рассуждать?
Гессе вам вряд ли осилить в короткий срок. Его популяризаторы, Стругацкие.В исполнении самой доступной инпровизации Тарковского "Сталкер". Сталкер, разжевываю для украинской интелллигенсии, это священник.Это путь советской интелллихенсии к Боху – "И пусть посмеются над своими страстями. Ведь то, что они называют страстью, на самом деле не душевная энергия, а лишь трение между душой и внешним миром."
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter